Očkovat, když hrozí koronavirus?

matire
2. bře 2020

Ahoj. Zajímá mě váš názor. Ty, kterým na nejbližší dobu vychází očkování (a nejste neočkovací), necháte teď své děti očkovat, i když se kdykoliv kdekoliv může objevit koronavirus, nebo odkládáte? Malá 17 měs. má dostat Priorix a já bych ho ráda stihla dát, dokud je relativně bezpečno. Jenže oslabená po očkování by případnou nákazu pak nemusela zvládat. Tušíte, za jak dlouho se dá tělo malého dítěte po Priorixu do kupy?

madbetka
3. bře 2020

@matire Děti se nakazí, ale zatím žádné nezemřelo a mají velmi lehký průběh 😉

matire
autor
3. bře 2020

Řekla bych, že děti jsou nákazou ohrožené stejně, ale naštěstí mívají lehčí průběh. Můj osobní názor. Taky se ale psalo, že samozřejmě malé děti do tří let jsou výjimka; nejhroženější skupiny malé děti, senioři a oslabení - jako snad u všech viróz. A oslabené malé dítě - hlavně proto se ptám. Budu spíš jen číst než reagovat, jde mi o vaše názory.

matire
autor
3. bře 2020

@leniczka23 Dr. se ptát nechci. Máme sice suprovou, ale třeba množství nú po očkování jí úplně nežeru 🙂 Hlavně mě zajímá víc názorů a ne jen jeden.

tomikjoejoe
4. bře 2020

@matire Mám ročního syna - své první očkování dostal v pondělí. Nejsme neočkovací, pouze jsme se rozhodli očkování u všech dětí odložit do pozdějšího věku, což je v našem případě 1 rok. Neodkládáme, ani přes hrozbu koronaviru. Je ale pravda, že jsem si pár článků, jak česky, tak anglicky přečetla a většinou tam bylo uvedeno, že není zatím případ takto malého dítěte, které by se nakazilo.

Pokud jde o Priorix, záleží jak je na tom Vaše dítě. Dvě děti mi padly s vysokými horečkami a otokem, následně dostaly rýmu, které se dva týdny nemohly zbavit. Další dvě to zvládly bez problémů.

merope
6. bře 2020

Jakmile budu mít pocit, že mám drobka aspoň chvíli zdravého a budu plus-minus zdravá i já, tak se jen podívám, jak to s nákazou vypadá v okolí a pokud to tu nebude nějak drastické, očkujeme. Protože drobek má rok a my pořád nic a do léta bych ráda aspoň něco. Pokud by byl naočkovaný a nebyl by problém odložit další očkování, tak bych asi klidně odložila. Ale je kupa horších věcí než koronavirus.

priefi
7. bře 2020

@matire malemu má teď na konci března píchat v 15m mmr, odkládáme na 18m, ale odložili bychom to asi i bez koronaviru, ten je jen pomyslná posl.tečka

priefi
7. bře 2020

@matire jinak cca 14 dní je tělíčko určo oslabeno

priefi
7. bře 2020

@veronika_tvrda imunní určitě nejsou, koronavirem se můžou nakazit i malé děti. Jediné, co se zjistilo je, že mají mírnější průběh

kacenka115
7. bře 2020

@matire kobzultovala bych s lékařem hlavně se souvislostí s předchozími atb. Jinak já mám zatím jedináčka. Takže jsem nikdy nic neřešila, prostě jsme pak byli třeba dva dny doma. Kdybych měla starší dítko třeba ve školce, tak bych zohledňovala případné chřipkové epidemie apod. ;) jinak se nebojím, že by např. chlap donesl něco zvenku. Doma jsme nemocní každý tak jednou do roka +chlap marodí zásadně po Vánocích :D

priefi
7. bře 2020

@leniczka23 jestli má pediatra všech 5 pohromadě, tak se vysmívat nebude, pokud má jiný názor, může si myslet svoje, říci názor, ale ne chovat se jak pitomý puboš 😉 Jinak očko oslabuje imunitu a pokud rodič vysloví, že má obavy, pediatra má za úkol buď odložit očko, nebo uklidnit

matire
autor
7. bře 2020

@kacenka115 Díky. Už máme zkonzultováno a na dlouho odloženo. Kvůli všem nedávno prodělaným nemocím. Naše děti jsou na hromadě téměř pořád, jen květen - září byly ok, tak snad v létě bude vhodná doba 🙂 Páni, vaší imunitu bych chtěla mít 🙂

kacenka115
7. bře 2020

@matire no zatím nemáme nikoho ve školkovém věku, aby mu tahal bacily do domu. ;) jinak když nekojím nebo nejsem zrovna těhotná, tak si v chřipkové sezóně dávám čaj nebo kapky z ostropestřece, ty jsou fakt super. ;) Ale nevím jak je to vhodné pro děti. Jinak se směju, že synek má dobrou imunitu z toho, že máme doma neustálý nepořádek a chodí oproti jiným dětem málo oblíkaný. 😂😁

podaji
7. bře 2020

@kacenka115 jooo takhle jsem to měla do synových 3 let také. Chodili jsme všude mezi lidi na hřiště do bazénů. Doma studený odchov a ejhle
Šel do školky a od té doby je doma pořád 🤦 a to jí spoustu ovozel málo sladkého...

matire
autor
8. bře 2020

Nepořádek máme taky pořád a je to k prdu 😄 Naše školková má od narození poruchu imunity, tak tím jsme jasný a mladší chytí od narození úplně všechno taky

kacenka115
8. bře 2020

@podaji jo nemám iluze, nástup do školky je v tomto směru šílený...

pitrisek87
9. bře 2020

@matire ahoj, já diskuzi necetla tak píši jen svůj názor a zkušenost. Syn (1 rok) dostal v pátek hexu a to hlavně z důvodu, že jsme konečně o ledna všichni zdraví... Já měla v lednu chřipku, pak kašel a nakonec jsem chytla šílenou rýmu. Po měsíci jsem skončila na atb. právě kvůli tomu kašli. Všichni jsme skončili nemocní. Myslím sebe a své tři malé děti. Jen manžel a tchyně byli v poradku. Shodou okolností se nechali v listopadu a v lednu očkovat proti encefalitide. To jen tak pro zajímavost. A byli s nama v každodenním kontaktu. Tchyně s nama bydlí a manžel dělá trvale z domu. Přesto, že manžel vždycky onemocní mezi prvníma (alergik a astmatik) teď nic. Dle našeho lékaře mu mohlo očkování nabudit imunitní systém, takže od nás nic nechytil. Osobně bych asi naockovala ale jestli myslíte, že bude lepší očkování odložit, dejte na svůj pocit a názor 😉

bamak
10. bře 2020

@matire ohledně koronaviru je riziko zatím velmi malé..... Pokud bys to btala takto tak prakticky nenajdeš "bezpečné" období k očkování. Obecně v zimě je riziko nasedajicich infekcí větší. Záleží i na tom kde a jak žiješ, co dělá manžel, s kým se stýkate.... Už jen v tomto období jít do cekarny je riziko- je chřipkové sezóna..... Jak snášel předchozí očkování? Byla v zimě nachlazena? Je milion faktorů které toto mohou ovlivnit. Nikdo neví, jestli má koronavirus "sezónní charakter" jako třeba chřipka, nebo bude stejně rizikový celoročně.... Takže odložením se paradoxně můžeš dostat z bláta pod okap. Poraď se s pediatrem.

bombat
14. bře 2020

@lolam10 U nás v ČR jsou minimálně dvě děti do deseti let nakažené, jedno roční a jedno dvouleté (pak dvanáctileté...) a to zdaleka u všech nakažených neudávají věk, takže jich může být mnohem víc.

killercata
17. bře 2020

Čaute ženský, právě taky řeším zda očkovat nebo ne.... máme jít na druhou Hexu, miminko má teď 4 měsíce, bojím se oslabení imunity a na druhou stranu se taky bojím toho, jaká bude situace třeba za měsíc či dva, jestli nebude ještě horší. A teď babo raď, fakt se to ve mě pere. Co vy očkujete, nebo očkovaly byste za nastalé situace??

matire
autor
17. bře 2020

@killercata Já se obávám, že za měsíc, dva bude hůř. Jak dlouho můžeš s druhou dávkou čekat? Taky zvážit, kde žijete (v Litovli a spol. bych teď neočkovala), co dělá manžel, koho vídáte... Můj pocit je, že hexa nějak víc oslabí dítě tak na dva týdny. A to to tady bude nejspíš lepší než třeba za měsíc, kdybyste teď ještě čekali

luckaana
18. bře 2020

My byli na očkování Priorix 12.3. dcera má 18 měsíců , radila jsem se s doktorkou zda dát v době koronaviru a sama doktorka očkování doporučila dokud u nás není tisíce lidí.. kdybych věděla jakou reakci bude mít dcera tak bych ji ještě rozhodně neockovala.. spustila se jí hrozná rýma, vyrážka na obličeji, neustále pláče a nevydrží chvíli si hrát a spinkat sama, v noci spí 4 hodiny jinak je unavená ale nemůže spát, je nervózní, celý den probreci, úplně jako vyměněné dítě 🙁 dneska jsme týden po očkování a je to každý den horší, tak snad to brzy přejde.