Čemu věřit? Bazální teplota, hlen a ovu test se rozcházej

purblanca
10. říj 2016

Prosím zkušenější o radu 🙂 Bílkový hlen 8-10DC, pozitivní ovu test 11DC a dle balzální teploty ovulace až 16DC. Čemu věřit? Pozn. měřím a testuju první cyklus. DC 28-30 dní. Děkuji 😉

tymothy
10. říj 2016

Věřila bych testu a hlenu (to Ti i vychází stejně), ta teplota je nejsnáze ovlivnitelná (chyba měření, infekce,...)

mika251
10. říj 2016

@purblanca u teploty je strašne dôležité dodržiavať hromadu pravidiel - merať v rovnakú hodinu, ráno, okamžite po prebudení (teplotu ti ovplyvní aj keď si v posteli sadneš a strepeš teplomer), merať ideálne v pošve, spať v miestnosti s rovnakou teplotou a v rovnakom type pyžama (keď raz spíš nahá a potom vo flanelovom pyžame, tak ti to rozhodí teploty). Keď sa večer pohádaš s mužom, budeš mať výkyv v teplote, rovnako ako keď si dáš večer skleničku bieleho. Proste tá teplota je strašne citlivá na akýkoľvek zásah. Bude trvať pár cyklov, než sa naučíš to vychytať.
Ale je super, že si sa do toho pustila, je to fakt skvelá metóda nielen na počatie, ale na to spoznať svoj cyklus a ako funguje tvoje telo.

purblanca
autor
10. říj 2016

@tymothy
@mika251 díky moc holky.
No, myslím, že ten postup na měření dodržuju, spím v ložnici, kde je stálá teplota, měřím hned jak se probudím, ani si nesedám, protože jsem po ránu líná, takže se jen pro teploměr vleže natáhnu 😀 ale měřím teda v ústech u kořene jazyku a teploměr nechávám 3 minuty, spím stále v noční košili 🙂 ale jsem ráda, že teda spíš věřit testu a hlenu 🙂)))

mika251
10. říj 2016

@purblanca to meranie v puse je fakt menej spoľahlivé, pokiaľ sa chceš na meranie BT fakt spoľahnúť, tak odporúčam zmeniť meraciu lokalitu 🙂

purblanca
autor
10. říj 2016

@mika251 tak tento cyklus už doměřím tam kde měřím a příští změním lokalitu 😀

marla86
10. říj 2016

chce to měřit tam dole 🙂

purblanca
autor
10. říj 2016

@marla86 začnu příští cyklus 🙂

milius
11. říj 2016

Za me rozhodne bazalni teplota -diky ni jsem otehotnela hned druhy ciklus mereni. Predtim jsem pet vyklu merila ovu testem a byl vzdycky negativni,uz jsem myslela, ze ani nemam ovulaci!!! 😕😠

purblanca
autor
11. říj 2016

@milius dobře, ale u BT to zjistíš až po ovulaci, takže jste to zkoušeli obden? 😵

mika251
11. říj 2016

@purblanca väčšinou v prvom cykle zistíš, kedy máš ovuláciu a pokiaľ máš pravidelné cykly, tak v tom druhom a ďalších už plus mínus vieš, na ktoré dni sa zamerať 🙂

milius
11. říj 2016

@purblanca uz si to moc nepamatuji,ale myslim, ze obden jak pises. Stahla jsem si do mobilu aplikaci muj kalendar, tam jsem vsechno zapisovala,ukazalo mi to priblizne plodne dny, vim ze mam cyklus prodlouzeny asi o tyden, tak jsem o tom mela pekny prehled ☺

milius
11. říj 2016

A ja teda mela svuj teplomer a merila v konecniku..