Clostibegyt - vlastní zkušenosti
Ahoj holky, hledám spolubojovnice, které začínají brát clost. druhý měsíc a věří, že to vyjde ... chci se s vám podělit o to točení hlavy, pocení, návaly atd. 😉 až k tomu vysněnému uzlíčku štěstí 🙂
Takže, jste tu některá 😉
Stručné shrnutí
- Clostilbegyt (clostil, clostylbegyt) se v praxi používá k navozování nebo podpoře ovulace a ke zvýšení šancí na otěhotnění; v diskuzi byl často kombinován s injekčním pregnylem pro vyvolání ovulace a s progesteronovou podporou (Utrogestan, Duphaston) pro luteální fázi.
- Pacientky hlásily vedlejší účinky Clostilbegytu jako závratě, točení hlavy, pocení, návaly horka, mžitky před očima, nevolnost a bolesti vaječníků, a diskutovala se i možnost tvorby cyst při dlouhodobém či neopatrném užívání.
- Pokud Clostilbegyt nezabere, další kroky zmiňované v diskuzi zahrnovaly hormonální profil, spermiogram, laparoskopii, hysteroskopii, intervenční postupy (kyretáž), IUI a IVF a řešení v rámci CAR (centrum asistované reprodukce).
Nejčastější otázky
Q: Jak a kdy se Clostilbegyt obvykle nasazuje v menstruačním cyklu?
A: V diskuzi uživatelky uváděly užívání Clostilbegytu v rozmezí 3.–7. nebo 5.–9. dne cyklu; jedna zkušenost zmiňovala pravidlo brát Clostil 3 měsíce po sobě a pak mít 3měsíční pauzu, jiní lékaři doporučují vynechat cyklus, aby se snížilo riziko tvorby cyst.
Q: Jaké jsou nejčastější vedlejší účinky Clostilbegytu?
A: V příspěvcích byly opakovaně uváděny závratě, točení hlavy, pocení, návaly, mžitky před očima, bolesti vaječníků, nevolnost a u některých zvýšené riziko cyst; jedna uživatelka popsala po pregnylu silné motání.
Q: Kdy se podává pregnyl a jaký má účel?
A: Pregnyl se v diskuzi podával po zjištění dozrání folikulů (například 23–26 mm uváděno u jednoho případu) jako injekce k vyvolání ovulace; uživatelky také zmiňovaly, že po pregnylu mohou následovat silnější vedlejší příznaky.
Q: Kdy a proč se přidává Utrogestan nebo Duphaston?
A: Duphaston byl v jedné zkušenosti nasazen od 14. dne cyklu pro podporu děložní sliznice a luteální fáze, Utrogestan bylo zmiňováno jako podpora po pregnylu; obě látky se používají k podpoře progesteronu a zlepšení podmínek pro nidaci.
Q: Co dělat, když Clostilbegyt nezabere?
A: Diskuze doporučovala pokračovat dalším vyšetřením (hormonální profil, spermiogram), zvážit laparoskopii nebo hysteroskopii, a v CAR řešit možnosti IUI nebo IVF; jedna uživatelka uvedla, že po neúspěšných cyklech s Clostilem přechází na IVF.
Q: Jak často mít pohlavní styk v plodném okně podle zkušeností v diskuzi?
A: Jeden popis léčby zmiňoval doporučení lékaře sexovat v rozmezí 10.–15. dne cyklu, ale uživatelka prakticky souložila od 10. do 20. dne (někdy denně, někdy obden) jako „pojistku“.
Závěry z diskuze
Shoda
- Clostilbegyt pomáhá některým párům navodit ovulaci a vést k otěhotnění, ale ne všem pacientkám.
- Vedlejší účinky jako závratě, pocení, bolesti vaječníků a riziko cyst jsou běžně zmiňovány.
Sporné názory
- Někteří doporučují brát Clostil po sobě až 3 měsíce, jiní doporučují vynechat cyklus mezi léčbami, aby se snížilo riziko cyst.
- Někteří účastníci považují psychiku a „přestání plánovat“ za klíčový faktor úspěchu, zatímco jiní zdůrazňují nutnost vyšetření a medicínských intervencí (hormonální profil, CAR, IUI/IVF).
Otevřené otázky
- Kolik po sobě jdoucích cyklů s Clostilbegytem je optimální před přechodem na IUI/IVF?
- Je možné bezpečně vyhodnotit probíhající těhotenství raným UZ při nízkém hCG (příklad hCG 560 a nejasný nález)?
- Může ovulace na straně, kde chybí vejcovod, vést k intrauterinnímu těhotenství nebo zvyšuje riziko mimoděložního těhotenství?
- Jak přesně Clostilbegyt ovlivňuje délku a načasování menstruace u různých pacientek?
Zmíněné značky a firmy
CAR, Beremese
Zmíněné produkty a metody
Clostilbegyt, Clostylbegyt, Clostil, Clomhexal, Pregnyl, Utrogestan, Duphaston, Agolutin, Mamatest, spermiogram, hormonální profil, laparoskopie, hysteroskopie, kyretáž, IVF, IUI, folikulometrie, bazální teplota, Q10, éčko, selen, zinek, listovka, Calibrum Baby Plan, B6, mladý ječmen
Místa a osoby
Seychellách, Slovensku, CAR
Dobré ráno holky,
jak se máte při pondělku?
My jsme se o víkendu poctivě snažili 🙂. Mám na Vás otázku, je mi nějak zle - žaludek, břicho, je to po clostilu normální? Díky za odpověď.
ahoj elek, no mi o snažení povídej, my se snažili snad nejpoctivěji za 1,5 roku .. ani sedět nemůžu 😀
mi bylo po clostu pěkně zle ... který DC jsi?
Ahoj pitrisku, no úplně stejný jako ty 😀. Bavily jsme se tu o tom, že bychom mohly stejně rodit, když se zadaří :D
aháá, já jsem blbec .. to víš pondělí, eště mi to nemyslí 😀
tak to je super, aspoň založíme spolu téma ... Stejně počaly, stejně rodily 😉
to téma beru 😀. Jinak podle příznaků a teploty bych odhadla sobotní večer - ale je to mé první důkladné zkoumání, tak snad jsme se trefili 🙂.
ahoj olasku, tady nikdo nechodí, asi mají všichni snážo a my jediné po nebo před 😉
tak co mrška, už dorazila?
Ahoj holky, tak dlouho jsem se neozvala ale čekala jsem jak to všechno dopadne. minulý týden jsem byla poprvé u doktora. Na utz nic nevidel a odebral krev na hcg s tím, že podle ms už by měl na utz něco vidět. a když bude nad 1000 bude to asi mimoděložné. no druhý den jsem volala na gyndu a hcg bylo 560 což je jasný, že nic vidět nemohl. tak mě to uklidnilo, protože to vlastně možná i odpiovídalo datu ovulace a oplodnění.protože jsem otěhotněla o týden později. no a včera jsem tam byla a něco viděl, ale řekl, že si myslí že jde o neprospívající těhotenství. dva dny před tím jsem špinila ařekl, že to je důkaz toho, že něco není v pořádku. viděl tam gestační váček ale bez plodu. Tak odebral krev a že se uvidí. ja už se připravuji na nejhorší a mám pocit, že příští týden pojedu rovnou na kyretáž.
Jinak vám přeju, aby se vám zadařilo....
ahoj kači, panebože co to čtu .. a není tam naděje, že by to bylo v pořádku, že je ještě čas na to, vidět ten plod? ☹
pitrisek: ja nevím jestli je tam nějaká naděje...myslím, že moc ne... ale ted vím, že testy které sílí ještě vůbec nic neznamenají...jsou pořad silnějsí....no myslím, že to nedopadne a připravuju se na to...není možný aby tam byl ted jenom váček...Hlavně mne není špatně, jenom mě pobolívají prsa ale to je vše.
Hezký den holky,taky jsem tu chvilku nebyla,ale co to čtu? ☹ Kači,držím ti hrozně moc palečky,ještě všechno ztraceno není!To špinění sice není nic pozitivního,ale ještě nezoufej.A pokud to náhoudou tentokrát nevyjde,zkus to brát tak,že raději teď,v samým začátku,než někdy za 5 měsíců.Ono to bolet bude stejně,ale já vím,o čem mluvím a mně to přece jen trošku pomáhalo,když jsme o mimi přišli.Drž se a dej vědět co a jak!!!
ještě jsem se holky chtěla zeptat,teď jsem poprvé brala Clostil a mrcha se mi zpozdila o 4 dny,mívám cyklus 28,max29 dní a teď se uráčila dorazit až 32den,ale o to víc mi je blbě.Může to být po tom Clostilu,nevíte?
já to mám před i při clostu pořád stejné .. mi to teda cyklus nerozhodilo, takže neporadím
@pitrisek26 pravil mudr,že teď měsíc pauza,že účinky prý přetrvávají a aby se třeba nechtěly tvořit cysty,kdybych to brala hned te´d a jak dostanu další mrchu,mám si přijít na další.
já brala teď dva měsíce za sebou a v pohodě ... ale mám po MS jít na kontrolu, jestli je to OK
Ahoj holky,chtěla bych se k vám přidat.Doufám,že můžu. 🙂 Já začnu brát clostil za 4 dny.U prvního dítka jsem brala clomhexal na ovulaci a povedlo se na poprvé.S clostilem nemám vůbec zkušenosti,tak doufám,že taky pomůže.Všem přeji hodně štěstí. 😉
ahoj luci, vítej mezi náma a přejeme ať clost znovu zabere napoprvé 😉 . Já beru třetí várku a nic ☹
Ony jsou ty prášky skoro ty samé, takže máš velkou šanci!!!!!!!!!! Jdeš i na pregnyl?
Holky co berete utroš, neměly jste z toho zácpu? Já trpím jako pes 😒 😠
Pitrisek:děkuji za uvítanou. 😵 Na pregnyl zatím nejdu.Nebyla jsem ani před tím.Tobě přeji at se to už konečně povede. 😉 Utrogestan jsem brala,ale zácpou netrpěla.Spíš mi po těch všech hormonech bylo špatně a byla jsem náladová a kde co mě rozbrečelo. ☹
Ahoj holky,
tak jaký byl víkend? My celý víkend malovali byt, tak nic moc ☹.
Pitrisku - tak jak to vidíš? Myslíš, že se zadařilo? 🙂
ahoj eleko, my byli celý víkend venku, takže odpočatí, vyslunění 😎 .. konečně 🙂
jinak si myslím, že se nezadařilo ... nevím proč, ale tomu že to vyjde věřím čím dál míň .. už je to přece jen doba .. a co ty? myslíš, že to vyšlo?
Ahoj Pitrisku, tak to závidím, taky bych raději odpočívala 🙂. Jinak si taky myslím, že to nevyšlo - nějak žádné změny nepozoruji, nic mi nebolí, necítím se jinak ☹.
no mě bolí prsa, ale to bolí vždycky, takže asi nic, no ☹
bože, kdy už se to prolomí, už mě to neba
Ahoj holky,vydržte!!!!Už se brzy zadaří. 😵 My byli taky celý víkend venku.Bylo krásně.Dneska už máme zataženo,ale pořád teploučko. 🙂

tak dneska mi píchli pregnyl a děj se vůle boží 😉 😀