Červen - začátek snažení, kdo se přidá?

moncaka
18. kvě 2011

Ahoj, holky, od června bychom rádi s manželem začali "pracovat" na miminku a moc by mě potěšilo, kdybych našla vás, kdo jste na tom stejně tak........co dál, to se uvidí.....

moncicak.as
19. čer 2011

@maxi.smile Já mám klasika 3 letou, ale šéf se mnou už počítá, a navíc mám práci na doma, kde si mě chtějí taky přetáhnout do firmy natrvalo, takže ted se můžu vybírat 😀 😀 😀 Ne, víš co, u nás je to spíš tak, že víc chci já, než manža, a u nás to zatim nebylo ,,pracování na miminku", byla to nehoda, u které čekám, zda bude nebo nebude mimi...ale ta nehoda mě pěkně nahlodala a ted si právě nejsem už tak jistá tim, že chci děcka tak 5 - 6 let od sebe...nějak si ty // přeju ted 🙂 ale manža je v klidu, toho to nějak nebere, když budou //, bude rád, ale když nebudou, tak to nebude nijak asi prožívat..Já to spíš neřekla mí mamině a tchýňce, těm to, pokud to bude potvrzené, chci dát v nějaké přáníčku 🙂 Kde jsi rodila? Já zrovna (je to předběžný, já vim 😀 ) koukám na porodnice v Praze, já rodila kluka v Mostě a tam je to pohodička, žádný návaly...

maxi.smile
19. čer 2011

@moncicak.as moc Ti přeju, aby // zůstaly a sílily...já si myslím, že velký věkový rozdíl je na prd...ale každý to vidíme třeba jinak, taky třeba podle osobní zkušenosti..já mám mladší ségru o 7 let a asi mě to poznamenalo, že TOHLE teda fakt NE!!! Doufám, že to přijde o trošku dřív...Přímo z toho mám trauma 🙂 Nechci, aby jedno z dětí ,,muselo" dělat chůvu, ,,muselo" ustoupit mladšímu...a tak dále..hezky pro obě děti stejně...kdyby bylo po mém, zkouším druhého prcka okamžitě po porodu 🙂 Ale kvůli kojení jsem MS dostala, až když bylo malé 8 měs. Jinak jsem rodila u Apolináře, páč jsem rodila s kamarádkou stejně v rozmezí pár týdnů a řekly jsme si, že půjdeme do jedné porodnice, aby jsme pak jedna druhé nezáviděla, kdyby to ta druhé tam měla lepší 😀 Neměla jsem žádné známé, nic zaplacené, žádný nadstandard, a bylo to naprosto skvělý, úžasný, stihli jsme krásně epidurál, všichni moc hodní....Jen je nával při registraci, to tam budu snad jednou spát den předtím ve spacáku 😀 A rodit jim tam klidně budu na chodbě, jinde nechci 😀 😀 😀 A jak se říká, že jsou tam porodní boxy..mně osobně to nevadilo, slyšela jsem jen jednu maminku, ta nadávala všem doktorům, hádala se s nima...a tak mě to hezky motivovalo ..jinak manža pořád se mnou, tak to bylo fajn...V Praze je to o.k. snad všude, jen bych si asi rozmyslela Vinohrady..pověst nic moc...

moncicak.as
19. čer 2011

@maxi.smile Já právě slyšela, že je někde narváno tak, že maminy šoupnou třeba na gyndu a děcka na dětský a nosí jen na kojení...to právě nechci...Já v Mostě byla na apartmánu, bydlel tam se mnou můj, výběr ze 3 jídel, sestry mi dělali, co na očích viděli, porod byl taky v boxu, a nevadilo mě to.. Ale na to už nebudou money ted, tak právě nevim, kde pak rodit...nejblíž mám Bulovku, ale nevim, jaké to tam asi je...no, je čas ještě si vybrat🙂

moncaka
autor
19. čer 2011

Teda holky, vy se máte...když to tady tak čtu, tak už se taky těším na to všechno, jak se bude vše vyvíjet, zda to výjde, za jak dlouho a tak.....🙂

maxi.smile
19. čer 2011

@moncicak.as tak Bulovka asi taky dobrý..ono asi všude je něco..taky záleží, jak se s porody roztrhne pytel..já jsem rodila v tu chvíli sama s tou jak ,,ječela na doktory"...,jinak na pokoji jsme první noc byly dvě, druhou a třetí noc tři...bylo to v pohodě..jídlo nic moc, klasika, nemocnice...Ale to mi na přilepšenou donesly návštěvy..Přístup super..Ale někdo jiný Ti zase řekne to nejšpatnější o Apolináři 🙂 Záleží pak na Tobě...ale zase, když s Mostem máš dobrou zkušenost, tak proč ne, zase třeba tam? 🙂 Ach jo..jsem byla teď do telefonu tak nepříjemná na manžela...jsem trubka..a je mi to líto..tak buď to mám dostat, nebo jsem těhotensky náladová ☹ ☹ ☹

maxi.smile
19. čer 2011

@moncaka těš se, máš na co!Já se taky těším, hlavně toho, že si to pak užiju ještě mnohem víc, protože už spoustu věcí budu vědět a nebudu už tak vyplašená z ,,neznáma"..ať, co se týká porodu, tak ty první týdny s miminkem, nastartování kojení a tak dále...byla jsem snad nejvyplašenější těhule na světě...Obavy budou vždy, ale už člověk nebude vystresovanej z něčeho, co je v podstatě prkotina....tak na to se těším já... 🙂

amallie
19. čer 2011

@moncicak.as ja jsem rodila v Motole a taky skvely

moncaka
autor
19. čer 2011

maxi.smile: já se těším tak nějak na všechno, i přesto, že vím, že těhotenství protrpím, a nikdo nevíme, co se stane, ale to jaksi neřeším. Řešit to budu, až se tak stane. Třeba mě to nakonec překvapí a vše proběhne alespoň v mezích únosnosti. Vyjukaná budu asi taky, ale to k tomu patří 😀

ivis85
19. čer 2011

@martinka87 @ivetm @kleopatra35 @petss a všem novým - taky vás vítám a petss přeju krásnou svatbu 🙂 My měli v úterý výročí 3 roky, tak jsme byli na véče celý týden se snažíme o sto šest 😀
@moncicak.as já když jsem měla zdržení (a několik testů jsem si za těch 10let už udělala)tak jsem nikdy neviděla ani ducha, takže mám docela pocit, že slabá čárka i na druhém testu už by mohla znamenat, že to fááákt vyšlo, moc držím palec - a @maxi.smile myslíš že hned takhle brzo poznáš změny nálad?
Tak mě trochu nahlodáváte a asi teda tu listovku zkusím dobrat, jestli nebudu přibírat ... Až začnu, tak si to v tabulce doplním. Jinak BT neměřím, na to nemám trpšlivost, ale ovu test mi vyšel pozitivní minulý týden(2dny) - koupila jsem si je už někdy před dvěma lety, když jsem jen chtěla zjistit, zda ovu je či ne ...

moncaka
autor
19. čer 2011

Jinak já též vítám všechny příchozí!!!!
ivis85: my měli nedávno 4leté výročí....to tak děsně letí....mně příjde, že jsem se do těch šatů rvala nedávno 😀

maxi.smile
19. čer 2011

@moncaka proč by jsi těhotenství protrpěla??Třeba naopak!Mně vůbec nic nebylo a den před porodem jsem pokládala lino..klidně bych břicho nosila dalších 9 měsíců, vůbec mi to nevadilo..třeba to budeš mít taky tak 🙂 Hlavně pozitivní myšlení!
@ivis85 myslím, že určitě ne, jsem to myslela jako vtip 😉

maxi.smile
19. čer 2011

@moncaka no, já bych se teď (2 roky od svatby) do nich ani nenarvala 😀

moncaka
autor
19. čer 2011

maxi.smile: jsem pár let po těžkém úrazu páteře, která mi zůstala doživotně poškozená, takže bříško bude zápřah, je to i normálně, natož takto...ale za ta léta, co o tom vím, jsem s tím smířená. 🙂)

moncaka
autor
19. čer 2011

maxi.smile: 😀 tak to já taky už asi ne 😀 😀 Bych se na nich asi uškrtila 😀

jinka09
19. čer 2011

Když jsem se dneska zvážila a čtu tady o přibírání na váze po kyselině listové, tak si myslím, že na tom možná něco bude. Ale jestli to pomůže, tak ať🙂!

moncaka
autor
19. čer 2011

To já ani nemusím listovku jíst a přibírám, takže to je jedno 😀

jinka09
19. čer 2011

@moncaka no alespoň mám nějakou výmluvu😀

moncaka
autor
19. čer 2011

jinka09: no to je jasné, já taky hledám kdejakou výmluvu 😀

jinka09
19. čer 2011

no a jinak já v práce vedení také nepotěším, je to moderní podnikatelské prostředí, z holek jsem tam nejmladší, a jediná vdaná, ostatní jsou svobodné, bezdětné . . . to bude asi šok. Byla jsem z toho poprvé hodně ve stresu, teď už to tak neberu.

moncicak.as
19. čer 2011

@maxi.smile No, páč je 100 km daleko a dojíždět 1 x týdně 100 kiláků hodku a čtvrt na kontrolu a pak při porodních bolestech jet do Mostu, to mi přijde naprd, člověk nikdy neví, kdy ho to chytne...první porod jsem měla přesně na termín, ale tak to nemusí být vždy, že?🙂 Tak právě uvažuju nad nemocnicí co nejblíž Letňan, ale bůhví, kde pak budeme v podnájmu, nejraději bych zůstala tady na P9. Na Bulovku jsem slyšela, jak píšeš, dobré i negativní reakce, ono fakt asi záleží, na koho při porodu a na šestinedělí narazíš... 🙂 Tys ještě nezkoušela test?

@ivis85 Neodolala jsem, standart testy zůstaly schované do čtvrtka, ale manža mi koupil ten digitální CLEARBLUE, at prý furt neluštím čárky 😀 No, ale píšou tam, že pokud neznám datum mestruace, mám přičíst k datumu styku 19 dní, já zítra budu 16, tak uvidim, co mi ta hračička ukáže...ale jak se znám, s mou rychlostí růstu HCG, tak budu mít plusko až tak za týden až 2 😀 😀 Nu což, nechám se zítra překvapit 🙂
Sranda musí bejt 😀

moncaka
autor
19. čer 2011

jinka09: to neřeš, u mladých a vdaných nemůžou čekat, že budou vdané a bezdětné 10 let.....s tím prostě musí zaměstnavatel počítat....

moncicak.as
19. čer 2011

@jinka09 U mě s tim šéf taky nepočítal, ale vzhledem k tomu, že jsme si i tikali a mě sladkých 21 let, koukal na mě, jak blázen, že co jako? 😀 Ale vzal to v pohodě 😀

moncaka
autor
19. čer 2011

mocicak.as, jinka09: tak to u mě s tím počítají, a je jim divný, že pořád nic 😀

jinka09
19. čer 2011

máte pravdu, možná mě také překvapí a bude to v pohodě🙂, já jsem vdaná téměř 2 roky a je mi 25

maxi.smile
19. čer 2011

@moncicak.as já jsem s malou na chalupě na Sázavě, už od března..a nemám tady možnost test koupit..a páč zase bych chtěla nějak mýho překvapit, tak mu nechci říkat, aby mi ho přivezl...ale ve čt jedeme s malou do prahy k doktorce na 10ti měsíční kontrolu, tak bych si ho potajmu koupila..pokud do té doby MS nedorazí 😎
@moncaka aha..tak to už chápu, ale je co by jsme pro mimíse neudělaly, že? V tom ty ženský jsou naprosto jiný, než chlapi..Jsi statečná a mimčo Ti to vše pak vynahradí! Jinak, je možný, že nepřibírám po listovce, ale po: těch pár pivečkách, zmrzlinkách, dneska na paprice s knedlíčkem...to je furt nějaké to grilování 😀 Ale líbí se mi, že se to dá svést na listovku..chuděrka jedna kyselinka listová, jak ta k tomu přijde 😀

ivis85
19. čer 2011

Holky u nás v práci bylo všem divný, že jsme se brali z lásky a né že musíme ... 😝 a teď je asi trochu překvapím, až to přijde, ale myslim, že to bude v klidu,jinak to nikomu nehodlám oznamovat, jakmile najdu //, myslí až mi dr potvrdí, že je vše v pořádku, tak ve 2 měsíci nejdřív (pokud nebudu odbíhat z kanceláře zvrace, to by si poznali dřív 🙂)
@moncicak.as takže budeme trpělivě čekat s tebou 😀
@jinka09 @jinka09 já zatím vyčkám, určitě se nic nestane, když jí začnu brát až při těhu, ale dnes jsem pekla prvně buchty, takže to jde i bez listovky 😵

ivis85
19. čer 2011

já se vdávala ve 23, je mi 26 a v listopadu spolu budeme 10let! a do šatů??? o svatbě jsem měla 59, teď 64-65, takže bez šance 😒
K těm jménů jsem se ještě chtěla vrátit - u nás je jasná holčička -Lucinka (v případě dvojčat asi Karolínka) a klučík po manžovi Míša - druhá varianta je takřka nemožná - dva kluky mít nemůžem, jmen je krásných moc, ale né né se shodnout 🙂 ale u nás v baráku máme všchno ženský pohlaví, lidi, kočky, čubiny, i tera zvířenu, u nás prostě kluci nejdou, tak druhá varianta snad nebude třeba volit 😀
@maxi.smile u tebe taky budu napnutá jak struna, jak to teda dopadne 😉

zelinda
19. čer 2011

My jsem spolu 9,5let ale manželé zatím ne já se zkusit testnout ve čtvrtek jelikož kdyby to vyšlo měla bych darek pro přítele k svátku.Už na to čekame dlouho,tak doufam. a zrovna v pátek to bude přesně rok co se snažíme 🙂

moncicak.as
19. čer 2011

@ivis85 Já se vdávala už v 4.měsíci těhu, to mi bylo 21🙂 A pro skoro všechny jsem byla exot, takhle mladá se vdávat a dokonce i čekat dítě 😀 My se u nás furt nemůžeme shodnout, navíc to manža nějak odmítá řešit, dokud prý neuvidí // jak dálnice na testu, tak nevěří, že jsem těhu 🙂 Pak prý mlžeme dumat, ale znáte to, já už dumám ted, a to zatim nic nevim 😀

moncicak.as
19. čer 2011

@zelinda Tak to dáme obě vědět, já budu ve čtvrtek taky testovat a to už jak tam neuvidim // a nedostanu to furt, tak už fakt začnu plašit 😀 😀 😀 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru