Drmek. Před ovu, po ovu nebo celý cyklus?

modrasek6
30. čer 2020

Ahoj holky, dlouho se snažím s manželem o miminko. Doktor bylinkám nevěří, takže mi nechtěl ani poradit. Ale já jsem si řekla, než teda začnu do sebe rvát chemii apod. ještě chci dát šanci přírodě. Holky na netu jsem našla, že hodně pomohl čaj z kontryhele, tak jsem si ho teda koupila a piji 1x denně do ovu. A také jsem našla hodně v diskuzích, že pomohl i drmek. Takže jsem ho taktéž zakoupila ve formě tobolek od firmy Kiwu Wuki. Začala jsem ho brát po ránu 8dc (což je 29.6.). Jenže netuším jak to teda je, někde jsem četla, že se má brát celý cyklus než zjistí, že je těhotná nebo některé zase píši do ovu a někteří po ovu do další ms, takže já vlastně vůbec netuším, kdy nebo jak ho užívat, protože v tomhle se dost lidí rozchází. A ani nevím pořádně proč. A já bych chtěla, aby mi pomohl co nejvíc. Chtěla jsem se o tom pobavit s mým dr, ale ten mě odpálkoval, že je to zbytečné, že to nepomůže. No já si to nemyslím. Tak kdyby někdo s tím měl zkušenosti a chtěl se podělit se svojí zkušenosti, budu jenom ráda. Srdíčko ♥ všem, díky 🙂

niki1107
30. čer 2020

Ahoj, já měla po x letech brání antikoncepce anovulační cykly a po měsíci brání drmku (tablety) jsem otěhotněla, brala jsem ho celý cyklus.

modrasek6
autor
30. čer 2020

@niki1107 Tak to je super 🙂. Já mám ovu jak, kdy (podle testů). Jsou měsíce, že právě vůbec.

niki1107
30. čer 2020

@modrasek6 Já neměla vůbec, snažili jsme se o dceru 7 měsíců a od toho pátého-šestého jsem brala drmek a povedlo se hned, takže mu věřím víc než nějakým čajům atd😊. Zkoušela jsem i kontryhel a zhoršilo se to ještě víc. A že někdy nemáš ovulaci je normální, má to tak snad každá žena, akorát je z toho člověk nervózní no 🙄.

modrasek6
autor
30. čer 2020

@niki1107 jj, to jsem četla taky s tou ovulací, že je to normální, ale z toho mého sledování jsem jí z 6 měsíců měla jen 2x třeba je to normální 🙂, každopádně snažíme se už rok a půl, ale začala jsem to sledovat tak před těma 6 měsíci no, takže netuším jak jsem byla na tom před tím.
To jsem zvědvá snad zabere i u mě moc bychom si to už přáli🙂. Doktor o bylinkách nechce ani slyšet :( a já se snažím vyhnout co nejdéle lékům apod.. uvidíme snad budeme mít také štěstí 🙂. Řekla jsem si, že pokud se třeba do 3 měsíců nepovede, začnu to tedy řešit víc přes ty jeho léky :(.
A vysadila si ho tedy hned jak si zjistila, že jsi těhu ? 🙂

modrasek6
autor
30. čer 2020

@niki1107 ještě se zeptám, a co že se ti po tom kontryhelu zhoršilo? :( jako ovu? třeba jestli to není tím, že se to hádá ten drmek s kontryhelem, jestli mi rozumíš... jestli teda radši nenechám jen jednu bylinku .. 🙂

niki1107
30. čer 2020

@modrasek6 Ano, vysadila jsem ho hned, jak jsem zjistila, že jsem těhotná. A paradoxně jsem otěhotněla v měsíc, kdy jsem byla na gyndě a doktor mi napsal clostilbegyt, aby nastartoval ovulaci, takže já se těšila, až dostanu ms a začnu s ním, ale ms už nepřišla 🙏.
Jinak z 6 měsíců jen 2 ovulace, no nejsem doktor, abych to mohla posoudit, ale taky by mě to trápilo 🤔.
S doktory se bavit o těchto věcech moc nemá smysl, i ten můj je takovej praktickej a bylinkám a podobným věcem nevěří, já rozhodně ano.
Co se týče kontryhele, tak mi to zhoršil tak, že mi ještě prodloužil už tak dlouhé cykly - měla jsem běžně kolem 40 dnů a s ním skoro 50 🙈. Ale někdo si ho nemůže vynachválit a každá jsme hlavně jiná, dějí se v našem těle jiné věci, takže ho nechci úplně hanit. Jinak obecně cykly delší než 35 dnů bývají často anovulační.
A rozhodně bych užívala pouze jednu bylinku, žádnej mix 😊.

niki1107
30. čer 2020

@modrasek6 Moc vám přeji, aby se zadařilo, nám to trvalo "jen" 7 měsíců, ale už tak mě to hodně trápilo. Teď chceme druhé, tak snad se podaří ❤️.

niki1107
30. čer 2020

@modrasek6 Brala jsem tento, ale značka je prakticky jedno, spíš ten popisek, když jsem četla, tak jsem věděla, že přesně tohle potřebuju, za vše totiž můžou pohlavní hormony.

modrasek6
autor
30. čer 2020

klidně mi tykej 🙂 jestli ti to teda nevadí 🙂.... jinak teda od zítra radši už nebudu dávat ten čaj a nechám jen ten drmek👍... ten co si mi poslala tak s tím jsem šla do lekárny, že bych tento chtěla, a lekárnice mi doporučila tento: https://www.benu.cz/kiwu-wuki-drmek-obecny-cps-... ..že je silnější, ale já tomu stejnak prd rozumím, tak jsem dala na ní. A objednala jsem teda ještě bazalní teploměr, protože mi doktor dal takový kalendář, aby viděl jak jsem na tom teda😕. Tak uvidíme, jen mě na jednu stranu děsí ta představa, že se budu muset dávat budíka😀, chodím na ranní a odpolední, ale co bychom pro miminko neudělaly viď 🙂👶

tak to je super, že Vám to tak vyšlo, aspoň ses vyhla těm lékům ;). 🌹

a s tím čajem vidíš to, asi jak každá jsme jiná a každé tělo reaguje jinak😔, tak na někoho může mít jiné účinky, ale tak hlavně, že se ti to srovnalo 🙂 a nakonec povedlo. Já mám cyklus tak 28-31 dní. A pozitivní test mi vyšel 15dc, tak si taky říkám, jestli ta fáze co je potom, jestli to není pak krátká na udržení, ale těžko říct je to jen moje domněnka 🙂.

ano je to naprd, jak se člověk rozhodne, že chce mimíska a prostě to nejde, tak se akorát stresuje, vím očem mluvíš. Měla jsem i měsíce, když jsem si prošla potratem, že jsem prostě byla hrozně na tom fixovaná do toho manžel i změnil práci, tak se to na jeho psychice taky podepsalo, ne že by mimíska nechtěl, ale měl úplně jiné myšlenky. já zas každý den na to myslela, ale už jsem se taky srovnala, možná proto taky nebyla ta ovulka, jak jsem nebyla psychicky vyrovnaná 🤐

mintovka
30. čer 2020

@modrasek6 Ahoj, jestli můžu, připojím svou zkušenost. My se teda snažíme o miminko od prosince, v březnu jsem měřením bazálky zjistila, že neovuluju, takže to asi jen tak nepůjde. Chtěla jsem taky zkusit něco přírodního než budu volat své gynekoložce. Mimochodem když jsem na gyn.prohlídce doktorce řekla, že se nám nedaří otěhotnět, nijak to neřešila, i když mi je už nad 30 let.
Tak jsem docela zklamaná odešla domů a pátrala po internetu a našla jsem taky ten drmek, který jsem hned objednala. Mám ten na fotce. Společně s ním jsem objednala ještě tinkturu Jeřábu ptačího, který jsem začala užívat na začátku května od 1DC a hned ten cyklus přišla ovulace 🙂 Drmek jsem zatím nenasadila, právě se bojím, že by se ty bylinky třeba nějak "tloukly". Teď měřím pořád bazálku každé ráno, beru kys.listovou a ten jeřáb ptačí a doufám, že se někdy zadaří.
Zkus určitě brát dál ten drmek, přeju hodně štěstí 🍀

modrasek6
autor
30. čer 2020

@mintovka děkuji za názor, o tom jeřábu jsem také četla kladné zkušenosti. Ale nejvíc jsem četla na ten drmek. Takže zkusím ho užívat dál. Děkuji snad se zadaří brzo i Vám 🙂. Sice jsem ho začala brát až 8dc takže teprve 2 dny tak kdo ví jestli ještě budu mít štěstí ale věřím v to 💓

asinehri
1. črc 2020

Nemám nic proti bylinkam, jen mi přijde divné, když zeny 33+ stráví dalších 5 let "prirozenym" snazenim a pak honem honem dokud pojišťovna proplaci IVF. A hlavně úspěšnost IVF je jiná ve 30 versus ve 38.

modrasek6
autor
1. črc 2020

@asinehri to je asi do jiné diskuze, ale díky 🙂

hermiona1
1. črc 2020

Ahoj 🙂 my se snažili o miminko od června loňského roku, zhruba od února, března 2020 jsem začala pít kontryhelový čaj a brala Drmek v tabletách od firmy Adiel celý cyklus každý den a na konci května jsem otěhotněla 🙂 jinak u mě byl problém nepravidelná menstruace pravděpodobně bez ovulace (testovala jsem a nikdy pozitivní ovulační test nebyl, až v dubnu) 🙂 Hodně štěstí! 🙂

modrasek6
autor
1. črc 2020

@hermiona1 tak to zabralo rychle🙂, určitě jak píšeš aspoň ti to nastartovalo tu ovu...což je super (snad neva že tykám 😉) kéž by nám taky tak rychle zabral. Pokusím se ho tedy brát také celý cyklus 🙂

hermiona1
2. črc 2020

@modrasek6 já tomu popravdě ani moc nevěřila, protože jsem předtím brala víc jak půl roku Inofolic, který všichni chválí, Gynex a žádná změna nebyla.. tak držím palce, ať ti to taky brzy vyjde 🙂

modrasek6
autor
2. črc 2020

@hermiona1 ale je super, že to vyšlo ať už za pomocí drmku nebo ne 🙂 ...díky snad jo 🙂

niki1107
3. črc 2020

@modrasek6 Tak jsem se koukala detailněji a jen pro zajímavost - 4.12. jsem si koupila drmek a +- 20.1. jsem otěhotněla, mega rychlost, tak pevně věřím, že i tobě pomůže 🙏❤️

modrasek6
autor
4. črc 2020

@niki1107 takže jeden cyklus nebo si ho ani nestihla ? 🙂

niki1107
4. črc 2020

@modrasek6 Brala jsem ho od toho 4.12. do 5.2., kdy jsem zjistila, že jsem těhotná, takže vlastně už jeden měsíc stačil na to, aby v dalším proběhla ovulace 😊.

modrasek6
autor
4. črc 2020

@niki1107 tak to je super, kéž by zabral takhle i u nás 🙂

modrasek6
autor
5. črc 2020

holky, porvé si měřím bazalní teplotu, jelikož chodím na směny tak jsem si jí teda začala měřit ráno, když jdu na ranní což je ve 4:15 a nastavuji si budíka. U toho si dělám ovu testy, čárka zatím není pozitivní, ale je každým dnem silnější a silnější. U bazalní teploty to nějak nechápu začala jsem 11DC, kdy jsem si naměřila 36,6 druhý den dokonce 36,7 jenže 13dc cyklu byla teplota 36,43 a dnes 14dc 36,3, takhle klesá, nevím jestli je to teda normální nebo ne, že klesne, čekám kdy se zase zvedne a nejlépe zůstane, jestli se teda zvedne vůbec 🙂. Vůbec s tím nemám zkušenosti, tak se nezlobte 🙂

mintovka
5. črc 2020

@modrasek6 Myslím, že je to na dobré cestě, když ovu testy sílí, tak se blíží ovulace a tomu by odpovídala i ta klesající teplota, já taky mívám několik dní před ovulací klidně i 36,2 a naopak pak po proběhlé ovulaci se zvedne i na 36,7.. Je dobře, že si to "jistíš" ještě těmi ovu testy, protože měřením bazálky vlastně ovulaci zjistí člověk až zpětně, když už proběhla. Určitě dej vědět jestli ovu dorazila 😊

modrasek6
autor
6. črc 2020

@mintovka dneska test zesílil, ale stále není pozitivní :(. Tak snad příjde. Uvidíme, dneska teplota zase 37,3 tak nevím nevím :(

mintovka
6. črc 2020

@modrasek6 a nemohlo se stát, že už nesílí, ale zeslabuje?myslím tím, že už ovu proběhla třeba včera.. Nemáš nějakou appku, kde si zaznamenáváš tu teplotu?většinou tu ovulaci dokáže vyhodnotit..

modrasek6
autor
6. črc 2020

@mintovka dneska mi přišla silnější, tak uvidíme zítra jak test bude vypadat 🙂. A hlavně ta teplota jestli stoupne. Akorát 11dc jsem měla 36,6 a 12dc 36,7 a pak to začalo klesat. Obrázek mi nejde vložit. :(

modrasek6
autor
7. črc 2020

Tak dneska ráno teplota 36,46 tak že by se začala zvedat 🙂

modrasek6
autor
8. črc 2020

Tak mám dojem holky, že u mě se nedostavila ovu, jsem 17dc, normálně mám cyklus 29+,-. No a dneska ráno 36,43. Takže asi nic 😢

modrasek6
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
modrasek6
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz