MMR - Priorix, čím starší dítě, tím horší reakce?

schotja
8. říj 2014

Ahoj, ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti po očkování vakcínou Priorix. Bylo mi řečeno, že pokud budeme očkování odkládat, čím starší bude dítko, tím hůř bude na vakcínu reagovat.. Je to jen "politika" dětských lékařů? Tak by mně zajímal názor všech, kteří už mají toto očkování i s odkladem za sebou, protože jsem zatím spíš slýchala názor, že spodní hranice 15.měsíců je zbytečně brzy a že je lepší to posunout, že starší děti se s tím vypořádají lépe, přece jen, je to živá vakcína.. Četla jsem o tom, jak je toto očkování nebezpečnější, než nemoci, proti kterým by mělo chránit, mám trochu strach, ale nevím, jak jinak bych řešila školku pro dcerku, když by jí nikam nevzali :( Předem všem děkuju za názor..

hz
7. srp 2017

@lucik024 s dovolenim se zahackuju. syn mel ted tri roky, chci ockovat az pred skolkou-tj, za rok.. snad nekdo napise..

anehap
7. srp 2017

@hz ja jsem starsi dcerku ockovala ve 4 letech pred nastupem do skolky, mladsi ve 3 letech, protoze musela do skolky driv - obe bez reakce, a to starsi dcerka mela na hexu reakce hnusny...nastesti mame uzasnou dr.,jeste nam to schvalila😉

saaralota
7. srp 2017

@lucik024 Syna jsme očkovali až po 3. roce věku (chtěla jsem už po 2. roce, ale pak byl pořád nachlazený, tak jsme odkládali...) a v podstatě bez reakce (jen lehčí vyrážka v obličeji, trvalo to asi den).

lucik024
7. srp 2017

@hz
@anehap
Aha super tam není ani nějaká horní hranice že ? Jako do kdy se musí očkovat .
Já jsem ráda ,že mají imutitu už celkem fajn ,tak se bojim ,že zase po očkováni to bude děs

anehap
7. srp 2017

@lucik024 neni, nase dr.se o ockovani hodne zajima, rikala, ze ted to i vypada, ze druha davka se bude davat asi az v 6 letech, coz je vic logicky...jinak ockovani je idealni davat na konci leta, kdy je na tom imunita deti nejlepe, urcite ne na jare, kdyz maji za sebou spoustu viroz a nemoci, to pak da zabrat....

saaralota
7. srp 2017

@lucik024 teď se myslím pro MMR chystá horní hranice pro očkování - do 18 měsíců první dávka, jinak pokuta... ale těžko říct, jak to nakonec bude. V tuto chvíli je "horní hranicí" zejména školka.

venuss
22. srp 2017

@anehap je to uz schvalene to druhe ockovani MMR v 6ti letech? Nasim dvojcatum bude 5let a chystam se je ted naockovar druhou vakcinou, ale pokud to je uz schvaleny, tak bych pockala.

kackakastanka
22. srp 2017

@venuss zatim jeste neni

anehap
23. srp 2017

@venuss myslim,ze neni - dr.nam to rikala ted v cervenci, ze to nejspis schvalene bude, ale kdy presne, to nevim...

satyyy
23. srp 2017

Ja očkovala MMR u mladsiho ve 3,5letech, u starsiho v 5,5letech a oba bez reakce. Kdyby mi je bez toho vzali do skolky, nedostali by to vubec.

marikarobin
28. říj 2017

ahoj my byli, na prvni davce mmr minuly ctvrtek a dnes po 9 dnech reakce. malej byl cely den ospinkanej, umazlenej, moc si nehral s hrackami spise se tulil. vecer usnul jak je zvykem a po hodine se vzbudil s teplotou 38,5 je to asi pul hodinky co mi usnul 🙂 takze cekam a celou noc hlidam straz 🙂 drzte palecky 🙂🙏

jirinka1989
30. říj 2017

@venuss prý až leden 2018....též platíme za soukromou dětskou skupinu 6000 měsíčně....

jirinka1989
9. lis 2017

A to žijeme v demokracii?? ☹

sowelo26
9. lis 2017

Uz ted podle stare vyhlasky lze preockovani odlozit navic bez horni hranice.bohuzel od ledna definitivne bude platit vyhladka nova,ktera udava hranici pro prvni i druhou davku.nicmene do skolky staci pouze jedna davka a ani po nedodrzeni termi u v nove vyhlasce nehrozi zadne placeni ani vakciny,ani pokuty.pokuta muze hrozit pri odmitnuti uplnem.proto je vzdy lepsi podepsat jen odklad

jirinka1989
10. lis 2017

@sowelo26 potřebovala bych se v tom nějak více zorientovat.....no odklad můžu ale podepisovat a jen tajně doufat, nebo vzít čáru někam do UK

sowelo26
10. lis 2017

Odklad lze podepsat vzdy,bez hrozby pokut. Ockovat lze jen stoprocentne zdrave dite...

lucie_91
10. lis 2017

@hz Dcerka dostala očko před měsícem (2r 8m), ještě tu noc horečka 40°C, jinak bez vedlejších reakcí. Syn měl očkování "na nařízení lékaře", neměla jsem tolik informací, že se dají odložit apod, tudíž byl mnohem mladší a bez reakcí, ani zvýšená teplota, nic.

jirinka1989
11. lis 2017

@lucie_91 člověk ale čeká bůhví jaké reakce, ale co když je reakcí "pouhá" změna stavu imunity? Všichni říkají, že děti jsou ve školkách nemocné....naše dítě? 2 měsíce ve školce a ani rýmička. Není to tedy školka ale dětská skupina, ale chodí tam denně na 8h od pondělí do pátku a nic..

hz
11. lis 2017

@jirinka1989 myslis zmena stavu imunity k lepsimu? to by bylo fajne..

venuss
11. lis 2017

My druhé očkování MMR ve 4,5 letech a bez reakce.

jirinka1989
11. lis 2017

@hz no právě k hošímu, jenže se to právě neprojeví jako nějaké "obří haló" které doktoři jsou ochotní vůbec registrovat, nýbrž jako pozvolný rozpad imunity dítěte...

luscinnia
11. lis 2017

Jestli jsem to pochopila spravne, tak kdyz prvni davku mela dcera letos na jare ve 22 mesicich, tak tu druhou dam v peti letech? Podle te nove vyhlasky. Manzel se jen dotazoval, jestli se nejak meni ta vakcina sama. Ze jako jestli ted podle te nove vyhlasky se nebude v te prvni davce davat neco jinyho, diky cemu muzou preockovat po delsi dobe.

sowelo26
11. lis 2017

@luscinnia lze dát mezi 5.-6. rokem nebo odložit. vakcína se nemění, stále jde o priorix. jen se zjistilo, že dosavadní krátký rozestup byl nefunkční a nezajistil ochranu v době, kdy je nejvíce potřeba

luscinnia
25. lis 2017

@sowelo26 Akorát jsem se na to teď ptala u doktorky a ta ví zjevně míň než já. Kroutila se, řekla teda, že teď rozhodně ne a že se domluvíme v dubnu na tříleté prohlídce a že to tam píchnem. A že k tomu má mít teprve školení. Chci jen mít podklady pro argumentaci,nevíte někdo o webovkách, kde je to jasně napsáno... že je účinnější očkovat až v těch pěti? Já bych jí to moc ráda odložila. Díky.

sowelo26
25. lis 2017

@luscinnia jako že dr neví, že byla schválena nová vyhláška a druhá dávka prostě dříve jak v pěti letech nepřichází v úvahu? Tak to je hustý. Chápu správně, že první už máte, že? Tak ty vůbec argumentovat nepotřebuješ, prostě podle vyhlášky druhá mezi 5.-6. rokem a hotovo

majkylove
25. lis 2017

@luscinnia zde je nová vyhláška,nic víc už s doktorkou řešit nemusíte 😉 http://www.vakciny.net/

barumat
25. lis 2017

Tohle "moje dcera ve třech letech dobrý" a "moje dvojčata v 15m obě strašný" je hloupost, naprosto nevypovídající. Mě takhle vakcína taky zajímala a ptala jsem se povolaných. Dle reakce RNDr. Marka Petráše, předního odborníka na vakcinaci v ČR se MMR ve světě běžně očkuje i v ranějším věku, než v 15m jako u nás. Na druhou stranu potvrdil, že plošné výzkumy ukázaly, že reakce kolem druhého roku věku je výrazně mírnější, než v tom roce a čtvrt. Takže po diskuzi s ním a s přihlédnutím k tomu, že dcera není běžně v dětském kolektivu, jsem odsunula na 21. měsíc věku, o půl roku, i nám to vyjde na leden, kdy jsme doma, nejezdíme na výlety a tak. Doktorka soptila, kvákala o epidemii spalniček, máchala mi před nosem letáčky o tom, že očkování nezpůsobuje autismus (o kterém jsem neřekla ani fň), funěla, kroutila hlavou, koulela očima, ale to je tak všechno, co jí zbylo.