Bazální teplota. Co říkáte na graf?

nicoleluan
6. čer 2023

Ahoj holky, poprosím vás o pomoc 😱
Začala jsem s měřením bazální teploty. Cyklus mám pravidelný 28 dní, ovulace již několikrát potvrzena u gynekologa 14-15 DC. Ovulaci cítím, testy pozitivní také mám… ale teď ta teplota.
Můžete se prosím kouknout na můj graf? Včera to vypadalo nadějně, ale dnes ta teplota opět klesla.
Ano, vím že neměřím ve stejný čas (šichty v práci), ale údajně stačí měřit po 6 hodinách spánku. Další cyklus už budu měřit ve stejnou dobu, pokusím se 😄
Teď jsem v depresi, že ve finále u mě ovulace vůbec neprobíhá
Jak na vás působí můj první graf?? 👀

nicoleluan
autor
6. čer 2023

Toto je můj OVU test 13DC

lencaa11
6. čer 2023

@nicoleluan uvulacni test pozitivní ještě neznamená že ovu je právě je to jen o tom že tělo vytváří hormon utrazvuk taky není úplně ok pokud vás neměl nautrazvuku i po ovulaci a neřekl že ovu byla to taky záleží zda vůbec bylo vajíčko atd ...kamarádka chodí na vyšetření vždy skrz ovulaci a stejně zatím žádná změna ovulační test taky měla pozitvni tak to řeší dál

nicoleluan
autor
6. čer 2023

@lencaa11 když jsem změnila gynekologa, tak jsme začali řešit mé problémy a doslovně mi řekl, že ovulaci řešit nemusíme, protože k ní u mě očividně dochází. Můj gynekolog je vedoucí doktor na reprodukční klinice.
Teď naposledy (po zákroku) jsem u nej byla 17 DC a ovulaci mi minulý měsíc potvrdil.
Právě proto jsem z toho teď tak rozhozená
Po kyretáži jsme se domluvili, že tomu dáme do září čas a poté půjdeme na kliniku.

Ale ten graf opravdu zatím vypadá jako anovulační, že?

optimistic
6. čer 2023

Já už si STM asi tak dobře nepamatuji, už uběhla nějaká doba od mého pravidelného měření. Ale proč jste neměřila celý cyklus teplotu? Ovulace dle teplot nebyla, ale mohla být v době, kdy jste neměřila...

optimistic
6. čer 2023

Teoreticky mohla být 15DC, jeden pokles nevadí, pokud pak zůstane další dny nahoře...

misha31
6. čer 2023

Ale musis merit vzdy rano pred tim nez vstanes z postele - ve stejnou dobu, jinak je to absolutne k nicemu

nicoleluan
autor
7. čer 2023

@misha31 anoooooo, to dělám 😂✊🏼 ale děkuji za tip

@optimistic Už je v pohodě 🙏🏼🤩 ovu byla 14 DC. Dnes teplota 39,91 🙏🏼

misha31
7. čer 2023

@nicoleluan no podle grafu tam je prave v casech nesoulad. Teplota 39,91? Tak to jsi nejspis ale nemocna

nicoleluan
autor
7. čer 2023

@misha31 Jojo kvůli šichtám si neměřím ve stejnou denní dobu. Ale 6 hodin spánku dodržuji.
Sorry 36,91 🙈😄

ileni
7. čer 2023

@nicoleluan jestli to není každý den ve stejný čas tak je to měření k ničemu. Jestli je to jeden den třeba v 6 ráno a druhý v 15 hodin tak to nemá žádnou vypovídající hodnotu

nicoleluan
autor
7. čer 2023

@ileni od dalšího cyklu se pokusím 😊

ewistat
21. zář 2023

Holky, vy co jste měřily BT, poraďte.🙏
Měla jsem hojný hlen, bolesti břicha, dokonce jsem 11 dc zašpinila. Ale teplota dnes (možná 3 DPO) není nahoře 🙄. Dala bych za tu ovulaci skoro ruku do ohně. Kdybych měla dnes 36.7, tak mi ji vyznačí plnou čarou, ale 36.6 a nic 🤷
Nemůžu mít třeba méně progesteronu po vysazení HA, že by to hůř stoupalo? Vysadila jsem na konci srpna a MS přišla po 14 dnech, takže teď jsem 2.cyklus od vysazení. Po uvu mám nasadit utrogestan, ale takhle ho asi nenasadím 🙈
Taky mě napadlo, že jsem od 5 do 6 vzhůru, protože mě vzbudí manžel, když vyjíždí z garáže a měřím až v 6

misha31
21. zář 2023

@ewistat pred merenim teploty urcite nevstavat z postele a merit opravdu ve stejnou dobu. Sledovat vice cyklu, at poznas svoje telo. Ta teplota ani nevyskocila vyse nez 6 predchozich mereni, cili na ovu neodpovida, ale mozna delas chybu v mereni. Take dulezite teplomer na dve desetinna mista, ne obyc

misha31
21. zář 2023

@ewistat a nevim, proc tedy nemeris uz v tech 5 hodin

ewistat
21. zář 2023

@misha31 já mám budík normálně na 6 a někdy mě vzbudí a hned usnu, někdy už nespím, jindy spím zase až do šesti. Taky se mi stává, že mě ve 4 vzbudí pes, jak venku štěká a pak už nezaberu pořádně nebo se budím