Bazální teplota. Jak poznat ovulaci?

krista144
3. únor 2020

Ahoj maminky, nastávající maminky a nebo snazilky. Chtěla bych se zeptat. Mám po potratu (13tt) , už je to půl roku. Mám tedkom mojzisovu protože jsem neměla cyklus jak bych měla. A teď jsem začala měřit BBT. Jsem z toho ale docela zmatena. Kdy jsem tedy měla ovulaci? 2.2? Děkuji za odpovědi 🙂

sudylichozrout
3. únor 2020

@krista144 Zatim nelze rici, je treba vyckat na minimalne dve dalsi mereni.

terka80
3. únor 2020

presne tak vyckat jeste dve tri mereni a aplikace ti to vyznaci sama 🙂 chapu te chces vedet uz ted,taky sem se tu vyptavala muj prvni merici cyklus

krista144
autor
3. únor 2020

@sudylichozrout dobře děkuji... a kdyby se tedy teplota držela furt nahoře. Tak ovu by byla tedy toho 2.2? Ať sem nemusím psát posléze znovu 😁

fafetka
3. únor 2020

@krista144 ano. Pokud zůstane teplota nahoře byla ovu 2.2.😉držím pěsti!✊🏻✊🏻🍀

krista144
autor
3. únor 2020

@fafetka dobře děkuji ... už tomu i začínám i rozumět 🤣 , takže pro laika. Chápu dobře že poslední nízká teplota před nárůstem je ovu. Já mám totiž ranní a noční směny.. což znm. 2.2 byla měřená v neděli ve 4 hodiny ráno, no a 3.2 byla měřená po noční ve 13:30 .

fafetka
4. únor 2020

@krista144 ano poslední nízká ze šesti před třemi vysokými je ovu😉

lenickamimi
20. bře 2020

@fafetka ahoj a mohu se zeptat taky jestli bys poznala podle mého grafu kdy by mohla být ovulace přesně děkuji za odpověď 🙏

fafetka
20. bře 2020

@lenickamimi no...v tomhle grafu se zas tak moc nevyznám. Používám buď na womenzone nebo FertilityFriend a pak mám apku přimo k teploměru...ale podle mně a té křivky teplot, ještě ovu nebyla. Sleduješ to ještě nějak jinak? Ovu testy např nebo tak?

lenickamimi
20. bře 2020

@fafetka právě že sleduji i ovu test a teploty a první test 13.3 v pátek byl negativní a druhý v sobotu ráno už pozitivní i doktorka mi 11.3 potvrdila z ultrazvuku že folikuly mám na levém vaječníku že jsou už nachystany k ovulaci

lenickamimi
20. bře 2020

@fafetka a co tenhle graf teď jsem si ho nastavila

lenickamimi
20. bře 2020

Ukázalo to i tmavší zelený pruh to nevím co znamená

fafetka
20. bře 2020

@lenickamimi ten světle zelený pruh ukazuje předpokládanou ovulaci podle zadaných hodnot datově (tj že tam udáš např že máš cyklus 28 dní tak ti to tam předznačí v půlce cyklu) ten tmavě zelenej ti to tam nakreslilo protože to předpokládá že ovulace opravdu proběhla den po pozitivním ovulačním testu (což nemusí být pravda, protože třeba u mně nastává ovulace až později. Teď jsem měla pozitivní ovu test v pátek, pocitově bych si tipla ovu v neděli a podle teploty proběhla až v pondělí. čert aby se v tom vyznal). Podle těch teplot to ale nevypadá že by ovu fakt u tebe proběhla ☹ není tam žádný velký zvýšení ☹čistě teoreticky by to mohlo být, že byla toho 8.3. protože jediný pořádný vzestup byl 9.3. když nepočítám ten pokles 11. tak se ti ty teploty pak drží plus mínus stejně a na to že by měly být před ovulační mi přijdou docela vysoko.... já bych teda měřila dál. Jsem sama zvědavá co ti z toho vyleze. Můj graf tento měsíc vypadá takhle, tak jsem i já z něj jelen trochu 😀

terka80
20. bře 2020

je dobre pozorovat i plodny hlen a do grafu zapisovat ono se to pak lepe vypocita a oznaci ta ovulace holky.