Druhá vlna naděje. Ještě nejsme maminky, ale budeme
Moje milé snažilky.
Těch pár z nás, co ještě nejsou maminkami, ale určitě brzy budou, rychle sem 😵 ! Ať je tato diskuze naplněná nadějí a hlavně // 😉 😵 .
Stručné shrnutí
- IUI (intrauterinní inseminace) se v diskuzi uvádí jako běžná intervenční metoda při neplodnosti s protokoly zahrnující Clostil, monitorování folikulů ultrazvukem, injekční trigger Pregnyl/Ovitrelle a následné užívání Utrogestanu.
- Průchodnost vejcovodů se v příspěvcích popisuje jako ambulantní vyšetření bez narkózy zavedením kanyly a vpravením fyziologického roztoku pod ultrazvukovou kontrolou, které údajně trvá jen několik minut a je snesitelné.
- Diskutující doporučují zvážit změnu CAR/klinického pracoviště (zmiňováno Gest, Pronatal, Iscare), vyhledat psychologickou podporu při psychické zátěži z neúspěšných cyklů a používat citlivé těhotenské testy (mamatest, Combo II, ovutesty z levnetesty.cz) pro včasnou detekci.
Nejčastější otázky
Q: Jak probíhá IUI a jaké léky se obvykle používají?
A: Podle popisu v diskuzi se často užívá Clostil 2.–5. den cyklu, od 12. dne se monitorují folikuly ultrazvukem, při folikulu ~20 mm je podán Pregnyl/Ovitrelle, injekce se aplikuje následující den a IUI se dělá přibližně 1,5 dne po triggeru; po IUI se často nasazuje Utrogestan (v diskuzi start utrogestanu cca 2 dny po IUI).
Q: Jak se provádí vyšetření průchodnosti vejcovodů (HSG či podobné)?
A: Diskutující popisují ambulantní verzi bez narkózy: zavede se tenká kanylka/hadička, vpraven je fyziologický roztok fungující jako kontrast, průtok se sleduje ultrazvukem, vyšetření trvá několik minut a může krátce tlačit či bolet.
Q: Jaké nežádoucí účinky uváděly ženy na Clostil a Utrogestan?
A: V diskuzi ženy popisovaly u Clostilu návaly horka a pocity úzkosti až depresivní myšlenky; u Utrogestanu bylo zmíněno zvýšení bazální teploty a změny nálad včetně plačtivosti a podrážděnosti.
Q: Které kliniky a lékaře doporučovaly diskutující pro léčbu neplodnosti?
A: V diskuzi se často zmiňovalo pracoviště Gest (uváděn MUDr. Černý jako primář a MUDr. Alexander jako ošetřující lékař), dále byla zmiňována centra Pronatal a Iscare; v Gestu bylo zmíněno, že v ordinacích mají kvalitní vnitřní UZ a že preventivní program stojí 1 900 Kč/rok (údaj z příspěvku).
Q: Jaké těhotenské testy a kde koupit za nízkou cenu?
A: V příspěvcích se uvádí Mamatest v lékárně za ~39 Kč za krabičku, online prodejci jej často nabízejí zhruba o 10 Kč levněji; v diskuzi byly zmíněny citlivosti testů (někteří uváděli mamatest citlivost 10 mIU/ml, jinde zazněly hodnoty 20 nebo namáčecí 25) a také Combo II jako alternativní značka; zmíněn je e-shop levnetesty.cz pro ovutesty.
Q: Kdy zvážit změnu CAR/klinického centra?
A: V diskuzi ženy doporučovaly zvážit změnu, pokud mají opakované špatné zkušenosti s načasováním IUI nebo necítí empatii u ošetřujících lékařů; konkrétně byly doporučovány Gest a Iscare jako alternativy k Pronatalu.
Závěry z diskuze
Shoda
- IUI se v praxi často kombinuje s časovanou stimulací (Clostil), monitorováním folikulů UZ, triggerem Pregnyl/Ovitrelle a následným podáním Utrogestanu.
- Průchodnost vejcovodů lze ambulantně ověřit zavedením hadičky a aplikací fyziologického roztoku pod ultrazvukem bez narkózy.
- Psychická zátěž z dlouhodobého snažení je častým problémem a někteří doporučují vyhledat psychologa.
Sporné názory
- Část diskutujících radí vyčkat na přirozené otěhotnění, zatímco jiní doporučují rychlý přechod k asistovaným metodám (IUI/IVF) — obě možnosti byly prezentovány jako legitimní přístupy.
- Citlivost a ceny těhotenských testů byly uváděny rozdílně (uvedeny hodnoty 10 mIU/ml, 20 a 25 mIU/ml pro různé typy testů), proto není shoda na tom, který test je „nejlepší“.
Otevřené otázky
- Jak dlouho čekat s dalším krokem (IUI → IVF) u páru bez zjevné příčiny neplodnosti?
- Které konkrétní pracoviště CAR (Gest, Pronatal, Iscare nebo jiné) poskytne v konkrétním případě nejlepší načasování a individuální péči?
- Jak objektivně porovnat citlivost dostupných těhotenských testů pro velmi ranou detekci těhotenství?
Zmíněné značky a firmy
Gest, Pronatal, Iscare, levnetesty.cz, Mamatest, Combo II, Apolinari
Zmíněné produkty a metody
Clostil, Utrogestan, Pregnyl, Ovitrelle, Parlodel, IUI (intrauterinní inseminace), IVF, HSG / průchodnost vejcovodů (ambulantní zavedení kanyly a vpravení fyziologického roztoku), laparoskopie, ovutesty, mamatest, Combo II
Místa a osoby
MUDr. Černý, MUDr. Alexander, Gest, Pronatal, Iscare, Apolinari, Jesolo, Benátky, Praha
Tak stastnou cestu... ja dnes dorazim domu pozde a na net asi uz vubec, tak pekny vecer vsem!! 😎
Jůůů, vy jste kecalky 😀 .
Holky sbor bych taky brala. Já zpívám hezky, to mi říkala vždfy mamainka,a le amnža je výdy hotovej a říká, ať raději nezpívám, tak vám nevím 😀 😀 😀 . Ale někdy zpívám Abíkovi a jemu se to líbí a ani nevyje 😀 .
Jinak já zase x let kreslila a malovala, ale posledních pár let už taky nic netvořím, ach jo. nějak není čas a energie a vůbec 😒 😔 ...Ale je fajn se vrátit ke svým koníčkům, to zase jo.
Klárko díky za ten popis, to se hodí. Ta představa mě sice děsí, ale co se dá dělat, že 😅 😕 .
Holky, co se někdy sejít? Dost nás je od Prahy a okolí 😉 .
Consti, jsem pro-vždyť už jsme to plánovaly a pak z toho nějak sešlo. 🙂
Já teda zpívala jen jako malá ve školním sboru,ale jen jako sboristka-mám hlásek slaboučkej a ještě jsem nervák z vystoupení. 😀
Jeee, srazik... ja bych chtela... nekdy vikendec?? Anebo v tydnu? Jupi... pojdte vymyslet datum, at se mame na co tesit. 😉
Ahoj holky teda co to tady bylo za chmury hrozně ráda bych vám pomohla ale nevím jak musíte tomu prostě věřit ja vim že se mi to říká ale ja jsem pořád věřila a ten posledni měsíc jsem se na to asi fakt přestala fixovat ani envim kd byla ovu
Ja vam jen držím palce pořád je mi blbě a tak jsem dnes oznámila v práci že jdu od pátku na nemocenskou 🙂 tak budu odpočívat doma
Ahoj holky,
tak opět depka. Mrkněte na graf, asi ovu byla teda včera? A my nesnažilkvali, protože manža odpadl, že toho má za celý den dost a dnes brzo vstává a usnul. No, takže jsme nespíš propásli další ovuli a já jsem totálně v depce 😔 😔 .
http://www.fertilityfriend.com/home/2a07fe
Na druhou stranu pokud mám ovuli 12 dc, tak tak jsme snažilkovali už x krát a stejně z toho nic nebylo a nebude ani tento měsíc, když to tak sleduji a upínám se na to. 😔 😅 😝 😔
Jinak k těm pozitivnějším věcem: srazík bych udělala někdy v sobotu nebo neděli, ale musíme to pořádně naplánovat! Pište termíny, kdy se vám to hodí. V týdnu je to blbé, jsem v práci do 17.hodin 😝. Já bych mohla i ten příští víkend. 😉
Ahojky holky,
consti...........nešil !!!! graf negraf.............přeci víš, že si ty mršky klidně můžou počkat z minula, ne??? Nech to koňovi, stejně s tím nic nenaděláme !!! Hele my do toho "bušíme" od konce ms skoro do začátku ms a kde nic, tu nic !!!! Tímhle to neovlivníš...............snaž se být v klidu, aspoň pak budeš třeba moct říct dr víc info o sobě.
JInak jestli se chcete pobavit, tak se jukněte na tyhlety chudáky (nemyslím to zle, jen veřejně závidím): 😅
Veru máš pravdu, já vím. To si taky říkám, ale nějak mě to naštvalo, prže brzo mě už čeká ten doktor a bojim, bojim 😅 .
Na odkazy mrknu 😉 .
Já vím Zuzi, nejhorší na tom je, že to všechno člověk ví, viď??? že nemáme zbytečně vyšilovat, zbytečně se nervovat, jenže poruč tomu (to je jako vítr a déšť) 😉 ale bude dobře !!! 😉
Ahojky holčinky,
Consti, buď zatím v klidu-dnešní teplota je sice vyšší než včera, ale stejně je druhá nejnižší, takže to zatím ovulku jasně neukazuje-mě už se taky dostkrát stalo,že teplota spadla dolů, další dny stoupla třeba o 1-2desetinky a tak zůstala i 2-3 dny a pak teprve přišel nárůst na mou běžnou poovu teplotu. U tebe to zatím vypadá,že po ovu by teplota mohla být nad 37,takže uvidíš zítra-pokud bude 36,7-36,8,tak to ovulka nebyla-pokud by vyletěla nad těch 37 tak pak možná jo,ale klidně může být i dnes. A co podbřišek-bolel včera jako na ovu nebo ne? Mě to většinou dost sedí-když teplota vyletí tak odpoledne nebo večer před mě píchá.
Zkus se nestresovat-snažílkovat klidně můžete i dnes a může to vyjít. 😉
Nika, 🙂 😀
V albíčku máš můj grafík z února-taky ta nejnižší teplota ještě neznamenala ovu-ta byla o 4 později. 😉
Měříš první měsíc,tak zatím nevíš jaká je tvá po-ovu teplota-další měsíc už to budeš vědět a dokud nestoupne nad tuhle mez budeš v klidu.🙂
Holky, ještě že vás mám 😉 . Už se těším, až se uvidíme v reálu.
Ara no včera mě podbřišek bolel dost, ale dle toho minulého ovu krvácení to vypadá, že podbřišek mě bolí, když se vajíčko uvolňuje a ovu přijde tak 2-3 dny po 😉 . Takže si já osobně myslím, že asi ovu ještě nebyla. Tak uvidíme, ale tomu sledování se nějak nedá poručit 😀 . Jdu mrknout na ty odkazy 😉 .
aranelko díky moc. A bolelo tě tak bříško ten 15 dc. Já bych fakt řekla, že ta bolest je dřív, než přijde ovule 😉 . Alespoň u mě. 😉
Jo a ten srazík bych taky viděla radši na víkend. Jen ten Constin bohužel ne-ale třeba ten další, nebo za dalších 14 dní to bych mohla. 🙂
No mám napsáno,že mě ráno ten 15DC píchal pravej vaječník a navíc tehdy poprvé jsem měla odpoledne ten den špinění. Takže bych řekla že to asi byla ovule.
ara tak to jo, to byla ovu. Mě ale chodí později od té bolesti 😉 .
Veru to se určo ěnjak domluvíme, ten další víkend (17-18 bych taky mohla).
Jinak ten první důms emi vůbec nelíbí. Mají to sice luxusní, ale ty barvy, otevřený prostor a bydlení v satelitu. Ani zadarmo 😝 . Ale jdu mrknout ještě na ten druhý odkaz. 😉
Já si u sebe myslím, že to píchání nastává několik hodin před tím vlastním uvolněním vajíčka-mě to píchá tak 3-5 hodin pak to ustane a pak si teprve myslím že ten folík praskne a vajíčko se vydá na pouť. Já byla následující den odpoledne u Dr. a ta mě řekla,že to vypadá na čertvě proběhlou ovulku-pravý vaječník byl ještě zvětšený.
Jo, tak to je ten stejný dům. No z venku to vypadá dost hrozně 😅 😕 . Uf.
Pošlu dokaz na dům holky, co znám ještě z beremese. Žije v Anglii,a le ten dům se mi teda líbí 😉 😵 .
Consti, ty nas plasane, kliiid!! Jak psaly holky, teplota zatim NENI nad urovni predovulacnich teplot, musis vydrzet jeste par dni, jak se to bude vyvijet, ale pokud teplota zitra zase poposkoci k tem 37, tak muzeme pomalu tvrdit, ze ovu byla DNES. Krom toho spermonici vydrzi az 5 dni, takze to, ze jste se nesnazili v den ovu, jeste neznamena, ze bys nemohlůa otehu... 😉
Jo a pokud jde o ovu bolesti, mam je vetsinou tak dva az tri dny, obvykle den az dve pred ovu.
Jinak ja mam taky teplotni rebus, dnes opet 36.6, takze to vypada, ze se mi zvedly teploty celkove, bezne jsem mela 36.3-4, minuly cyklus 36.45 a ted 36.6... jinak zadneho bacila nebo tak na sobe nepozoruju, jak tu nekdo psal, tak nevim... jestli to treba nejak souvisi s nadchazejicim podzimem a zimou a telo si vic topi, nebo co... kazdopadne uvidim, jestli vubec bude ovule, ale snad jo. 🙂 😠
Srazik bych dala taky o vikendu, ale tento ani pristi nemuzu, prvni pro me pripada v uvahu 17.-18. rijna, tak to by mohlo klapnout, ne?? Tesim se. 😵
nika... teda ty baraky, to je sila... zejmena ten prvni s tou ruzovou loznici, to by me omyli... no jo, mraky penez asi jeste neznamenaji mraky vkusu, ze?!
Taky uz musim aktualizovat albicko, mame na domecku nejake novinky, tak snad o vikendu. 😉
Zuzi, já to s těma odkazama nemyslela tak, že se mi to líbí .................. jen jsem se smála u těch popisků...........koupelna k jednomu dětskému pokoji, koupelna k druhému dětskému pokoji, bazén......sprcha u bazénu, wc u bazénu.............to se to někomu staví, když má za co !!! To myy....budeme mít typickou vesnickou stodolu obdelníkového tvaru 😀 😀 😀 😀
Klárko díky, tak uvidím zase zítra 😉 .
Jinak přesně jak říkáš, ty barvy, to je děs a i ten otevřený prostor a různé styly, vůbec se mi to nelíbí. Ale každý má holt jiný vkus. Zato váš domeček se mi líbí moc. 😉
Klárko třeba máš pravdu-ochladilo se a tak si tělíčko začlo přitápět, tak uvidíš-třeba ti po ovu vyskočí teplotka až k 37. 🙂

Kláry moje řeč !!! Radši bych byla vykulená, že jsem těhu, se kterým jsem naprosto nepočítala 😀 😀 než takovýhle martiria...................no a jestli jsem roztomilá tím, jakej jsem exot, tak to díky !!! 😀 😀 😀 Doma se mi taky každý směje, protože mám vždycky takový přežblepty - no sranda musí být !!!
Tak já pádím pro manžu.........už se mi ozval, že můžu jet, tak teda jedu. Zatím pá, ozvu se možná ještě z domova !!! 😉
ahooooooooj 😉 😉