Druhá vlna naděje. Ještě nejsme maminky, ale budeme
Moje milé snažilky.
Těch pár z nás, co ještě nejsou maminkami, ale určitě brzy budou, rychle sem 😵 ! Ať je tato diskuze naplněná nadějí a hlavně // 😉 😵 .
Stručné shrnutí
- IUI (intrauterinní inseminace) se v diskuzi uvádí jako běžná intervenční metoda při neplodnosti s protokoly zahrnující Clostil, monitorování folikulů ultrazvukem, injekční trigger Pregnyl/Ovitrelle a následné užívání Utrogestanu.
- Průchodnost vejcovodů se v příspěvcích popisuje jako ambulantní vyšetření bez narkózy zavedením kanyly a vpravením fyziologického roztoku pod ultrazvukovou kontrolou, které údajně trvá jen několik minut a je snesitelné.
- Diskutující doporučují zvážit změnu CAR/klinického pracoviště (zmiňováno Gest, Pronatal, Iscare), vyhledat psychologickou podporu při psychické zátěži z neúspěšných cyklů a používat citlivé těhotenské testy (mamatest, Combo II, ovutesty z levnetesty.cz) pro včasnou detekci.
Nejčastější otázky
Q: Jak probíhá IUI a jaké léky se obvykle používají?
A: Podle popisu v diskuzi se často užívá Clostil 2.–5. den cyklu, od 12. dne se monitorují folikuly ultrazvukem, při folikulu ~20 mm je podán Pregnyl/Ovitrelle, injekce se aplikuje následující den a IUI se dělá přibližně 1,5 dne po triggeru; po IUI se často nasazuje Utrogestan (v diskuzi start utrogestanu cca 2 dny po IUI).
Q: Jak se provádí vyšetření průchodnosti vejcovodů (HSG či podobné)?
A: Diskutující popisují ambulantní verzi bez narkózy: zavede se tenká kanylka/hadička, vpraven je fyziologický roztok fungující jako kontrast, průtok se sleduje ultrazvukem, vyšetření trvá několik minut a může krátce tlačit či bolet.
Q: Jaké nežádoucí účinky uváděly ženy na Clostil a Utrogestan?
A: V diskuzi ženy popisovaly u Clostilu návaly horka a pocity úzkosti až depresivní myšlenky; u Utrogestanu bylo zmíněno zvýšení bazální teploty a změny nálad včetně plačtivosti a podrážděnosti.
Q: Které kliniky a lékaře doporučovaly diskutující pro léčbu neplodnosti?
A: V diskuzi se často zmiňovalo pracoviště Gest (uváděn MUDr. Černý jako primář a MUDr. Alexander jako ošetřující lékař), dále byla zmiňována centra Pronatal a Iscare; v Gestu bylo zmíněno, že v ordinacích mají kvalitní vnitřní UZ a že preventivní program stojí 1 900 Kč/rok (údaj z příspěvku).
Q: Jaké těhotenské testy a kde koupit za nízkou cenu?
A: V příspěvcích se uvádí Mamatest v lékárně za ~39 Kč za krabičku, online prodejci jej často nabízejí zhruba o 10 Kč levněji; v diskuzi byly zmíněny citlivosti testů (někteří uváděli mamatest citlivost 10 mIU/ml, jinde zazněly hodnoty 20 nebo namáčecí 25) a také Combo II jako alternativní značka; zmíněn je e-shop levnetesty.cz pro ovutesty.
Q: Kdy zvážit změnu CAR/klinického centra?
A: V diskuzi ženy doporučovaly zvážit změnu, pokud mají opakované špatné zkušenosti s načasováním IUI nebo necítí empatii u ošetřujících lékařů; konkrétně byly doporučovány Gest a Iscare jako alternativy k Pronatalu.
Závěry z diskuze
Shoda
- IUI se v praxi často kombinuje s časovanou stimulací (Clostil), monitorováním folikulů UZ, triggerem Pregnyl/Ovitrelle a následným podáním Utrogestanu.
- Průchodnost vejcovodů lze ambulantně ověřit zavedením hadičky a aplikací fyziologického roztoku pod ultrazvukem bez narkózy.
- Psychická zátěž z dlouhodobého snažení je častým problémem a někteří doporučují vyhledat psychologa.
Sporné názory
- Část diskutujících radí vyčkat na přirozené otěhotnění, zatímco jiní doporučují rychlý přechod k asistovaným metodám (IUI/IVF) — obě možnosti byly prezentovány jako legitimní přístupy.
- Citlivost a ceny těhotenských testů byly uváděny rozdílně (uvedeny hodnoty 10 mIU/ml, 20 a 25 mIU/ml pro různé typy testů), proto není shoda na tom, který test je „nejlepší“.
Otevřené otázky
- Jak dlouho čekat s dalším krokem (IUI → IVF) u páru bez zjevné příčiny neplodnosti?
- Které konkrétní pracoviště CAR (Gest, Pronatal, Iscare nebo jiné) poskytne v konkrétním případě nejlepší načasování a individuální péči?
- Jak objektivně porovnat citlivost dostupných těhotenských testů pro velmi ranou detekci těhotenství?
Zmíněné značky a firmy
Gest, Pronatal, Iscare, levnetesty.cz, Mamatest, Combo II, Apolinari
Zmíněné produkty a metody
Clostil, Utrogestan, Pregnyl, Ovitrelle, Parlodel, IUI (intrauterinní inseminace), IVF, HSG / průchodnost vejcovodů (ambulantní zavedení kanyly a vpravení fyziologického roztoku), laparoskopie, ovutesty, mamatest, Combo II
Místa a osoby
MUDr. Černý, MUDr. Alexander, Gest, Pronatal, Iscare, Apolinari, Jesolo, Benátky, Praha
No není...........špinění bylo jen asi hodinu předevčírem (tak si myslím, že to bylo po sexíku den předtím). 😉
Jo holky to jsem vám taky chtěla napsat. Nedávno jsem na nějaké www stránce četla, že tak, jak fungují ovu testy, tak funguje i něco jiné a daleko levnější. Jsou to proužky pro diabetiky, pro zjištění cukru v moči. Prodávají se prý normálně v lékárně a stojí to asi ....teď abych nekecala.....ale myslím, že do stovky a je jich tam asi 50 ks. No já se pokusím tu stránku najít...............a hodím odkaz..........bylo to docela zajímavé !!!!!
Já těm ovu testům moc nevěřím - já je dělala celých pět dní a prd, ani jeden pozitivní a stejně jsem měla ovulku a teď mám žežulku 😀 😉
supeeer tabulička 😵 .
A paráda s těmi jmény, hned je to takové hezčí 😉 .
Veru, já o tom taky slyšela, ale zatím nezkoušela. Já celkově na ovu testy kašlu, mě ukazovali ovuli taky jindy a hned po několik dní a nic z toho. A mesíkovi nic a žežulička z toho 😀 😀 😵 .
Mesi.........jo to já taky ne. a to jsem je nikdy nedělala.....a nějak si furt říkám, že je lepší do toho na vlastní pěst nešťouchat a nezkoumat moc dopodrobna !!! Mě to jen přijde jako levnější verze ovutestů........50ks za stovku !!! Kláry já nevím, jestli do toho půjdu..........my do toho stejně bušíme furt.....s ovu i bez ní 😅 😅 😅 ale možná to zkusím............ 😕
No, ja ovu testy taky nikdy nedelala... uz vidim, jak dny, kdy jsem v praci, na deset minut vkladam nejakou prouzek... takze nic... pujdeme mesince v patach bez testeni. 😉
No a Mesi, jen jestli vy nemáte žužulku pěkný kvítko............nic nic a on si řekl.........neboj mami.......já to tu uvnitř všechno zařídím a to vájo si tam vydupal 😀
Zuzi, já fakt nemůžu jinak..............Honza to bere fakt poctivě 😀 😀 😀 neboj, pak bude mít útrum 😀
Kláry..........no asi to tak dopadne, viď??? Ale aspoň jsme o něco chytřejší !!! Docela mě to překvapilo, že to jde i takhle oklikou vlastně přes cukrovku !!!! A že my jí doma máme habakuk (HOnzův taťka, můj švára, moje neteř)
Nikare - někdy mi to tak přijde...nechápu jak se to celé semlelo...to bude pěkný ďáblovo dítko - už jen jak se mrská, jak když už chce ven 😀 😀
Jo jo Mesi..........už asi hoch trénuje na těžký život pozemšťana !!!! Tak aby byl ve formě 😀
Nikar - chlapi to mají mnohem jednodušší...tak zase tolik trénovat nemusí...teď spinká.. 😀
ahoj holky, teda vůbec nestíhám, zase jsem chytla rýmu a nemůžu mluvit, zima, tak jen ležím a spím.
Teplota mi zase klesla takže nevím co s tou ovulkou, zatím podle ff nebyla, holky kolik dní může být ovu test pozitivní?? Já myslela že jen 3dny před a 2 dny po a já je mám pozitivní pořád od 10dc, není to nějak moc? No uvidím co dnes testík, zítra měl dojet manža a měl být sexík ale dojede až v sobotu, takže jestli bude dnes ovu s tím poklesem tak smůla.
Jdu dělat nudle s mákem a 2 nepečené dorty a obr buchtu s ovocem v želatině, mnam :D v neděli budeme slavit narozeniny tak se těším, už aby to bylo.
Veru, zajímavé. Ale já už na to testění taky prdím-tento měsíc jsem dělala poctivě ovu-test 5 dní-proužek nebyl ani jednou stejně silný jako kontrolní-a čtvrtý den testění mi stoupla teplota,takže ovule proběhla a testy nezaznamenaly nic-vypadaly všechny stejně-jeden jak druhý.
Holky, asi na ty testiky fakt kaslete, ja treba cetla, ze pozitivni (tedy obe carky stejne silne) muze byt treba jenom par hodin a ze by ho clovek tim padem mela delat treba i dvakrat az trikrat denne... a pokud vim, tak skutecne pozitivni muze byt max jeden den a jeste to muze prosvihnout tim, ze testis treba rano a on by byl pozitivni az vecer... ja na to dlabu, jeste asi jeden nebo dva mam, ale ani je nebudu vytahovat... taky mam takovy ten mikroskop na sliny, ale ten mam taky pocit, ze si ukazuje, jak chce... proste se budeme (pokud mozno dneskem pocinaje) snazit obden a uvidim pak zpetne podle grafu, co bylo nebo nebylo... nic vic s tim stejne nevymyslim... kdyz to nevyslo ani tehdy, kdyz to nacasoval doktor podle utz, tak je to stejne takova alchymie, ze nejaky den sem nebo tam muze byt jedno... ja treba jak byla tehu v kvetnu, tak jsem musela otehotnet v dobe davno po ovulaci (zrejme z druhe ovulace v ramci jednoho cyklu) a to tesne pred ms, kdy by me vubec nenapadlo se snazit... takze si myslim, ze az budu zase tehu, bude to z nejakeho jednoho zapomenuteho snazeni kdovi kdy, a rozhodne ne v den ovulace. 😵 😵
ahoj holky, jakžtakž jsem vás pročetla 🙂
se srazíkem samo souhlasím a moc ráda se připojím 🙂 jen mi asi uniklo, jestli se už domluvil přesný termín (vím, že víkend 17.-18.10.) a místo?
Klárko - natur IUI zatím nevíme, kdy dáme - jestli už další cyklus nebo ještě ne, nějak zatím nebyl čas to řešit.... nebýt vás, tak ani nevím, kolikátý jsem dc 😀
Imuno: dostala jsem prášky na podporu imunity (mám oslabenou) plus prášky a kapičky na můj věčně ucpaný nos - včera jsem začala stříkat a světe div se - asi zabraly!!! huráááá - asi po roce můžu dýchat bez použití škodlivých návykových sprejů!!! Doufám, že jsem to nezakřikla 😉
Měření BT vůbec nerozumím, nikdy jsem se k tomu nedostala, bála jsem se, že bych z toho začala ještě víc blbnout (jestli to teda vůbec šlo ještě víc 😀 ) takže se nemůžu aktivně zapojit do diskuse o teplotkách... každopádně ale u všech byla nebo bude ovu a basta fidli! 😎
Holky, to zpívání musí být krásný... kór v kostele, Klárko, paráda! Ráda bych si vás poslechla 🙂
IUI - žádné strachy, je to úplně v pohodě a člověk má aspoň jistotu, že potvůrky se určitě dostaly, kam měly 😉 o romantiku tady přece nejde - jde o mimíska a tomu bude úplně ukradený, jestli mu k zplození pomohl pan doktor nebo ne 🙂 - a vám pak stopro taky, hlavně, když se dílo podaří 😀
Mám na vás odborný dotaz: pravidelně mám kolem 20dc (cca) slaboulinkaté narůžovělé světlé špinění (teda ani né špinění, spíš jen maličko na toaleťáku...) - nikdo mi zatím nedokázal odpovědět, co to může být (ovu to stopro není - na tu je pozdě, to mám ověřeno, na uhnizďování zase brzo) - nevíte o tom někdo něco???
mizím spinkat, krásný podzimní pátek 😵 , snad se za vámi o víkendu dostanu - pokud tu teda budete 😉
Ahoj allynko,
termin sraziku jeste neni dany napevno, ale zda se, ze jsme uz alespon ctyri, komu by ten vikend 17-18 mohl vyhovovat, tak to zacina vypadat, ze skutecne neco podnikneme... nejaky podnik pak vymyslime, to uz myslim problem nebude. Jdu se podivat na predchozi stranky, kdo ze to muze... pamatuju si jen consti a pak nevim... Abychom mohly vypacit odpoved z holek, co jeste nereagovaly. To bude teda diobrej babinec. 😎
S tim spinenim ja teda zkusenost nemam, protoze ja jsem nikdy (fakt) uprostred cyklu nespinila, tak nevim. Pan doktor neumel poradit?
A pokud jde o zpivani, pani sbormistrova se zatim neozvala, tak doufam, ze je to tim, ze neni takovy magor jako my a nevisi furt na netu, ale ze se nejak v dohledne dobe ozve. 😉 Uz to se mnou cuka. 🙂
Preju taky pekny patek vsem. My se dnes zrejme zacneme snazilit... je jeste trochu brzy, ale jeden nikdy nevi, teplota stale 36.6.
Tak jsem asi slepon, ale nejak nemuzu najit, kdo jeste byl pro teb vikend za ctrnact dni, ale myslim ze Iva, je to tak?!
Takze nevime co Nikolka, Misa a Veru, jinak jsme komplet. 🙂
A zde jeste aktualni tabulice:
Klárka: 9 DC
Zuzka: 14 DC
Nikolka: 17 DC
Alča: 26 DC
Micha: 27 DC
Veru: 29 DC
Iva: 31 DC
-------------------------
Sluníčko: 7 tt
Dobré ránko holčinky,
Klárko jojo-já jsem pro ten 17-18.10..:-)
Tak to vypadá že teplotka opravdu udělala posun o dva nahoru,tak to pak budeš mít ukázkovou poovu teplotku a s mimískem to půjde nad těch 37.😉 Tak pěkně snažílkujte.
Sluníčko už dnes asi bude 8tt-ale už by si to holka taky mohla změnit v profilu.🙂
Ally, ani já s tím narůžovělým hlenem nemám zkušenost. Při ovu to jo-to jsem už 3x měla, ale později nic takového. Tak taky nepomůžu. A nenapadá mě co by to mohlo být.
Jinak moc držím pěstičky,aby to dýchání se už jen zlepšovalo.
Čauky holky,
teda Klárko ty jsi ranní ptáče (ty dneska asi daleko doskáčeš, co? 😀 ) 😀
Alenko............jééé ty jsi se přišla juknout............čoveče, co se týče toho tvého špinění, tak ti taky nevím.........ale třeba je to jenom nějaké dočištění. Já občas, když mám takový ten hleník (mívám ho skoro pořád), tak se mi tam taky občas něco objeví, ale jenom na papíru, jinak neee.........ale teda zatím jsem to nezkoumala......není to nijak pravidelný.
Holky jinak s tím srazíkem - já bohužel nemůžu..........ségra má zrovna dvacetiny, ale budu na vás myslet a těšit se na fotky 😉
Tak a já musím jít makat............. 😠
Ahoj kočky nestíhám dočíst 😒 .
Tady aktuální bt a teď babo raď 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/2a07fe
Holky já se na srazík těším, místo srazu Praha a uvidíme ještě s tím termínem (jestli spíš v sobotu nebo v neděli).
Veru tak jeden den se snad utrhneš, nebo bude sestra slavit dva dny 😀 😉 ?
Ahoj holy tak jsem ofiko na PN hurá teď už budu odpočívat doma jinak dneksa je mi trochu líp dokonce jim a v pasu si to změním až dostanu průkajdu a budeme mit srdíčko dřív ne nechci to zakřiknout jinak jsem dneska opravdu 8 tt
A jestli sem vam to blbě pamatuje tak mně nemusíte psát do tabulky at vám tam nevadím tak hezký den papa 🙂
ahoj holky tak teplota zatim nevyskočila, pořád čekám, ale dnes mě teda pořádně píchá tak třeba zítra, ale sexík bude až zítra v noci, takže asi nic.
To špinění sem občas mívala taky u ovulky, opravdu to nemůže být? Já měla 2x ovu taky až po 20dc.
Jinak info o srazíku jsem asi přehlídla, ale nevím, jsem z daleka.
consti : no tak to vypadá že 12dc byla ovulka, uvidíš ještě tak dva dny měření a měl ´by to i program vyhodnotit.
Nico tak to zase asi nic, snaženíčko bylo až 13dc a já tomu ten den po ovuli prostě nevěřím, ach jooooo 😅 😎 . No ale stejně asi nic tentio měsíc, prže na to myslím, tak usilovně, že to určitě nevyšlo 😀 😎 .
Sluni tak si to doma hezky užívej a odpočívej, ať může mimísek pořádně růst. A jak to teda bylo u tebe? Kdy jsi ěmla ovulku, že se zadařilo? 😉 Ale ty jsi vlastně psala, že ani nevíš. Který dc jsme se snažili 😉 ?

Veru, co myslím??? Že mají být pro tebe-určitě jo-zatím mrcha není ne?