Druhá vlna naděje. Ještě nejsme maminky, ale budeme
Moje milé snažilky.
Těch pár z nás, co ještě nejsou maminkami, ale určitě brzy budou, rychle sem 😵 ! Ať je tato diskuze naplněná nadějí a hlavně // 😉 😵 .
Stručné shrnutí
- IUI (intrauterinní inseminace) se v diskuzi uvádí jako běžná intervenční metoda při neplodnosti s protokoly zahrnující Clostil, monitorování folikulů ultrazvukem, injekční trigger Pregnyl/Ovitrelle a následné užívání Utrogestanu.
- Průchodnost vejcovodů se v příspěvcích popisuje jako ambulantní vyšetření bez narkózy zavedením kanyly a vpravením fyziologického roztoku pod ultrazvukovou kontrolou, které údajně trvá jen několik minut a je snesitelné.
- Diskutující doporučují zvážit změnu CAR/klinického pracoviště (zmiňováno Gest, Pronatal, Iscare), vyhledat psychologickou podporu při psychické zátěži z neúspěšných cyklů a používat citlivé těhotenské testy (mamatest, Combo II, ovutesty z levnetesty.cz) pro včasnou detekci.
Nejčastější otázky
Q: Jak probíhá IUI a jaké léky se obvykle používají?
A: Podle popisu v diskuzi se často užívá Clostil 2.–5. den cyklu, od 12. dne se monitorují folikuly ultrazvukem, při folikulu ~20 mm je podán Pregnyl/Ovitrelle, injekce se aplikuje následující den a IUI se dělá přibližně 1,5 dne po triggeru; po IUI se často nasazuje Utrogestan (v diskuzi start utrogestanu cca 2 dny po IUI).
Q: Jak se provádí vyšetření průchodnosti vejcovodů (HSG či podobné)?
A: Diskutující popisují ambulantní verzi bez narkózy: zavede se tenká kanylka/hadička, vpraven je fyziologický roztok fungující jako kontrast, průtok se sleduje ultrazvukem, vyšetření trvá několik minut a může krátce tlačit či bolet.
Q: Jaké nežádoucí účinky uváděly ženy na Clostil a Utrogestan?
A: V diskuzi ženy popisovaly u Clostilu návaly horka a pocity úzkosti až depresivní myšlenky; u Utrogestanu bylo zmíněno zvýšení bazální teploty a změny nálad včetně plačtivosti a podrážděnosti.
Q: Které kliniky a lékaře doporučovaly diskutující pro léčbu neplodnosti?
A: V diskuzi se často zmiňovalo pracoviště Gest (uváděn MUDr. Černý jako primář a MUDr. Alexander jako ošetřující lékař), dále byla zmiňována centra Pronatal a Iscare; v Gestu bylo zmíněno, že v ordinacích mají kvalitní vnitřní UZ a že preventivní program stojí 1 900 Kč/rok (údaj z příspěvku).
Q: Jaké těhotenské testy a kde koupit za nízkou cenu?
A: V příspěvcích se uvádí Mamatest v lékárně za ~39 Kč za krabičku, online prodejci jej často nabízejí zhruba o 10 Kč levněji; v diskuzi byly zmíněny citlivosti testů (někteří uváděli mamatest citlivost 10 mIU/ml, jinde zazněly hodnoty 20 nebo namáčecí 25) a také Combo II jako alternativní značka; zmíněn je e-shop levnetesty.cz pro ovutesty.
Q: Kdy zvážit změnu CAR/klinického centra?
A: V diskuzi ženy doporučovaly zvážit změnu, pokud mají opakované špatné zkušenosti s načasováním IUI nebo necítí empatii u ošetřujících lékařů; konkrétně byly doporučovány Gest a Iscare jako alternativy k Pronatalu.
Závěry z diskuze
Shoda
- IUI se v praxi často kombinuje s časovanou stimulací (Clostil), monitorováním folikulů UZ, triggerem Pregnyl/Ovitrelle a následným podáním Utrogestanu.
- Průchodnost vejcovodů lze ambulantně ověřit zavedením hadičky a aplikací fyziologického roztoku pod ultrazvukem bez narkózy.
- Psychická zátěž z dlouhodobého snažení je častým problémem a někteří doporučují vyhledat psychologa.
Sporné názory
- Část diskutujících radí vyčkat na přirozené otěhotnění, zatímco jiní doporučují rychlý přechod k asistovaným metodám (IUI/IVF) — obě možnosti byly prezentovány jako legitimní přístupy.
- Citlivost a ceny těhotenských testů byly uváděny rozdílně (uvedeny hodnoty 10 mIU/ml, 20 a 25 mIU/ml pro různé typy testů), proto není shoda na tom, který test je „nejlepší“.
Otevřené otázky
- Jak dlouho čekat s dalším krokem (IUI → IVF) u páru bez zjevné příčiny neplodnosti?
- Které konkrétní pracoviště CAR (Gest, Pronatal, Iscare nebo jiné) poskytne v konkrétním případě nejlepší načasování a individuální péči?
- Jak objektivně porovnat citlivost dostupných těhotenských testů pro velmi ranou detekci těhotenství?
Zmíněné značky a firmy
Gest, Pronatal, Iscare, levnetesty.cz, Mamatest, Combo II, Apolinari
Zmíněné produkty a metody
Clostil, Utrogestan, Pregnyl, Ovitrelle, Parlodel, IUI (intrauterinní inseminace), IVF, HSG / průchodnost vejcovodů (ambulantní zavedení kanyly a vpravení fyziologického roztoku), laparoskopie, ovutesty, mamatest, Combo II
Místa a osoby
MUDr. Černý, MUDr. Alexander, Gest, Pronatal, Iscare, Apolinari, Jesolo, Benátky, Praha
nika... v reklamach plavu, pardon, nemame televizi. 😒 Akorat me to mrzi, protoze je to auticko muj milacek a ja mu nic neudelala, vzdycky mu ublizil manzel, takze mame skore 3:0, coz me teda uprimne receno docela stve... hlavne se bojim, aby v lakovne chytili spravnou barvu, je to takova nestandardni oranzova, a by se to pak neloupalo... ale zpatky uz to nevezmeme, no. 😠
Nikare: tak energii říkáš-no tak já se zeptám jestli bych taky nemohla dostat čerpadlo na balkón, že chci nějakou energii. 😀 😀 😀
Klárko,tebe by měl manžel na rukách nosit-tak ať ti ten klídek vydrží. Miminku se u tebe jistě bude líbit.Máš můj obdiv-nevím jak bych reagovala já. Ale máš pravdu,když nejde o život jde o h...
tady odkaz na meho auto-milacku..... http://volkswagen.katalog-automobilu.cz/automob...
Vim, ze je uchylny milovat auto, ale ja ho fakt miluju, a ten muj chlap mu ublizuje. 😉
Vsak se vcera manza taky cely den silne kal a delal, co mi na ocich videl. 😵 Docela bych si to uzila casteji, ale pokud mozno bez tech nakladu na lakovnu, prosim. 😀
Ty brďo páni, ty máš krásný auto !!! Tak to jooo............to se ještě chvilku zlob (tak ještě dva dny, ne??) 😉
Je jasný, že to naštve, zvlášť když ho máš tak vymazlený 😉 😉 jenže nejhorší je, že nezmůžeš nic. Prostě se to stalo !!! 😉
Ahoj kecalky ted vy toho nakecáte ja zase v práci jako vždycky ale už jen 3 hodiny a pak mám 10 dnů dovolenou takže už se nemůžu dočkat ms by měla dojít dneska neb zítra bříško mírně pobolívá al není to nic hrozného to horší teprve přijde 😠 😠 a v pondělí odjíždíme na dovču už se moc těším až budeme s manžou pryč a myslim si že 11-12 dpo neni moc brzo někdo má // už 8 dpo ☹
sluni.... tak si krasne uzij dovolenou, a vrat se nam odpocata a naladena na dalsi snazeni... 😵 A ms at te dlouho netrapi a muzete si ty spolecne dny uzit se vsim vsudy!! 😉 A taky si myslim, ze 12dpo uz by na testu neco bylo... ja vyzeru vsechen utros, co doma mam, pak testnu.... a pojedu dalsi kolo, jak to vidim. 😎 Ale co, jednou se to prece podarit musi!!
nika... ja si z toho tak moc nedelam, mame ted penizky na to, abychom to nechali prelaknout, tak verim, ze bude zas jako novy... a zase delat doma dusno, jako ze se zlobim... tim clovek nejvic ublizuje sam sobe, a ja chci mit prijemny vikend... takze kdyz bude nutno, tak to jemne zminim, ale jinak uz to hazim za hlavu... 😎
Kláry...........jasně..........chápu jak to myslíš............ 😉 😉 😉 hezky šibalsky, co??? 😀 😀 😵 😵 😵
No já pomalu pomažu domů........ještě musím koupit mamce dárek k svátku a vyzvednou květenu a pak hurá na oslavu 😉
Mějte se fajnově, hezký víkendec plný sluníčka a odpočinku v rámci možností, holkám hezkou dovču a příští týden páčko 😉
Tak snad bude na dovče dobře a ms dorazí bud zitra nebo vubec a doufám že mi bude dobře od pondělí je mi pořád špatně od žaludku parkrat jsem už i zvracela za ten týden a není mi zrovna ok tak snad se to brzo zlepší budou to jen rozházené hormony nic vic a nbo důsledek vysazeníé mých léků ale e mi na nic 😠 😠
Test jsem mela za 20 z tesca a nic na něm nebylo 11-12 dpo odpoleldne
A ja si myslim že to že je mi tak špatně je z toho vysazení léku na které si tělo teď zvyká takže doufám že to brzo přejde a navíc ms má přijít dneska nebo zítra takže už s testem neplaším
Ally ty jsi pořád moje spolubojovcice a budeš já jiného parťáka nechci 😉
Sluni, tak to jo.... ale zase ja cetla, ze uhnizdeni muze trvat od peti do deseti dnu... vim, ze spousta holek uz ma 12dpo druhou carku... ale zase spousta ji nema ani 15 dpo a tehu jsou... tak uvidis, jak se to vyvine. 😵
Musime allynku nejak povzbudit, mam dojem, ze nam holka spadla do nejakych chmur. 😒
Jasně že musíme hele ja jsem si řekla že už kašlu na nějaké ovu testy a tak prostě to nechám tak a jednou to snad přijde jsem mladá a času mam dost ja už se nechci kvůli toho pořád stresovat prostě až to bude mít přijít tak to přijde Allynka bude brzo těhulka ja to vim 😉 chce to už konečně proomit ledy a ally klidně ty // mít může ještě není nic ztraceno.. 🙂
koukám, že už tu nikdo není, všichni vypadli někam na víkend a já budu tvrdnout v práci do 22 hodin 😝
Já tu ještě jsem.Teda holky, to je fakt závislost na koňovi. Co já budu ten týden dělat 😀 😅 😕 .
Dnes jsme byla jak trhovkyněa podařilo se mi udat pár beden těch švestek (kolegyni, kamarádce, sousedům atd.) 😀 . Tak mám radost. Se zbytkem si musí poradit tchýně 😀 😎 .
Klárko moc hezký domeček máte a moc se mi líbí ta kuchyně. 😉
My, pokud toto prodáme, tak půjdeme asi taky do nízkoenergetického a do bungalovu asi. 😉
Jo a ještě k těm autům. Klárko hezké auto 😉 . My budeme kupovat na podzim autíko od našich 😉. Už se moc těším, tak snad budu řídit víc, jak teď. Původně jsme uvažovali od Golfovi (od tety) a nakonec půjdeme do Golfu Plus 😵 .
Ahhoj consti jak se máš?
Micha to ti nezávidím tak dlouho v práci a kdy nám ukážeš fotečky z dovči 🙂
Sluni mám se fajn. Sice trošku depka, že to opět asi nevyšlo, ale dovča pžed námi, tak budu mít mnohem lepší starosti (nebo spíš radosti 😀 )).
Co ty? Ty jsi v jaké fázi??
Já jsem ve fázi toho že dnes nebo zítra má dojít ms a už je na cestě ale jsem v pohodě
Já už mam taky dovolenou 2 hodiny 😀 v pondělí odjíždíme s manžou na 4 dny pryč 🙂
Ale joo břich bolí jako vždycky a tetsík byl 11-12 dpo bílý jak sníh takže jsem v klidu a čekám na ms ja už kašlu na nějaké ovu testy a ták budeme prostě zatím bez mimi a snad si nás jednou miminko najde.. 🙂
Sluni ty máš obrovskou výhodu, že jsi mladinká 😉 😵 .
Dám za chvíli do alba fotečky s miminkem od kamarádky 😵 .
Je určitě kouknu jj maš pravdu v tomhle to mam dobré mam na všechno čas nemusím na mimi spěchat a mam spostu času na zkoušení... 🙂
Je kouzelný a tobě to moc sluší 🙂
Nic končím je mi zase šptaně od žaludku tak jdu do pelechuu hezký večer všem papa 🙂
Díky sluni, byla to fajn návštěva. Tak se hezky vyspinkej a užij si víkend a dovču.
pa pa 😉
Holky, tak jdu taky do hajan 😉 😵 . Všem dobrou noc a hezky ať se tu čárečky množí a ne, že ne 😀 😎 !
Ahoj zlatíčka...tady je dneska ticho po pěšině 😅
Allynko - já s tebou moc moc souhlasím s tím IVF...já se rozhodla úplně stejně - na umělé oplodnění bych nešla, když není důvod, tělo hlásí, že není připravené a hnát ho k výkonu uměle hormony...je trošku proti přírodě - něco jiného je, když existuje skutečný důvod (neprůchodné vejcovody, velmi špatné spermio a podobně🙂, ale to se tě netýká...myslím a věřím tomu, že když tomu dáš chvilku...tělíčku a psychice, že se to povede...
Holky - všem se vám to povede, jste mladé a zdravé...začněte všechny myslet pozitivně - naprogramujte si hlavičky tak, že není důvod - jediný, proč byste neměly otěhotnět - naopak, zkuste se začít trošku bát co když se vám to fakt povede hned...zkuste si vymýšlet důvody proč nebýt tento měsíc těhotná...psychika je fakt mrcha...
Můžete si říct, že mě se to kecá, ale víte dobře, že jsem byla nedávno také snažilka a fakt to nešlo, dokud jsem si neřekla, že se z toho prostě "neposeru" když to nevyjde - konečně jsme sexovali s chutí a bez myšlenek typu "tak dneska"...
Moc moc moc vám držím palce...ať už zvolíte jakoukoliv cestu. Nechtěla jsem vás prudit řečma, co slyšíte na každém kroku...jen, že já tomu prostě věřím. Miminko si samo určí kdy k vám do bříška přijde na návštěvu...a přijde - to já vím 😵

Kláry přesně tak..........čert vem plechy.........hlavně že se nestalo nic horšího !! No ne?? 😉 U nás by to asi bylo obdobné........když bych s ním něco udělala já, tak bude humbuk, ale když on, tak to se prostě stane 😀 😀 Neee.......už jsme přišli na to, že mám nějaký malý škrábanec na blatníku, ale já za to nemohla. To asi nějaký nemehlo na parkovišti u Sparu nebo někde........naštěstí to byla jen jeho barva, tak se to dalo seškrábnout, ale lekla jsem se pěkně. Naštěstí tohle Honza bere celkem v klidu a sportovně.......hlavně že já budu celá.......To mi připomělo tu reklamu, jak ta holka přijde jenom s tím nárazníkem !!!! 😀 😀 😀 😀 nevím nevím, jestli by Honzovi stačil na uklidnění jen ten superšampon 😀 😀