Druhá vlna naděje. Ještě nejsme maminky, ale budeme
Moje milé snažilky.
Těch pár z nás, co ještě nejsou maminkami, ale určitě brzy budou, rychle sem 😵 ! Ať je tato diskuze naplněná nadějí a hlavně // 😉 😵 .
Stručné shrnutí
- IUI (intrauterinní inseminace) se v diskuzi uvádí jako běžná intervenční metoda při neplodnosti s protokoly zahrnující Clostil, monitorování folikulů ultrazvukem, injekční trigger Pregnyl/Ovitrelle a následné užívání Utrogestanu.
- Průchodnost vejcovodů se v příspěvcích popisuje jako ambulantní vyšetření bez narkózy zavedením kanyly a vpravením fyziologického roztoku pod ultrazvukovou kontrolou, které údajně trvá jen několik minut a je snesitelné.
- Diskutující doporučují zvážit změnu CAR/klinického pracoviště (zmiňováno Gest, Pronatal, Iscare), vyhledat psychologickou podporu při psychické zátěži z neúspěšných cyklů a používat citlivé těhotenské testy (mamatest, Combo II, ovutesty z levnetesty.cz) pro včasnou detekci.
Nejčastější otázky
Q: Jak probíhá IUI a jaké léky se obvykle používají?
A: Podle popisu v diskuzi se často užívá Clostil 2.–5. den cyklu, od 12. dne se monitorují folikuly ultrazvukem, při folikulu ~20 mm je podán Pregnyl/Ovitrelle, injekce se aplikuje následující den a IUI se dělá přibližně 1,5 dne po triggeru; po IUI se často nasazuje Utrogestan (v diskuzi start utrogestanu cca 2 dny po IUI).
Q: Jak se provádí vyšetření průchodnosti vejcovodů (HSG či podobné)?
A: Diskutující popisují ambulantní verzi bez narkózy: zavede se tenká kanylka/hadička, vpraven je fyziologický roztok fungující jako kontrast, průtok se sleduje ultrazvukem, vyšetření trvá několik minut a může krátce tlačit či bolet.
Q: Jaké nežádoucí účinky uváděly ženy na Clostil a Utrogestan?
A: V diskuzi ženy popisovaly u Clostilu návaly horka a pocity úzkosti až depresivní myšlenky; u Utrogestanu bylo zmíněno zvýšení bazální teploty a změny nálad včetně plačtivosti a podrážděnosti.
Q: Které kliniky a lékaře doporučovaly diskutující pro léčbu neplodnosti?
A: V diskuzi se často zmiňovalo pracoviště Gest (uváděn MUDr. Černý jako primář a MUDr. Alexander jako ošetřující lékař), dále byla zmiňována centra Pronatal a Iscare; v Gestu bylo zmíněno, že v ordinacích mají kvalitní vnitřní UZ a že preventivní program stojí 1 900 Kč/rok (údaj z příspěvku).
Q: Jaké těhotenské testy a kde koupit za nízkou cenu?
A: V příspěvcích se uvádí Mamatest v lékárně za ~39 Kč za krabičku, online prodejci jej často nabízejí zhruba o 10 Kč levněji; v diskuzi byly zmíněny citlivosti testů (někteří uváděli mamatest citlivost 10 mIU/ml, jinde zazněly hodnoty 20 nebo namáčecí 25) a také Combo II jako alternativní značka; zmíněn je e-shop levnetesty.cz pro ovutesty.
Q: Kdy zvážit změnu CAR/klinického centra?
A: V diskuzi ženy doporučovaly zvážit změnu, pokud mají opakované špatné zkušenosti s načasováním IUI nebo necítí empatii u ošetřujících lékařů; konkrétně byly doporučovány Gest a Iscare jako alternativy k Pronatalu.
Závěry z diskuze
Shoda
- IUI se v praxi často kombinuje s časovanou stimulací (Clostil), monitorováním folikulů UZ, triggerem Pregnyl/Ovitrelle a následným podáním Utrogestanu.
- Průchodnost vejcovodů lze ambulantně ověřit zavedením hadičky a aplikací fyziologického roztoku pod ultrazvukem bez narkózy.
- Psychická zátěž z dlouhodobého snažení je častým problémem a někteří doporučují vyhledat psychologa.
Sporné názory
- Část diskutujících radí vyčkat na přirozené otěhotnění, zatímco jiní doporučují rychlý přechod k asistovaným metodám (IUI/IVF) — obě možnosti byly prezentovány jako legitimní přístupy.
- Citlivost a ceny těhotenských testů byly uváděny rozdílně (uvedeny hodnoty 10 mIU/ml, 20 a 25 mIU/ml pro různé typy testů), proto není shoda na tom, který test je „nejlepší“.
Otevřené otázky
- Jak dlouho čekat s dalším krokem (IUI → IVF) u páru bez zjevné příčiny neplodnosti?
- Které konkrétní pracoviště CAR (Gest, Pronatal, Iscare nebo jiné) poskytne v konkrétním případě nejlepší načasování a individuální péči?
- Jak objektivně porovnat citlivost dostupných těhotenských testů pro velmi ranou detekci těhotenství?
Zmíněné značky a firmy
Gest, Pronatal, Iscare, levnetesty.cz, Mamatest, Combo II, Apolinari
Zmíněné produkty a metody
Clostil, Utrogestan, Pregnyl, Ovitrelle, Parlodel, IUI (intrauterinní inseminace), IVF, HSG / průchodnost vejcovodů (ambulantní zavedení kanyly a vpravení fyziologického roztoku), laparoskopie, ovutesty, mamatest, Combo II
Místa a osoby
MUDr. Černý, MUDr. Alexander, Gest, Pronatal, Iscare, Apolinari, Jesolo, Benátky, Praha
Mile kocenky, vsechny vas zdravim do slunickoveho dne a vikendu... ja pred hodinou konecne poslala nejaky ten preklad (vstavala jsem po pate - blééé, to asi vecer moc nevydrzim), az se manzel doholi, tak ze sebe jdu delat krasavici a jedeme na tu svatbu... teda, nijak zvlast se netesim, ale treba to bude o to vic fajn, aspon to tak mnohdy byva... 😎 Tak se tu mejte paradne a kdyztak v nedeli.... papapa a krasny vikend, to vam preje teta klara 😵
jo a ještě nevím co to má znamenat ale takovej hroznej sen co sem měla ... byli sme na dvoře s našima, přišla nějaká paní a normálně ju tatka podřízl jak králíka. Ta se tam svíjela a plno krve, a pak až už skoro nemohla, vstala a odešla domů s dírou v krku. Teda pardon...ale nedívala sem se na žádný horor, ani sem nezažila nic ošklivýho a to se mi na dovolené zdálo jakej mám velikej pupík, od té doby nic a ted toto. Nevím jak můj mozek mohl zplodit něco takovýho, ale říká se že sny něco naznačují, jen to vůbec nechápu...
Nicolko - výklad snáře:
červená krev - znamená radost
když teče mnoho - bohatství
z těla tekoucí - zdar podnikání
Tak to jsou samá pozitiva! 🙂 Ať se vám byteček líbí a bydlíte brzy ve svém! 🙂
Klárko - užij si svatbu - bývá to, jak píšeš - když se ti tam nechce, bude to fajn 🙂
tyyy jo ally tak to sem nečekala... a já to mám pořád před očima a je mi z toho zle. Tak když je to tak tak to je asi dobré, ale děkuji pěkně už víckrát takový sen nechci
Nocolko, to ti věřím... ale kdyby ti to přineslo to, co se píše, bylo by to fajn 😉
Ahooj holky zdravím mně už začíná hrabat z těch přízraků 😀 😀 😀 jinak krásnej den já mám dneska výbornou náladu...
Ahoj Sluni - tak to jsme dvě s dobrou náladou 🙂
Jaký máš příznaky???? Popiš - zhodnotíme to 😉 😀
Ještě aktuální souhrn:
Aranel 2DC
Nikolka 6DC
Consti: 9DC
Cabal: 10DC
Micha: 16DC
Ally: 19DC
Sluníčko: 21DC
Nikare: 29DC
No píchá mně v podbřišku a prsa a můj mudr.mi říkal že mam občas po ovu přeměřit bt a ja jsem řekla že tento měsíc nebudu že na to kašlu vždycky mívá po ovu 36.8-36,9 a dneska jsem naměřila 37,2 ale nemusí to nic znamenat prostě mi už zase hrabééé 🙂 🙂
ale ty nebereš utroš, viď? Jako že ti tu bazálku nemá co zvyšovat... no já na to měření sice moc nejsem - nikdy jsem neměřila... ale vypadá to nadějně a ty ostatní příznaky jsou dobrýýý! 😵 Takže teď už jen držet palečky... a to ti teda držím moc! 🙂 Kdy testneš...? Někdy v příštím týdnu...?
Ja budu testovat až pokud nedorazí ms a tu bych měla neměla dostat příští pátek nebo sobotu a pka jedeme na dovču takže testit nebudu takže až 21.srpna a pokud by ms nedošla měla bych už krásné // no ja utroš neberu a takovou jsem ještě neměla tak mně to celkem zarazilo a předtim jsem ani nevstavala ani nic ale víš jak bt může ovlivnit cokoli a břicho a prsa to je přízrak aktuální každý měsíc jinka ted tu byli znami s 10dennim miminkem je nádherny sem si popučkala a manža byl na větvi
No jak říkám - v teplotách se nevyznám 😉 ty ostatní příznaky, je fakt, že jsou typické i před ms - no zkrátka nám nezbývá než čekat a doufat 😉
Ty nás teda necháš pěkně v napětí - tak dlouho bez testíku! 🙂
Jééé takové čerstvě vylíhnuté miminečko - to muselo být hezoučký... to bych asi uronila slzičku... 😅
Ahojky Holky,
jdu vás jenom pozdravit. Mažu domů, neb mám chorého nebohého manžu. Chytil asi od synovců nějakého střevního potvora a je mu blivno a tamto taky 😖 😖 Ještě skáknu to lékárny pro něco - a ještě nevím pro co a pak domů. Hodím ještě víkendovou opalovačku, když hlásají na příští týden zase klendru a pršení, tak abych ještě stihla dosmažit 🙂 🙂
Jinak mě břicho bolí pořád a mám malé tmavé špinění, takže to o víkendu čekám, ale co.........tak pak prostě naklušu k dr. a uvidí se !!!
Tak vám přeju krásný víkend, mějte se sluníčka a posílám hubana všem !!!! 😎 😎 😎 😎
Nik tak mu kup v lékárně endiaron na ten průjem je výborny a nebo imodium plus my to používáme v práci často...
Já právě dodělávám obídek a odpoledne jedeme pryč ally byl krásný ale slzička nebyla prosě jsem s tím smířená že jáztím takového modrého medvídka mít nebudu no co už nadělám no 🙂 přeju ji to mooc
Ahoj Veru 🙂 , utíkej za manžou, ať je mu brzy líp.
Taky se chystám nachytat nějaký bronz o víkendu 😉
Ať ti co nejdřív dorazí ms a je vcukuletu pryč, abyste se mohli pustit do dalšího kola 🙂
Sluni, to se máš, já se s tím nějak smířit neumím (teda chvílema jo) - ale to bude asi tím věkem... 😅
Holčičky moje, vyrážíme do těch Mariánek, mějte se krásně, nespalte si nosíky na sluníčku a po víkendu se na vás budu těšit! 😵
Ja se dneska taky ločím a ukážu se až v neděli na noční musíme rozebrat počítačový stůl a do středy se na něj nedostanu budou nám vměnovat okna...tak krásný víkend všem 🙂
Ahojky holčinky,
jdu vás dneska pozdravit i když tu žádná nejste. 🙂 Já včera zase měla pekelně nabito v práci, jak jinak v pátek. 😀
Klárko, doufám že svatba byla přes nechuť skvělá a byla jsi skvěle naladěná na dnešní utz a že folíčky jsou krásně připravené. 😵
Ally, vypadá to krásně, tak pěkně relaxujte a chytejte bronzík. A ať vydrží výborná nálada, aby se miminko pěkně zabydlelo.
Sluni, teplotka ukázkově těhulkovská.
Moc vám budu příští týden držet pěsti, aby se mrcha ani u jedné neobjevila v dohledu. 🙂
Nikare, hlavně ať je mažovi lépe a ty si užiješ sluníčka.
Takže krásný víkend všem. 🙂
ahojky, jsme dorazili z dovči, bylo tam nádherně 🙂
allynko, tys to tak krásně shrnula, zrovna včera jsem přemýšlala, který DC asi jsem 😀
Ahoj kocenky, tak vas zdravim pri nedeli... svatba se vydarila, pak jsme jeste mazali k tomu dr (na pravem vajecniku folikul 16mm, na utery naplanovana druha IUI, prijde mi to brzy, ale snad vedi, co delaji, a pregnyl mi maji pichat az v pondeli dopoledne, pry vyzkousi jine casove odstupy, tak uvidime, snad budeme schopni i pojistit), pote ke svagrovce podivat se na Frantiska, je moc hezky, chovala jsem si ho a svagrova byla uvytrzeni, ze se na nas smal (ma dolicky ve tvarich 😉 ) a byl celkem v pohode, u jinych navsev pry dost ricel, pak jeste ke kamaradce, ktere jsem slibila navrhnout a predelat pokoj pro dceru a v pul dvanacte vecer jsme se konecne vydavali na cestu domu... a muj muz v nejakem zkratu vyrazil uplne jinam... na Smichov to bral z Pavlaku pres Holesovice a tunely, tak jsem myslela, ze me migne, mam dneska uz treti den migrenu a konecne jsem uz chtela do postele a on mi dela Tour de Letna... no desne jsme se pohadali a ted nejak nekomunikujeme, a to jsme se chteli snazilkovat... tak snad se to behem dne nejak uklidni a zvladneme i to snazeni... jdu drtit dalsi preklady a vam preju nedeli, ktera by byla ve vetrim klidu a pohode nez u nas (hlavne nepracovni...).
Jo a sluni, ta teplota, to je PRIZNAK jak hrom, ja si myslim, ze to vypada veeeelmi nadejne, drzim palecky. 😵
Ahoj holky
Já měla zase hrůzostrašnej sen. Fuj už nikdy. Ale teď jsem našla RD rekonstruovanej, jen 1,3mil. Hned ráno tam volám a jestli je volnej tak ho beru. Ach jo se ani nevyspím jak su nadržená. Pořád lepší 1,3 za domek který je max 7km od nás, než byt za 1,2mil který je skoro 20km od nás. ach joooo už ať je ráno.
Jdu trošku dočíst
nicol, to vypadá dobře, kdyby byl podobný domek někde poblíž Plzně za stejnou cenu, tak ho berem všemi 10 😉
Mes tak to nevím, musím se podívat ale dám vědět jak budu vidět domeček na vlastní oči.
Nico... tak drzim palce, aby domecek byl volny a vam se libil... prece jen neni nad vlastni bydleni. 😵
tak dorazila jsem z práce a jdu hajat, ráno jedu zase do práce. Dnes máme výročí svatby, ale ani sms no tak to rači zaspím :D dobrou
Ahojky. My se dnes vrátili z čundru a Abík to dospává 😀. Bylo to moc fajn, jen jsme nakonec nespali ve stanu, ale u kamaráda na chatě. Abi tam měl psa od kamarádovy přítelkyně, labradora, tak byl nadšený a navíc ušel jak v sobotu, tak v neděli cca 6km (do kopce), takže byl fakt ucapkaný, chvilkami jsme ho nesli, ale zvládl to 😉. Jela jsem s Abim i lanovkou, jen takovou tou jednou sedačkou a Abiho jsem držela křečovitě v náruči...Klepaly se mi nohy z té výšky, fuj 😅 😕 . Ale zvládli jsme to.
Klárko tak snad už se s manžou bavíte 😉 .
nico domek vypadá dobře, ale je podezřele levný, to se mi moc nezdá. Střechu má podle fotek novou, ale jinak? Bacha, ať nenaletíte a nemusíte do něj pak vrazit třeba další milion či víc a hlavně nervy 😅 😎 .
mes těhulko ahoj, jak je 😉 😵 .
Micha vítám tě z dovči.

ahoj holky
Dnes jdeme mrknout na byt do Vyškova, tak uvidím jestli to klapne nebo ne, ach joooo já už bych se tááák chtěla stěhovat, vymalovat a vylepit malýmu vlastní pokojíček a uvařit jídlo ve vlastní kuchyňi :D
Tak mě mrcha opravdu předevčírem skončila, včera už vůbec nic a dnes takovej hnus hustej na čípku. Tak to byla oopravdu krátká a slaboučká mrcha.
Dnes je krásně asi půjdem na koupák chvilku relax, pak nervy na ten byt a pak do práce, to budou nejvíc nervy.