Čárka na ovulačním testu bývá jen trochu zvýrazněná

aknurim
3. lis 2015

Ahoj holky, chtěla bych požádat o radu. Zkouším si zjistit dle ovulačních testů svůj cyklus, ale teď zkouším skutečně každý den abych si v tom udělala jasno tak dle mých výpočtů kdy jsem měla mít plodné dny se mi ukázal max. jen trochu zvýrazněný, rozhodně né jako ta testovací čárka. Ostatní dny úplně bílo, jen dva dny v měsíci takto trochu zvýrazněno, souhlasí i dle výpočtů a i fyzicky jsem cítila ovulaci v podobě bolesti podbříšku. Setkala jsem se s tím taky některá? Je to možné? Předem děkuji za infa či názory.

quentinek
3. lis 2015

@aknurim Ahoj, já jsem také měla čárky jen po dobu dvou dní (jinak bílo) a testovací čárka byla slabší než kontrolní, což podle návodu ovulaci neznačí - ale vzhledem k tomu, že jsem otěhotněla, tak u mě to ovulaci znamenalo, myslím, že u Tebe to bude stejné - můj test vypadal podobně 😉

koncita
3. lis 2015

@aknurim mohlo se stát, pokud jsi testovala jen 1xdenně, že jsi to jenom propásla. Ten opravdový vrchol LH hormonu (a tedy nejsilnější čárka) trvá jen chvíli, řekněme, že test to může zachytit jen pár hodin, takže se může stát, že člověk testuje těsně před a po vrcholu, kdy už čárka zase slábne...takže pokud testuješ více dní, tak jakmile začne čárka sílit, testuj 2x denně (třeba okolo poledne a večer) a uvidíš 😉

aknurim
autor
3. lis 2015

Děkuji za infa. Mám to ale brát že se tedy už ovulace blíží a začít pracovat na miminku 🙂)

koncita
3. lis 2015

@aknurim a ty dny silnějších čárek byly kdy? Ovulace zpravidla nastává 24-48 hodin po pozitivním testu....ale pracovat na tom samozřejmě můžete kdykoliv 😀, naopak, není dobrý z toho udělat sex na povel (z vlastní zkušenosti 😅 )

aknurim
autor
3. lis 2015

Ty silnější čárky byly v době kdy mě i pobolíval podbříšek, cca 12-13 den od začátku poslední menstruace. Test jsem si udělala 2x za den a čárka byla max. jen o trochu viditelnější ale rozhodně ne tak jako ta kontrolní. Jindy je ale naprosto bílo a to jsem zkoušela schválně testovat celý měsíc.

koncita
3. lis 2015

@aknurim já jsem to myslela tak, že jestli ty silnější čárky byly třeba včera nebo předevčírem, tak abyste na to určitě hned skočili 😀
Uvidíš příští cyklus, každý test má taky jiné množství barviva, taky se může stát, že žena má cyklus anovulační, nebo jsi to prostě prošvihla. Jestli ti opravdu jde o to zjistit, kdy je ovulace, ještě zkus třeba měření bazální teploty nebo někdo po pozná i podle čípku a hlenu. Anebo ta nejefektivnější metoda - chodit na gyndu na folikulometrii a nechat si odebrat hormonální profil.
Ale já bych to zatím nehrotila, jestli to řešíš teprve první cyklus, tak zkus ještě ty testy....a jestli jsi brala HA, tak může trvat i několik měsíců než začneš ovulovat...

aknurim
autor
3. lis 2015

Bez HA jsem již několik let a zkouším měřit už asi 3 měsíce a vždy takto ☹

koncita
3. lis 2015

@aknurim aha, no možná to prober s gynekologem, možná by stálo za to zkusit tu folikulometrii, budeš pak mít jasno, jestli opravdu ovuluješ nebo ne...

aknurim
autor
3. lis 2015

No já předpokládám že když dle mých výpočtů má dojít k plodným dnům a je i trochu viditelné že hladina se zvyšuje + bolesti v podbříšku tak snad to bude ono. Raději zkusím štěstí zatím bez lékařů, věřím svému tělu a intuici že ty správné dny poznají.