Astroapatyka, Emil Václav Havelka. Doporučuju
žena jednoho gynekologa si po dlouhém čekání na miminko nechala vystavit od pana Emila Václava Havelky plodné dny. Ovšem jiné dny než nám radí lékaři 11-16 den, 1. den po menzes to měla zkusit a podařilo se !!!! její manžel je gynekolog a sám jí tohle domluvil. Na netu si najděte kontakt
Stručné shrnutí
- Návštěvy u Emila Václava Havelky kombinují astrologický výpočet plodných dnů, individuální konzultaci a prodej bylinných preparátů; v diskusi jsou uváděny ceny konzultací od 250 Kč, jednorázové balíčky za ~500–2 000 Kč a měsíční návštěvy kolem 1 500 Kč, některé klientky uvádějí celkové výdaje 6 000–10 000 Kč nebo více.
- V diskusi jsou hlášené smíšené výsledky: někteří popisují zlepšení chronických potíží (lupénka, bolesti zad, trávení) a úlevu od menstruačních bolestí po kontryhelu nebo Femigardu, zatímco jiné uživatelky uvádějí, že preparáty i astrologické kalendáře nepomohly otěhotnět.
- Doporučení z diskuse: nejprve absolvovat lékařské vyšetření na specializovaném pracovišti, vyloučit organické příčiny (např. neprůchodné vejcovody), zvážit ověřené metody sledování plodnosti (bazální teplota, lékařská diagnostika) a standardní léčbu (IVF, cílené antibiotika), než investovat do placených alternativních preparátů nebo astrologických služeb.
Q: Pomůže astrologický kalendář plodných dnů otěhotnět?
A: Diskuze uvádí, že astrologické kalendáře mohou ukázat jiné termíny než měření bazální teploty; některé uživatelky hlásily shodu s plodnými dny (12.–13. den cyklu), jiné po roce používání bez úspěchu, takže výsledky jsou nekonzistentní a měření bazální teploty a lékařská diagnostika jsou doporučovány jako spolehlivější.
Q: Kolik stojí konzultace a preparáty u Emila Václava Havelky podle zkušeností v diskuzi?
A: V diskuzi jsou uváděny konkrétní částky: konzultace od 250 Kč, jeden přípravek ABISIB za 500 Kč (výrobce prý dodává velkoodběratelům za 250 Kč a doporučená cena 350 Kč podle příspěvku), měsíční návštěvy cca 1 500 Kč, některé balíčky a směsi za ~2 000 Kč a celkové investice klientek 6 000–10 000 Kč nebo více; jedna uživatelka uvedla nákup bylinného balíčku za 220 EUR.
Q: Jaké konkrétní bylinky a doplňky se v diskusi zmiňují pro menstruační potíže a podporu plodnosti?
A: V diskusi jsou jmenovány kontryhel, Femigard (uvedená cena kolem 400 Kč), rakytníkový sirup (uvedená cena 160 Kč vs internet 62 Kč), přípravky označené ABISIB (500 Kč), kapsle „Menstro ich“/Menstroich, mumio, hloh v kapkách, laktobacily a různé byliny jako řebříček, heřmánek, třezalka, puškvorec, pampeliška a meduňka (uvedené jako složení Femigardu).
Q: Kdy mám raději navštívit gynekologa nebo specializované pracoviště místo léčitele?
A: Diskuze důrazně doporučuje nejprve lékařské vyšetření k vyloučení organických příčin (např. neprůchodné vejcovody, nález kolonoskopie, nádor), využít standardní léčbu včetně cílených antibiotik nebo IVF podle indikace, a alternativní přípravky zvažovat až po lékařském posouzení.
Q: Existují v diskuzi nebezpečí spojená s preparáty z astroapatyky?
A: Několik příspěvků varuje před vysokou cenou a pochybným původem některých „importovaných“ preparátů; v diskuzi se také zmiňuje, že ČOI v minulosti našla těžké kovy v některých indických lektvarech (tento bod byl v diskusi uváděn jako obava, ne jako oficiální závěr v tomto vlákně).
Q: Jaké non‑farmakologické metody na podporu plodnosti jsou zmiňovány a kde je hledat?
A: V diskuzi se uvádějí Mojžíšova metoda (dvě varianty, jedna náročnější, druhá z Brna), Jonášův online výpočet plodných dnů, biorezonance a cvičení s rehabilitací pro uvolnění blokád; Mojžíšovu metodu autoři doporučují hledat lokálně v kraji nebo přes kurzy v Brně.
Q: Může víra a placebo efekt ovlivnit výsledky léčby neplodnosti?
A: V diskuzi více uživatelek uvádí, že psychika a víra mohou mít silný dopad na subjektivní zlepšení, ale zároveň jsou případy, kdy až standardní lékařská intervence (antibiotika, chirurgické řešení, IVF) vedla k otěhotnění.
Závěry z diskuze
Shoda
- Je doporučeno nejprve vyhledat lékařské vyšetření a specializované pracoviště, než investovat do alternativních preparátů nebo astrologických služeb.
- Mnohé uživatelky v diskuzi hlásily vysoké finanční náklady u návštěv u Havelky a nákupů jeho přípravků.
Sporné názory
- Někteří uživatelé tvrdí, že p. Havelka pomohl s chronickými nemocemi a osobními poznatky (lupénka, bolest zad), zatímco jiní ho označují za šarlatána, který „vymáhá“ peníze a nepomáhá s plodností; obě verze jsou v diskuzi prezentovány jako možné vysvětlení.
Otevřené otázky
- Do jaké míry konkrétně přispívají preparáty z apatyky k fertilitě oproti náhodě nebo intervenční lékařské péči?
- Obsahují některé dovážené bylinkové přípravky toxické látky (těžké kovy) a jaké jsou oficiální laboratorní výsledky pro produkty prodávané v apatyce?
Zmíněné značky a firmy
Emil Václav Havelka, Astroapatyka, Ing. Kulovaný, Jukl (bylinkář), Hemannu, Modrykonik.cz, ČOI
Zmíněné produkty a metody
astrologický kalendář plodných dnů, výpočet plodných dnů podle Jonáše, měření bazální teploty, kontryhel, Femigard, rakytníkový sirup, ABISIB, „Menstro ich“ kapsle, laktobacily, zaváděcí přípravek na mykózy, mumio, hlohové kapky, bylinky od Jukla, Mojžíšova metoda, biorezonance, IVF, antibiotika (pět dní, recept a léčba popsaná v diskuzi), ACC long (tablety pro lepší zkapalnění sperma), hormonální antikoncepce
Místa a osoby
Emil Václav Havelka, Ing. Kulovaný, Jukl, ČOI, Zlín, Praha‑Smíchov, České Budějovice, Brno, Slovensko, Modrykonik.cz
Holky zkuste Mojžíšovou,pokud jsou průchodné cesty vejcovodu,máte šanci.Já mám kurz hotový a zkušenosti veliký.nejen ,že si upravíte cyklus,přestane bolestivá menstruace ,upraví se křivka a mimi se má šanci dobře uhnízdit.Vždy když jsem začala přecvičovat těhotným maminkám tuto metodu,sama jsem otěhotněla - už po třetí. 😝 Bylinky Vám mohou pomoci ale ne na sto procent,někdy je třeba i vaše aktivita.Ale pozor není cvičení Mojžíšové vždy stejné jsou dvě formy jeden od paní Novotné - dost náročný v běžném životě téměř nezvladatelný druhý z Brna - jméno jsem zapomněla.Je k tomu potřeba i osobní rehabilitace s uvolněním blokád .Pokud máte zájem poptejte se v kraji ,kde bydlíte či na netu.nebo mi napište i já mohu pomoci . můj email : zajcu@seznam.cz
Hodně štěstí - děti jsou zázrak a dar od Boha
Taky se přidávám k názorům na p. Havelku. Byli jsme u něho loni v létě na doporučení kamarádky, manžel byl skeptik a i v průběhu návštěvy u něj měl tendenci ho různě "zkoušet". Havelka se přesně trefil do toho, co u nás zdravotně není v pořádku a nejsou to přitom žádné všeobecné civilizační choroby, které má skoro každý. Manžela dokonale přesvědčil, takže od té doby nás tam pravidelně objednává :D Teď při poslední návštěvě nám řekl, že máme na čele napsané (zřejmě jeho oblíbená formulace), že chceme další dítě a že nám vypočítá termíny pro početí syna. Termíny už máme a první termín je podle Havelky až za rok a byly by to kluci-dvojčata, do té doby samý holky, takže to trošku přestřelil, doufáme, že se zadaří dřív 😎 a riskneme klidně i holčičku. Takže závěrem, myslím, že něco na tom bude, ale je potřeba si stejně zachovat chladnou hlavu.
@erian a to babatko co mate druhe mate teda podla jeho vypoctov?
Ja som u neho bola dnes, prvykrat a tiez mi povedal, vrajj mam na cele napisane, ze chcem dieta 😀, asi fakt jeho oblubena formulacia 😀
No, ale dorazil ma tym, ked mi povedal o mohom partnerovi, ze je nervozny a strasne chrape.. povedala som mu, ze je carodejnik, lebo toto fakt nemal odkial vediet, ani si ako tipnut a presne to sedi, moj partner je znamy tym, ako neskutocne , fakt strasne chrápe.... je to hrozne... a je aj dost nervozny stale....
NO a mne povedal, ze mam problem so stitnou zlazou ( kedysi som sa na nu liecila) , povedal, ci citim ako mi busi srdce 90tep( busilo mi fakt) , aj nechty sa mi preto lamu, ale ze brutalne..., tak mi dal na nu nejaky preparat s hlohom ( kvapky), mumio a rakytnik... partnerovi dal tiež nejake veci....
neplanovala som nic kupovať, ale dorazil ma tymi informaciami, on fakt musi mat schopnosti, ze takto tipol o nom tie veci....
tiez kazal prist o mesiac - dva, tak skusim a uvidime.... davam mu sancu.. lebo aj prvykrat som sa so stitnej vyliecila biorezonanciou a nie liekmi 🙂 takze ja som na taketo alternativne veci....
@historik
@historik To musíte chápat ekonomickou realitu. Výrobce si samozřejmě může určit doporučenou cenu jakou chce a nejlépe takovou, která nebude moc vysoká, aby jí mohl koncový kupující zaplatit. Ale pro prodejce je dodržet takovou cenu už podstatně složitější. Výrobce se ji v podstatě vysní, ale prodejce z ní musí získat dostatek peněz aby mohl financovat svůj podnik a sebe. A pokud se neotočí tohoto zboží dostatek nebo se náklady nepokryjí pak nejde než jít s cenou výše. Držet cenu nízko si může dovolit jenom lékárna kam chodí každý den mnoho lidí a má široký sortiment. Domnívám se, že zas takový počet lidí k panu Havelkovi nechodí a apatyka tolik zákazníků nemá. Takže si myslím, že na tomhle základě jde opravdu těžko tvrdit, že by si pan Havelka nastavoval přemrštěné ceny. Přemrštěné ceny vypadají eště jinak. Věřím tomu, že se snaží vyjít vstříc jak fungování apatyky tak i zákazníkům pro které sortiment zajišťuje. Kdyby jeho podnikání taky nefungovalo, těžko by pak mohl lidem efektivně pomáhat. Mám s ním jen dobré zkušenosti.
U rakytníku záleží odkud je.
já se u něj byla ptát na manžela,ležel v bolestech na gauči se zády a levou nohou.
řekla jsem jen datum narození a on řekl že má vyhřezlou levou ploténku.
nechtěl ani kačku a jelo se do nemocnice kde mu řekli to samé,dali kapačky a ok.
a to chodil dva týdny k neurologovi kterej mu dával strašný drijáky na bolest konský injekce do zad.....o plotýnce neřek ani slovo.nevím jestli je havelka na slovo vzatej odborník na plodnost ale šarlatán to rozhodně není.
hlavně když člověk užívá jakýkoli lék a nevěří mu,nepomůže.A k cenám-dělala jsem servírku na hotelu kde měli školení farmaceuti a nechtějte slyšet jaký z nás dělají blbce.Oni i doktoři.Jaké mají bonusy za to doporučovat a předepisovat nové drahé preparáty které nejsou ani pořádně dotestované.A účinnost se rovná medu s cibulí a křenem.
Děkuju za uvedení vaší výborné zkušenosti... 🙂 . Jenom s vámi nesouhlasím v tom, že když člověk léku nevěří, že ho nemůže vyléčit, nebo že na něj neučinkuje. -to je takový rozšířený omyl.. je to stejné jako když vás praští kladivo do palce, nemusíte tomu věřit, ale palec vás bude bolet stejně, zde platí jen příčina a následek a správná volba léku. tak to je. A pak med s cibulí a křenem má jistě spoustu výborných účinků.
🙂 to samozřejmě ano ale myslím že víra někdy bývá silnější než cokoli jiného.
A rovnou mohu přidat novou zkušenost.manžel tam byl kvůli střevním potížím.Řekl mu že má podrážděnou stěnu žaludku.
Bohužel po kolonoskopii na kterou nakonec raději šel se zjistilo že má zhoubný nádor velikosti kiwi kousek od konečníku.Přijde o půl střeva a do konce života bude mít vývod.
Takže doporučuji prvně navštívit doktora a ten až vyloučí takovéto věci rozjet se za Havelkou.Zajímavé že tohle neviděl že 😢
No, a zkusil se léčit tim co mu Havelka doporučil????????? Nebo ne.? 😀 Protože je škoda že se nechá od doktorů připravit o tu půlku střeva když by třeba nemusel, kdyby použil skutečně účinný způsob léčení. Těď nemyslim třeba konkrétně zrovna doporučení p. Havleky ale i nějakou jinou, účinnou lečbu.

Ahoj všem, nedá mi to, abych po přečtení všech příspěvků nereagovala. U p. Havelky jsem párkrát byla a to v situaci, kdy západní medicína nepřinášela žádné řešení..Ale Havelka mě jako jediný dokázal podpořit a nakonec moje potíže odezněly. Nevim, jestli zato může ten či onen prepará, ale fakt je ten, že mě z toho dostal on, tím jak na mě působil. Léky, které jsme do sebe bez efektu sypala jsme vyhodila, uklidnila jsem se a nakonec jsem OK. Zdravotní komplikace je dobré vidět v širších souvislostech, pokud jdu k ortopedovi s bolestmi kolene (bez zatím známé příčiny), tak patrně dostanu recept na condrosulf, ale také může být příčinou špatná funkce ledvin, ale to se na lékařské fakultě neučí..To je můj příspěvek a pokud jde o drahé preparáty, tak pokud vím, nikdo nikoho nenutí si je kupovat🙂