Nechali jste miminko očkovat proti rotavirům?

19. říj 2022

Dobrý večer,
nechali jste miminko očkovat proti rotavirům? Prvního syna jsem nenechala, ale syn teď nastoupil do školky. Je teda více doma, než ve školce, protože je pořád nemocný, ale řeším zda nechat mladšího sourozence naočkovat nebo je to zbytečná zátěž. Četla jsem, že stejně těch kmenů je tolik, že to očkování ani vše nepokryje.
Vím, že názory se budou hodně lišit, ale budu ráda za každý názor či přímo zkušenost. Děkuji

chris_n
22. říj 2022

Ne

mata2hari
22. říj 2022

Rotaviry jsme nedávali..

plksv
22. říj 2022

Ne.

berculka
22. říj 2022

@muhehehe Tak nejak to take vnimam, muzu se zeptat, ktery z tech nepovinnych ti pripadaji dobre dat ockovat?

nefertiti20
22. říj 2022

Neockovala

lenatko91
22. říj 2022

Ne a mladší taky nenechám.

pampeliska1313
22. říj 2022

Ano.

tereza0127
22. říj 2022

Ano jsme 🙂

markves83
22. říj 2022

Já nechala očkovat hrozně se toho bojím užila jsem si v těhotenství a bylo to fakt strašné pak to dotáhla odněkud starší ještě jednou Nechci řešit zvracení a průjem u malého miminka

jamborka
22. říj 2022

Ne 😉

antoinet
22. říj 2022

Jasně, nechala jsem je všechny tři jako miminka, reakce žádná. Pro mě je tohle obzvlášť hnusná nemoc a když můžu zvýšit šanci, že ji dítě nedostane, udělám to (účinnost je nějakých 85% proti nákaze a přes 90% proti vážnému průběhu nebo to tak aspoň tehdy platilo). Znám hodně dětí, co skočily maličké na kapačkách a bohužel i jedno úmrtí (Jihlava, někdy po roce 2010, kdyby mi někdo nevěřil a chtěl si to dohledat).

petuliiik01
22. říj 2022

Nelinka očkovaná není, kvůli alergiím, které měla. Kubíka jsme nechali očkovat z důvodu, že byl v dětském kolektivu prakticky od miminka. Kde byla Nelinka byl i Kubík. Hračky měli společné, a proto jsem měla u tak malého dítěte obavy, jak by případnou infekci snášel. Nelinka chodila do herniček, na hřiště, do školičky a vždy doběhla ke kočárku a podávala Kubíkovi hračky, apod. a riziko nákazy bylo vyšší než když byla malá Nelinka a byli kolem ní převážně jen dospělí.

veronikaopava
22. říj 2022

Starší syn není,ale chodí do skolky, rotaviry měl a bylo to nejhorší, co jsme zazili, takže mladší půl roku očkovány je

pajusz
22. říj 2022

Prvního (14let) jsem "očkovat" (dává se do pusinky) nenechala, ani nevím zda byla už vakcína. Druhorozený (3roky) má všechna očkování, povinná i nepovinná.

vladys
23. říj 2022

Dcera měla necelé 2 roky, kdy chytla rotaviry a po tom hororu v nemocnici jsem syna naočkovat nechala. Všichni jsme měli několikrát podobná svinstva, syn má 12 let a dote´d (klepu na dřevo) neměl ani průjem, nevím, jestli to s tím souvisí, ale nelituji, reakce na očkování neměl žádné.

oveckaluky
24. říj 2022

Ne, pouze povinná, a i těch lituju (MMR).