Očkovanie mmr v 2.5 roku

mon1806
29. dub 2019

Ahoj baby som zo Slovenska a tam mamky nejak nemajú skúseností s očkovaním na osypky mumps a ruzienku čiže MMR v takom neskoršom veku. Prosím ak sa tu nájde nejaká mamina ako zvládajú detičky toto očkovanie v takom veku ? Už odklepli aj nám že neprijmú deti do škôlky a oddialovali som očkovanie najviac ako som mohla a strašný mám strach z toho očkovania ako to zvládne prosím ak máte nejaké skúsenosti dajte vedieť ďakujem

binki
1. kvě 2019

@merope nahlasite a oni Vam podekuji a NIC 😂

merope
1. kvě 2019

@binki Ale je to ve statistikách...

gretka79
2. kvě 2019

@mon1806 Ahoj, mám 2 děti. První syn byl očkovaný ve 2 letech - 10.den se mu hodně osypaly nožičky, další den to odeznělo a dobrý. Druhý syn byl očkovaný před mesícem (v 16 měsících). Desátý den po očkování vylétla teplota, tři dny měl 39, potom se na 2 dny osypal a pak už dobrý.
Reakce na očkování mohou být různé. Vyrostla jsem v rodině zdravotníků a vím, že se může stát cokoliv.
Na druhou stranu - dej si na misku vah rizika očkování a rizika té nemoci, když pak dítě onemocní. Třeba takové spalničky mohou mít komplikace a na ty může dítě zemřít.
Bydlíme v krajském městě a v současnosti jsou tu stále nové případy nemocných se spalničkami. Jezdím s dětmi v MHD. Nikdy nevíš, kdo na ně prskne. Infekční je člověk už před výsevem vyrážky.
Očkování jsem dala hned, jak to bylo možné. Jsem za to ráda.
Čeho se vlastně obáváš nejvíc? Očkování MMR je tzv.živé očkování. Do těla člověku vpraví živé, pouze oslabené bacily. Teplota, vyrážka atd. je jen odpověď organismu, tělo si vytváří protilátky, dítě si vlastně prodělá nemoc v hodně slabé formě...

urtica
2. kvě 2019

@gretka79 To je právě to...na misky vah nikdo reálná rizika nemoci a rizika očkování dát nemůže, protože žádné skutečné relevantní statistiky - nejen ohledně krátkodobých, ale i ohledně dlouhodobých důsledků očka, neexistují...a NU nejsou jen teploty a vyrážka...vždy je to jen o tom, jak si to přebere ten který člověk a jak dostupné informace vyhodnotí on sám.

zuzineckah
2. kvě 2019

@mon1806 syna jsem ockovala po 3.narozeninach, malinko se osypal. Dcera dostala teď v pondělí, tři bude mít v červenci. Zatím bez reakce, ale ještě to muže přijít, takže na hodnocení brzy. Osobně bych dřív nedala👍

gretka79
2. kvě 2019

@urtica Ahoj, díky za reakci. Souhlasím s tebou a jen dodávám, že hodně záleží na osobní zkušenosti každého a také i vzdělání v oboru. Když jsem se například bavila se zdravotníkem (a nebylo jich málo - kamarády, přátelé, známí i odborníci, se kterými jsem se setkala jako pacient), tak téměř všichni mi řekli, že své děti a členy rodiny mají očkované na vše, co se dá.
Je to logické. Když v praxi zažijí několik případů třeba meningitidy se smutným koncem, nebo pneumokokových onemocnění s trvalými následky...atd. a znají problematiku jako odborníci, pak neváhají.
Na druhé straně jsou zapálení odpůrci a pokud se nikdy nesetkali s onemocněním a také nikdy neonemocněli, pak budou do konce života zatvrzele hlásit, že je očkování zbytečné! A vlastně mají také pravdu, protože v jejich případě by bylo zbytečné.

Máš-li na mysli následky po očkování v podobě autismu a jiných onemocnění....ano, i to se může stát! Moje drahá kamarádka (není už mezi námi) onemocněla v těhotenství rakovinou. Jedna z prvních otázek paní doktorky na onkologii byla: nebyla jste v nedávné době očkovaná???

Bohužel, očkování je veliká zátěž pro organismus. A pokud je něco v organismu oslabeno nebo máme k něčemu dispozice, může se dané onemocnění po očkování rozjet. Ale spouštěcím mechanismem může být i těžký průběh chřipky, porod....atd.
To je prostě život a na život tabulky ani nějaké přesné statistiky neexistují!

Já si dala na misku vah skutečnost, že často jezdím s dětmi v MHD a v našem městě se spalničky stále vyskytují.

Autorce diskuse vzkazuji - pokud jsem správně pochopila, očkování je na SK nutné pro přijetí dítěte do MŠ. Dítě do školky dát potřebuješ. Drtivá většina dětí zvládá očkování dobře, takže i to tvoje dítko to zvládne🙂
Jestli chceš pro své dítě udělat ještě něco navíc, zkus homeopatika - na MMR ti poradím Phosphorus a Thuya occidentalis.
Moc držím palce! 😉

urtica
2. kvě 2019

@gretka79 Já Ti nevím, ale řekla bych, že ani odborníci v tomto nejsou jednotní - možná záleží, zda se víc setkávají s lidmi poškozenými nemocí nebo s těmi poškozenými očkováním, případně zda závažnější reakce na očkování vůbec připouštějí. Zrovna naše pediatra je skeptik (neříkám odpůrce - jen skeptik, který by určitě nedoporučoval očkovat vše , co se dá a hodně přihlíží k rodinné anamnéze apod.), pak mám kamarádku farmaceutku, která je rovněž spíš kritik očkování než nadšenec a myslím, že takových lidí nebude úplně málo - jen možná nejsou tak slyšet a vidět. Zapálení odpůrci se dle mě často rodí právě z těch případů, kde k k nějakému skutečnému závažnému poškození očkováním došlo. A pak jsou tu středoví, za které považuji i sebe, kteří spekulují a neustále zvažují co a kdy je menší zlo...nicméně pro stát jsem odpůrce, protože se mi nelíbí současný očko kalendář, to jak je nastaven a vymáhán...nicméně to už je trochu off topic, a nerada bych vyvolala další sáhodlouhou očko diskuzi.

urtica
2. kvě 2019

@gretka79 @mon1806 U homeopatie budu bohužel také odporovat, sama mám špatnou zkušenost s provingem. Viz. zde https://www.hanapoukarova.cz/rekneme-ne-arnice-...
Spíš bych doporučila TČM byliny - viz. zde: https://www.patentnimedicina.cz/cz/ze-supliku-t...

binki
2. kvě 2019

@merope Já to nahlásila. U dcery se objevil atopické ekzém, alergie, trombocytopenie, nyní i susp. gilbertův syndrom atd. už po hexe. MMR ještě nemá, protože má potvrzenou alergii na vejce, všichni by očkovali, Avenier napsal ne, takže teď musím konzultovat s Prymulou, v očkovacím centru nemají problém, prý stačí fenistil, syn je autista s poruchou pozornosti, já mám histaminovou intoleranci (i na jídlo reaguji občas anafylaktickou reakcí), manžel podezření na Crohna... Jako chápu, že jsem udělala zatím maximum, jsme ve statistice, ale stejně mne všichni nutí na očko a já mám strach, protože je rozdíl mít jedno dítě se speciálními potřebami nebo dvě. S dcerou jsem i tak cvičila Vojtovku, takže mi "být ve statistice" tedy fakt nestačí. Chci mít jistotu, že to nepokazím jedním rozhodnutím. Trpěla kolikami, řvali i měsíc po očku, jsme na přísné dietě.

merope
2. kvě 2019

@binki Tak to je drsné - přesně tyto případy bych nechala, ať očkují jen pokud chtějí. Nutit podobné děti do dalšího a dalšího očkování - to jen zajistí další a další "odpůrce" ☹

mon1806
autor
2. kvě 2019

Presne ako píšete baby kto si neprešiel neziaducimi účinkami nemôže hovoriť nic a stále bude za očkovanie. Nas sa to chvalabohu netýka my sme síce š teplotami 24 hodin prešli ale našťastie žiadna iná reakcia dúfam že také bas čaká ajpri tomto očkovaní len ale nikdy neodsudzujem mami ktoré nechcú očkovať ba základe zlej skúseností a lekári by to malo akceptovať bohužiaľ ani tu ro nejako neakceptuju na slovensku a ockuje sa hlava nehlava. Ale zas druhá strana je už dosť rozšírená aj tuberkuloza čo za očkovania nebola až tak teraz odkedy sa neocuje je naozaj veľa chorých na tuberkulozu ono nejak verejnosť o tom nevie ale ti čiže aj ja ktorý pracujeme v zdravotníctve máme väčší prehľad . Čiže všetko ma svoje pre a proti aj ocko aj neockovanie. Ja vám ale všetkým ďakujem za vaše skúsenosti s týmto očkovaním a pevne verím že ho zvládneme aj my super že to drobec zvládne ďakujem 😍

mon1806
autor
7. kvě 2019

Ahojte tak dnes bol ten deň kedy sme boli na očkovaní drobec to zvládol bez plaču nic ani nevedel čakáme na príznaky dúfam a verím že žiadne nebudú ☝️

lucie01
7. kvě 2019

Prcek byl očkovaný ve 2 letech a 3 měsících. 4. den po očkování jsme měli den a noc s pláčem a teplotou. Podala jsem nurofen a další den už v pořádku. Teď je to 9 den a doufám, že se už nic neobjeví.

ivhuska76
7. kvě 2019

@mon1806 držíme palce 🍀kamarádka byli před 14dni s 3,5let a bez reakce 😊

mon1806
autor
7. kvě 2019

@ivhuska76 ďakujem pekne 😍😍

mon1806
autor
12. kvě 2019

No my už od včera teploty 38.5 včera večer zvracal prúdom a kašle taze fasa zajtra k lekárke alebo jej zavolám čiže vôbec nezáleží od veku ako pozerám 😭

urtica
12. kvě 2019

@mon1806 dcera měla ke 40 a jsou jí 4 roky...na věku ale záleží, pokud byste dala očkovat v termínu, byla by reakce třeba ještě prudší..jinak držím palce, ať je brzy ok.

ivhuska76
12. kvě 2019

@mon1806 to mě mrzí moc 😔😔😔

mon1806
autor
13. kvě 2019

Vďaka 😭 veľmi zle to znáša mám pocit že dostal aj osypky z očkovania ma sople kašeľ koplikove skrvrny v ústach 😭😭😭

gretka79
13. kvě 2019

@mon1806 A co třeba zajít k pediatrovi? To, co popisujete, je zvláštní reakce. Může to být i souběh nějaké jiné nemoci. Já osobně bych s dítětem pro jistotu raději k doktorovi zašla.

mon1806
autor
13. kvě 2019

@gretka79 ideme zajtra dnes mal veľa chorých

mon1806
autor
17. kvě 2019

ahojte tak sa hlasim sme 11 den po ockovani a prekonali sme mierne OSYPKY....ano viem niektore z vas si povedia že som retardovana že to urcite neboli osypky ale ano boli ako vedlajsi ucinok vakciny kedže su to žive virusy aj ked oslabene ale su a tym padom možte chytit ktorukolvek chorobu z tych 3 my sme akurat chytili osypky aj ked slabe.....na 5 den zvracanie vecer horucky trvajuce 3 dni do toho strasny sopel a suchy kasel jeden den asi poldna sme museli mat cely byt zatieneny co maly plakal že nechce svetlo že ho bolia oci a chce tmu ....ciže za nas tak smaozrejme sme boli u lekarky a jej vyjadrenie je len nachladeny a ked som jej povedala že z nachladenia netrvaju nahodne na 5 den teploty 3 dni bola ticho a som zabudla takisto sa nam v ustach vytvorili KOPLIKOVE skvrny ktore su pri osypkach ked som jej to ukazala a pytala sa co to je bola ticho a povedala že to nic take nie je ž to je len malinke pritom to mal nadd jazykom na podnebi a riadne ciže za nas takto reakcia a dufam že už žiadna ina nebude :(

urtica
17. kvě 2019

@mon1806 Mám pocit, že i v příbaláku je napsáno, že infekce může ve slabé formě proběhnout...? Tak držím palce, ať je nejhorší za Vámi...

mon1806
autor
17. kvě 2019

@urtica no jasne že ano že je aj vsetky tieto priznaky ale ked som to povedala nasej lekarke tak povedala že urcite nie že v zivote nikdy nemala reakciu takuto že nikdy ani teploty deti nemali takže tak to je len aby nemusela hlasit vedlajsiee ucinky dakujeme pekne ♥

urtica
17. kvě 2019

@mon1806 S těmi teplotami jí to tedy nevěřím - i v PL je uvedeno, že jde o velmi častý NÚ, má to víc jak 1 dítě z 10...nahlašte to na SÚKL prosím alespoň vy...

mon1806
autor
17. kvě 2019

@urtica to tam mam len napisat ci ako ?

ivhuska76
18. kvě 2019

@mon1806 Tak To nahlaste sama! Na sukl

ivhuska76
18. kvě 2019

@mon1806 a hlavně trvejte na zapsani NU do karty! Je to důležité pro další očko.

ivhuska76
18. kvě 2019

@mon1806 moc mě mrzí jakou měl malý reakci. My měli po první hexe 14dni hypotinii svalstva, malá byla jak hadr. Nikomu nepřeju. Také zatím MMR odkladame. Moc se toho bojím.