Druhá vlna naděje. Ještě nejsme maminky, ale budeme
Moje milé snažilky.
Těch pár z nás, co ještě nejsou maminkami, ale určitě brzy budou, rychle sem 😵 ! Ať je tato diskuze naplněná nadějí a hlavně // 😉 😵 .
Stručné shrnutí
- IUI (intrauterinní inseminace) se v diskuzi uvádí jako běžná intervenční metoda při neplodnosti s protokoly zahrnující Clostil, monitorování folikulů ultrazvukem, injekční trigger Pregnyl/Ovitrelle a následné užívání Utrogestanu.
- Průchodnost vejcovodů se v příspěvcích popisuje jako ambulantní vyšetření bez narkózy zavedením kanyly a vpravením fyziologického roztoku pod ultrazvukovou kontrolou, které údajně trvá jen několik minut a je snesitelné.
- Diskutující doporučují zvážit změnu CAR/klinického pracoviště (zmiňováno Gest, Pronatal, Iscare), vyhledat psychologickou podporu při psychické zátěži z neúspěšných cyklů a používat citlivé těhotenské testy (mamatest, Combo II, ovutesty z levnetesty.cz) pro včasnou detekci.
Nejčastější otázky
Q: Jak probíhá IUI a jaké léky se obvykle používají?
A: Podle popisu v diskuzi se často užívá Clostil 2.–5. den cyklu, od 12. dne se monitorují folikuly ultrazvukem, při folikulu ~20 mm je podán Pregnyl/Ovitrelle, injekce se aplikuje následující den a IUI se dělá přibližně 1,5 dne po triggeru; po IUI se často nasazuje Utrogestan (v diskuzi start utrogestanu cca 2 dny po IUI).
Q: Jak se provádí vyšetření průchodnosti vejcovodů (HSG či podobné)?
A: Diskutující popisují ambulantní verzi bez narkózy: zavede se tenká kanylka/hadička, vpraven je fyziologický roztok fungující jako kontrast, průtok se sleduje ultrazvukem, vyšetření trvá několik minut a může krátce tlačit či bolet.
Q: Jaké nežádoucí účinky uváděly ženy na Clostil a Utrogestan?
A: V diskuzi ženy popisovaly u Clostilu návaly horka a pocity úzkosti až depresivní myšlenky; u Utrogestanu bylo zmíněno zvýšení bazální teploty a změny nálad včetně plačtivosti a podrážděnosti.
Q: Které kliniky a lékaře doporučovaly diskutující pro léčbu neplodnosti?
A: V diskuzi se často zmiňovalo pracoviště Gest (uváděn MUDr. Černý jako primář a MUDr. Alexander jako ošetřující lékař), dále byla zmiňována centra Pronatal a Iscare; v Gestu bylo zmíněno, že v ordinacích mají kvalitní vnitřní UZ a že preventivní program stojí 1 900 Kč/rok (údaj z příspěvku).
Q: Jaké těhotenské testy a kde koupit za nízkou cenu?
A: V příspěvcích se uvádí Mamatest v lékárně za ~39 Kč za krabičku, online prodejci jej často nabízejí zhruba o 10 Kč levněji; v diskuzi byly zmíněny citlivosti testů (někteří uváděli mamatest citlivost 10 mIU/ml, jinde zazněly hodnoty 20 nebo namáčecí 25) a také Combo II jako alternativní značka; zmíněn je e-shop levnetesty.cz pro ovutesty.
Q: Kdy zvážit změnu CAR/klinického centra?
A: V diskuzi ženy doporučovaly zvážit změnu, pokud mají opakované špatné zkušenosti s načasováním IUI nebo necítí empatii u ošetřujících lékařů; konkrétně byly doporučovány Gest a Iscare jako alternativy k Pronatalu.
Závěry z diskuze
Shoda
- IUI se v praxi často kombinuje s časovanou stimulací (Clostil), monitorováním folikulů UZ, triggerem Pregnyl/Ovitrelle a následným podáním Utrogestanu.
- Průchodnost vejcovodů lze ambulantně ověřit zavedením hadičky a aplikací fyziologického roztoku pod ultrazvukem bez narkózy.
- Psychická zátěž z dlouhodobého snažení je častým problémem a někteří doporučují vyhledat psychologa.
Sporné názory
- Část diskutujících radí vyčkat na přirozené otěhotnění, zatímco jiní doporučují rychlý přechod k asistovaným metodám (IUI/IVF) — obě možnosti byly prezentovány jako legitimní přístupy.
- Citlivost a ceny těhotenských testů byly uváděny rozdílně (uvedeny hodnoty 10 mIU/ml, 20 a 25 mIU/ml pro různé typy testů), proto není shoda na tom, který test je „nejlepší“.
Otevřené otázky
- Jak dlouho čekat s dalším krokem (IUI → IVF) u páru bez zjevné příčiny neplodnosti?
- Které konkrétní pracoviště CAR (Gest, Pronatal, Iscare nebo jiné) poskytne v konkrétním případě nejlepší načasování a individuální péči?
- Jak objektivně porovnat citlivost dostupných těhotenských testů pro velmi ranou detekci těhotenství?
Zmíněné značky a firmy
Gest, Pronatal, Iscare, levnetesty.cz, Mamatest, Combo II, Apolinari
Zmíněné produkty a metody
Clostil, Utrogestan, Pregnyl, Ovitrelle, Parlodel, IUI (intrauterinní inseminace), IVF, HSG / průchodnost vejcovodů (ambulantní zavedení kanyly a vpravení fyziologického roztoku), laparoskopie, ovutesty, mamatest, Combo II
Místa a osoby
MUDr. Černý, MUDr. Alexander, Gest, Pronatal, Iscare, Apolinari, Jesolo, Benátky, Praha
Zdravím Zdravím !!!
Tak to vypadá, že Klárka dneska asi nedorazí, jelikož má pěknou opici po to vaječňáku (nedej bože, jestli k tomu hópla i ty kapky z lednice) 😀 😀
Vy jste fakt srandistky !!! 😀 😀
HOlky mě na dnešek v noci dost bolelo břicho jako na ms a je to takový intenzivnější než předtím. Nějak z toho nemám dobrý pocit !!!! 😒 😒
Dobré ránko všem,
Klári ty jsi fakt číslo-doufám že vaječnák s rozmixovanými rajčaty zakapaný kapkami vás nesložil a dnes zase přijdeš.🙂
Nikare: Tak třeba to je právě dobrý znamení-přece by tě intenzivně nebolelo na MS 5 dní před. Mesinka měla bolesti a za dva dny pozitivní testík,tak to bylo uhnizďování, tak třeba to bude u tebe stejné. 😉
ahojky Aranel: no jo.........mě už břicho pobolívá týden........ale v noci jsem to fakt cítila......furt jsem chodila na záchod kontrolovat jestli už to nemám 😒 Ale zatím teda nic.........uvidíme !!!! 😉 😉
A co ty??? příznaky............přízraky??? Už se ti blíží testík 😉 😉
Nikare,
budu moc držet aby to dopadlo nejlíp jak jde a MS už nedorazila.
Já mám takový stabilní příznaky, který můžou být klidně PMS-podbřišek pobolívá,ale řekla bych jen slabě-minulý týden to bylo mnohem víc. Občas mě pekelně bolí v kříži, od včera už cítím i prsa na dotek,ale nic dramatického.Tak uvidím co bude-mrcha by měla dorazit buď zítra nebo nejpozději ve čtvrtek,tak v ten případně zkusím ten testík a bude jasno.
No upřímně říkám, že do toho vkládám tentokrát docela velké naděje !!!! Takže doufám, že ty čárušema začneš a já budu pokračovat !! Možná kvůli vám testnu v pátek, protože o víkendu na počítač nechodím (více méně jenom v práci) . Držím moooooc palečky i tobě !!!! (a kdyby něco, tak mi pošly adresu a já ti pošlu růžovou fixu) 😀
NO jdu něco dělat nebo tady usnu !!! 😉 😉
Fixu beru, jestli ti pak přičaruje i miminko do bříška. 😀
Tak to bude testovací závěr pracovního týdne, tak snad i pěkně zrůžový.😉 🙂
Ahooj kocandy, nakonec to vcera vecer byl jen ten zbytek lambrusca, co jsme meli v lednici, vajecnak si schovavam na "horsi" casy.... 😉
Jinak ja verim, ze obe najdete // a me to natolik pozitivne naladi, ze az pujdu pristi tyden na tu IUI, tak to taky vyjde... ally uz je jasna... sluni se taky zadarilo... consti uz by se mela pomalu chystat... a proste to tu bude sama dalnice, ze by nam rozvojove fondy Evropske unie mohly zavidet. 😎
A na pozitivni notu: prachy stale nedorazily, zbyva nam pekny 8 ká čé.
Ahoj kočky.
nikare a aranel vy jste jasné! 😵
Já se teda chystám, ale do ovu ještě daleko. Pojistit bychom to ale mohli 😀 . Jen toho mám v práci teď opět tolik, že jsem ráda, že jsem ráda. Asi si najdu jinou práci či co. Protože přes ty stresy a únavu se nám mimčo fakt nepodaří 😝 😅 😠 .
Ahoj holky 🙂
Klárko lambrusco je móc dobroučký - to jste měli fajn véču 😉 Těch osum ká čé zní maličko šíleně, ale zase víš jak se to říká - neštěstí ve hře (= peníze) = štěstí v lásce (= miminko) 😵
Nikare - to je skvělý, že tě to už bolí dlouho a furt nic! To přece není příznak MS - teda aspoň mě to bolí vždycky jen těsně před a pak to propukne! Tééééda to bude krásný růžový pátek 😵
Aranelko - a před ním bychom si prosily krásný růžový čtvrtek 😵 (pokud možno bez fixy 😀 )
Holky moje, já mám dneska nějaký splín... prostě si myslím, že to zase nevyšlo... 😢 včera večer jsem totiž zase uvnitř měla narůžovělé cosi (maličko - jakoby narůžovělý hlen) - a to nikdy nevěstí nic dobrého... ☹ Na ovu je to pozdě a na uhnízďování brzo... Nikdo mi ani nedokáže říct, co to je... doktorka mě odbyla s tím, že je to ovu a hotovo... ale to je blbost, teď už to vím... asi nejsem nějak v pořádku... achjoooo, já se toho miminečka asi nedočkám... 😢
Jo consti... to si taky rikam, ze moc pracuju, ale ted to jinak nejde, neb manz bez prace znamena, ze musim trochu pritlacit... teda tenhle mesic je extrem, protoze jsme meli 26 tisic necekanych vydaju, jinak by to takhle nedopadlo... ale rikam si, kdyz prace je, nemela bych ji odmitat, ze jo.... ale mas pravdu, ze to stresovy obdobi mimi nepreje... a mas vymysleno, co bys sla delat jineho?? Jake jsou moznosti??
Consti ahoj 🙂 tak s tvojí jazykovou výbavou bys snad neměla mít problém najít něco jiného, ne...? (teda pokud si dobře pamatuju, co děláš 😅 ) Už jsi po něčem koukala?
Klárko jen tak ze zvědavosti. Jak jsi zjistila, že jsi těhu, jak jsi byla těhu. Ty jsi měla i ms, že? Já mám ms nějakou krátkou, měla jsem to v podstatě jen dva dny a v noci jen z prvního dne na druhý. Těhu nejsem, to si nemyslím, jen jsem chtěla vědět, jak to bylo u tebe.
ally nesmutni, určo to vyšlo!!!
Já právě nemám představu, nejraději bych šla učit do mateřské školky. Sice tam nevyužiji jazyky, ale zase byxch nebyla ve stresu (aspoň ne tolik) a ta práce by mě fakt bavila. Ale bojím se v této době měnit práci, nemluvě o tom, že známe zákon schválonosti. Změním práci, budu ve zkušebce a otěhotním. To je jasný 😅.
Allynko moje.... a papkas ten utrogestan? Ten totiz zvysuje prokrveni vsech sliznic vcetene delohy, cipku a vaginy, takze pak muze dojit k drobnemu prasknuti vlasecnic a to se pak projevi jako naruzovele cosi... ja to mam furt... jo a kdy ti naposledy delali stery na kultivaci? Jsi v tomto ohledu urcite ok?
A mimi bude, neplas, to jsi cela ty... ono je to par dni, co jsi tu nadsene popisovala, jak to IUI bylo tentokrat super, a ted zas nic.... neblazni... nase miminka chteji stastne maminky... 😵
8 ka ce je super, proste vyzerem lednici... ja bych mela kazdym dnem dostat plat, manz dostane ve ct podporu a uz jsem urgovala ty prachy ze stavebniho sporeni, zatim bez odpovedi... pokud se neozvou do zitrka, pozenu to vys....Ono je to divny, nemit v dnesni dobe penize, ale aspon si dame "dietni den", jak rikal muj muz s humorem.... teda stresuje me to, a to dost, to nebudu zastirat, ale co nadelas.... pujcovat si nechci a vsechny kapsicky uz jsme prohledali... 😎
Consti no a, tak budes ve zkusebce... a jestli bys fakt chtela tohle delat, mela bys to udelat hned, abys mohla nastoupit od zari... zase koukni, nechci byt skarohlid, ale ja si taky rikala vloni na podzim, ze si nebudu domlouvat zadne hory, ze budu urcite tehotna... a co myslis, tehu nejsem....
S tim mym tehu... ja mela negativni test, pak prisla jakoby normalni ms, tak jsem si rikala, no jo, zase nic... vyrazila jsem na dovolenou, kde jsme chodili natezko (15-20 kilo v baglu na zadech) a ja zacala asi za pet dni spinit, pak i docela dost a mela jsem krece, tak jsem to resila po telefonu s doktorem a ten mi rekl (asi po peti dnech spineni), ze si mam pro jistotu udelat test... a carky tam byly, ale mimi uz nebylo, bylo to uz jen zbytkove HCG v krvi, mimi mezitim odeslo... takze ja to zjistila vlastne az ve chvili, kdy jsem tehu nebyla... a zkousela jsi ted nekdy test??
Klárko, teda lambrusko k večeři jeden by řek-vy si žijete a vy zatím s 8 Kč-ach jo. Tak snad ty penízky ze stavebka dorazí co nejdřív a zase bude na pořádnou zdravou véču vhodnou pro nastávající těhulenku.
věřím,že tento měsíc vám to vyjde.
Consti: jojo-už je čas pomalu začít s pojištováním, tak se v práci šetři, ať do konce příštího týdne už je v bříšku malý constíček. 🙂
Ally, přestaň panikařit-já mám občas růžový jakoby hleník i po snažílkování a nemyslím že by bylo něco semnou v nepořádku a vy máte snažílkovský víkend zasebou a třeba i děloha dokončuje poslední úklid aby to tam ti broučínkové měli krásně nachystané-vždyť už tam za 2-3 dny přijedou. 😉 Tak hlavičku vzhůru-všechny to tu známe-tohle období je na šišku pořádnej záhul-posílám imaginární Aranalku a ono bude zase brzy lépe. 🙂
Klárko test jsem nedělala, prostě jsem měla asi slabou ms. Jinak nemám žádné příznaky, jen chodím častěji na wc, v noci jsem byla dvakrát a to jsem večer nic nepila. Ale konec spekulacím, těhu nejsem, jen hledám příznaky přízraky tam, kde nejsou. 😝 😅 . Jinak s tou prací máš pravdu,a le já nějak nemám odvahu, jsem hrozná 😔 . Snad je to jen přechodná depka, jsme tu s kolegou sami a nestíháme. Zrovna teď mám chviličku klid, jinak bych se z toho zbvláznila 😝 😒 .
A jen pro jistotu:
Consti: 6DC
Cabal: 7DC
Micha: 13DC
Ally: 16 DC
Sluníčko: 18 DC
Nikare: 26DC
Aranel: 27DC
Klárko - Utroš jsem papala a včera večer jsem ho začala zavádět, takže ano, cpu do sebe progesteron doslova horem dolem 😀 Stěry mi dělali, když jsem přišla do Pronatalu, což bylo koncem dubna, a bylo vše OK.
No dobře, tak jestli myslíte, že to není nic, čemu by se měl přikládat nějaký význam, navíc, jestli to máte taky, tak na to už nebudu myslet 🙂
A že je to období fakt na palici, to máš Aranelko svatou pravdu... dřív jsem to ale prožívala jinak - to jsem totiž ještě bláááhově věřila, že se to může povést, tak jsem se těšila, že třeba už tento měsíc najdu dvě čárky... vlastně jsem si těch 14 dnů užívala... teď to mám přesně naopak - jsem v klidu do ovu, po ní jsem totálně rozhozená, protože vím, že co se (ne)mělo stát, už se (ne)stalo a je to zpečetěný = další měsíc v háji... už prostě nemám ani sílu věřit... jen doufám, že ten zázrak se přece děje běžně tolika ženám každý den, tak proč by se nemohl stát i nám... což je asi naivní, nevím...
Jdu radši něco dělat, abych se z tý úžasný nálady dostala...
Consti - jestli fakt chceš změnit práci, tak jsem pro to, co psaly holky - udělej to! A jestli dokonce víš o práci, která by tě opravdu bavila, tak bych neváhala... život je krátkej 😉
Klárko, tak snad brzy přijdou všechny penízky, které mají a bude zase všechno v richtiku... holt ty nečekané výdaje vždycky zamávají s rozpočtem...
Kočky, ale já nevím, jak bychom na tom byli s penězma. Teda vím-hůř 😅 😝. Je škoda, že nebydlím na Moravě, tam mě chtěla vzít všema deseti známá do školky od září, pořád mě uháněla. Ale zatím jsme neprodali toto bydlení, takže smůla 😅 . Ale máte recht, zkusím to promyslet, vydržet do podzimu, jestli třeba mímo náhodou nedorazí a pak se po něčem jiném porozhlédnu 😉 😵 .
Tady se mi to teda rozrostlo.............vy moje těhule 😀 😀 😀 😀
Já nějak nevím, jestli třeba nejsem až moc nervní z toho, jak se to blíží. Teď je zase bříško v pohodě, jen ho cítím , ale až do sebe teď naláduju polívku, 2 chleby a zákys s makovkou tak bude fajn 😀 😀 😀
Nika, copak, copak, ze by se nam rozjizdely tehu chute??? 😠
ja do te sstavebni sporitelny volala, no jsem z toho mirne na palici, pry pani poradcova vyplnila nejaky papir blbe, takze se to stornovalo, zitra tam musim znovu a dat znovu vypoved... supeeer 😀
Nastesti maji nasi patnact kilaku od nas chalupu, tak jsem jim tam prave byla vydrancovat zelezne zasoby a mazu varit spagety, mnam, uz se tesim. Necham si i na źitrek a ve ct snad uz dorazi vejplata... trata rata... ono je to docela vesely, tyhle situace, kdyz to clovek bete aspon trochu s nadhledem... a vecer, az mi nadhled dojde, dojde na ten vajecnak... 😵
Ahoj těhulky mojeee Ally žádná depka jedeme v tom společně a společně budeme mít přece ty dvojčátka tak žádné že to nevyšlo,vyšlo a co příznaky jsou?
Ja zase trčím v práci odstartovala jsem maraton 3 dvanactek po sobě 😠 😠
S manžou už je všechno na 100% oki... 🙂 🙂
Ahoj sluni, tak to je moc dobre, ze jste si to s manzem vyrikali a urovnali, byla by skoda si zrovinka tohle uzasne obdobi kazit. Kdy budes testit?
Ahoj Sluni - nojo, já na ta naše dvojčátka dočista zapomněla 😀 Na příznaky je ještě brzo - ale vždycky se nějaké najdou... 😉
To je fajn, že už zase máte sluníčkem zalité manželství 🙂
Ty tři dvanáctky nezní moc dobře... 😒 ale za tři dny je máš za sebou! 🙂
Já jsem tajně tu a všem vám držím pěstičky!!!
Aranelko - budeš zítra testovat? Pokud ano, tak ať na tom testu jsou dvě růžovky 😉
Pusinku všem!!!! 😵
mesinko, devenko nase, nebud tu s nami tajne, bud tu s nami netajne, vsak se za chvili k tobe pridaji dalsi prouzkarky... 😎 My aran i nika verime!! 😵

No prosím. A pak že nic doma nemáte 😀 😀.