Drmek. Před ovu, po ovu nebo celý cyklus?

modrasek6
30. čer 2020

Ahoj holky, dlouho se snažím s manželem o miminko. Doktor bylinkám nevěří, takže mi nechtěl ani poradit. Ale já jsem si řekla, než teda začnu do sebe rvát chemii apod. ještě chci dát šanci přírodě. Holky na netu jsem našla, že hodně pomohl čaj z kontryhele, tak jsem si ho teda koupila a piji 1x denně do ovu. A také jsem našla hodně v diskuzích, že pomohl i drmek. Takže jsem ho taktéž zakoupila ve formě tobolek od firmy Kiwu Wuki. Začala jsem ho brát po ránu 8dc (což je 29.6.). Jenže netuším jak to teda je, někde jsem četla, že se má brát celý cyklus než zjistí, že je těhotná nebo některé zase píši do ovu a někteří po ovu do další ms, takže já vlastně vůbec netuším, kdy nebo jak ho užívat, protože v tomhle se dost lidí rozchází. A ani nevím pořádně proč. A já bych chtěla, aby mi pomohl co nejvíc. Chtěla jsem se o tom pobavit s mým dr, ale ten mě odpálkoval, že je to zbytečné, že to nepomůže. No já si to nemyslím. Tak kdyby někdo s tím měl zkušenosti a chtěl se podělit se svojí zkušenosti, budu jenom ráda. Srdíčko ♥ všem, díky 🙂

modrasek6
autor
12. črc 2020

@mintovka
@niki1107
@hermiona1

holky prosím Vás, chci se zeptat, tak já tedy měřím teplotu od 11DC🤒. tam dole 🙂. S tím, že měřím každé ráno 4:15, protože chodím na směny (ranní/odpolední) tak nastavuji budíka. Dneska se mi, ale stala jedna věc, nějak jsem zaspala budík😴 nebo nevím, ale měřila jsem si až ráno kolem 9h, takže netuším zda tu teplotu 36,9 mám brát v potaz nebo ne.😨 Jestli to vadí, je to meřeno hned po probuzení jako vždycky, akorát v jinou hodinu :( Vadí to? Bude to mít vliv?...

No a druhá otázka, pokud to mít vliv nebude tak se mi ukázala ovulace na 18DC. Je to tak? Já tomu nějak nerozumím, a netuším ani podle čeho se to dá vypočítat.😕 A jestli je to tak, tak mě to zarazilo, myslela jsem si, že ovu mám tak 15DC🙊.

A třetí otázka, pokud je všechno podle grafu ok, tak poslední věc si říkám, pokud by to vyšlo bude čas na to, aby se to udrželo? Jestli ta fáze není krátka :(

Děkuji za Váš čas holky ❤

niki1107
14. črc 2020

@modrasek6 Ahoj, s teplotama ti vůbec neporadím, nemám s tím zkušenost, ale jen pro info jsem od 1DC taky nasadila drmek, protože jsem dostala ms 32DC a myslím, že ani já neměla minulý měsíc ovulaci. Paradoxně měsíce předtím jsem věděla o každé 🙈. Proto jsem šla do drmku už jen pro ten pocit, že mi srovná cyklus a podpoří ovu, a budu věřit, že zabere jako s dcerou. Jak jinak pokračuješ? Blíží se ti termín ms, že? Moc bych ti přála, aby nedorazila 🙏.

niki1107
14. črc 2020

@modrasek6 Co se týče měření BT, tak by se opravdu měla vždy měřit ve stejný čas, takže bych tu teplotu nebrala v potaz. A neměla jsi ovulaci 17DC? Nebo se pletu, že je to poslední den nízkých teplot před vzestupem?

modrasek6
autor
14. črc 2020

@niki1107 jj, tak ji neberu v úvahu🙂, druhý den ale ve stejný čas co měřím jsem měla 36.95 tak jsem si říkala super 💓je to na dobrý snad cestě.💐. Jenže včera jsem byla na přesčasu do půl noci.😡 Takže než jsem ulehla do postele bylo půl 1 a než jsem zabrala tak byla jedna ráno 🤬 samozřejmě jsem se za tu dobu asi 100x probudila, a ve 4:15 budík na na měření, takže žádný spánek pořádně, žádný klid a teplota najednou 36.66😢 což mě úplně zaskočilo, jestli je to prostě tím jak není dostačující klid a spánek tak teplota je zkreslena nebo je to v háji,😢 uvidím ráno, jak na tom budu, pokud bude i teď nízká, tak je to asi nejspíš v háji budu 24dc z 29+,- takže si myslím, že asi nic, protože jiné holky mají teploty co jsem koukala vysoké už bůh ví od kdy, při stejné dlouhém cyklu😢. I když se strašně modlím aby zabral ten drmek. Má naděje. Prostě si myslím že je to zbytečné to měření, jak chodím na ranni a odpolední, pokaždé jinak dlouhý spánek. Prostě je to naprd. Ale dekuju že věříš aby to klaplo💓

modrasek6
autor
15. črc 2020

@niki1107 tak dneska byla 36,48 🤯nechapu co se to semnou děje proto to asi přes rok nejde když mám nízké teploty.. 😢

niki1107
15. črc 2020

@modrasek6 Ve tvém případě mi měření BT přijde asi opravdu zbytečné, respektive tě zbytečně stresuje a vzhledem k tvé práci stejně není úplně objektivní. Rozumím ti, jak moc tě to trápí, ale nevzdávej to a pokud to nevyjde, dej drmku ještě měsíc šanci, u nás jsem otěhotněla opravdu až druhý cyklus. Hlavně každé tělo reaguje jinak. Nedávno jsem si znovu pročítala všechny možné diskuze ohledně drmku a za mě je fakt kouzelný, spousta žen otěhotněla po x letech snažení, důležité je věřit. Ještě bych ti poradila ženskou jógu na YouTube, včera jsem ji zkusila poprvé, protože mě trápí bolest bederní páteře a je mimochodem i na podporu otěhotnění, ale jako velký plus beru to, že jsem si při ní dokonale odpočinula, zrelaxovala a navíc "poslala" hodně kyslíku tam dolů! Ale nevím, jak jsi na tom s časem, mně se to na té MD dobře radí.. Myslím na tebe 🙏

modrasek6
autor
15. črc 2020

@niki1107 No právě, mě to meření příjde také zbytečné, protože jak chodím prostě na presčas do půl noci při odpolední, a pak ve 4 budík, mezi tím než člověk zabere tak se 100x vzbudí, ale nevím no. Já mu to říkala, jestli to nějak nevadí. Jestli to nebude zkreslené, když chodím na směny. Jeho odpověď byla tak si nastavte budíka 🙈😕 a tím to haslo. Někdy ty doktoři prostě já nevím. A říkal mi, a v sprnu na kotrolu, hned po prvním cyklu. Že by nasadil prášky. 😨. Nechám tomu ještě jeden cyklus pokud to nevyjde, protože sestra na mě, kdy máte přijít na kontrolu? A já v srpnu. A ona na mě, no tak to si nejdřív zavolejte, my budeme mít dovolenou 🙄. Tak to nechám ještě potom, aspoň bude mít dvoje měření a pak se uvidí. V sílu drmku stále věřím, také jsem dost toho načetla právě. Děkuji za podporu 🙂

niki1107
27. črc 2020

@modrasek6 Ahoj, jak se ti daří a jak pokračuješ? Já jsem dnes 20DC, včera byl pozitivní ovulační test (takže ovulace asi dnes)+ píchání na pravém vaječníku, tak děj se vůle boží 🙏. Z naší strany proběhlo vše, jak mělo, tak budu doufat...Jinak BT neměřím, ale posledních pár dnů jsem si ji ráno ze zvědavosti změřila (ale ne vždy ve stejný čas, takže to beru z nadsázkou), ale zítra by měla teplota klesnout, tak jsem zvědavá.

modrasek6
autor
27. črc 2020

@niki1107 je děkuji že sis na mne vzpomněla, 💐bohužel u mě proběhla menstruace 😢:(. Jinak já jsem tedka 9dc. Začala jsem měřit pro doktora druhý cyklus. A nevím co si mám myslet jestli je to normální teploty 7dc 36,32, 8dc 36,15, 9dc 36, 19 tak nevím zda je to normální 🧐??

niki1107
28. črc 2020

@modrasek6 To ti neřeknu, jestli je to normální, ale asi nevidím důvod, proč by nemělo 🤷. Já zkoušela ovulační testy (první dny obden) od 13DC do 19DC s tím, že 19DC (neděle) byl pozitivní a do toho jsem od 17DC měřila teplotu. V neděli jsem měla 36,5; včera 36,3 a dnes ráno 36,9; takže evidentně včera skutečně proběhla ovulace (20DC). Tak budu věřit, že se nám třeba podaří 🙏🙏♥️. Zkoušela jsi ovulační testy? Mně v kombinaci s BT docela otevřely oči, protože jsem si myslela, že mám ovulaci dříve.

modrasek6
autor
28. črc 2020

@niki1107 tak super, budu držet palečky 🙂... taky si přeji aby to už přišlo, ale bojím se, že je u jednoho z nás něco špatně :(. Testy zkusím, od toho 14DC. Tak uvidíme. Snad také to klapne.

modrasek6
autor
11. srp 2020

@niki1107 Ahoj 🙂, tak jak to s tebou vypadá?? klaplo vám to 🙂 🌷❤

niki1107
11. srp 2020

@modrasek6 Ahoj 😊, neklaplo, minulý pátek jsem dostala ms, ale já to už čekala podle teploty. Tady vidíš, že proběhlá ovulace stejně není zárukou, že se zadaří...Ale jedeme dál, ono to vyjde, až nastane ten správný čas. Jen jsem k drmku přidala ženskou tinkturu od Serafinu a čaj, abych se očistila. A co ty, respektive vy? 😊

modrasek6
autor
14. srp 2020

@niki1107 AHoj , je tak to je škoda, ale není všem dnům konec a určitě se na nás štěstí usměje. 🙏👶. No já čekám, každým dnem bych to měla dostat😢. Teplota nevím jestli může něco značit nebo ne🙄, ale co jsem tak koukala tak jiné holky měli už teploty dávno přes 37. Tak se spíš přikláním, že asi dorazí😕. Předevčírem byl skok dolů, takže jsem si už myslela, nojo tak zase příští měsíc, ale dnes zase vyskočila nahoru. Je teda pravda, že tu noc jsem se budila každou chvilku, těžko říct jestli to může mít na to vliv. Tak nevím nevím, radší nebudu dělat žádné závěry.

mintovka
14. srp 2020

@modrasek6
Ten graf vypadá dobře 🙂 K tomu poklesu teploty předevčírem- měřila jsi ve stejný čas na stejném místě? Jinak držím palce 🌸🤗

modrasek6
autor
15. srp 2020

@mintovka myslíš? já myslela, že bych měla mít teploty daleko vyšší, co jsem tak koukala tak jiné holky už dávno měly přes 37😔... ano, měřím každý den ve 4:10 páč tak stávám do práce😕 po probuzení.. ale tu noc jsem se pořád budila, tak nevím zda to může mít vliv🙄... dneska jsem to měla 36,66,, tak nevím, kéž byto klaplo🙏

niki1107
15. srp 2020

@modrasek6 Určitě, věřím tomu, já to nevzdávám 💪😊. Tvůj graf vypadá moc dobře a co se týče teplot, tak vůbec nemusíš mít přes 37, každá máme jiné teploty, já mám třeba předovulační kolem 36,6 a poovulační 37-37,2. Taky tento měsíc měřím teploty hned od 1DC, protože minulý jsem měřila až od ovulace a zajímá mě celý graf 😊. Celkově jsem v tomhle začátečník, ale zkouším to už skrz přehled 👍. Tak vám moc přeju, aby to vyšlo, ozvi se ♥️

mintovka
16. srp 2020

@modrasek6 Ne teploty jsou myslím v pořádku. Já jsem po ovulaci nikdy nedosáhla 37°, spíš vždycky těsně pod. Přikládám svůj šťastný graf 😁🤰 Spíš jde o to, aby ty vysoké teploty vydržely aspoň těch 16 dní po ovulaci..
Dneska byla teplota jaká? 😉

niki1107
16. srp 2020

@mintovka Jee, ahoj! 😊 Ty jsi brala ten jeřáb ptačí, že? Po jak dlouhé době se povedlo? Jinak moc gratuluji ♥️

mintovka
16. srp 2020

@niki1107 ahoj 😊 děkuji moc ❤️ jojo to jsem já s tím jeřábem 😀 začala jsem kapat v tom květnu od 1DC, ten měsíc nic a pak v červnu se zadařilo 🥰☺️ Jinak teda jsme se snažili od prosince, ale podle všeho jsem vůbec neměla ovulaci. Jsem hrozně vděčná, že to vyšlo, musel se stal zázrak nebo já nevím, na braní drmku ani nedošlo 😀
Budu držet palce, ať se taky brzy zadaří 😊😊

modrasek6
autor
18. srp 2020

@niki1107
@mintovka

Tak to gratuluji, to je super👏, taky bych chtěla takový vítězný graf 🙂. U mě samo nic :(. Samo dorazila 28DC. Manžel byl minulý týden na spermiogramu, musím zavolat na gyndu, zda už tam jsou výsledky. Dneska je to týden.

niki1107
19. srp 2020

@mintovka S tím jeřábem, to je boží 😂. Moc gratuluji ještě jednou, znám ten pocit a doufám, že jej taky brzy zažiju. Byl ten cyklus, ve kterém jsi otěhotněla v něčem jiný než ty ostatní? A po ovulaci ses cítila jinak? Já jsem hrozně zvědavá, já jsem teď 13DC, ovu by měla být kolem 20DC, tak uvidíme, ale zatím mi ty teploty dost lítají 🙄. Já od tohoto cyklu beru ženskou tinkturu od Serafinu, ve kterém je ten jeřáb taky, tak uvidíme, s dcerou jsem otěhotněla po 7 měsících, z toho po 2 měsících brání drmku, předtím jsem 10 let brala antikoncepci, tak pevně věřím a doufám, že se nám brzy zadaří, stále žiju v tom, že jsme s manželem v pořádku... Každej řekne, že na to člověk nesmí tak myslet, ale ono to tak úplně nejde, když prostě chceme druhé dítě 🙏♥️. Tak se budu těšit na odpověď, buď na sebe opatrná 🤰♥️.

niki1107
19. srp 2020

@modrasek6 To mě opravdu mrzí, ani nevíš, jak moc bych vám to přála 🙏. Každopádně mě zajímají ty výsledky, hned budete chytřejší, tak dej vědět. Já si byla minulý měsíc v lékárně pro další listovku a vzala jsem manželovi rovnou selen/zinek, že prý to jde dobrý pro spermie, ale to spíš preventivně, manželovi jsem řekla, že je to dobrý mimo jiné na vlasy a nehty 😁. Sám by to nebral, ale denně mu to chystám na stůl, tak to jí poctivě, musí 👍😁. Tak se ozvi ♥️

modrasek6
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
mintovka
23. srp 2020

@niki1107 Moc děkuji ještě jednou 😊❤️ Nemyslet na to je opravdu rada k nezaplacení, já ale byla pravý opak a myslela jsem na to pořád 😀 Cyklus byl normální, akorát jsem měla hodně bolestivou ovulaci, nevím jestli za to mohl ten jeřáb.. Nebo to mohlo být způsobené tím, že se to po dlouhé době zase všechno "rozběhlo". Hlavně jsem ten cyklus byla úplně rozmrzelá, že to přirozenou cestou určitě nepůjde a už jsem říkala manželovi, že asi bude muset podstoupit ten spermiograf. Potom po ovulaci jsem si dál měřila teplotu a pořád neklesala, měla jsem samozřejmě radost, ale také jsem si říkala, že každým dnem může moje radost skončit. Asi 10DPO mi intuice tak nějak začínala říkat, že to možná dopadlo dobře, začínala jsem se cítit trochu jinak 😀
No nebudu tu psát román, prostě to vyšlo, každým dnem jsem za to vděčná 😊😊😊❤️
Já si myslím, že u Vás je určitě všechno v pořádku, když už máte jednu dcerku, je jen otázkou času, kdy to přijde 🙂🙂🤗 Aspoň už budeš vědět, do čeho jdeš, to já se ze všeho stresuju a ptám se kamarádek, jestli je to normální, když mě někde píchne 😀

modrasek6
autor
5. zář 2020

Ahoj holky, tak to gratuluji @mintovka. Tak hlavně, aby vše bylo v pořádku 🙂.

Každopádně u mě holky to tak není, manžel byl na spermiogramu a vyšel katastrofálně. Jsme už objednané v Sanusu.

mintovka
6. zář 2020

@modrasek6 Moc děkuji 😊 Zítra máme 1.screening, tak doufám, že všechno bude jak má 🙂
To mě hodně mrzí, na druhou stranu je to krok dopředu, že se to začne řešit s odborníky 😉 My už jsme taky byli připraveni na cokoliv..
Takže hodně štěstí 🍀🙏

niki1107
6. zář 2020

@modrasek6 Ahoj, to mě mrzí, na druhou stranu přesně, jak píše @mintovka, teď se to určitě posune dál, když je jasná příčina 🙏. I když rozumím, že jste si to představovali jinak...ale výsledek bude stát za to, snaž se to vnímat pozitivně ♥️. Jinak u nás stále nic, ale překvapil mě tento cyklus, který jsem už považovala za anovulační a 25DC dorazila ovulace (běžně 19-20DC), tak jsem byla ráda, děsila mě představa, že neovuluju...Dnes jsem 31DC a za týden by (ne)měla dorazit ms, tak uvidíme, ale nějak necítím, že by to mělo vyjít, měřím BT a teploty jsou stejné jak minulý cyklus... Mít dítě je fakt zázrak 😊. Zase mi to dochází o to víc, když si vzpomenu, jaký jsem zažívala stavy po narození dcery (šílený) a teď je člověk ve stavu, že chce další a nejde to...a že by radši zažíval ty stavy, než měsíc co měsíc být zdrblá 😐. Jako jo, všechno je tak, jak má být, ale je to těžké... držte se holky ♥️

nicoltom
25. zář 2020

@modrasek6 Ahoj,jak si teda s drmkem dopadla?? Kdy si ho tedy zacala brat? Ja jsem si ted jedno baleni koupila a nevim kdy s nim zacit,protoze ovulaci nemam vubec... 🙈

katmo22
5. led 2021

@modrasek6 Ahoj, tak jak jste dopadli?