Červen - začátek snažení, kdo se přidá?
Ahoj, holky, od června bychom rádi s manželem začali "pracovat" na miminku a moc by mě potěšilo, kdybych našla vás, kdo jste na tom stejně tak........co dál, to se uvidí.....
Stručné shrnutí
- Při snažení o otěhotnění ženy v diskuzi doporučovaly užívat kyselinu listovou (Accidum folikum) a volně dostupné doplňky jako Calibrum babyplan, Acidofolan nebo Mamavit jako podporu před a v prvním trimestru.
- Metody sledování plodnosti zmiňované účastnicemi zahrnují měření bazální teploty (BT), ovulační testy a pozorování sliznice/hlenu; 1. den menstruace se v počítání označuje jako 1. DC.
- V případě opakovaných neúspěchů diskuze zmiňovala lékařská řešení jako Clostilbegyt (clomifen), Estrofem, IUI a IVF a vyšetření v CAR nebo v teplickém centru pro neplodnost; v diskuzi byla také uvedena informace, že pojišťovny hradí „6 pokusů za rok“ (tvrzení z diskuze).
Nejčastější otázky
Q: Kdy začít brát kyselinu listovou před plánovaným otěhotněním?
A: V diskuzi doporučovaly začít užívat kyselinu listovou minimálně 3 měsíce před plánovaným početím a pokračovat v prvním trimestru; konkrétně byly zmíněny produkty Accidum folikum, Acidofolan, Calibrum babyplan a Mamavit.
Q: Jak nejlépe sledovat ovulaci doma?
A: Doporučované domácí metody byly měření BT (bazální teploty), použití ovulačních testů a sledování sliznice/hlenu; v diskuzi byla vysvětlena praxe, že 1. DC = 1. den menstruace.
Q: Jaké bylinky a čaje ženy v diskuzi zmiňovaly jako pomoc při snažení?
A: Nejčastěji zmiňovaný byl kontryhelový čaj, směs kontryhel+řebříček+hluchavka a čaj „pro ženy“ od firmy Leros; některé ženy pily i čaj kontryhel a další bylinné směsi.
Q: Mohu pít bylinky současně s léky na plodnost (např. Clostilbegyt)?
A: V diskuzi jedna snažilka uvedla, že se podle jejích zdrojů bylinky prý nemají kombinovat s léky na neplodnost; sama přestala bylinky užívat a plánovala konzultaci s gynekologem (tvrzení z diskuze).
Q: Kdy navštívit gynekologa po pozitivním těhotenském testu?
A: Některé ženy v diskuzi volaly ihned a byly objednány za cca 4 týdny, jiné doporučovaly kontrolu kolem 7.–8. týdne pro zobrazení srdeční akce; při podezření na mimoděložní těhotenství (bolesti) diskuze uváděla nutnost akutní konzultace.
Q: Jaké lékařské postupy a léky byly zmiňovány při problémech s početím?
A: V diskuzi se objevily názvy Clostilbegyt a Estrofem, zmíněny byly IUI a IVF a vyšetření v CAR; jedna diskutující psala o absolvování 6 IUI a o „6 pokusech za rok“ v souvislosti s pojištěním (tvrzení z diskuze).
Závěry z diskuze
Shoda
- Kyselina listová (Accidum folikum) je považována za běžný standard při snažení a v prvním trimestru.
- Sledování ovulace se v praxi provádí měřením BT, ovulačními testy a pozorováním sliznice/hlenu.
Sporné názory
- Užívání bylinek: některé ženy považují kontryhel a bylinné čaje za užitečné při snažení, zatímco jiné v diskuzi uváděly, že bylinky by se neměly kombinovat s léky na neplodnost a přestaly je užívat.
Otevřené otázky
- Kdy přesně je optimální první prenatální kontrola po pozitivním testu (okamžitě/cca 4 týdny vs. kolem 7.–8. týdne) zůstává nespecifikováno.
- Jaká je přesná pravidla hrazení asistenčních metod pojišťovnami (v diskuzi zmíněno „6 pokusů za rok“, což je tvrzení z diskuze).
- Má užívání kyseliny listové nebo některých vitamínů výrazný vliv na tělesnou hmotnost u snažilek (v diskuzi byly rozdílné zkušenosti).
Zmíněné značky a firmy
Calibrum babyplan, Acidofolan, Leros, Mamavit, Gynex, Accidum folikum, NašePorodnice.cz, zdravi.centrum.cz, Apolinář, Bulovka, Motol, CAR, teplické centrum pro neplodnost
Zmíněné produkty a metody
kyselina listová (Accidum folikum), Calibrum babyplan, Acidofolan, Mamavit, Gynex, kontryhelový čaj, čaj pro ženy (Leros), čaj kontryhel+řebříček+hluchavka, Clostilbegyt, Estrofem, ovulační testy, měření BT (bazální teplota), pozorování sliznice/hlenu, IUI, IVF, graf BT, test těhotenství, „svíčka“ (pozice nohy nahoře po sexu)
Místa a osoby
Most, Apolinář, Bulovka, Motol, Teplice
Já myslim, že nejlepší je se snažit tak ob den. Aby ty spermouši stihly uzrát. Mě nikdy nenapadlo, že za mojí malou chuť k milování může antikoncepce. Je fakt, že dřív mi to stačilo i jednou za měsíc. A teď mi to nevadí ob den. Třeba je to i tim, že podvědomě to chci právě kvůli tomu, že neberu prášky a chcem to mimčo, tak vim, že se musíme snažit.
Tak ja mam zkusenost, ze u me to prave ovlivnuje antikoncepce... To bych nemusela sexovat vubec a kdyz neberu prasky, tak se musi manzel schovavat 🙂)))
Dobré ráno holky,
s menší chutí s HA jsem to měla stejné, teď je to lepší. Nejvíc je manža překvapenej, když ho vzbudím ve 3 v noci 😀 (no a já spavej tvor se divím, že mě to vzbudí,ale občas fakt jo!)
@maxi.smile vypad to nadějně 😉 + @moncicak.as - pořád držím pěsti, // budou sílit 😉
Ve 12 mě čeká ta kontrola, tak na mě myslete , jsem nervní a mám trochu strach, že kdybych byla těhu, tak aby ten stres miminku neublížil ☹
@moncicak.as tak to uz by byt videt mohly, 5.6. uz je davno 😒 no ale kdyz slaby videt jsou, tak je urco tam 😉 ja bych a krev nechodila, zkusis za par dni, to uz by silit mely a nebo se rozjede MS
@maxi.smile hm, tak to je pitomy, kdyz ani jedno..... Tak uvidis za par dni
Ja furt jeste cekam na vejce, ad ta frekvence, v plodny dny obden, jinak jak to vyjde, chut moc nemam, ale jednou tydne na to vlitnem 😀 proto ted zkousim merit BT, jestli se taky neseknu v plodnych dnech, ono vypocty na netu jsou k prdu, kazda to mame jinak, ja u sebe mam neco vypozorovano, ale cert vi, jestli je to pravda, ze
@ivis85 Budeme na tebe myslet a určitě všechno dobře dopadne! 🙂
Ohledně té četnosti si taky myslím, že nejlepší je to obden kolem ovu, ale ono to určitě někomu vyjde, když to dělá denně a někomu když jednou za celý měsíc, záleží to na štěstí 🙂
Jinak, já bych to měla dostata teď tak v neděli nebo pondělí (ale taky třeba o 2 dny pozdějc, docela mně to lítá...), tak už se bojím, kdy mrcha přijde. Ale nemám žádný příznaky, takže ju čekám skoro jistě...
Dobré ránko 🙂
vy, co měříte bazálku, jakým teploměrem to děláte? Nechce se mi moc používat rychloběžku, kterou mám po dítěti a bude ji mít další 😀 Od příštího měsíce (pokud se nezadaří) bych to asi taky zkusila, k těm ovu testům, ale ráno vstávám hodně brzo do práce a často jezdím na dvoudenní služebky, takže se mi do toho upřímně řečeno moc nechce. 😕
Já bych teda potřebovala otěhotnět rychle, u nás v práci se na našem oddělení propouští, ještě půjdou tři lidi, už odešly 2 maminy s dětma a já jsem poslední s dítětem, takže je jasné, kdo půjde. Pokud bych šla na rodičák z pracáku, přijdu o spoustu peněz 🤐 😒
Nejdou sem udělat nějaký metříky? Dost se ztrácím v diskusi, když nevím, kdo je jaký DC 😀
@eleonor přesně tak, záleží to na štěstí. Minule jsem měla v měsíci jeden jediný styk 13.DC a vyšlo to 😀 Záleží to na náhodě a štěstí. Když někdo sexuje obden, tak třeba spermie toho konkrétního chlapa přežijou jen půl dne a když jiný sexuje denně, tak mu zas nestihnou dozrát. 😀 Každopádně jsme s chlapem domluvení, že příští měsíc půjde na SPG, ať víme na čem jsme.
Uf to jsem dostala slovní průjem 😀 😀
@eleonor díky 🙂
@lenka5731 u marcelky v albu se vede tabulka , ale mě možná připadalo předlednější to kopírované tady v diskusi, akorát by to měla mít na starost jedna, aby jsme každá nekopírovala a neudělal se v tom bordýlek joko minule ... kdo bude pro tak ať se přidá - tabulka je fajn pro info, kdo má prcka, jak starého, okud je atd. aje to jen pro přátelé, ale ty dny cyklu v tom asi postrádají smysl, než se Marcelka dostane na opravení údajů, tak je tu další den, nebo nová snažilka ...
ivis85 ................................26 DC
Tak kdo si to vezme na starost tady? 😀
Tak hlásim, že MS zatim nikde, tak to snááád byla sliznice..páč ted jsem dělala Pepino test 😀 a // tam byla do limitu, i když furt slabá, ale je už ji nemusim hledat v kontrastech, takže asi zesílela...uff, snad to tak půjde dál 🙂 Já debil včera tady četla diskuzi ,,zemřelo mi dítě" a uplně na mě padla depka, že zas budu prožívat ten strach, zda je dítko v pořádku, jsem bulela, jak blbá... 😒 Kluka jsem si musela přenést do ložnice a u usínání jsem ho mačkala 😀
Jinak mi pěkně nateklo oko, ale to s těhu nesouvisí 😀 😀 😀
Jinak mám pocit, že Zelinda byla ještě v termínu ,,testování" ne?
@maxi.smile Simčo, kdy budeš zas testovat?🙂
tak já se přidávám a uvidíme, za jak dlouho v tom zase bude bordel 🙂
ivis85 ................................26 DC
eleonor..............................24 DC
Fakt by ale chtělo, aby to aktualizovala jen jedna osůbka...🙂 Jinak to bude brzy zase rozházené...kdo je tu denně? 😀
Moncicak.As.....................36 DC
ivis85 ................................26 DC
eleonor..............................24 DC
@moncicak.as já to klidně budu adminovat až se doplnítě všechny 😀 A seš si jistá že to oko není nějaký těhotenský příznak 😕 😀 😀 😀 to víš, já to neznám, jsem prvnička 😀
Na takový diskuse vůbec nechoď, pokud nemá člověk důvod hledat v tomhle směru spřízněnou duši, tak to je hrozně náročný na psychiku, to nemůžeš potřebovat!!! Jo a ty čárky ... ty tam nejsou jen tak! Pochopila bych, kdyby se mýlil jeden, ale nehle byl už kolikátý 😉 prostě tam jsou a budou! 😎 takže jsi nejspíš první, počkáme na tu Zelindu, ta nás napíná ...
Holky, já tabulku průběžně doplňuju a akždej den aktualizuju DC, až malá usne, dám dnešní tabulku. Kdo chcete, můžete se tam koukat, jestli někde chce, ať to dělá tady ty příspěvky.
@marcelkap ..já to u Tebe v albu nemohu najít, kde máš přesně tu tabulku uloženou?? 🙂
@marcelkap já tu tabulku taky nemužu najít..... ☹
Moncicak.As.....................36 DC
ivis85 ................................26 DC
eleonor..............................24 DC
lilin......................................24 DC
jinak co se teda sexu týče a antikoncepce ano či ne.... tak na mě to snad ani vliv nemělo.... já jsem takovej bezapetit, ani afrodiziaka nezabíraj
@kleopatra35 @lilin Musíte si mě přidat jako přítele.
Pokud někdo chcete něco doplnit do tabulky, tak piště do IP a já budu průběžně aktualizovat.
Doufám, že vám to nevadí, že si mě musíte dát jako přítele, přišlo mi to lepší než aby do toho moh nakukovat každej.
Ahoj holky, tabulku jsem taky nenašla.
Lenkajp.......................3 DC.
Naše intezita nebyla moc valná, tento měsíc jsme to zkusili jak to půjde tak 4 x. Ale teď rozhodně přidáme na tempu, když budou ty ovu testy.
Jinak antikoncepci jsem brala taky asi 7 let, pak jsem na rok a půl vysadila a dávali jsme si pozor. Myslím, že určitě i u mě měla vliv na sexuální apetit. Po vysazení prášků se chuť na sex vrátila.
😀
Jinak holky nějak se v tom ztrácím, kolika z Vás se už to podařilo a mají // ? 🙂
@marcelkap ...super...už tabulku vidím, a jsem ráda, že je vlastně takto schována...co komu cizímu je do nás,že ?? 😝
@kleopatra35 No když o tom teď přemýšlím, tak tahle diskuze je veřejná tak si to kdokoliv může přečíst tady....ale zase se mi nechce zamykat, protože já osobně se nerada "vtírám" do uzamčenejch diskuzí.
Ahoj všem, jestli můžu taky bych se ráda přidala. Jednoho prolku už doma máme tak kdyby těd ta holčička bylo by fain 🙂 . Začali jsme se snažit od června jsem 24 DC ,nic nebaštím,ale možná jak tu čtu si zajdu koupit tu listovku.Chtěla bych to stihnout než mi skončí tříletá mateřská,tj konec září tak doufám že se zadaří. Všem ostatním také přeju hodně štestí..
Holky, nebylo by lepší mít napsaný 1.DC, ten se každý den nemění 😵
Jinak já jsem dnes 19.DC (1.DC bylo 6.6.)
@marcelkap super, děkuju. tabulka je překrásná.. ty barvičky 😉
@philipa vítám tě. taky plánujeme s manžou druhého prcka aby navázala mateřská, ale tobě teda končí už v září? to budeš ale pak bez peněz? nebo pujdeš na neschopenku? nebo jak to máš vymyšlené? mě to docela zajímá jak to mají vymyšlené jiné maminy. já když se nám nepovede do tří měsícu tak se pujdu poptat na sociálku jak je to s prodloužením mateřský u postižených dětiček, jinak by se mi teda nechtělobejt doma bez peněz....
holky.... mám trochu hruzu.... tahle diskuze je neskutečně aktviní a já na vás zítra nebudu mít čas. páč se budu snažit o dort a pak jednohubky a tak na oslvu Nikolčiných narozenin... to tu pak budu sedět do pulnoci a dočítat 😀

Ahojky holky...
Drzim palce, aby vam to vyslo a nasly jste jeste // a pak my dalsi ... 😉
Ja jsem dneska zacala spinit, myslela jsem, ze mi zacina MS,ale nic se nerozjelo, tak nevim...
S tim sexualnim apetitem, to je u me stejny... Po vysazeni prasku se hodne zvysil,parada 😉