Nenechaly jste naočkovat dítě MMR v 15m a žádaly odklad?

mourinka29
27. dub 2013

Holky prosímvás,je tu některá,co nenechala naočkovat dítě MMR v 15m a žádala odklad???,slyšela jsem dva názory,jeden,že je určena jen minimální hranice,tudíš s ni mužu naočkovat "kdykoli" a druhý,že je stanovena hranice od 15 např . do 18m věku a pokud odmítnu,bude se to brát jako porušení zákona,tudíš sankce a dítě nebude přijato do školky,vubec nevim,co dělat,je pro dítě lepší,tuhle vakcínu aspon posunout?????,nebo ji nedávat vubec??,moc děkujuuu

sus
5. kvě 2013

MMR je pravdepodobne jedna z nejvetsich sracek (nemuzu to pojmenovat jinak) co do nasich deti pumpujou! kdybych si drive zjistila kdejake info,tak neockuju vubec a hledam skolku,kde vezmou bez toho nebo lekare,ktery mi zaskrtne radne ockovany i bez mmr.
mala to dostala v 17ti mesicih. 4 tydny na to 4.tou hexu (taky pekny!) tyden po ockovani mmr zacala trpet bolesti prsticku na nozickach,rucickach,nartu,hrbetu rucicek. to tvalo cele dva a pul mesice! mezitim se take jeste osypala (spalnicky). vubec netestuji kvalitu IS u deti a vali do nich kde co.protivi se mi to.hnusi se mi to.silne proti teto praxi protestuji.at zkontroluji,jak na tom deti jsou s IS proboha! proc tak spechaji,proc toho do nich tolik vali uz od nejutlejsiho veku?trochu selskeho a zdraveho rozumu by to chtelo:(
o reakci jsem mudre rekla.boost jsem odmitla. druha davka je jen boost.mudra rekla,ze nas do toho tlacit nebude. nejdrive mluvila o odkladu,ale pak jsem se vyjadrila,ze uz to ani ockovat nechci. mezi prvni a druhou vakcinou muze byt dle vyrobce navic az 15 let (dle statu) rozdil. takze moje dcera uz boost nedostane. navic,paklize dite ma zavazne negativni reakce pri prvni davce,tak uz by druhou ani dostat nemelo.nesmi se aplikovat.proto ani moc nechapu reakci mudry,ze nas do toho nebude nutit,kdyz uz by to ani dostat nemela. ale minimalne nas do toho tedy opravdu nenuti. prohlasila,ze dcera je chranena uz po te prvni vakcine,to ji zrejme staci,tudiz uz to nijak zvlast neresi. tak jsem za to vdecna.tedy doufam,ze u toho i zustane,az nam bude potvrzovat papir pro skolku.kazdopadne bych si vydupala,ze vzhledem k reakcim na prvni davku,uz boost neni vhodny.
ale kdybych se mela u dalsicho ditete rozhodovat znovu,tak bych dala u holcicky monovakcinu na zardenky v dospivani a klukum priusnice.
na monovakciny jsem se doktorky ptala,rekla,ze nevi,jestli by byla schopna je sehnat.... to samozrejme neni jeji chyba,ale chyba systemu u nas.jak je tohle mozne? proc musi deti dostat nutne kombinovanou vakcinu?zvlaste kdyz je to ziva vakcina?!
jestlize se do par let prevede system ockovani u nas na vicemene dobrovolny,tak tuto vakcinu by zadne nase dite nedostalo.jen ty monovakcinyvyse zminene v dospivani - holky proti zardenkam,kluci proti priusnicim.

nae
7. kvě 2013

@radush7 ahoj, prepáč, že reagujem až teraz. Myslím na tvoju otázku, pýtala som sa ešte známych a odpoviem komplexnejšie ešte neskor. Ďakujem.

fram
7. kvě 2013

@mourinka29 já jsem očkování MMR odložila i když sestra u dr. mě masírovala proč to dělám, že čím dříve tím lépe apod. Doktorka si jen povzdechla 🙂 a do karty poznamenala, že na moji žádost je očkování odloženo do 2 let. Slíbila jsem, že se objednám až budou malé 2 roky, ale už teď vím, že "zapomenu". 😀 a odložím to na co nejpozději.

petja
1. čer 2013

@sus a to byste šla a rovnou se lékařů ptala,zda naočkují ´´naoko´´? Jednoho po druhém byste se ptala,nebo jak byste to dělala? Jinak je to jen ztráta času,resgistrace,čas na ´´důvěru´´ apod.díky za odpověď

sus
1. čer 2013

Cetla jsem tu prispevky maminek, ktere mmr neockovaly a lekari jim do papiru zaskrtli "radne ockovano".nemyslim si,
ze to zaskrtnou, kdyz odmitnes vsechno ockovani, to urcite ne, ale paklize chybi jedna vakcina z
Ockovaciho kalendare,tak dite prece nemuze spadnout do skupiny, ze neni ockovano. Nevim, jak bych to
delala, tato otazka patri spise tem, ktere s timto maji uz zkusenost, kdyz to tu uvedly. Ja bohuzel dceru prvni vakcinou
priorixu naockovat nechala a nemuzu si to odpustit. Ted bych se asi zkusila poinformovat dopredu na pristup lekare
k ockovani jeste pred registraci. O zadne ockovani "naoko" bych nezadala.

petja
1. čer 2013

@sus čeká nás MMR s odkladem 2roky,tj až nyní před školkou a už dva týdny nedělám nic jiného,než řeším školka doktor a mám papír zda je pravidelně očkování a tam mi napsala,že očkování není dokončeno a potvrzení mi prý dá až bude mít aspoň tu jednu vakcínu mmr,takže tak,mašinerie masakr

petja
1. čer 2013

@fram a opět otázka,co škola,škola,nemožnost jezdit na akce,účastnit se společných výletů apod.pochopí to dítě?

fram
2. čer 2013

@petja pokud by mi ji nevzali do školky bez MMR, tak bych ji musela nechat naočkovat před nástupem do školky. Asi by mi nic jiného nezbylo. ☹

nae
4. čer 2013

@fram Ahoj, ja syna proti MMRke zaočkovať nedám, aj keď ho budem hlásiť do štátnej školky. Riskneme to. Proste odmietam doňho pichať Priorix len kvoli školke...skús sa mrknúť na stránky Ligy lidských práv, projekt Férová nemocnice, čať Očkování. Sú tam dobré návody, ako sa to dá riešiť.

@petja Všetko závisí od riaditeľa danej školy, s mnohými sa dá rozumne vyjednávať. Máš pravdu, že oficiálne neočkované deti nesmú na zotavovaciu akciu,ale táto akcia je myslím definovaná ako akcia nad 30 detí a nad 5 dní.
Netreba sa báť hneď prehry či neúspechu, takto by sme sa nikam nedostali.
Na druhej strane, ak by to inak nešlo a proste by sa nedalo nič vyjednať, určite nebudeme jediní. V dnešnej ťažšej ekonomickej dobe vždy budú nejaké deti, ktoré na danú akciu nemožu ísť, najčastejšie kvoli financiám. Takže sa neobávam, že naši mlaďoši by boli ako čierne ovce ponechané naspospas osudu. Stojí mi to za to vyjednávanie a hľadanie cestičiek.
Držme si navzájom palce.

nae
4. čer 2013

@radush7 ahojky,
našla som jeden odkaz, ktorý zhŕňa, čo dávajú deťom v očkovacích centrách pri nejakej kontraindikácii očkovania (pričom rodičia ich aj tak očkovať chcú) - je to v časti Zmírnění a léčba nežádoucích účinků:
http://www.vakciny.net/principy_ockovani/pr_05....
Publikované bolo (aj na mainstreamových serveroch typu idnes), že profylaktické podávanie paracetamolu znižuje účinnosť vakcíny.
Čo sa týka ostatných liečív, tak masívne potláčajú alergickú reakciu, melú sa súčasne nešpecifické a špecifické zložky imunity (zápal, možní anafylaxia, vybudenie Th2 imunity na úkor Th1 atď), že pri doporučenej medikácii v tom nevidím nič pozitívne. Viac by ti to ale vysvetlil nejaký alergológ a imunológ lekár.

radush7
5. čer 2013

@nae Díky za info. R

pehaka
5. srp 2013

pochopila jsem správně, že stačí když bude dítě naočkované MMR před nástupem do školky? nemusí to být od -do? děkuji za odpověd

jenny.kay
5. srp 2013

@pehaka Budu dávat (pokud vůbec) až před nástupem do školky, pokud by bylo nutné. Ale nejraději bych se po našich zkušenostech již dalším očkováním vyhnula. Pokud vím, tak DO není stanoveno.

pehaka
5. srp 2013

@jenny.kay u nás ve školce chtějí i očkovací průkaz a jelikož se tam lepené štítky vakcín tak to asi neošálím, já je mám jen povinným jen kvůli školce, protože na soukromou nemám a babičky ještě mladý 😝 týhle vakcíny s fakt děsím prvního synka jsem nechala očkovat jak to je v očkovací kalendáři měl 40 horečky několik dnů a ztratil chut k jídlu - která bohužel přetrvává dodnes 😝

hojda
5. srp 2013

@eficenka A jak je to, když nechám naočkovat, jen třeba jednu nemoc z té MMR vakcíny, taky to berou, jako důvod nevzít dítě do školky?

klarina_f
28. srp 2013

Ahoj, měla bych otázku a nechci zakládat nové téma, tak jestli nevadí:

MMR - nemám ještě pořádně naštudováno, tak omluvte mou neznalost, ale měla bych pár otázek. 1. Jsou Trivivac a Priorix, dostupný je Priorix, pokud bych chtěla Trivivac, tak musím dr. říct a ona objedná? 2. Obě se shodují vůči spalničkám a zarděnkám, ale T. má na příušnice kmeny JL2 a JL5, zatímco P. jen JL5... můžete mi vysvětlil co to je/znamená? Něco na způsob Prevenar13 vs. Synflorix? 3. Pro chlapce jsou nejnebezpečnější příušnice? 4. Někde čtu: "Necháš naočkovat jen příušnice.", myslela jsem, že to je 3v1, tak jak to je? 5. Veškeré viry jsou nejčastější u dětí od dvou let, takže když dám očkovat kolem druhého roku, tak to je tak akorát? Děkuji!!!

nae
31. srp 2013

@klarina_f ahoj, budem sa snažiť o stručnosť:
ad 1 - áno, máš nárok na voľbu vakcíny.(bunky v Trivivacu sú pestované na psích ledvinách, Priorix na kuracích embryách, cena Trivivacu je cca 5x nižšia ako Priorixu). Významným distribútorom vakcín v ČR je JK Trading,www.jktrading.cz. Trivivac som tam nenašla, ale skús ich kontaktovať, alebo sa spýtaj v lekárni, v nejakom očkovacom centre apod.

ad 2) "Celosvětově se dodnes používají vakcinační viry příušnic kmene Jeryl Lynn (izolován z krku nemocného chlapce jménem Jeryl Lynn Hilleman; složený ze dvou geneticky příbuzných subkmenů v poměru zhruba 1:5, označené jako JL2 a JL5) nebo jeho derivátů: RIT4385 (genetický derivát subkmenu Jeryl Lynn JL5), Jeryl Lynn Sevac (dále atenuovaný původní kmen JL2 a JL5) nebo S79 (čínský dále atenuovaný původní kmen JL2 a JL5). Kromě těchto kmenů je k dispozici i kmen Urabe Am9 (Izolován ze slin nemocného v Japonsku; obsahuje dva subkmeny v poměru 1:3), Leningrad-3, L-Zagreb (dále atenuovaný kmen Leningrad-3), Rubini (izolován z moči nemocného dítěte jménem Carlo Rubini; jeho použití bylo ukončeno z důvodu nedostatečné stimulace ochrany).

ad 3) sú nebezpečné pre dospelých mužov, nie pre kojencov.
ad 4) Monovakcína proti mumpsu (příušnice) v ČR nie je dostupná.
ad 5) keď už očkovať, tak až po dvoch rokoch veku, kedy je uzavretá hematoencefalická bariéra a dieťa je vačšie, odolnejšie, silnejšie, ako kojenec. Toto očkovanie lekári všeobecne doporučujú absolvovať pred návštevou detského kolektívu, tzn. nič nepokazíš, keď s ním počkáš až do 3 rokov. Vyhlášku MZČR tým neporušuješ, nie je stanovená horná hranica (limit), dokedy je "nutné" toto očkovanie absolvovať.

p.s. námety na rozmýšľanie: na Slovensku stačí jedna dávka MMR očkovania, v ČR dve. Čisto legislatívna záležitosť bez štipky logiky. Toto očkovanie patrí medzi najkontroverznejšie. Bavili sme sa o ňom viackrát aj tu vo verejnej skupine https://www.modrykonik.cz/skupina/2375/ alebo https://www.modrykonik.cz/skupina/2361/. Viac info mám aj vo fotoblogu.
Držím palce v rozhodovaní.

hojda
25. říj 2013

Neřešil někdo, že by se to očkování naočkovalo rozdělené po jednotlivých nenocích? Třeba klukům asi zarděnky zase tolik neuškodí, jako holkám u nich hrozí spíše přiušnice. Nejde to naočkovat po jednom?

dana3262
26. říj 2013

@hojda monovakciny u nás bohužel nejsou. Dají se sehnat v Rusku, ale o nich nic nevim.

hojda
26. říj 2013

@dana3262 Díky☹

dana3262
26. říj 2013

@hojda u kteryho dítěte to ted resis? Zase jsem Cetla článek jak americká studie potvrdila souvislost mezi mmr a autismem.

dana3262
26. říj 2013

@petja moje deti toto Ockovani nemaji a žádná diskriminace se nekoná. Školy, skolky, akce..

petja
26. říj 2013

@dana3262 to je super!

hojda
26. říj 2013

@dana3262 U mladší holčičky má 20 měsíců. Jenže nás do školky bez očkování asi nevezmou ☹ , tak se musím poptat, že bych to nechala až tesně před školkou.

dana3262
26. říj 2013

@hojda my jsme vedení v motole v ockovacim centru. Doktorce jsem řekla, ze jsme tam domluveni a doktorka napsala do přihlášky "řádně ockovan" a k tomu vypsala, co ma za Ockovani. Vubec nikdo to neresil.

hojda
26. říj 2013

@dana3262 Já mám podezření, že malému po MMR vakcíně začal PFAPA syndrom (periodické horečky), tak z toho mám vítr.

dana3262
26. říj 2013

@hojda to neslysim poprvé ☹

hojda
26. říj 2013

@dana3262 Přímo Pfapa po tomto očkování? Já pátrala a zatím jsme na nikoho nenarazila, spíš psali po hexe.

dana3262
27. říj 2013

@hojda tak to přesně nevim. Obecně po Ockovani. Jak přesně se to projevuje? Ze ma z ničeho nic treba 1x za měsíc horecku?