Druhá vlna naděje. Ještě nejsme maminky, ale budeme
Moje milé snažilky.
Těch pár z nás, co ještě nejsou maminkami, ale určitě brzy budou, rychle sem 😵 ! Ať je tato diskuze naplněná nadějí a hlavně // 😉 😵 .
Stručné shrnutí
- IUI (intrauterinní inseminace) se v diskuzi uvádí jako běžná intervenční metoda při neplodnosti s protokoly zahrnující Clostil, monitorování folikulů ultrazvukem, injekční trigger Pregnyl/Ovitrelle a následné užívání Utrogestanu.
- Průchodnost vejcovodů se v příspěvcích popisuje jako ambulantní vyšetření bez narkózy zavedením kanyly a vpravením fyziologického roztoku pod ultrazvukovou kontrolou, které údajně trvá jen několik minut a je snesitelné.
- Diskutující doporučují zvážit změnu CAR/klinického pracoviště (zmiňováno Gest, Pronatal, Iscare), vyhledat psychologickou podporu při psychické zátěži z neúspěšných cyklů a používat citlivé těhotenské testy (mamatest, Combo II, ovutesty z levnetesty.cz) pro včasnou detekci.
Nejčastější otázky
Q: Jak probíhá IUI a jaké léky se obvykle používají?
A: Podle popisu v diskuzi se často užívá Clostil 2.–5. den cyklu, od 12. dne se monitorují folikuly ultrazvukem, při folikulu ~20 mm je podán Pregnyl/Ovitrelle, injekce se aplikuje následující den a IUI se dělá přibližně 1,5 dne po triggeru; po IUI se často nasazuje Utrogestan (v diskuzi start utrogestanu cca 2 dny po IUI).
Q: Jak se provádí vyšetření průchodnosti vejcovodů (HSG či podobné)?
A: Diskutující popisují ambulantní verzi bez narkózy: zavede se tenká kanylka/hadička, vpraven je fyziologický roztok fungující jako kontrast, průtok se sleduje ultrazvukem, vyšetření trvá několik minut a může krátce tlačit či bolet.
Q: Jaké nežádoucí účinky uváděly ženy na Clostil a Utrogestan?
A: V diskuzi ženy popisovaly u Clostilu návaly horka a pocity úzkosti až depresivní myšlenky; u Utrogestanu bylo zmíněno zvýšení bazální teploty a změny nálad včetně plačtivosti a podrážděnosti.
Q: Které kliniky a lékaře doporučovaly diskutující pro léčbu neplodnosti?
A: V diskuzi se často zmiňovalo pracoviště Gest (uváděn MUDr. Černý jako primář a MUDr. Alexander jako ošetřující lékař), dále byla zmiňována centra Pronatal a Iscare; v Gestu bylo zmíněno, že v ordinacích mají kvalitní vnitřní UZ a že preventivní program stojí 1 900 Kč/rok (údaj z příspěvku).
Q: Jaké těhotenské testy a kde koupit za nízkou cenu?
A: V příspěvcích se uvádí Mamatest v lékárně za ~39 Kč za krabičku, online prodejci jej často nabízejí zhruba o 10 Kč levněji; v diskuzi byly zmíněny citlivosti testů (někteří uváděli mamatest citlivost 10 mIU/ml, jinde zazněly hodnoty 20 nebo namáčecí 25) a také Combo II jako alternativní značka; zmíněn je e-shop levnetesty.cz pro ovutesty.
Q: Kdy zvážit změnu CAR/klinického centra?
A: V diskuzi ženy doporučovaly zvážit změnu, pokud mají opakované špatné zkušenosti s načasováním IUI nebo necítí empatii u ošetřujících lékařů; konkrétně byly doporučovány Gest a Iscare jako alternativy k Pronatalu.
Závěry z diskuze
Shoda
- IUI se v praxi často kombinuje s časovanou stimulací (Clostil), monitorováním folikulů UZ, triggerem Pregnyl/Ovitrelle a následným podáním Utrogestanu.
- Průchodnost vejcovodů lze ambulantně ověřit zavedením hadičky a aplikací fyziologického roztoku pod ultrazvukem bez narkózy.
- Psychická zátěž z dlouhodobého snažení je častým problémem a někteří doporučují vyhledat psychologa.
Sporné názory
- Část diskutujících radí vyčkat na přirozené otěhotnění, zatímco jiní doporučují rychlý přechod k asistovaným metodám (IUI/IVF) — obě možnosti byly prezentovány jako legitimní přístupy.
- Citlivost a ceny těhotenských testů byly uváděny rozdílně (uvedeny hodnoty 10 mIU/ml, 20 a 25 mIU/ml pro různé typy testů), proto není shoda na tom, který test je „nejlepší“.
Otevřené otázky
- Jak dlouho čekat s dalším krokem (IUI → IVF) u páru bez zjevné příčiny neplodnosti?
- Které konkrétní pracoviště CAR (Gest, Pronatal, Iscare nebo jiné) poskytne v konkrétním případě nejlepší načasování a individuální péči?
- Jak objektivně porovnat citlivost dostupných těhotenských testů pro velmi ranou detekci těhotenství?
Zmíněné značky a firmy
Gest, Pronatal, Iscare, levnetesty.cz, Mamatest, Combo II, Apolinari
Zmíněné produkty a metody
Clostil, Utrogestan, Pregnyl, Ovitrelle, Parlodel, IUI (intrauterinní inseminace), IVF, HSG / průchodnost vejcovodů (ambulantní zavedení kanyly a vpravení fyziologického roztoku), laparoskopie, ovutesty, mamatest, Combo II
Místa a osoby
MUDr. Černý, MUDr. Alexander, Gest, Pronatal, Iscare, Apolinari, Jesolo, Benátky, Praha
teda to jsem se musela k holkám těhu-maminám musela podívat, co se dělo - a musím říct, že teda čumím. Upřímně mi přišla divná ta jediná fotka, už když jako že byla těhu... ale nepřikládala jsem tomu žádný význam.. tohle je opravdu zvláštní.. co z toho má, vždyť se musí trápit o to víc... nebo jestli je lepší žít v iluzi... nevím.. ale proč si hned vymýšlet trojčata... 😀
Zuzi, neboj se vlka nic, to zmákneš, jsi šikovná holka a máš naši plnou důvěru! 😎 Moc ti držím palečky, abys neměla důvod smutnit a přidala ses za chvilku dolů pod tabulku k našim dvěma těhulkám! 😵
Veru, dárečků pár mám, ale ještě dost chybí, od příštího týdne se na to nějak intenzivněji vrhnu. Akorát jsem trdlo zapomněla nechat udělat babičce s dědou kalendář s fotkama, děláme jim ho každý rok - i když by byl krásnější s malýma dětma - ale ani já ani brácha ještě mimíse nemáme - takže jsme na fotkách my a mamča, ale i tak z něj mají hroznou radost 😉 tak snad mi ho ještě někde stihnou udělat
ahoj holky, jsem si ráno dočítala maminy, to je fakt síla, mě by něco takovýho ani ve snu nenapadlo 😕
ale teď ty novinky, ráno mi sestřička nabrala krev a výsledky, že budou po 13.hodině 😉 dorazila jsem do práce a tam jsem bohužel pobyla jen 2,5 hodiny, protože se mi z toho šílenýho vzduchu a ze směsi vůní několika různých parfémů udělalo zle a odbyla jsem si svojí blinkací premiéru 😝 ☹ takže jsem se sebrala a zašla k mojí obvoďačce, která mi rovnou napsala neschopenku... řikala, že nemá smysl riskovat, že v tak velkym kolektivu (cca 80 lidí na jednom sále callcentra) bych mohla leda tak chytnout ještě nějaký bacil, takže mám ode dneška PN a napsala mi rovnou i vycházky 😉 jsem ráda, že chodím k téhle dr. protože to je super ženská a chápe těhulky 😵
no a jak jsem dorazila domů, tak jsem si volala na ty výsledky a HCG mám 154, což je prý v normě, protože na IUI jsem byla až 18DC 😉 na UTZ jdu 9.12. a kdyby tam ještě dr. nic neviděl, tak mi naberou znovu krev...
ale jsem v pohodě, udělala jsem si ještě ten poslední test co jsem měla doma a čárka je pěkná a je vidět, že sílí, tak jsem klidná 😉
Holky mám dilema. Dnes mám jít na aquaaerobik, ale není mi moc dobře. Křeče v břichu, bolí mě záda, cítím se oslabená, jak když přijde ms, asi znáte. Dopoledne jsem byla přesvědčená, že jdu, ale teď si tím tak jistá nejsem. Je to docela zabíračka. Sice mi to propadne, ale bojím se, že kdyby na mě lezla třeba i nějaká chřipka, abych to tím nepodpořila...
Micha super, hned bych šla na PN taky 😀 .
Alenko děkuji, snad to zvládnu 😅 😕 .
Ahojky Zuzi, no pokud se na to necítíš, tak bych zůstala radši v teple. Vůbec netuším, co může takhle ta námaha způsobit !!! Možná nic, ale já když mám pocit, že už dostanu ms (tak jak mě bolí břicho), tak nejradši do tepla (teplé sprchy) a je líp.A asi ani kdyby to byla chřipka, tak bazén teda nic moc. To jedno propadnutí ještě není tak zlé 🙂 ;)
Micho: tak buď hezky v klídku, ať se tam mrňousovi dobře zavrtává 😉 😉 Je fajn, že jsi v klidu !!! 🙂
Taky si říkám Veru, asi to nebudu riskovat. No já se právě cítím, jak kdybych tu mrchu už měla, takové to oslabení organismu. Asi to tentokrát dostanu dřív 😝 😅 .
Micho - gratuluju! 😵 z čárky se pomalu stává pořádná dálnice, hlavně že jsi v klídečku a neschopenka je fájn 🙂 než se motat někde mezi bacily... aspoň si to pořádně budeš moct užít a připravit se na mimíska 🙂
Jak dlouho jste se vlastně snažili, než se zadařilo? Z tvého albíčka to nějak nemůžu vyčíst...
Musím říct, že tvoje puregonové IUI mi dává další naději, že bych to třeba na jaře taky zkusila (ještě před IVF, na které se mi nechce... 😔 ) - jsi už třetí, o kom vím, že se takto zadařilo 🙂
Jen se chci ještě zeptat - jsou ty injekce do břicha tak hrozné? Kámoška říkala, že jí to strašně bolelo a že se to s pregnylem vůbec nedá srovnat... jasně že to vydržím, jen abych věděla, do čeho půjdu 😉
Zuzi - být tebou bych nešla, nemá to smysl takhle před Vánoci riskovat zdraví 😉
alčo, ty injekce nejsou hrozný, 100x horší byl pregnyl, který mi píchal manžel 😝 😀 ale puregon je OK, když ti stačí tak týden na píchání, mě to nestačilo a musela jsem píchat 14 dní, ale nakonec to stálo za to 😵
Ahojky holčinky,
Mícho, gratulace-hcg-super a testíčky přímo ukázkové a je dobře že jsi hned doma-přeci jen ty chřipky všude kolem nic moc. Tak si to užívej. 😵
Kačí, mimísek nádhernej-je tam teda pěkně schoulenej-prostě u maminky nejlíp. 😅
Zuzi, nikam nechoď, šetři se-myslím že žádná mrcha nedorazí-včera už to třeba bylo hnízdění a za 2-3 dny budou čáruše jak vymalovaný. 😵 🙂
Maminy jsem jen zběžně prolítla, ale to je teda hukot-mě by to fakt ani nenapadlo, že si někdo vymyslí těhu a i porod atd. Divný. 😕
Zuzi, dobře ses rozhodla. Jeste aby z tveho KO bylo brzy miminKO 😀
Micho - mne právě pregnyl ani ovitrelle vůbec nebolely - asi má manža nějaké zdravotnické vlohy, dobře mi to bodnul 🙂 tak už se nebojím. A jak dlouhojste se teda celkem snažili, než jste došli vítězného cílle? 🙂
Ahoj Ivčo. No u Lucitty bylo několik podezřelých věcí. Fotky bříška v albu mi nepřipadaly stejné (jako, že je to stejná ženská) a byly mi povědomé. Další věc, že tam nedala ani fotky ze svatby a celkově byla taková tajemná. Další byl naprosto hladký průběh těhu a to s trojčaty a porod normálně, žádný císař (teda to si už nejsem jistá, ale myslím, že "měla" klasický porod). Po porodu vše ok, no já porodit klasicky 3 děti, tak asi moc ok nejsem, holky vypily hodně mléka, to i ostatní maminy psaly, že děti lucitty vypijí fakt tolik?? A taky porodní váhy relativně ok, na to, že to měla být trojčátka 😅 . No o manželovi, který vypadá jako model, je mladý, krásný, chytrý, navíc cizinec a podnikatel, který má peníze a vede velkou firmu, ale může si dovolit být s lucitou a trojčátky doma...no comment. Ale zase jsem si říkala, že nechci nikoho podezřívat, že třeba je to pravda, ale nedůvěra tam byla od začátku. 😅
Alčo, tak s tím KO to je dobré 😀 😉 . Ale mímo asi nebude holky, vždyť už ty mé přízraky znáte 😀 😝 .
alčo, já se léčila s těma mýma děsnýma cyklama 3,5 roky když to počítám doteď, o mimčo jsme se ofiko začali snažit v srpnu 2008 😉
Ahoj holky
Micho krásný testík a hcg super určo vše bude ok a myslím že jsi udělala dobře aspoň teď budeš v klidu doma a pokud ti je špatně už teď
No luccita to je zoufalé fakt to mi ani nepřijde normální
Jinak jsem byla dneska po nákupech tak jsem unavena jak pes
COnsti ja bych nešla na aquaerobic
Tak jsem nikam nešla 😎 . Akorát jsem zajela nakoupit a teď relaxuji 😉 😵. Tak hezký večer všem 😵 .
Tak fotky Abíka smazány, nevydržely ani do dneška. No no comment. Ať žijí admini 😝 😝 😝 . Pošlu vám odkaz, to se snad smí... 😅 🙄
Jinak dobré ráno všem 😀 . Tak tady je Abík od malinkého po velkého 😀 .
http://www.jackparsonvenden.eu/www/jazyk-cz/ple...
Dobrí ránko Zuzi,
hned jsem koukala, kde jsou a oni nikde 😠 -tak to už se ani nebudu snažit dát sem naše adventní věnce, co máme na stole a dveřích 😝 .
Ivčo to se ani nesnaž, protože ti to smažou. Narušuješ tím totiž tuto stránku 😝 . Zrovna jsem psala as, že je tu cenzura, jak kdybychom tu dělaly něco protistátního či co 😝 😅 🙄 .
Zkusím večer taky někam uložit věnečky a poslat odkaz. Jsem ale trochu blbka na tohle,ale zasnažím se. 🙂
Zkusím rajče-posílala jsem tak fotky kdysi Mesince,tak snad to zvládnu znova,ale z práce nesmím.
Aktualní tabulička:
Alenka (ally) 3 dc - mrškování po vyřešení záhady
Ivča (aranel) 4 dc - mrškování
Martinka (nicolka) 12 dc - za chvilku je tu snaženíčko
Veru (nikare) 13 dc - snažílkování jistě v plném proudu
Zuzka (consti) 24 dc - stále čeká a doufá a bolí ji břicho a záda - a my ji moc držíme palečky a těšíme se na tesíček!
Klárka (cabal) 39 dc - tajemná nejtajemnější - Klárko tak cóóó??? Ozvi se nám.
Kačka (slunicko) 16tt těhulinka a naděje naše
Micha naše nová těhulinka 5 tt - potvrzené těhu z krve-příští týden už bude obrázek
Ahojky holky,
přeju hezké dopo 😉
Zuzi teda Abík je borec........je fakt úžasnej a teda pěkně vyrostl už !!!! Je to takový pes obranář, viď???
Já jsem dneska nějaká ochrápaná............asi z toho počasí........nic se mi nechce !!! 😒 😒
Veru ahoj 😉 . Jo to je obranář. Hlavně pořád kouká z okna a štěká 😀 .
Holky mě už dnes nic nebolí, ale šíleně se mi motá hlava. Navíc už asi týden nemůžu pořádně spát, pořád se budím a Abík do toho vstával dnes v 5 ráno, takže jsem úplně vyřízená. Ale příznaky to nejsou, už vidím, jak je tu mrcha za pár dní 😝 😝 .
Zuzi i prd.........zatím vůbec nic nevidíš...............vždyť je přeci vědecky dokázané, že příznaky těhu jsou totožné s příznaky mrchy......takže ještě vůůůůůbec není nic ztraceno 😉 😉 😉 😉
Ahoj kocenky, tak se hlasim, mrcha stale nikde, potvora jedna.... a abych o dpovedela na pripadne otazky: ne, tehotna opravdu nejsem (i jsem si delala test). Dneska v noci me uz tak bolely zada a bricho, ze jsem si rikala, jo je to tady... a zas nic. Ted rano jsem volala k nam do CARu, takze IVF mame schvalene, ale nemuzeme zacit nic podnikat, dokud to nedostanu. A vzhledem k tomu, ze dlouhy protokol zacina 21 dc utz a injekci, potrebovala bych to dostat bud nejpozdeji zitra, nebo pak az cca 8. prosince, protoze kdyz to dostanu v mezidobi, spadne 21 dc akorat do vanoc a to by znamenalo, ze bychom museli cekat na dalsi cyklus... ach jo... no nic, nas pan doktor tam bude az dnes odpoledne, takze mu zavolam a poradim se s nim. Skoda, ze uz mi nezbyl zadny utrogestan, zacala bych ho ted uzivat, spolehlive by mi to oddalil a strefila bych se do doby mezi Vanoci a Silvestrem... Nahodou nekdo z Prahy, nemela byste prebytecne pilule na 3-4 dny??? 🤐
Alenko, tak je dost dobre mozne, ze se v te Vidni potkame, jedeme sice jen na jednu noc, ale o vikendu budeme brouzdat stejnymi ulicemi jako vy. 🙂 Uz se moc tesim a i z tohoto pohledu by bylo lepsi tu ms jeste posunout... no ale co clovek nadela, jak uz jsem tu psala, priroda ma smysl pro humor.

Veru no já právě mám stres i z fj natož aj 😀 😅 . No snad to bude v poho. Jestli to ještě v pátek navíc dostanu, tak to bude opravdu fajn den 😝 😅 .