Dlouhá folikulární fáze ovulace až 23 dc. Co s tím?

11. led 2024

Zdravím, nemáte prosím někdo zkušenost jak zkrátit folikulární fázi? Mívám ovulaci až 23 DC. Chtěla bych aby ovulace byla dříve. Cykly mám pak dlouhé cca 35 dní. Co s tím prosím?

beka91
11. led 2024

Tak to mě, s dovolením, taky zajímá😊

gruyerre
11. led 2024

Ahoj, proč ti to vadí? Snažíš se otěhotnět a chceš mít tu šanci častěji? Já bych se asi do žádného upravování cyklu nepouštěla, aby to nenadělalo spíš paseku. Cykly 35 dní jsou přece v pohodě... Důležitý je, že máš dostatečně dlouhou luteální fázi.

autor
11. led 2024

@gruyerre ano, přesně tak snažím se otěhotnět a dlouhé cykly jsou ubíjející. Takže proto 🙂

kosi_cek
11. led 2024

Mě to přijde normální, však to nejsou žádné dlouhé cykly, 35 dní je super, sama to mám dost podobně, ba za mlada jsem měla ještě delší, cykly pod 36-37 dní mi nešly, spíše ještě delší, ale nikdy to ničemu nevadilo, ovulace probíhala...jako jo, jiné mohly třeba testovat už tak 4 týdny od 1.ho dne menstruace, kdy jsem si já o výsledku mohla nechat jen zdát, to jo, ale kdo si počká... Až později, jak roky přibývaly byla snaha těla stihnout více příležitostí/rok, je to dost obvyklé, ale nedoporučuji čekat, až je tělo zkrátí samo, protože to zároveň neznamená, že se člověk dočká rychleji prosperujícího těhotenství, což kdo ví, jak by bylo, při snaze zasáhnout do jinak fungujícího cyklu, to nikdo neví předem..

andelka
11. led 2024

Měla jsem. Nepravidelné, klidně ovulaci kolem 30 dne. Na budku. Pomohla tinktura z drmku. Posunulo mi to ovulaci na +- 20 DC, a pravidelně.

autor
11. led 2024

@andelka děkuju

reeeza
12. led 2024

Mě na stopro pomáhá kontryhelový čaj 2x denně od 1dc do ovulace.
Plus cca 30 minut hormonální yogy denně. To dělám od 2dc do ovulace. Po ovu dělám jinou yogu.

Z 21dc se mi hned napoprvé posunula na 15dc.

Ale musí se to dodržovat, pravidelně každý den čaje i yoga.

lichozroutsudy
12. led 2024

Buď ráda, že máš cyklus pravidelný a ovuluješ. 35 dnů je ještě v normě. Bych do toho vůbec nešťourala, být tebou.

ivanapizi
21. led 2024

@andelka a zkrátilo vám to cyklus?💐

andelka
21. led 2024

@ivanapizi hlavně zpravidelnilo. Předtím jsem měla 29-43 dní. Potom 30-34. Ovulace cca 17-22 DC je u mě normální, přirozená dlouhodobě.