Clomhexal. Bude úspěšný? Má vedlejší účinky?

lenickan
23. led 2008

Ahoj všem. Nové téma jsem založila pro ty které jsou na tom stejně já. Snaží se otěhotnět a nedaří se.
Bude léčba clomhexalem úspěšná? Máte nějaké vedlejší účinky?? Třeba návaly? Bolest v břiše?

dasule
6. črc 2008

beruš,kolik ti je let?Neplodnost se počítá až po 1 roce,teď se to zvedlo na 2 roky.Možná by to chtělo nějaké kompletní vyšetření...vyšetření spermiogramu u přítele,u tebe odběr krve např. hormony štítné žlázy,hladina hormonu v krvi...3 a 10 den cyklu,hlavně hladina prolaktinu a FSH jak ti fungují vaječníky.Pokud tato základní vyšetření nemáte za sebou,žádné hormony bych do sebe neházela.Můžu ti akurát doporučit navštívit Fertimed v Olomouci-centrum pro asistovanou reprodukci,pomůžou ti tam a dané vyšetření ti udělají.Nemusíš mít doporučení od svého gyndaře,jen se tam objednej.Mají pobočku v Polance nad Odrou,takže kousek od Ostravy,ať nemusíte zbytečně jezdit do Olomouce.A co se týká toho clostilbegytu,po dobrání jedné dávky by tě měl zkontrolovat ultrazvukem,jak na ten lék reaguješ!

http://www.fertimed.cz/main.htm

kuliskaa
7. črc 2008

Dáši kdy se budeš poprvé po stimu testovat 😕

dckami
7. črc 2008

ahoj kočky,
tak jsem se dneska testovala, jsem 14 dní po 4.IUI - testík negativní 😢
Tak jsem se naštvala, zavolala do Pronatalu a objednala se na konzultaci ohledně IVF a požádáme se rovnou. Už nechci čekat. V sobotu odjíždíme na dovolenou, takže stihnu papíry vyplnit a poslat na zdravotní pojišťovnu a uvidíme.... 😅

dasule
7. črc 2008

Ahoj Kuli,budu se testovat ve čtvrtek a pokud mi test vyjde negativní,v pátek jsem se objednala ještě na krev pro jistotu. Ve čtvrtek budu 14 dní po inseminaci.

dckami,to mi je moc líto a na krev nejdeš?
Už se bojím si test i udělat ☹

dckami
7. črc 2008

Dasule, na krev nejdu, bojím se jehly........ ale v pátek má přijít mrcha, tak uvidíme. 😒 Ale pobolívá mě břicho, tak si myslím, že se potvorá blíží. Tentokrát by se mi hodilo, aby přišla dříve, v sobotu jedeme na dovču. Letos mám 3 týdny dovolené v kuse 😅 .

dasule
7. črc 2008

tak to máš super,pěkně si tu dovolenou užij a odpočiň si! 🙂

lenickan
autor
8. črc 2008

Ahojky holky. Po delší odmlce se k Vám opět připojuji. Měli jsme 14 dní dovolenou. Jsem dnes 15DC a stimulovala jsem clostilbegytem. Tak jsem opravdu zvědavá zda alespon tentokrát dopadne ovulace. V pátek jsem objednaná k lékaři na ultra a na krev zda k ovu došlo.
Je nějaká novinka???

kuliskaa
8. črc 2008

Ahojky,zdá se že zatím nic 😉
Já jsem v sobotu 12 DPO tak zkusím test. 😵

dckami
8. črc 2008

tak už mám bohuželjistotu, že těhu skutečně nejsem, odpoledne přišla mrcha. 😢 Jediná výhoda je ta, že mi to skončí s začátkem dovolené....

dasule
9. črc 2008

Ajoj,zítra se budu testovat,ale nevidím to moc nadějně ☹

dasule
10. črc 2008

tak dnes 14 den po první IUI a test negativní ☹

dckami
11. črc 2008

Dasule 😖 , je mi to líto. 😢

tak já byla včera v Pronatalu na konzultaci ohledně IVF. Doktor byl velice příjemný a IVF mi doporučil. Domluvili jsem se na stimulaci Gonalem. Vzhledem k tomu, že jsem včera byla 2.den cyklu, ihned mi nabrali 4 zkumavky krve a dostala jsem i žádanku pro manžela na krev. Ten byl dneska ráno na odběru. Dále jsme se domluvili, že po menses v srpnu přijedu na vyšetření a stěry, 20.-22.den cyklu na utz a pro stimulaci. Vypadá to, že pokud výsledky krve budou v pořádku, stihneme 1.IVF v září. 🙂

Tak se tady mějte krásně, já mám od zítřka 3 týdny dovolené a nebudu na netu. Jedeme na Slovensko na Liptovskou Maru, potom na týden na jižní Moravu a budeme jezdit na kolech. Poslední týden budu s holkou u babičky na chatě. Těším se, až si odpočineme. 😵

dasule
11. črc 2008

dneska jsem šla ještě na krev,tak uvidíme,ale asi z toho nic nebude.Tak už abych dostala menzes a začínáme znovu.Pěkně si odpočiňte,uvidíš,že Vám to teď určitě vyjde!

😉

dasule
11. črc 2008

takže krevní testy negativní ☹ a pokračujeme dál! 😉

jovi
15. črc 2008

Ahoj holky, tak mám za sebou tříměsíční kůru clomhexalu a bohužel byla neúspěšná. Lékař nám dal ještě měsíc a pak pravděpodobně pofrčíme do Sanusu. Pozitivní věc na clomíku byla jen ta,že se mi cyklus krásně ustáli na 3O dní, jinak před ním jsme měla hodně dlouhé cykly. Vedlejší účinky jsme nijak nepozorovala, určitě se mi zlepšila pleť v obličeji a tak 2 dny před ovulkou mě bolelo břicho, sice to bylo nepříjemné i při sexíku, ale dalo se to vydržet.Takže nám držte palce 😉

michajlina
23. črc 2008

Holky, prosím vás, kdo jste byli na inseminaci, dali vám pak po ní nějakou hormonální stimulaci, nebo jste po tom nic nebraly a jen čekaly...?

terkytka
24. črc 2008

Já jsem po IUI brala Utrogestan až do případné MS (první IUI) a po druhé IUI ho beru doteď 🙂

michajlina
10. srp 2008

Ahoj všem, tak co je novýho? Lav, jak jsi na tom? A Leni, jaká byla svatba? 😵 Držím nám všem pěsti, ať se dočkáme.... Mě zas pohltila menstruace, tak jsem žal poctivě zapíjela vínem celou noc.... 😝

miluse
13. srp 2008

ahojky. Nepročítám celou diskusi neb se nedá. 😔

Můj doktror mi taky předepsal clomhexal, kvůli úpravě ovulace, brala jsem ho už 2 cykly, teďky za 14 dní bych měla začít brát znovu,ale ouha.... prý v lékárnách není 😕 Máte s tím také zkušenost nebo jen u nás kecaj? 😒

luccii
14. srp 2008

miluse, opravdu neni, ale Clostibegyt je uplne to same 😉 a daji ti to automaticky v lekarne misto Clomhexalu... jediny rozdil je pry doplatek - u Clomhexalu nebyl

miluse
14. srp 2008

Lucci,díky, ale ten taky nemají 🙄

luccii
14. srp 2008

miluse, tak ti ho objednaji, staci pozadat

miluse
14. srp 2008

no, už na něj čekám od pátku.... měla jsem přijít ve středu a prý ještě nedorazil... tak fakt nevím. Problém je v tom, že jsem na tom receptu měla dvoje léky a jedny si už vybrala... takže nemůžu jít do jiné lékárny 😅 No mám ještě 14 dní čas, tak ho snad do té doby seženou 😕

anag
13. bře 2009

Holky chtěla jsem se zeptat. Když vám předpsal doktor clomhexal vyžadoval před tím, aby manžel šel na spermiogram?

miluse
13. bře 2009

anag, tuším, že jo, my už si prošli vším, já byla i na laparce a manža na spermiogramu, ale podle ohlasů některých holek tady to není podmínkou.

anag
13. bře 2009

Ono to bude asi lepší. Alespoň budeme vědět jak jsem na tom......
Pomohl Ti ten clomhexal?

miluse
13. bře 2009

já teďky beru clostilbegyt dávají ho místo clomíku, neb většinou ho nemají na skladě, je to vlastně to samé.

Mno asi záleží v čem pomohl, ovulace probíhá, folíky krásně rostou, ale těhu ještě nejsem 😅 tak kdo ví kde je chyba

anag
13. bře 2009

Já jsem právě podle měření BT a ovu testíků zjistila, že jsem nemám vůbec ovulaci. Zatím třetí měsíc beru utrogestan a od příštího cyklu bych měla brát clomhexal.....

miluse
13. bře 2009

a doktor ti dělal hormonální profil, ze kterého by se ta anovulace potvrdila? 😕 Já zas podle ovu testů ovulaci měla, ale dle HP ne, teplotu jsem si předtím neměřila, tak jsem neměla jak porovnat.

anag
13. bře 2009

Tak horomonální profil mi doktorka nedělala. Budu se jí na to muset zeptat. Já kdybych nezačala měřit a dělat ovu testy, tak jsem na to vůbec nepřišla. Jak dlouho se už snažíte o miminko?