Antibiotika a snažení. Začít hned nebo raději ještě počkat?

krisvm
8. pro 2020

Ahoj, chci se zeptat na zkušenosti a názor.
Jsme po revizi v říjnu, konečně přišla ms a tak, na kterou jsme se samozřejmě těšili a mysleli jsme, že budem moci zase se snažit a tak, což říkal doktor, že po ms hned můžeme.
Mám ale předepsaná ATB na ucpaný nos (nejdřív jsem se snažla zahnat to vitaminy, ale nepodařilo se a potřebujeme se letecky přepravit - takže by to nebylo úplně příjemné...), tak jsem uvažovala, jak to jde dohromady. Neměli jsme ani v plánu se hned teď už snažit - asi až po Novém roce, teď jsme to chtěli tak nějak nechat volně osudu... tak myslíte, že by bylo lepší to ani nenechávat osudu a prostě začít příští měsíc? Nebo je potřeba ještě později? Díky za radu.

ema90
8. pro 2020

@krisvm Tak pokud jste nemeli v planu se zacit snazit hned ted a jste do toho nemocna a uzivate ATB, tak asi neni co resit, ne?
Zacala bych se snazenim, az bych byla zdrava.

krisvm
autor
8. pro 2020

@ema90 jojo, spíš uvažuju, jestli po těch antibiotikách můžeme třeba hned nebo je třeba nějak déle čekat nebo tak...

ema90
8. pro 2020

@krisvm Ja bych k tomu brala hlavne i probiotika a po dobrani bych to neresila. Zalezi jak zrovna budete mit cyklus.
Pokud by ovulace po dobrani atb mela prijit treba za tri tydny, tak bych do toho sla.
Ale pokud nejste takova ta typicka “snazilka”, ktera si nenecha ujit jedinej plodnej den, tak bych klidne tu jednu ovulaci uplne vynechala- pro klid v dusi 🙂

krisvm
autor
9. pro 2020

@ema90 ono já jsem si i říkala, jestli tuhle diskuzi vůbec zakládat. ale řekla jsem si, že bych zas na to myslela a plácala se v tom, takže jsem založila. snažilkovsky snažit se chceme začít až po tom novém roce, právě i kvůli tomu lítání a tak celkově všemu, co je s tím spojené. cítím, že by mi pomohlo právě to tolik neřešit, ale zas bych si něco pak nerada vyčítala no. tak spíš mě to tak napadlo,, kdyby náhodou se "zadařilo" při ne vyloženém snažení, jestli by to jakože byl konec světa... jestli víte, jak to myslím. 🙂

ema90
9. pro 2020

@krisvm Ono je to ve finale asi jedno, plno zenskych na zacatku o tehotenstvi ani nevi a ATB berou/braly.
A je to holt bud a nebo.
A ted to nemyslim kvuli ATB, ale i bez nich jsou ty zacatky tehotenstvi nejiste, ale pokud je plod opravdu zdravy, tak se popere i s timhle.

martulka88
9. pro 2020

Já bych tedy osobně neřešila ATB a zkusila to. Nic za to člověk nedá. Jsem sama nemocná několika nemocemi a kdybych měla vždy čekat, až bude vše v pořádku, tak nejsem nyní 31tt. Nejhorší je myslet na to a přemýšlet. Prostě bych tomu dala volný průběh a buď se to chytí a nebo ne. Mám kamarádku, co byla také na revizi a doktoři řekli, že prvních pár měsíců je nejvhodnější doba oplození. A jak píše Ema, kolikrát ženy neví, že jsou těhotné a berou léky, pijí alkohol apod... Prostě nechat volný průběh a co se má stát, stane se. Hodně štěstí 🙂

krisvm
autor
9. pro 2020

@martulka88 no, to byl původně můj plán a pak jsem se vystresovala i ze spreje do nosu no.

cherie24
9. pro 2020

@krisvm já otěhotněla v době, kdy jsem brala antibiotika. Asi to není úplně ideální, ale zas bych se toho nebála vůbec 🙂