Druhá vlna naděje. Ještě nejsme maminky, ale budeme
Moje milé snažilky.
Těch pár z nás, co ještě nejsou maminkami, ale určitě brzy budou, rychle sem 😵 ! Ať je tato diskuze naplněná nadějí a hlavně // 😉 😵 .
Stručné shrnutí
- IUI (intrauterinní inseminace) se v diskuzi uvádí jako běžná intervenční metoda při neplodnosti s protokoly zahrnující Clostil, monitorování folikulů ultrazvukem, injekční trigger Pregnyl/Ovitrelle a následné užívání Utrogestanu.
- Průchodnost vejcovodů se v příspěvcích popisuje jako ambulantní vyšetření bez narkózy zavedením kanyly a vpravením fyziologického roztoku pod ultrazvukovou kontrolou, které údajně trvá jen několik minut a je snesitelné.
- Diskutující doporučují zvážit změnu CAR/klinického pracoviště (zmiňováno Gest, Pronatal, Iscare), vyhledat psychologickou podporu při psychické zátěži z neúspěšných cyklů a používat citlivé těhotenské testy (mamatest, Combo II, ovutesty z levnetesty.cz) pro včasnou detekci.
Nejčastější otázky
Q: Jak probíhá IUI a jaké léky se obvykle používají?
A: Podle popisu v diskuzi se často užívá Clostil 2.–5. den cyklu, od 12. dne se monitorují folikuly ultrazvukem, při folikulu ~20 mm je podán Pregnyl/Ovitrelle, injekce se aplikuje následující den a IUI se dělá přibližně 1,5 dne po triggeru; po IUI se často nasazuje Utrogestan (v diskuzi start utrogestanu cca 2 dny po IUI).
Q: Jak se provádí vyšetření průchodnosti vejcovodů (HSG či podobné)?
A: Diskutující popisují ambulantní verzi bez narkózy: zavede se tenká kanylka/hadička, vpraven je fyziologický roztok fungující jako kontrast, průtok se sleduje ultrazvukem, vyšetření trvá několik minut a může krátce tlačit či bolet.
Q: Jaké nežádoucí účinky uváděly ženy na Clostil a Utrogestan?
A: V diskuzi ženy popisovaly u Clostilu návaly horka a pocity úzkosti až depresivní myšlenky; u Utrogestanu bylo zmíněno zvýšení bazální teploty a změny nálad včetně plačtivosti a podrážděnosti.
Q: Které kliniky a lékaře doporučovaly diskutující pro léčbu neplodnosti?
A: V diskuzi se často zmiňovalo pracoviště Gest (uváděn MUDr. Černý jako primář a MUDr. Alexander jako ošetřující lékař), dále byla zmiňována centra Pronatal a Iscare; v Gestu bylo zmíněno, že v ordinacích mají kvalitní vnitřní UZ a že preventivní program stojí 1 900 Kč/rok (údaj z příspěvku).
Q: Jaké těhotenské testy a kde koupit za nízkou cenu?
A: V příspěvcích se uvádí Mamatest v lékárně za ~39 Kč za krabičku, online prodejci jej často nabízejí zhruba o 10 Kč levněji; v diskuzi byly zmíněny citlivosti testů (někteří uváděli mamatest citlivost 10 mIU/ml, jinde zazněly hodnoty 20 nebo namáčecí 25) a také Combo II jako alternativní značka; zmíněn je e-shop levnetesty.cz pro ovutesty.
Q: Kdy zvážit změnu CAR/klinického centra?
A: V diskuzi ženy doporučovaly zvážit změnu, pokud mají opakované špatné zkušenosti s načasováním IUI nebo necítí empatii u ošetřujících lékařů; konkrétně byly doporučovány Gest a Iscare jako alternativy k Pronatalu.
Závěry z diskuze
Shoda
- IUI se v praxi často kombinuje s časovanou stimulací (Clostil), monitorováním folikulů UZ, triggerem Pregnyl/Ovitrelle a následným podáním Utrogestanu.
- Průchodnost vejcovodů lze ambulantně ověřit zavedením hadičky a aplikací fyziologického roztoku pod ultrazvukem bez narkózy.
- Psychická zátěž z dlouhodobého snažení je častým problémem a někteří doporučují vyhledat psychologa.
Sporné názory
- Část diskutujících radí vyčkat na přirozené otěhotnění, zatímco jiní doporučují rychlý přechod k asistovaným metodám (IUI/IVF) — obě možnosti byly prezentovány jako legitimní přístupy.
- Citlivost a ceny těhotenských testů byly uváděny rozdílně (uvedeny hodnoty 10 mIU/ml, 20 a 25 mIU/ml pro různé typy testů), proto není shoda na tom, který test je „nejlepší“.
Otevřené otázky
- Jak dlouho čekat s dalším krokem (IUI → IVF) u páru bez zjevné příčiny neplodnosti?
- Které konkrétní pracoviště CAR (Gest, Pronatal, Iscare nebo jiné) poskytne v konkrétním případě nejlepší načasování a individuální péči?
- Jak objektivně porovnat citlivost dostupných těhotenských testů pro velmi ranou detekci těhotenství?
Zmíněné značky a firmy
Gest, Pronatal, Iscare, levnetesty.cz, Mamatest, Combo II, Apolinari
Zmíněné produkty a metody
Clostil, Utrogestan, Pregnyl, Ovitrelle, Parlodel, IUI (intrauterinní inseminace), IVF, HSG / průchodnost vejcovodů (ambulantní zavedení kanyly a vpravení fyziologického roztoku), laparoskopie, ovutesty, mamatest, Combo II
Místa a osoby
MUDr. Černý, MUDr. Alexander, Gest, Pronatal, Iscare, Apolinari, Jesolo, Benátky, Praha
Jéééé holky nezaložíme pěvecký kroužek??? Klárka nám bude mávat rukama 😀 😀 😀 😀 Já si vás všechny představuju, jak si při žehlení, vytírání, vaření prozpěvujete od Pásla husičky po Weeee are the champions.... 😀 😀 😀 😀
Alčo.........s tím testíkem to chápu teda........já to měla to samý a zakázala jsem si testi nějak brzo, prostě po tom utroši jsem věděla, kdy to mám tak zhruba dostat a když to už tak 2 dny po nepřícházelo, tak jsem to teprve zkusila a pak teprve nebyl pochyb, protože to už se na žádný duchy nehrálo 😉 😉 tak ti jen a jen schvaluju to : vydrž !!!! Je lepší (teda podle mě) to dostat.............než koukat na bílej testík !!!! Ale já tomu opět pěvně věříííím !!!! Kde tě to břicho bolí??? napravo???? 😉 😉 😉 😉 😵 😵 😵
Kačko........já chci taky každopádně info o fotkách 😉 😉
Ivčo.........já bych taky chtěla jít ke kartářce. Máme tu jednu dobrou............teda aspoň to všichni říkají a i moje kamarádky tam byly a teď se všechny nestačíme divit, jak to všechno pasuje, je to neuvěřitelný, ale opravdu se stalo to, co jim řekla............jenže já jsem srab a bojím se nějakých špatných zpráv !!!!!
Kačko..........já jsem se teda taky zvážila a zhubla jsem teda taky ........sice jen 2 kila (ale na 54,2). cítila jsem to i na kalhotech, že je mám přes stehna a v rozkroku nějaký volnější a padají. zato přes pupek mě tlačej 😅
Když jsem brala ten clostil, tak jsem se zase do kalhot nemohla nasoukat !!!! 😅
Jooooo Micho..........já zapomněla............taky velká gratulace k mrňouskovi.......je to teda boží pohled.....!!!
Hele a můžu se tě zeptat......jak to máš ty??? kdy jsi měla poslední ms??? Já jen že bych trochu od tebe odvodila to moje "stáří" pupku 😉
Já sem taky chtěla ke kartářce chtěla jsem vědět jestli mi řekne že udu těhotná a v tom měsici když sem se chtěla objednat tak jsem zjistila že jsje těhu a teď už bych se neobjednala bála bych se co se dozvím
veru tys mně pobavila 😀 😀 pásla husičky
Mně včera pobavil brácha hláškou když jsem byl malý učili jste mně mluvit a chodit a teď mi říkáte že mám držet hubu a sedět doma 😀 😀
Já už mám uklizeno jen povysávat a povytírat ale to až později te´d se mi nechce 🙂
Přeju vám ty parťáky v bříšku
veru´... a nespocital by ti to kun? Mela by sis to uz konecne vyplnit do pasu a Kun ti to spocita, ne?
A vite co je vtipny? Ze vzhledem k tomu, ze stari plodu se pocita od posledni ms, jsem vlastne uz skoro tri nedele tehotna... uz mi hrabe, pardon... 😠
veru 11 tt pokud jsem to spocítala dobře polsení ms jsi měla v pátek tudiž jsi dneska 10+0 a kůn počítá 11tt
Jééééé Kačko, co jste to měli o svatbě za lopatu??????? To je super !!!!! To musely být grimasy !!!! 😀 😀 😀
Holky.......jukněte, čím Kačka s manžou o svatební hostině jedli !!!! 😀 😀 😀
Nooo holky myslím to tak, že přeci když mám ms, tak trvá tak týden, pak ještě týden do ovulace a pak je teprve miminko, ne????? Takže podle ms jsem teda v 11 tt ale doopravdy o 14 dní míň, ne?????? 😨 😨 😨
veru... ono se pocita stari tehotenstvi od posledni ms a mas pravdu, ze stari plodu je vetsinou 14 dni min, ale do prukazky se pise prave to stari tehotenstvi... takze ty jsi ted 10+0 a za chvili budes mit prvni trimestr za sebou... to je parada!! 😉
jka píše klárka těhotenství se počítá od prvního dne polsendí ms a pak podle stáří plodu podle uzv,i já to tak mám že máš ovuli zhruba v půlce ale to gynekologa nezajímá on se dívá podle ms a pak podle uzv
Verčo parádně se z toho jedlo bylo to těžké měli jsme ztrach že rozbijeme talíř a skoro tím nic nešlo nabrat 😀 😀 ale byla legrace a pak jsme dostali normální lžičku🙂)
Veru a nemáš kontakt na tu kartářku?
Verunka si to vyplní hned v pondělí i s fotečkou mimíska, viď Veru. 🙂 😵
S tím těhu je to legrační-teoreticky se totiž vždycky dostanu k 4+0 a pak přijde mrcha a jedu zase znova první týden. 😀 😅
Kači-no já ani bych nemusela,takovým hopem-mě by stačilo kdybych se brzy dostala v počítání alespoň k 5+0, protože by to znamenalo mimíska v bříšku a pak si to chci užít-každý týdník. 🙂
Klárko, tak bezva - až si to pořádně pročteš a hlavně, až já to vůbec budu potřebovat, tak si knížku moc ráda půjčím - jsi moc hodná 😵
tak a k otázkám: cyklus mívám kolem 30 dnů, ale v tomto cyklu přesně (teda +-) vím, kdy byla ovule, takže na délku cyklu se nehraje, hraje se jen na dpo 😉
Nojo, to mě nenapadlo, že lymfatický uzliny jsou asi jinde, nevím... prostě mi přišlo, že to začalo zhruba po tom (ale je fakt, že už ten večer před masáží jsem to cítila, i když míň) - každopádně v noci mě to bolí úplně šíleně úplně všude - prostě jako při hodně silný MS celý spodek, taková ta teplá bolest až do zad a do stehen... no a přes den jen minimálně, nebo píchne, ale spíš teda nalevo - to je blbě...? 😕 No, holky, nechci se na to nějak upínat, moje tělo už mě stokrát zklamalo a obelhalo, takže já to vidím takhle: pokud to není lymfa (což asi fakt teda není 😀 ) , tak protože jsem tady nedávno napsala, že mě nikdy nebolí břicho dopředu, že mě bolí až těsně před ms, tak moje tělo si zě mě zase utahuje a dělá naschvály a bolí dopředu, ale já mu na to NENALETÍM!!! 😎
Veru a jak tebe to bolelo...? A tebe Kačko...? No, vidíte, jak jsem pitomá - píšu, že nenaletím a už to zkoumám... 😠 😀 😀 😀
Klárko - to je super, že už jsi vlastně ofiko těhulka 😀 ale náhodou moje kámoška, co šla na IUI s injekcema, takhle blbla, počítala si hned od začátku, kolikátý den je těhotná, no a ono to fakt vyšlo - v březnu rodí 😀 😵
Kačko - krásný fotečky všechny - na svatebních vám to sluší (a ta prstýnkový fotka je nádherná 🙂 ) - a lžíce teda luxusní 😀 , tetování hezoučký 😉 a bříško krásně roste 🙂 - necháš si taky udělat fotečky profi s bříškem...?
A s tím zpíváním jsem próóóó! 😀 😀
Ivčo - nojo, my to jedem pořád dokola to 4+0 😀 😀
JJ Alčo asi jo aby mi vyretušoval ty poje strie na bříše...
No mně asi nebolelo vůbec ale v době ms šílená bolest jako hodně silná ms a pak už mně pobolívalo spíš v pravo jakoby slepák a to mám až doteď občas
Moc držím palečky kéž by to byla ta nejkrásnější bolest...
Alčo, tak jestli tě to bolí jak píšeš a přes den píchá, tak to prostě vidím mooooc nadějně,takže vydržať-neupínat se ale pokud tu v pondělí nebude mrcha tak bych už asi červíka hlodálka i strach odhodila a prubla testíček. 😵
No pokud ms nedojde tak ten testík stejně jednou neuděláš ale počkala bych po víkendu já moc nemůžu radit mně nic nepíchalo ze začátku jen hodně bolestivé ms bolesti až do 10tt jsem se pořád kontrolovala jestli jsem nedostala ms nahodou
Notak holky, myslím, že mrcha dorazí o víkendu a budu mít po náladě a po píchání, přijde jen bolest, a to jak v bříšku, tak u srdíčka... 😔 aspoň že zítra zase přijede architekt a budeme vymýšlet bydlení, aspoň se zabavím a nebudu moct celý den ronit slzy... 😅
Kačko - a ta silná bolest trvala jak dlouho? Jako pořád nebo jen nárazově nebo několikrát nebo jednou...? No nejsem já psychopat - proč se pořád vyptávám, sakra...! 😀 😝
No ze začátku často přes den i v ncoi mně to vzbudilo a pak už jen nárazově občas a občas i teď přijde taková jakoby ms bolest a za chvíli je to ok
každýho bolí vparvo - takže to je důkaz, že nic, že jsem akorát divná a moje tělo se mi snažilo něco nakecat! 😎 a basta! 🤐
Stejně je to blbost - já se tady vyptávám a spekuluju a doufám a přitom už je teď úplně jasný, jak to je, bez ohledu na to jak nebo kde mě bolí nebo píchá... 😀 tak proč se tím zabývám, když už je to prostě daný a je jedno, jaký mám nebo nemám příznaky, žejo 😀 jsem fakt střelená 😝 ale to vy trochu taky, žejo? 😉 😀
Alenko, ty nase pako... vydrz do pondelka, jo? Ja si teda myslim svoje a myslim, ze holky tady taky. 😉 A to ze nekoho boli vpravo je uplne jedno, proste to boli jako na ms, jenom ne furt. ALenko, nehazej zbrane do pole a tuhle diskusi si zopakujeme v pondeli, jo?
Klárko ANO, jsem pako 😀 😀 v pondělí už budeš mít dva cvrčky v bříšku hurá 😵 a já budu mít depku jako hrom, ale ti tvoji čudlíci mi budou dodávat naději, že i touhle cestou to jde a nebudu se toho tolik obávat 🙂
😉 Mila nase ALenko, ja si myslim, ze tobe uz to v pupiku cvrlika... 😉 A mne nezbyva nez doufat, ze se zitra dozvim dobre zpravy a oba nasi embryjaci vybojovali dalsi den a pujdou ke mne. 😵
Alčo, střelené jsme tu vážně všechny, takže v tomhle ohledu klidně fantazíruj-mi to všechny známe. 🙂
Stejně jako Klárka si myslím své a na tu pondělní diskuzku se budu těšít 😅.
Klárko, věř těm čudlíčkům-oni se určo snaží seč to jde a už se k mamce mocinky těší-komu by se taky líbilo na nějaký misce sterilní, když už je čeká krásná dutinka a maminčin zpěv. 😵
Teda já si taky pěju při práci,ale nesmí u toho nikdo být,protože sice zpívám ráda,ale poslouchat se to asi moc nedá. 😀 😀 😀 A hodně taky při uklízení tančím. Chi.

Holky, ja chci tehotenstvim taky zhubnout, ale aby to k necemu bylo, muselo by to byt aspon tak o 30 kilo, a to asi nenastane. 😉