Druhá vlna naděje. Ještě nejsme maminky, ale budeme
Moje milé snažilky.
Těch pár z nás, co ještě nejsou maminkami, ale určitě brzy budou, rychle sem 😵 ! Ať je tato diskuze naplněná nadějí a hlavně // 😉 😵 .
Stručné shrnutí
- IUI (intrauterinní inseminace) se v diskuzi uvádí jako běžná intervenční metoda při neplodnosti s protokoly zahrnující Clostil, monitorování folikulů ultrazvukem, injekční trigger Pregnyl/Ovitrelle a následné užívání Utrogestanu.
- Průchodnost vejcovodů se v příspěvcích popisuje jako ambulantní vyšetření bez narkózy zavedením kanyly a vpravením fyziologického roztoku pod ultrazvukovou kontrolou, které údajně trvá jen několik minut a je snesitelné.
- Diskutující doporučují zvážit změnu CAR/klinického pracoviště (zmiňováno Gest, Pronatal, Iscare), vyhledat psychologickou podporu při psychické zátěži z neúspěšných cyklů a používat citlivé těhotenské testy (mamatest, Combo II, ovutesty z levnetesty.cz) pro včasnou detekci.
Nejčastější otázky
Q: Jak probíhá IUI a jaké léky se obvykle používají?
A: Podle popisu v diskuzi se často užívá Clostil 2.–5. den cyklu, od 12. dne se monitorují folikuly ultrazvukem, při folikulu ~20 mm je podán Pregnyl/Ovitrelle, injekce se aplikuje následující den a IUI se dělá přibližně 1,5 dne po triggeru; po IUI se často nasazuje Utrogestan (v diskuzi start utrogestanu cca 2 dny po IUI).
Q: Jak se provádí vyšetření průchodnosti vejcovodů (HSG či podobné)?
A: Diskutující popisují ambulantní verzi bez narkózy: zavede se tenká kanylka/hadička, vpraven je fyziologický roztok fungující jako kontrast, průtok se sleduje ultrazvukem, vyšetření trvá několik minut a může krátce tlačit či bolet.
Q: Jaké nežádoucí účinky uváděly ženy na Clostil a Utrogestan?
A: V diskuzi ženy popisovaly u Clostilu návaly horka a pocity úzkosti až depresivní myšlenky; u Utrogestanu bylo zmíněno zvýšení bazální teploty a změny nálad včetně plačtivosti a podrážděnosti.
Q: Které kliniky a lékaře doporučovaly diskutující pro léčbu neplodnosti?
A: V diskuzi se často zmiňovalo pracoviště Gest (uváděn MUDr. Černý jako primář a MUDr. Alexander jako ošetřující lékař), dále byla zmiňována centra Pronatal a Iscare; v Gestu bylo zmíněno, že v ordinacích mají kvalitní vnitřní UZ a že preventivní program stojí 1 900 Kč/rok (údaj z příspěvku).
Q: Jaké těhotenské testy a kde koupit za nízkou cenu?
A: V příspěvcích se uvádí Mamatest v lékárně za ~39 Kč za krabičku, online prodejci jej často nabízejí zhruba o 10 Kč levněji; v diskuzi byly zmíněny citlivosti testů (někteří uváděli mamatest citlivost 10 mIU/ml, jinde zazněly hodnoty 20 nebo namáčecí 25) a také Combo II jako alternativní značka; zmíněn je e-shop levnetesty.cz pro ovutesty.
Q: Kdy zvážit změnu CAR/klinického centra?
A: V diskuzi ženy doporučovaly zvážit změnu, pokud mají opakované špatné zkušenosti s načasováním IUI nebo necítí empatii u ošetřujících lékařů; konkrétně byly doporučovány Gest a Iscare jako alternativy k Pronatalu.
Závěry z diskuze
Shoda
- IUI se v praxi často kombinuje s časovanou stimulací (Clostil), monitorováním folikulů UZ, triggerem Pregnyl/Ovitrelle a následným podáním Utrogestanu.
- Průchodnost vejcovodů lze ambulantně ověřit zavedením hadičky a aplikací fyziologického roztoku pod ultrazvukem bez narkózy.
- Psychická zátěž z dlouhodobého snažení je častým problémem a někteří doporučují vyhledat psychologa.
Sporné názory
- Část diskutujících radí vyčkat na přirozené otěhotnění, zatímco jiní doporučují rychlý přechod k asistovaným metodám (IUI/IVF) — obě možnosti byly prezentovány jako legitimní přístupy.
- Citlivost a ceny těhotenských testů byly uváděny rozdílně (uvedeny hodnoty 10 mIU/ml, 20 a 25 mIU/ml pro různé typy testů), proto není shoda na tom, který test je „nejlepší“.
Otevřené otázky
- Jak dlouho čekat s dalším krokem (IUI → IVF) u páru bez zjevné příčiny neplodnosti?
- Které konkrétní pracoviště CAR (Gest, Pronatal, Iscare nebo jiné) poskytne v konkrétním případě nejlepší načasování a individuální péči?
- Jak objektivně porovnat citlivost dostupných těhotenských testů pro velmi ranou detekci těhotenství?
Zmíněné značky a firmy
Gest, Pronatal, Iscare, levnetesty.cz, Mamatest, Combo II, Apolinari
Zmíněné produkty a metody
Clostil, Utrogestan, Pregnyl, Ovitrelle, Parlodel, IUI (intrauterinní inseminace), IVF, HSG / průchodnost vejcovodů (ambulantní zavedení kanyly a vpravení fyziologického roztoku), laparoskopie, ovutesty, mamatest, Combo II
Místa a osoby
MUDr. Černý, MUDr. Alexander, Gest, Pronatal, Iscare, Apolinari, Jesolo, Benátky, Praha
nika... nepanikar, mimi potrebuje klid a pohodicku... stejne to uz ted neovlivnis, at je to jakkoli... my ovsem samozrejme vsechny verime, ze mimi se uz zabydluje.... ja pak nemuzu to obdobi od ovu do ms prezit, den co den se sleduju, jsem z toho pak i podrazdena a to je zbytecny.... takze klid, pohodicku, dej si vecer sklenicku, vyuzij toho, ze prdolka jeste neni napojeny na tvuj krevni obeh a uvidis, ze ti to do ctvrtka utece, ani nebudes vedet jak. 😉 Uz se vsechny tesime na prulom!!! A az pak usporadame srazik, bude poznavacim znamenim pozitivni test, pripichnuty do klopy. 😎
aranko.... treba v USA se bezne kupuji uz jen ovu testy a pouzivaji se pak i na prokazani tehu... neptej se me, jak to funguje, ale funguje. 🙂 Kazdopadne nejdulezitejsi je, aby se allynka uz na vsechny testiky vykaslala, uzila si ted dva tydny pohody, pozitiv a spokojenosti... a pak uz jen udela ten jeden jediny testik a bude. 😀
Klárko,
přesně tááák-ale jak člověk dokáže všem ostatním dobře poradit ať jsou hlavně v klidu a pohodě, ale sám je jak zvíře v kleci a nedokáže si pomoct. 😉 😀
Ono mimi není ještě napojené na krevní oběh?-já myslela že když dojde k zahnízdění,tak už sosá živiny z krve a každý měsíc už pár dní před MS se bojím pít-jsem to ale truhla-asi si taky večer dám skleničku na uklidnění.
to poznávací znamení je fakt dobrý. 😀 To by asi lidi koukali-taková trikolóra-modrý test a na něm bílá prostřídaná s dvě prožky růžové. Chi.
Jo jo holky............já už se taky hrozně moc pozoruju. Bříško cítím pořád na pravé straně a chvílema celý podbřišek - prostě jako na ms. mě totiž při ms leze ta bolest i do nohou a tak to prostě chvílema mám. No a do včerejška jsem o prsou vůbec nevěděla a včera prostě začaly (hlavně z boků a ze spoda, zvrchu nee) No a pak se mi udělal báječnej beďár na bradě. boule jako kráva - doufám, že ho zaženu dřív, než propukne. Jenže tohle všechno jsou i příznaky ms. Jo a v kříži - to mě teda taky bolí !!!
Holky co myslíte??? nejsem já náhodou třeba těhu??? 😀 😀 😀 😀 😀
S tím pitím to je u mě v pohodě, protože nepiju. A když, tak jednu skleničku vína. Ale poslední dobou nemám nějak chuť. Ani na ten medocriptine jsem nemohla alkohol, a ani mi to nechybí !!! ale možná bychom si mohli doma udělt mochito - to by šlo 😉
Holky jak je u vás??? u nás pořád všelijak. Pršelo teda jenom v noci. Teď svítí sluníčko, ale mraky se ženou jak blázen. a mě je děsný vedro !!!! Asi mám návaly pane Pešku !!!! 😀 😀
jinak by se mi teda dáreček taky líbil. Honzova mamka je Alenka, tak by to bylo krááásný a hlavně bych měla cca TP v dubnu a to mám narozeniny já !!!! to by bylo ouuplně ideální 😅 😅
Aranel: no jasně............ 😉 😉 a bylo by hezký třeba na té dovče říct manžovi, že jsme těhu !!! No ale radši si to takhle nebudu malovat !!!
Ještě se musím kouknout po nějakých sandálech na dovču 🙂
Ty by jsi to vydržela neříct až do odjezdu na dovolku.Páni-mě by to určo vyletělo z pusy hned při nálezu //.
A nic nemaluj-už máš vymalováno. 🙂
No já ti nevím.............takhle to říkám, ale určitě bych bulela a hned to vykvákala 🙂 😀 😀
JInak s testíkem "snad" vydržím aspoň do soboty !!! V sobotu budu 30dc a to jsem to minulý měsíc po tom utroši dostala !! Tak asi tak !!! 😉
Ahoj holky 🙂 ,jdu na vás juknout než se mi Naty vzbudí hlady ...bude to už každou chvilku.
Jak válčíte?
Nikare na sobotu budu držet palečky...ať mrška nedorazí a uděláš ten nejkrásnější test na světě 😵
ahojky Mar: děkuju............uvidíme !!!
Pozdravuj moc Natálku, až se vzbudí a dostane svou dávku mlíčka 😉
nika.... to jsi dobra, jestli to vydrzis do soboty, to ja bych to teda nezvladla...
s tim zahnizdenim... mimi se zahnizduje cca 5-10 DPO, ale pak mu jeste asi dva tydny trva, nez si vytvori placentu, do te doby "jede" ze zloutkoveho vacku... takze miminalne do ocekavaneho data ms plus tyden navrch by to melo byt ok... zadna sparka, ale sampicko, lambrusco ci neco podobne nemuze nic moc udelat.... 😀
Holky, ted jsem zjistila, ze nam za rohem od prace otevreli tancirnu ve stylu prvni republiky, ja bych tak slatancovat.... 😅
Ahoj mar, byla jsem ti nakouknout do albicka, Natalka je kocanda a u konikovani vam to spolu vylozene slusi... zda se, ze budeme mit novou abonentku v nasi diskusi. 😀
Kláry já po předchozích zkušenostech vím, že nemá cenu testíkovat před ms.........já pak měla klidně i 2-3 dny zpoždění ms a stejně nic, takže to asi vydržím !!! (teda doufám.....vždyť jsem taky jenom slabá ženská) 😀 😀 ale jo.......ono to snad uteče !!! 😉 Jinak vím, že sem tam nějaká sklenička neuškodí.Hele a co je to to lambrusco??? každá o tom tu píše a já to vůbec neznám !!!neznaboh jedna 😅 😅
Kláry a sháníš partnera??? Já jsem kdyžtak volná 😀 😀 😀 Taky bych si šla klíďo zatrsat, ale opravdově - ne žádnou "didžinu" 🙂
nika.... lambrusco je italske vino s bublinkami, ktere se na rozdil od sampusu netvori samy, ale syti se to jako limonada, muze byt bile nebo cervene, je sladsi a ma obsah alkoholu kolem 8 procent (vino ma tak 12-15). Takze takova damska limoska. 😉
Ja doufam, ze na to tancovani premluvim manzela, on je celkem ochotny jit tancovat, ale prupravu, tu nema, tanecni uz byly fakt hooodne davno. V te tancirne se tancujue na 20. a 30. leta, i jsme byli v dubnu na plese, kde hral Havelka, to jsme si moc uzili, parada, tak bych sla hned... i jsem se ho snazila premluvit, abychom chodili na swing na kurzy, ale zatim to neproslo, kazdopadne od zari mam zaplacene kurzy latiny solo (jen pro baby bez tanmecniku), budeme chodit s kolegynkou, tak se tesim. Jen je tam desna jedna vec, ze se tancuje proti zrcadlu, aby ses videla a mohla se opravovat, a to ja pak daleko vic energie nez na samotne tancovani vynalozim na to, abych se nevidela. Velryba, vorvan, michel, hruza, krev, upiri.... 😅
Kláry, tak to já si dám třeba rychlý špunty - ty mi taky chutnaj 😀 😀 😀 ale díky za info.......se po něm třeba někde kouknu !!! 😉
Já jsem tady chodila ráda do tanečních a s tehdejším přítelem jsme se pak přihlásili i do pokračovaček a moc se nám to líbilo.........byli jsme tam i dobrá parta a bylo to fakt fajn !!! Manža na to teda moc není, ale teď o svatbě (a i o té naší) se do toho teda pustil s vervou a trsali jsme jak o život.
tu latinu ti závidím........ale koukat se na sebe do zrcadla - to je jak o baletu - asi bych se dost nasmála 😀 😀 😀 a vůbec...jaký vorvaň??? jaká velryba??? jestli myslíš pořádný kus baby, tak to beru 😀 😀 😀
tak jsem zpátky, o zkumavku krve lehčí 😀
Teda to koukám, Klárko, s tím ovutestem místo těhutestu... no jestli je to, jak píšeš, tak jdu hned napsat té holčině, aby se neplašila, protože ona si ani kvůli tomu nenasadila utroš (ačkoli ho už měla brát dávno jako já) - protože se bála, že jí to zruší ovu... 😅 holt moc o tom přemýšlet nebýt dobré!!! 😀
Klárko kde je ta tančírna? To zní moc dobře! Manžu tam sice nedostanu ani párem volů - on ačkoli hudebně i pohybově to má v sobě, tak se strašlivě stydí 😅 takže s tancováním čehokoli jiného než ploužáku mám asi smůlu (vlastně jednou na plese tančil i klasiku, ale tvářil se u toho, jak kdyby ho mučili... 😀 ).
S tím zrcadlem - to bych se asi taky umlátila smíchy 😀 a moc bych toho nentančila... 😅
Jó a Nikare - jestli ty nebudeš těhu, tak to musíš jít někam reklamovat, protože to už přece není možný mít takový jasný příznaky a nebýt...!!! 😀 Ale do soboty bych být tebou asi taky nevydržela... 😅
Ahoj holky tak jsem dospaná p noční a zde v plné zbroji konečně se to tady nulo jde vidět že jste o víkendu měli pestrý prgram a já tu zůstala sama
A co je tady nového ve zkratce?
Ahoj sluni.... vitej mezi zivymi. 🙂 Noveho nic, aktualizovana tabulka je asi o stranku zpet a vsechny podezirame nika, ze je tehu....
ally, ta tancirna je na Porici vedle palace Ymca, pry tam i uzasne vari, tak myslim, ze by se tam dalo jit proste jen na bastu a poslouchat. 🙂 Zkusim to protlacit ve ctvrtek, misto kina. 😉 A jak pises, nekdy je lepsi toho tolik nevedet, tolik nepremyslet a spis jednat.... vsechny holky, co pomalu ani nevedely, jak se mimina delaji, uz je maji v kocaru... a my docentky-teoreticky furt nic!!! 😠
Sluni novýho asi nic 🙂
Já plašila kvůli ovutestům a Utroši a tak celkově jsem celá splašená 😀
Aranelka a Nikare - naše těhulky - se domlouvají, kdy budou testovat 😵
Klárka si chce ještě zatančit, než se tento měsíc zadaří IUI 😵
A Mar na nás juká, než se vzbudí její nádherná Natálka 😵
Jooo a holky četly jste, že se včera Ivuu narodila Sárinka? 😵 Je to pěkný cvalík - 4,20 kg 😀
Pani, tak to ma ivuu krasavici velikou... ale ja myslim, ze je ivuu dost vysoka, tak to treba souvisi s tim...
a ta tancirna-restaurace se jmenuje Republika... webovky jsou zatim ve vystavbe.... podam hlaseni, jestli se tam dostaneme...
JJ četla jsem děkuji děvčata za stručné info nějak nemám sílu dočítat nebo se mi spíš nechce jinak jsem se rozhodla že nebudu měřit po ovu bt ani testit před termínem ms a buď dorazí nebo nee 🙂
Ale holky by už pomalu mohly testovat at máme konečně základ //
Jinač micha asi taky snažilkují o 106 moc jim přeju ať si přivezou od moře dáreček 🙂
Klárko - tak děkuju za tip 😉 Myslíš, že bych tam mohla vytáhnout třeba i mamču? Ona má tohle moc ráda - jako myslím, jaká věková kategorie tam chodí...? A spíš jen páry nebo by tam třeba mohla najít i tanečníka...? 😉
To máš teda recht - moc čteme, všechno víme, máme z toho hlavu jak meloun a kočár prázdnej - teda vlastně ani ještě žádnej kočár nemáme 😀 Tak to se musí změnit!!! Odteď nic nestudovat, nespekulovat, neanalyzovat, nededukovat - prostě se "jenom" množit! 😀 😀 😉
Ahojky Ally a Sluni:
tak na tu reklamaci by to snad i bylo !!! 😀 když já ani pořádně nevím, kdy byla ovu. My do toho bušili snad každý den od konce ms 😅 😅 😅 pardon, že to tak píšu 😅 😅 😀 tak se prostě bojím testovat dřív než by měla dojít mrchule !!! Ale třeba mě za tu dobu ješt přesvědčíte 😉 😉 😉

Ahojky Klári,
k svátku budou dárečci určitě-už se vám s Allynkou balí do dárkového baleníčka. 😅
Ale s tím hcg-nevím-myslím že hcg se projeví slabým proužkem na ovu testu, ale těhutestem ovu test nenahradíte-luteinizační hormon je přeci jen jiný než lidský choriový gonadotropin.
Ale Ally ty buď v klidu-prostě ovulka normálně proběhla a utroš už jen mimískům pomůže se pořádně uvrtat. 🙂
Nika: Tak to já jsem už nervní těžce. Ale zase nevím zda už tn čtvrtek chci-se ho bojím. 😔