Chystáme se na miminko - co dělat ještě před otěhotněním?

plameniacik
10. lis 2018

Ahojte.

Pomaly začíname s priateľom premýšľať nad bábatkom. Chcela by som sa opýtať, čo by som mala robiť ešte predtým? Čo by ste odporúčili? Neviem, brať nejaké vitamíny? Ďakujem 🙂

nanyh
10. lis 2018

@plameniacik Určitě brát kyselinu listovou 😊 já beru tohle už 3 měsíce. Jsou v tom různé vitamíny.😊

soleilll
10. lis 2018

@plameniacik Vysadit antikoncepci, stravovat se zdravě, hýbat se a kyselinou listovou nic nezkazíš. Mně chutnala tahle https://www.lekarna.cz/upload/ky/se/kyselina-li... Dobré je sledovat ovulaci - buď pomocí testů nebo bazální teplotu. Můžeš si pomalu začít zjišťovat nějaké informace o početí, těhotenství, porodu, výbavičce atd., ale vyber si jen jeden zdroj, protože čím jich bude víc, tím protichůdnější info se dozvíš. 🙂

plameniacik
autor
10. lis 2018

@soleilll A ked mam menstruacny kalendar a tam je ta ovulacia nejak vypočítaná, to nestačí? Môj cyklus je ako hodinky.. Antikoncepciu neberiem, tu k.listovú si skúsim kúpiť
O info ohľadom tehotenstva, porodu atď si odkial čerpala ty? 🙂 dakujem

soleilll
10. lis 2018

@plameniacik A zjišťovala jsi jestli vůbec a který den cyklu ovuluješ? Kalendář je jedna věc a realita může být úplně jiná. 🙂 Já si o těhotenství nic moc dopředu nezjišťovala, teprve až jsem otěhotněla, sledovala jsem vývoj plodu v daném týdnu - na webu podle našeho termínu početí. V podstatě mě zajímalo hlavně to, od kdy je dítě životaschopné. To až podruhé, kdy už člověk ví víc o rizicích, jsem sledovala informace podrobněji, ale to není vůbec nutné, pokud těhotenství probíhá v pořádku. Ohledně výbavičky ti třeba poradí nějaká dobrá kamarádka, co už dítě má, to je asi nejspolehlivější. A připrav se na obrovskou spoustu nevyžádaných rad týkajících se úplně všeho. 🙂

petraszi
12. lis 2018

Urcite staci kyselina listova, je v no vse co je potreba pro spravny vyvoj miminka. Ja to brala jeste prvni 3 mesice tehotenstvi a maly ucebnicove rostl 🙂 je to hodne dulezite. Jinak nezappominat na pohyb a zdravou stravu 🙂

luu25
19. lis 2018

taky není dobré zapomínat na procento tuku v těle 🙂