Pediacel, je už na trhu?

veri0007
17. led 2016

Ahoj maminky, ještě jsem v lékarně nezjišťovala, ale je už dostupný pediacel?

eliska285
7. bře 2018

Kdyby někdo měl zájem, známy bral včera od paní jednu dávku🙂

danger007
16. bře 2018

@eliska285 a nevíte zda ještě ma?

eliska285
16. bře 2018

@danger007 když jsem psala, tak ano, teď už je inzerát neaktivní, tak zřejmě ne..

ivankapri
16. bře 2018

Očas to sem nějaká lékárna dotáhne na individuální dovoz, čili musí odebrat nějakou várku. Ale myslím si, že PLD bude mít problém to píchnout do nerozočkovaného Pediacelem.

aneelka
18. bře 2018

@ivankapri A vy o nějaké takové lékarně/akci víte? Já právě potřebuju jen poslední dávku :(

ivankapri
19. bře 2018

V prosinci ale už nic není, zkuste nějaké lékárny obvolat, zda by to šl na individuální dovoz, nebo se spojit s více lidma, co ho shání, pak by na to lékárna mohla slyšet. Ev. se domluvit s dr, aby dala recept, pak snad by to mělo jít.

magda_r
21. bře 2018

Dnejs jsem volala do Benu - centrálního eshopu, paní říkala, že objednávky dělají jednotlivé lékárny, ať to zkusím obvolat, tak se chci zeptat, zda by měl někdo zájem v Praze? A jinak jsem zjistila, že v Brně pobočka Vídeňská mají 1 ks a Cheb, pobočka Třída svobody taky 1 ks, tak snad to někomu pomůže, kdo bydlí poblíž.

aneelka
22. bře 2018

@magda_r Tak v Chebu už není, koupila jsem jí. Moc moc děkuju za info, vytrhla jste mi trn z paty a kdybych mohla, tak bych Vás snad objala. 🙂

ijan
24. bře 2018

@magda_r měla bych zájem o komplet 3 dávky, pokud se vám podaří domluvit v nějaké pražské lékárně. Sama jsem Benu obvolávala asi před měsícem, třeba budete mít štěstí na vstřícnější lidi.

jana_simikova
10. dub 2018

@madga_r podařilo se vám něco domluvit? Děkuji

pavlina248
10. dub 2018

@magda_r dobrý den také bych měla zájem

dasenka5
10. dub 2018

Radila jsem se s doktorkou a usoudila, že v roce naočkujeme Hexacimu. Malá má ABKM a málo přibírá. Je drobná. Bude chodit do školky, musela by být stejně doočkovaná. A rozdíl mezi Pediacel a Hexacima už skoro není. Přeji všem krásné dny a hlavně zdraví....

jana_simikova
10. dub 2018

@dasenka5 a ty předchozí máte Infarix Hexa? My jsme měli na první hexu hnusnou reakci, hnali nás po neurologiích a vyšetřeních, na druhou celkem nic a ze třetí 3x za sebou obstruční zánět průdušek (ani jsem nemyslela, že je to z toho, ale řekla mi to alergoložka, kam jsme byli posláni). Takže jsem myslela, že Pediacel bude lepší a hle, už není...

dasenka5
12. dub 2018

@jana_simikova Pediacel je prý skoro stejný jako Hexacima, jen mu chybí ta žloutenka. Musela by se doočkovat a to do třech let. Protože jsme celé očkování odložili až na jeden rok, doufáme, že žádné negativní reakce nebudou....

pavlina248
12. dub 2018

@dasenka5 dobrý den. Nám pediatricka řekla, že musím očkovat v těch 9 týdnech, jinak, že by nám to pojišťovna neproplatila. Budete si to také platit ze svého??

astyna
12. dub 2018

@pavlina248

Lže vám. Očkuje se OD 9 týdnů, ne v 9 týdnech. Doktorka neví, co blekotá…Očkujte podle svého uvážení. My jsme kdysi platili pneumokoky sami, protože jsme nechtěli očkovat od limitu daného zákonem.

pavlina248
12. dub 2018

@astyna nám řekla, že by byla možnost to o měsíc prodloužit tedy ve 12 týdnu. Volala jsem i na pojišťovnu, kde nám řekli, že se musí dát první dávka v 9tydnech. Jinak si musíme vakcínu zaplatit. Výjimka by byla,kdyby byl nemocný, či nedonošený. :( Chtěla jsem dat první dávku alespoň ve 4 měsících.

jana_simikova
12. dub 2018

@dasenka5 dekuju, rozhodne ma min hliniku nez Infarix hexa, tak uvidime

astyna
13. dub 2018

@pavlina248

to je zvláštní. My jsme u 205. Prvního jsem nechala očkovat v jeho 4 měsících, druhého ve 3. Náš pediatr ani dříve neočkuje. Nikdy jsem nic nedoplácela. Ty jo, to je divný...

meesha
13. dub 2018

@astyna do sedmi mesicu musi mit naockovano, jinak jsou pneumokoky opravdu nehrazene. Ty blekoto :P pokud byste to chteli na pojistovnu, musi si to mudr obhajit dokumentaci, ze nebylo mozno ze zdravotnich duvodu. Tezko jim bude vysvetlovat, ze ten duvod byl, ze rodice to chteli jinak 🤔

astyna
Autor odpověď smazal
Zobraz
astyna
13. dub 2018

@meesha

My se ale bavíme o standardu, ne o pneumokokách. Tam je to jasné. Ty pneumokoky jsem jen zmínila, že jsme je platili, ale nikdy jsem nedoplácela na klasické povinné očkování, kde jsme začali dle vlastního uvážení dle váhy a prospívání dítěte.

Takže si to nepleť dohromady.

pavlina248
13. dub 2018

@astyna takto je to podle nového očkovacího schématu od 1.1. 2018 :(

astyna
13. dub 2018

@pavlina248

Tak to mi nějak uteklo, vyhlášku jsem četla, ale tohohle jsem si nevšimla...

meesha
13. dub 2018

@astyna aha, mne to prislo trochu zmatene

dasenka5
13. dub 2018

@pavlina248 Správně by jsme nic doplácet neměli. Pojišťovna to neřeší. Ale pokud bude lékařka požadovat, tak zaplatíme. Jsem ráda, že nedělala problémy a očkování odložila..Hodně zdraví...

pavlina248
13. dub 2018

@dasenka5 já bych taky byla pro odložení jen se rozmohl černý kašel a z toho kam strach :( do toho v Praze spalničky :( tak nevím.

dancamich
13. dub 2018

@meesha No já nevím, pneumokoky jsme doočkovali ve dvou letech a MUDra nám nic o placení neříkala... asi jinej gang 😝

rebe
13. dub 2018

@pavlina248 Je to lež. Některé pojišťovny zneužívají jednoho vypadnutého slovíčka v nové vyhlášce a nechtějí proplácet při odložení z jiných než zdravotních důvodů. Podle Ministerstva zdravotnictví ovšem neoprávněně a na úhradě trvá. Problémům snadno předejdete tím, že odložíte ze zdravotních důvodů. Nahlásíte rýmu, teplotu den před návštěvou, vyrážku a podobně, a budete trvat na zápisu do karty.
Ale pediacel jsme si vždycky všichni hradili ze svého, ten pojišťovna neproplácela, a stejně nám to za to stálo. Naočkovat proti své vůli kvůli pár tisícovkám snad většina z nás nemusí.