icon

Červen - začátek snažení, kdo se přidá?

avatar
moncaka
18. kvě 2011

Ahoj, holky, od června bychom rádi s manželem začali "pracovat" na miminku a moc by mě potěšilo, kdybych našla vás, kdo jste na tom stejně tak........co dál, to se uvidí.....

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 15. čer 2026 · 5441 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Při snažení o otěhotnění ženy v diskuzi doporučovaly užívat kyselinu listovou (Accidum folikum) a volně dostupné doplňky jako Calibrum babyplan, Acidofolan nebo Mamavit jako podporu před a v prvním trimestru.
  • Metody sledování plodnosti zmiňované účastnicemi zahrnují měření bazální teploty (BT), ovulační testy a pozorování sliznice/hlenu; 1. den menstruace se v počítání označuje jako 1. DC.
  • V případě opakovaných neúspěchů diskuze zmiňovala lékařská řešení jako Clostilbegyt (clomifen), Estrofem, IUI a IVF a vyšetření v CAR nebo v teplickém centru pro neplodnost; v diskuzi byla také uvedena informace, že pojišťovny hradí „6 pokusů za rok“ (tvrzení z diskuze).


Nejčastější otázky

Q: Kdy začít brát kyselinu listovou před plánovaným otěhotněním?
A: V diskuzi doporučovaly začít užívat kyselinu listovou minimálně 3 měsíce před plánovaným početím a pokračovat v prvním trimestru; konkrétně byly zmíněny produkty Accidum folikum, Acidofolan, Calibrum babyplan a Mamavit.

Q: Jak nejlépe sledovat ovulaci doma?
A: Doporučované domácí metody byly měření BT (bazální teploty), použití ovulačních testů a sledování sliznice/hlenu; v diskuzi byla vysvětlena praxe, že 1. DC = 1. den menstruace.

Q: Jaké bylinky a čaje ženy v diskuzi zmiňovaly jako pomoc při snažení?
A: Nejčastěji zmiňovaný byl kontryhelový čaj, směs kontryhel+řebříček+hluchavka a čaj „pro ženy“ od firmy Leros; některé ženy pily i čaj kontryhel a další bylinné směsi.

Q: Mohu pít bylinky současně s léky na plodnost (např. Clostilbegyt)?
A: V diskuzi jedna snažilka uvedla, že se podle jejích zdrojů bylinky prý nemají kombinovat s léky na neplodnost; sama přestala bylinky užívat a plánovala konzultaci s gynekologem (tvrzení z diskuze).

Q: Kdy navštívit gynekologa po pozitivním těhotenském testu?
A: Některé ženy v diskuzi volaly ihned a byly objednány za cca 4 týdny, jiné doporučovaly kontrolu kolem 7.–8. týdne pro zobrazení srdeční akce; při podezření na mimoděložní těhotenství (bolesti) diskuze uváděla nutnost akutní konzultace.

Q: Jaké lékařské postupy a léky byly zmiňovány při problémech s početím?
A: V diskuzi se objevily názvy Clostilbegyt a Estrofem, zmíněny byly IUI a IVF a vyšetření v CAR; jedna diskutující psala o absolvování 6 IUI a o „6 pokusech za rok“ v souvislosti s pojištěním (tvrzení z diskuze).

Závěry z diskuze

Shoda

  • Kyselina listová (Accidum folikum) je považována za běžný standard při snažení a v prvním trimestru.
  • Sledování ovulace se v praxi provádí měřením BT, ovulačními testy a pozorováním sliznice/hlenu.


Sporné názory

  • Užívání bylinek: některé ženy považují kontryhel a bylinné čaje za užitečné při snažení, zatímco jiné v diskuzi uváděly, že bylinky by se neměly kombinovat s léky na neplodnost a přestaly je užívat.


Otevřené otázky

  • Kdy přesně je optimální první prenatální kontrola po pozitivním testu (okamžitě/cca 4 týdny vs. kolem 7.–8. týdne) zůstává nespecifikováno.
  • Jaká je přesná pravidla hrazení asistenčních metod pojišťovnami (v diskuzi zmíněno „6 pokusů za rok“, což je tvrzení z diskuze).
  • Má užívání kyseliny listové nebo některých vitamínů výrazný vliv na tělesnou hmotnost u snažilek (v diskuzi byly rozdílné zkušenosti).


Zmíněné značky a firmy

Calibrum babyplan, Acidofolan, Leros, Mamavit, Gynex, Accidum folikum, NašePorodnice.cz, zdravi.centrum.cz, Apolinář, Bulovka, Motol, CAR, teplické centrum pro neplodnost

Zmíněné produkty a metody

kyselina listová (Accidum folikum), Calibrum babyplan, Acidofolan, Mamavit, Gynex, kontryhelový čaj, čaj pro ženy (Leros), čaj kontryhel+řebříček+hluchavka, Clostilbegyt, Estrofem, ovulační testy, měření BT (bazální teplota), pozorování sliznice/hlenu, IUI, IVF, graf BT, test těhotenství, „svíčka“ (pozice nohy nahoře po sexu)

Místa a osoby

Most, Apolinář, Bulovka, Motol, Teplice

avatar
ameliejulliette
7. črc 2011

@jessulka Taky si myslím, že to je ještě k té ovulce 😉 Tak tfuj tfuj, ať zasejete 😉
Já jsem se porodu vůbec nebála, ale psychovala jsem hlavně na konci těhotenství, když se prckovi pořád nechtělo ven. Pořád jsem řešila, jestli bude zdravej a hezkej 😀 (Ale to až na tom konci, prostě jsem se nějak bála, že je divnej, že nechce jít ven 😀 ) A když jsem si myslela, že vyvolávačka nezabrala, tak jsem to obrečela, bála jsem se císaře. No a pak se rozjely kontrakce jak blázen, takové Himaláje mi to kreslilo na ctg, a to jsem si i přála, aby to třeba někdo zastavil 😀 Ale konec porodu byl prostě nádherný a když jsem poprvé líbala ty nožičky, co mě tak dlouho zevnitř okopávaly, to byl pocit toho největšího štěstí v životě. (A přestože jsem po porodu vyhlásila, že další miminko nám bud muset odnosit a porodit někdo jiný, tak to cca po 14 dnech přešlo a vidíte, jdu do toho znovu 🙂 )

avatar
jessulka
7. črc 2011

@ameliejulliette Mockrát děkuji a též moc držím palečky, ať se brzy zadaří.

avatar
lilin
7. črc 2011

@amallie no, mě právě doktorka řekla když jsem si jí stěžovala že mě pořád břicho bolí a pne mě to v místě, který mi znova šili, at se nebojim, že at se nebojim že mi při druhým cisaři zkazej něco jinýho 😒, tak si myslím, že mi klasika porod nehrozí... nevim

avatar
jaja.m
7. črc 2011

Ahojky holky,chtěla bych se zeptat první měsíc se snažíme s manželem o miminko.Včera jsem měla dostat MS a zatím nic.Test sem si dělala už před týdnem,vím,že to bylo brzy-vyšel negativní.Dnes ráno sem si opět dělala test a opět byl negativní.Břicho mě bolí již od minulé středy,s přestávkami a mám ho nafouklé.Myslíten si,že bych mohla být těhotná?

avatar
jaja.m
7. črc 2011

a že je na test ještě brzy?

avatar
lenka5731
7. črc 2011

@jaja.m Kdys měla ovulaci? Něco bývá na testu vidět už 10 dní po ovulaci, 15 dní po ovulaci už to je jistota (na testu dálnice). Takže si odpověz podle toho. 🙂 Ale když ti nedorazila MS a test je negativní (jakej to byl test? mamatest?), tak to nevypadá ..

avatar
jaja.m
7. črc 2011

jojo mamatest. a ovulace?měla být před 14dny.ALe neni to jistota,ptž sem vysadila na začátku května HA.Pak sem měla cyklus 31 dní,předtím furt 28.Takže sem ovulaci počítala v těch 31dnech...

avatar
jessulka
7. črc 2011

@jaja.m Ahojky, já jsem vysadila prášky začátkem dubna a od té doby jsem měla v měsíčkách děsný nepořádek. Přišlo to vždycky tak nečekaně že jsem se nemohla spoléhat na nějakých 28 dní. Já to měla skoro od týden. Vždycky pár dní špinění, pak 2 dny krvácení a nejednou nic. Doktorka mi řekla, že se tělo pročišťuje, že se toho nemám bát, že horší by to bylo, kdybych to nedostala vůbec a museli mi to vyvolávat. Takže žádnou paniku, hlavu vzhůru. S testama bych počkala, dokud se MS nedostaví. Aspoň budeš mít pak překvápko, až uvidíš tu dálnici na testíku. Já už se také nemohu dočkat. Také už mne několik dní pobolívá břicho, ale evně věřím, že to je ta ovulka. Zkoušela jsem nahmatat čípek a je pěkně měkked a otevřenej, takže už se těším domu až na to vlítnem 😀

avatar
ivis85
7. črc 2011

@jaja.m tak to nevím, když je test negativní, tak to vypadá spíš na zpoždění, držím palec aby to vyšlo tak jak si přejete. Já to tento měsíc dostala asi o 4 dny déle, ale MS jsem tušila, podle pleti a tak, nafouklé bříško jsem neměla, tak dej vědět 😉

avatar
lilin
7. črc 2011

@jaja.m já bych na testu taky čekala aspon ducha, bud je ještě brzy a nebo máš zpoždění, je mi to líto, ale na těhu bych to moc neviděla.... necháme se překvapit 😉 samo že fandim // 🙂

avatar
moncicak.as
7. črc 2011

Tak, píchání v podžebří se stupňuje, takže zítra šupajdim do nemocnice, zda je to skříplý nerv, nebo žlučník...holky, pokud ted ovuluju nebo jsem ovulovala ted někdy (jeden nikdy neví..), tak před rentgenem mám něco nahlásit? Jsem dnes 13DC, tak kdyby náhodou bylo zasazeno, abych mimi nějak nepoškodila 😒

avatar
moncicak.as
7. črc 2011

Jinak my včera v plánu sex měli, ale dítko ho jaksi překazilo, tak manža totál nasranej, ale holky, se držte, on nebyl nasranej, že nebyl sex, ale že mám možná ovulaci a neni sex, že možná kvůli tomu nevznikne ted mrně...on to prožívá víc, než já 😀 😀 😀 😀 Tak bude sexík dnes, ale díky tomu mýmu píchání pod žebry jen ,,zploditelský" 🙂

avatar
moncaka
autor
7. črc 2011

@maxi.smile Jojo, i v tom vedru, však ze mě lilo jak z vola 😅 ale ty fotečky a ta krása mi za to stála 🙂

avatar
ivis85
7. črc 2011

@moncicak.as tak držím pěsti, aby to nebylo nic hroznýho, možná bych dr. řekla, že jsem asi těhu (on bude vědět prd, že asi znamená druhý den 😀 ) ale aspoň to vezmou v úvahu. Akorát nevim, jestli se kvůli skříplému nervu či žlučníku rengenuje? 😕 třeba tě jen prohmatají a uvidí co to je, nemusí hned ozařovat 😨

avatar
moncicak.as
7. črc 2011

@ivis85 Uvidim, já se raději ptám, kdyby náhodou měli chuť mě ,,ozářit" 🙂 Díky, taky doufám, že to nebude nic hrozného... 🙂 Jen je to nepříjemný, ani nemůžu s klukem ven, jsme doma a koukáme na pohádky 😒

avatar
amallie
7. črc 2011

@jaja.m to bude zpozdeni a to nafoukly bricho PMS

@moncicak.as covece, to bych nic nerikala, at nejsi za trotla 😲 jelikoz kdyz neco reknes, tak se te zepta, kolikaty tyden 😲 no a preci nemuzes rict 1+6tt 😲

avatar
lilin
7. črc 2011

@moncicak.as myslím že jedno prosvícení neškodí, nesmí jich být hodně... moje známá byla několikrát na RTG ruky a pak zjistila že je těho a jezdila na podrobnější Ko do HK a má krásnou zdravou holčičku

avatar
jinka09
7. črc 2011

ahoj holky, nevíte, nebo nemáte zkušenosti, jak je to s cestováním v těhotenství? kdyby se teď v červenci zadařilo, mohla bych příští měsíc letět k moři? Nebo raději jen jet autem, nebo raději zůstat doma🙂? Testovat bych mohla asi týden před dovolenou, takže nevím, jak se mám zařídit☹.

avatar
amallie
7. črc 2011

@jinka09 ja jsem v tehu normalne litala, do 12.tt jako posadka, tudiz denne a pak uz rekreacne, naposledy 26tt 9hod let a dobry, autem jsme jezdili az do 32tt, jedine, co je nutny resit, je pojisteny, ale to az pozdeji, do nejakyho 26tt ti staci normos

avatar
jinka09
7. črc 2011

@amallie děkuji za odpověď, tak to nebudu vůbec řešit, stejně by to byla jen 2 -3 hod cesta, dál letět nechci🙂. Tak to mám radost🙂

avatar
amallie
7. črc 2011

@jinka09 tak tak, my jedem do It autem koncem srpna a pak na lodi, taky neresim 😉 Pokud se ma mimi udrzet, tak se udrzi i na dovolene, dulezita je pohoda..... Jasne, kdybys fakt otehotnela a mela nedejbize problemy, jako krvaceni atd, tak to zrusis, pokud to bude dobry, tak stejne ani jeste nepujdes k mudrovi atd 😉

avatar
maxi.smile
7. črc 2011

@moncicak.as jé, to může být sranda...na dotaz, jak dlouho jsi těhotná říct: ,,Asi 2 dny" 😀 😀 😀 😀 😀 To je, jak se baví dvě ženský v narvané tramvaji:,,Čéče, asi jsem těhotná" ,,A s kým?" ,,Nevím, nemůžu se otočit" 😀 😀 😀 😀 Jupíí, mně manža dorazí už zítra v noci, jupí! A hned brzy další den ráno naši odjíždějí!!! Takže supeéér...v noci budeme jako myšky a pak budeme konečně sami a budeme tvořit Terezce sestřičku.. (manža bude doufat ve fotbalistu) 😀

avatar
ameliejulliette
7. črc 2011

@moncicak.as Mně když rentgenovali pánev, tak jsem musela být 1-10 DC, jinak si to prý na triko nevezmou.

avatar
martinka87
7. črc 2011

Ahojky holky... u nás se včera taky nic nedělo, nějak na nás spíš padla únava než chutě a zítra jedem k našim na chatu, tak musíme dnes, aby kdyby... 🙂 ale jina kžádné bolesti nebo jinou citlivost nepociťuji... a to veřte, že to poznám, při RS vyšetřeních mě furt "ošahávaj", zda nemám někde jinde nějakou jinou citlivost... neurologická vyšetření jsou docela sranda... 😀
Já se už nedostanu, tak v neděli pa (moc nekecejte, ať pak nestrávit týden dočítáním)... uff, já jdu poklidit vyžehlené prádlo, zalehnout s knížkou a čekat na manžu až se uráčí přijít z podkroví 😉

avatar
ameliejulliette
7. črc 2011

@moncicak.as A tohle je spíš na ultrazvuk než na rentgen 😉

avatar
ameliejulliette
7. črc 2011

@martinka87 Jů, já chci taky podkroví! My máme jen zabordelenou půdu 😀

avatar
martinka87
7. črc 2011

@ameliejulliette my tam máme kino a manžel pracovnu- počítač, takže je tam dosti dlouho 😀 takovej jeho kutloch 😉

avatar
moncaka
autor
7. črc 2011

tichá domácnost ☹ ☹

avatar
moncicak.as
7. črc 2011

@moncaka jakto?

avatar
martinka87
7. črc 2011

@moncaka jejda ☹ neboooj,ono bude brzy vse ok,urcite!! Tyhle prehanky doma jsou vsude!! 😉

Strana