Clomhexal. Bude úspěšný? Má vedlejší účinky?

lenickan
23. led 2008

Ahoj všem. Nové téma jsem založila pro ty které jsou na tom stejně já. Snaží se otěhotnět a nedaří se.
Bude léčba clomhexalem úspěšná? Máte nějaké vedlejší účinky?? Třeba návaly? Bolest v břiše?

lenickan
autor
30. kvě 2008

Lav moc děkuji. Snad už to dopadne🙂 nějak jsem z toho už rozladěná...

lenickan
autor
30. kvě 2008

Tak jsem album přesunula a trochu doplnila🙂

http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID...

lenickan
autor
2. čer 2008

Krásné ráno holky. Tak a je tu nový týden. V pátek jsem byla u doktora a mám zas léčbu🙂

Ale hodně jsem se o tom dozvěděla!!!

Od dalšího cyklu mám clostilbegyt tak jsem na to zvědavá🙂 Jinak mám jednu tabletu 3.-7. den po dva měsíce.
Po každé stimulaci okolo 17dc jdu na kontrolu.

Říkala jsem mu, že vy berete kolikrát 2 tablety, ale on se dvou tablet bojí, prý rozhodně ne rázem 2 tbl. raději to ordinuje postupně, prý to umí napáchat velmi nepříjemné cysty.

dckami
2. čer 2008

Leni,
já jsem v květnu brala Clomhexal od 3. dne cyklu, 2 tablety denně - ráno a večer, brala jsem ho 5 dní, na utz jsem šla 10 den cyklu. Folíky uzrály krásně, tak uvidíme, jak naše domácí snaženíčko vyšlo 😕 . Mrcha by NE/měla přijít 16.6.

lenickan
autor
3. čer 2008

Ahoj dckami: tak budu držet palečky...
Já zatím dlabu jen Fem+ a po mrše 3.-7. den jdu na clostík... je to hrůza.
Snad už to konečně vyjde vid?????
Jak dlouho snažilkujete?

olina23
4. čer 2008

Ahoj holky! Můžu se k vám také připojit??
Já budu brát teď Clomhexal po druhé.. První jsem brala před rokem, kdy nám vůbec nešlo otěhotnět, tak mi doktor napsal Clomhexal 2 x 1 tabl., já jsem otěhotněla hned na poprvé a těhotenství bylo naprosto v pořádku až mi doktor dělal ve 21.týdnu ultrazvuk a zjistil, že má miminko něco s páteří.. Poslal mě na velký ultrazvuk do HK a řekli mi, že má miminko bohužel rožštěp páteře.. Tak jsem byla na vyvolání porodu a o miminko jsme přišli.. Museli jsme počkat půl roku na další snažilkování a teď už se snažíme 4. měsíc a nic.Doktor mi řekl, že opět nemám ovulaci a opět mi napsal Clomhexal 2 x 1 tabl. Tak jsem zvědavá.. Snad už to bude všechno dobré a i my se dočkáme krásného miminka.. 🙂

Přeju mnoho štěstí a mnoho sil!!

dckami
4. čer 2008

Leni, o mimíska se snažíme přesně 2 roky. Pokud se do podzimu nezadaří, chceme jít na IVF.

luzza
4. čer 2008

ahoj kami 🙂
jak je??

lenickan
autor
4. čer 2008

ahoj dckami: no my to máme necelý rok a půl. Jenže já měla cykly cca 47 dní což nám množství pokusů hodně snížilo.
Náš harmonogram:
1. současný cyklus bez léčby
2. cykly červen-červenec a červenec-srpen s léčbou clostík 1x1tbl. denně
3. po prvním cyklu léčby 18.-20.dc kontrola zda proběhla ovu
4. druhý cyklus léčby folikulometrie(nebo jak se to jmenuje🙂)
5. pokud ani toto nevyjde přecházíme na jiný druh léčby a to na hormony které přímo řídí činnost vaječníku
(clomhexal a clostík řídí činnost mozku, který řídí činnost vaječníku) jde o výraznější zásah do těla doporučuje se inseminace!
6. u nás by došlo k léčbě s přirozeným stykem a kdyby ani toto nezabralo zkusíme tu inseminaci a co bude potom??? Kdo ví!!!

Snad to vyjde dříve🙂

dckami
4. čer 2008

Leni,
u nás to bylo tak, že se mnou moje dr. nedělala nic. Od 11/07 jezdíme do Pronatalu, mám za sebou 3IUI (leden, únor, duben) bez stimulace, v březnu jsem byla na laparoskopii. V květnu jsem poprvé brala Clomhexal, ale IUI jsem vzhledem k velikosti folík nestihli, takže jsem na tom makali doma a za 14 dní uvidíme 😕

Luzz,
co ty? Máš stimulaci injekcema, že? Jako zdravotní sestra nemáš problém si to píchnout, na rozdíl ode mě. Kdy máš naplánovanou další IUI? Koukej napsat. 😅

luzza
4. čer 2008

čau Kami
no injekce mám doma v lednici a v pátek měla přijít mrcha...!!!
tak čekám čekám... a mrcha nikde... jsem 34.den cyklu...

luzza
4. čer 2008

když mi v pronatalu předávala léky... tak mi udělala kontrolní ultrazvuk a zjistila,že jsem pár hodin po ovulaci...
a to byl 27 den cyklu...
náhoda
ovulka na konci cyklu... 😅

dckami
4. čer 2008

Luzz, testovala ses? Třeba už jsi těhulka, tak si nech v práci vzít krev, nešlo byto??? Já bych to napětí nevydržela 😵 Nebo si zajdi koupit testík a napiš, jak si dopadla. Budu na tebe myslet.

U nás nic nového, plánuji oslavu, holka bude mít příští týden 10.6.08 již 6.narozeniny. V září jde do školy, to nám to ale uteklo....

luzza
4. čer 2008

kamčo
asi to nevydržím a testík udělám...
ale bojím se,že je ještě brzy...přece jen ovulka byla teprve před týdnem...

luzza
4. čer 2008

tak vy už budete mít školáčka 😵 😵

lenickan
autor
4. čer 2008

Luzz: no dle zkušeností a doporučení gyndr. si také myslím ,že je to brzy. Zkrátka pokud ovu byla 27dc, tak se cyklus celý prodlouží...luteální fáze je zpravidla 14DC, ty máš jinou zkušenost?

luzza
4. čer 2008

leni
nejspíš máš pravdu...
těžko se něco ukáže...

lenickan
autor
5. čer 2008

Ahoj holky. ted jsem koukala po koníkovi kde je ta stará garda se kterou jsem dříve komunikovala.
No a řada už je v těhulkách. Moc jim to přeji, ale zároveň závidím, taky bych si to moc přála.
Lav: byla jsem nad věcí však víš, ale v posledních dnes (asi s vědomím, že jdu zase do léčby) mne to sebralo:(

adrosek
6. čer 2008

Ahojík holky,jsem tady nová tak vás chcem všechny pozdravit.Já taky začala s užíváním clostillbegytu,beru jej 2.měsíc a zatím nic tak uvidíme.

vladunka
6. čer 2008

Ahojky,tak dnes jsem sezobla poslední tabletu clomhexalu..užívám ho 3.měsíc a tak si tak říkám jestli to tedy do třetice výjde ☹
v červenci jdu k nové dr. tak jsem zvědavá jak to budeme řešit dál

dckami
10. čer 2008

ahoj kočky,
ráda bych se vás zeptala, v květnu jsem brala poprvé Clomhexal, teď čekám zda mrch dorazí 😕 . Je možné ho brát i další měsíc, pokud to nevyjde???

andy24
10. čer 2008

Dckami
mě doktor říkal že se muže brát 6 měsícu a pak se musí udělat pauza.Já ho mám tet napsanej na 2 měsíce a pak už asi mě čekaj injekce. ☹

lenickan
autor
10. čer 2008

ahoj dckami: většinou jej předepisují na 3 měsíce, takže pokud gyndr. usoudí, že na Tebe účinkuje jak má tak Ti ho napíše zas...
Já jsem 22dc a už se neůžu dočkat až začnu dlabat prášíky🙂

dckami
10. čer 2008

holky , díky za rady. 🙂

dasule
12. čer 2008

dckami,tak držím palce,snad to vyjde...já mám menzes dostat co nevidět a začínám stimulovat 5DC Clomhexalem 2krát denně 1 tbl.,tak uvidíme 😉

kuliskaa
12. čer 2008

Já taky........ale ještě tu mrchu mít ☹

dasule
12. čer 2008

🙂 dneska mám 28DC a zatím nic 🙂

kuliskaa
12. čer 2008

Ty taky?? Já mám ale 29

kuliskaa
12. čer 2008

Luzz už to dostala ani knám nechodí je neštastná! ☹ ☹

dasule
12. čer 2008

☹ jééé to mě mrzí 😢