Dá se ovlivnit pohlaví děťátka?
Ahoj holky, ráda bych znala vaše zkušenosti... Slyšela jsem,že se dnem opladnění dá ovlivnit,zda to bude holčička nebo chlapeček. Že pokud dojde k pohlavnímu styku mezi 7-10 dnem cyklu,je velká pravděpodobnost,že to bude holka,a je-li to okolo ovulace,bude to kluk. Prý jsou dívčí spermie pomalejší...Máte někdo takovou zkušenost?Díky za odpovědi...
Stručné shrnutí
- Dle rozšířené teorie ovlivní načasování pohlavnímu styku vůči ovulaci pohlaví: styk 2–3 dny před ovulací údajně zvyšuje šanci na holčičku a styk v den ovulace údajně zvyšuje šanci na chlapečka.
- Asistované metody reprodukce mění kontext: IUI znamená zavedení upraveného spermatu katétrem přímo do dutiny děložní a IVF znamená oplodnění vajíčka v laboratoři, takže přímý vliv načasování spontánního styku je u těchto metod odlišný.
- V diskuzi byly zmiňovány lidové kalkulačky (čínský kalendář, „výměna krve po sedmi letech“, tabulky podle měsíce a věku) a přípravky pro podporu ovulace (Clomhexal, Gynex, bylinný „čaj podle Mojzisove“), přičemž uživatelé hlásili protichůdné zkušenosti a spolehlivost metod není prokázaná.
Nejčastější otázky
Q: Jak funguje teorie rychlých a pomalých spermií a jak ji použít k naplánování pohlaví?
A: Teorie tvrdí, že spermie nesoucí Y-chromozom jsou rychlejší, ale mají kratší životnost, zatímco X-spermie jsou pomalejší a odolnější; podle toho se doporučuje styk 2–3 dny před ovulací pro holčičku a v den ovulace pro chlapečka, avšak v diskuzi byly uváděny protichůdné zkušenosti a metoda není 100% spolehlivá.
Q: Ovlivní IUI nebo IVF pohlaví dítěte a má smysl podle těchto metod načasovávat styk?
A: IUI znamená zavedení upraveného spermatu katétrem do dělohy obvykle v době ovulace a IVF znamená oplodnění ve zkumavce, takže načasování spontánního styku nemá u IVF smysl; v diskuzi někteří uváděli, že po IUI se údajně rodí více holčiček, ale zkušenosti byly smíšené a tvrzení je sporné.
Q: Jaké léky a přípravky se zmiňují pro podporu ovulace?
A: V diskuzi byly jmenovány hormony obecně, lék Clomhexal (clomifene), doplněk Gynex a bylinný „čaj podle Mojzisove“ z bylinkářství v Dlouhé; uživatelky uváděly anekdotické výsledky, klinická účinnost k ovlivnění pohlaví nebyla prokázána.
Q: Co je „výměna krve po sedmi letech“ a jak se podle ní počítá pohlaví?
A: Metoda tvrdí, že krev se obnovuje každých 7 let, žena startuje „holčičkou“, muž „chlapečkem“, křivky se mění po sedmi letech a porod nebo transfúze anulují cyklus; v diskuzi byly příklady výpočtů, ale výsledky byly nekonzistentní a metoda byla prezentována jako nespolehlivá.
Q: Jaké lidové kalkulačky pohlaví lidé používají a jsou spolehlivé?
A: V diskuzi byly zmíněny čínský kalendář, tabulky podle měsíce početí a věku matky a další internetové tabulky; uživatelé hlásili jak shody, tak i četné chyby, takže tyto kalkulačky nejsou spolehlivým nástrojem.
Q: Jak přesně zjistím ovulaci, pokud chci zkusit načasování?
A: V diskusi se zmiňovalo měření bazální teploty (BT), ovulační testy a ultrazvuk u gynekologa; jedna uživatelka uváděla, že BT ukázala přesný den ovulace, ale jiní varovali, že BT pozná ovulaci často až po jejím proběhnutí.
Závěry z diskuze
Shoda
- Teorie načasování styku vůči ovulaci (před ovu = holka, den ovu = kluk) je v diskusi běžně uváděná.
- IUI a IVF jsou odlišné procedury; IUI se provádí zavedením spermií do dělohy katétrem a IVF probíhá mimo tělo.
- Lidové metody a tabulky (čínský kalendář, výměna krve) vykazují nesourodé výsledky a nejsou stoprocentní.
Sporné názory
- Někteří účastníci tvrdí vysokou účinnost načasování (uvedeno až 80 % v jednom příspěvku), jiní uvádějí četné výjimky a náhodné výsledky.
- Několik příspěvků tvrdí, že po IUI se rodí více holčiček, zatímco jiní logicky namítají, že IUI prováděné v den ovulace by mělo favorizovat chlapečky.
Otevřené otázky
- Existuje spolehlivý klinický důkaz, že načasování spontánního styku zásadně mění poměr pohlaví?
- Ovlivňuje IUI statisticky významně poměr pohlaví u narozených dětí?
- Mají preparáty uvedené v diskusi (Clomhexal, Gynex, bylinné čaje) skutečný vliv na ovulaci a sekundárně na výsledek pohlaví?
Zmíněné značky a firmy
Gynex, Clomhexal, porodnice.cz, emimino.cz, brebarbora.sblog.cz, bylinkarstvi v Dlouhé
Zmíněné produkty a metody
IUI, IVF, Gynex, Clomhexal, čínský kalendář, výměna krve po sedmi letech, tabulka podle měsíce početí a věku matky, čaj podle Mojzisove, měření bazální teploty (BT), spermiogram, amnio (amniocentéza)
Místa a osoby
Dlouhá
Ne Chiwule to záleží kdo je v té křivce dál a blíž, říkala jsem že to tady neumím přesně vysvětlit 😉
krista s těma sedmi rokama jsi říkala, že to vychází,že?schválně zkusím spočítat co teda bude ten náš malý svišť..pokud se teda podaří ještě letosj😀 každopádně mám bráchu o tři roky mladšího a bráchu o 4 staršího, z čehož logicky plyne,že ti dva mezi sebou mají sedm let. tak na tom možná něco bude ;)
jo a januzza80 pročítala jsem teď celou diskuzi....v rodině mojeho je zase hodně holek a když jsem nedávno tchyni řekla, že mi věštkyně předpověděla dvě holky, tak mi řekla, že prej "tož aspoň jednoho ogaru!" ty vole jako kdybych to mohla ovlivnit! jsem myslela, že ji trefím!takže ti rozumím naprosto ;)
to tak dobré. nechápu to 🙄 kristo můžeš mi to pls spočítat? já 16.10.80, přítel 3.9.77 jako....nejsem zatím těhotná, jen mě to prostě zajímá. a určitě dám vědět, až se to povede ;)
tak jsem to pocitala a meli bychom mit kluka, uvidime v pulce ledna 😀 a mym rodicum to se mnou i brachou vyslo 😎
aha, ty brdo...tak nam to vyslo. ja jsem 80 a muz 79.
A jak to je s tim anulovanim porodem,kdyz jsem letos porodila, kdy budu mit zase holku???
kristo, prosím, můžeš mi to spočítat? jsem z toho totálně zmatená! já 20.02.74, manža 04.03.75...jak nám to vychází??? já bych docela ráda holčičku, manža zas kluka, tak by bylo nejlepší dvojčátka 😀
Zuzanic v roce početí 2007 je to spíš chlapeček a od roku 2008 2014 spíš holčička 😉
Kristi u tebe to spočítat neumím, protože tou anulací (porodem v roce 2007) jste se mi dostali přesně doproti a je to 50/50, fakt nevím jak se tohle dělá a totéž se stane i u lidí, kteří jsou narození ve stejný rok 😖 😉
Chiwule od roku 2007 do 2009 (početí) je to spíš na kluka, od 2010 do 2016 na holku 😉
Ale podotýkám, že sama této metodě nevěřím a i když mi to téměř u všech vyšlo i tomu pánovi co mi to prvně počítal, tak jsem byla připravená to zlomit 😉 Dle výměny krve mi vychází kluk a na UTZ nám řekli holčičku, tak věřím, že se nepletou 😵
kristo, v poho. Prave,ze jsem nevedela, jak to je s tim porodem. Priste se tedy nechame prekvapit..
krista dík! tak je to jasné. vzhledem k vyvěštění holky bych řekla, že letos budeme dupat jen tak a něco se ujme až po novém roce ;) :D
AHOJKY HOLKY,
KRISTO,TAK JA JSEM 1980 A MANZEL 1967.VINCENZO 2004 A ALENKA 2006.KDY MI VYJDE PRISTE KLUK A HOLKA.DIKY
ZUZANIC,TCHYNE JSOU PRDLE A OPRAVDU TO NEMUZOU OVLIVNIT,ANI KDYBY U POCETI BYLY 😀 .TAK CO TAK BUDE DALSI VNUCKA.DULEZITE ZE DETI JSOU ZDRAVE 😉
januzza myslím, že tchyně by se měla uklidnit a být ráda,že vůbec nějaké vnouče bude, protože chlap má jen jednu ségru a ta je dost stydlivka a věčně nezadaná, takže si nemyslím, že by nás předběhla (pokud nás vůbec někdy vyrovná... 😠 )
koukám, že krista je tu taková mamča. by jsme bez ní byly úplně v háji :D
Holky, teda nechcem vam brat iluzie, ale urobila som to zo zvedavosti, podla navodu vyslo, ze by sme mali mat chalana, no ale o 3 tyzdne k nam pribudne slecna, potvrdena vsetkymi ultrazvukmi a amnio 😀.
A je uplne jedno, co to bude, hlavne aby bolo vsetko v poriadku 😉
Každá táto metóda počítania pohlavia ma utvrdzuje v tom, že to absolútne nič neznamená, pretože podľa čínskeho kalendára, počítania po 7 rokoch aj teórie rýchlych a pomalých spermií a milovania pred alebo počas ovulácie, by sme mali mať chlapčeka 😅 😀
Čítala som, že vajíčko si samo vyberá tú "víťaznú" spermiu podľa nejakých chemických vzorcov.. takže to zrejme fakt všetko stojí a padá na náhode 😉
Januzza80:
nemůžu ti říct, kdy ti vyjde kluk a kdy potom holka, protože nevím kdy otěhotníš a porodíš a tím pádem kdy se ti anuluje krev, ale první kluk vychází od roku početí 2009 😉
Jinak na mě sedí (jestli to bude opravdu holčička) prstýnek, čínský kalendář a ta teorie o době milování (v době ovu a jindy) 😉
Ahoj,pročetla jsem vaší diskusi a docela mě zajímá to pohlaví.Kristo mohla bys mi jen tak pro zajímavost spočítat co bysme mohli mít?Já jsem 15.8 1976 a manžel 11.10 1970.Porod jsem měla v roce dva tisíce(kluka-sedí to?)Teď jsem úplně čerstvě těhotná.Díky moc ale důležité pro mne je aby to bylo zdravé 🙂
ahoj, pročítala jsem celou diskuzi a někdo tam dal odkaz na výpočet pohlaví mimča a tam tedy bylo taky s tou krví, ale bylo tam psáno, že se to počítá ne od data narození, ale od data početí. To znamená jsem narozená 79, ale počatá 78 :o)
Mám holčičku a chtěla bych klučinu a hlavně ten můj by chtěl :o)
Tak my potvrzujeme teorii o pomalých a rychlých spermiích. Počali jsme v den ovulace a opravdu máme chlapečka 😉 A je to jediná teorie, kterou beru, určitě to nefunguje 100%, ale něco na tom bude 😵
Ahoj Rehos, klučina tu opravdu vychází 😉
A na tenhle rok početí mi vychází zase kluk, protože jsi zrovna začla tu modrou křivku a jsi v "plné palbě" tak uvidíte 😉
Holky a znamená to že když jsme počali den před ovu, vychází to spíš na holčičku? 🙂
Ikdyž pokud se nepletu a počítám dobře, tak nám podle krve vychází kluk 😀 (já 84, manža 75)
Taky myslím, že je to na přírodě, tak se necháme překvapit, co na nás při porodu vykoukne 😎 😉

ahoj kristo, stejně mi to nějak nevychází - my jsme s manželem o rok a kromě pár roků mě vychází jedno pohlaví a jemu druhé - to jako že bude mít mimís obojetné? 😒