Druhá vlna naděje. Ještě nejsme maminky, ale budeme
Moje milé snažilky.
Těch pár z nás, co ještě nejsou maminkami, ale určitě brzy budou, rychle sem 😵 ! Ať je tato diskuze naplněná nadějí a hlavně // 😉 😵 .
Stručné shrnutí
- IUI (intrauterinní inseminace) se v diskuzi uvádí jako běžná intervenční metoda při neplodnosti s protokoly zahrnující Clostil, monitorování folikulů ultrazvukem, injekční trigger Pregnyl/Ovitrelle a následné užívání Utrogestanu.
- Průchodnost vejcovodů se v příspěvcích popisuje jako ambulantní vyšetření bez narkózy zavedením kanyly a vpravením fyziologického roztoku pod ultrazvukovou kontrolou, které údajně trvá jen několik minut a je snesitelné.
- Diskutující doporučují zvážit změnu CAR/klinického pracoviště (zmiňováno Gest, Pronatal, Iscare), vyhledat psychologickou podporu při psychické zátěži z neúspěšných cyklů a používat citlivé těhotenské testy (mamatest, Combo II, ovutesty z levnetesty.cz) pro včasnou detekci.
Nejčastější otázky
Q: Jak probíhá IUI a jaké léky se obvykle používají?
A: Podle popisu v diskuzi se často užívá Clostil 2.–5. den cyklu, od 12. dne se monitorují folikuly ultrazvukem, při folikulu ~20 mm je podán Pregnyl/Ovitrelle, injekce se aplikuje následující den a IUI se dělá přibližně 1,5 dne po triggeru; po IUI se často nasazuje Utrogestan (v diskuzi start utrogestanu cca 2 dny po IUI).
Q: Jak se provádí vyšetření průchodnosti vejcovodů (HSG či podobné)?
A: Diskutující popisují ambulantní verzi bez narkózy: zavede se tenká kanylka/hadička, vpraven je fyziologický roztok fungující jako kontrast, průtok se sleduje ultrazvukem, vyšetření trvá několik minut a může krátce tlačit či bolet.
Q: Jaké nežádoucí účinky uváděly ženy na Clostil a Utrogestan?
A: V diskuzi ženy popisovaly u Clostilu návaly horka a pocity úzkosti až depresivní myšlenky; u Utrogestanu bylo zmíněno zvýšení bazální teploty a změny nálad včetně plačtivosti a podrážděnosti.
Q: Které kliniky a lékaře doporučovaly diskutující pro léčbu neplodnosti?
A: V diskuzi se často zmiňovalo pracoviště Gest (uváděn MUDr. Černý jako primář a MUDr. Alexander jako ošetřující lékař), dále byla zmiňována centra Pronatal a Iscare; v Gestu bylo zmíněno, že v ordinacích mají kvalitní vnitřní UZ a že preventivní program stojí 1 900 Kč/rok (údaj z příspěvku).
Q: Jaké těhotenské testy a kde koupit za nízkou cenu?
A: V příspěvcích se uvádí Mamatest v lékárně za ~39 Kč za krabičku, online prodejci jej často nabízejí zhruba o 10 Kč levněji; v diskuzi byly zmíněny citlivosti testů (někteří uváděli mamatest citlivost 10 mIU/ml, jinde zazněly hodnoty 20 nebo namáčecí 25) a také Combo II jako alternativní značka; zmíněn je e-shop levnetesty.cz pro ovutesty.
Q: Kdy zvážit změnu CAR/klinického centra?
A: V diskuzi ženy doporučovaly zvážit změnu, pokud mají opakované špatné zkušenosti s načasováním IUI nebo necítí empatii u ošetřujících lékařů; konkrétně byly doporučovány Gest a Iscare jako alternativy k Pronatalu.
Závěry z diskuze
Shoda
- IUI se v praxi často kombinuje s časovanou stimulací (Clostil), monitorováním folikulů UZ, triggerem Pregnyl/Ovitrelle a následným podáním Utrogestanu.
- Průchodnost vejcovodů lze ambulantně ověřit zavedením hadičky a aplikací fyziologického roztoku pod ultrazvukem bez narkózy.
- Psychická zátěž z dlouhodobého snažení je častým problémem a někteří doporučují vyhledat psychologa.
Sporné názory
- Část diskutujících radí vyčkat na přirozené otěhotnění, zatímco jiní doporučují rychlý přechod k asistovaným metodám (IUI/IVF) — obě možnosti byly prezentovány jako legitimní přístupy.
- Citlivost a ceny těhotenských testů byly uváděny rozdílně (uvedeny hodnoty 10 mIU/ml, 20 a 25 mIU/ml pro různé typy testů), proto není shoda na tom, který test je „nejlepší“.
Otevřené otázky
- Jak dlouho čekat s dalším krokem (IUI → IVF) u páru bez zjevné příčiny neplodnosti?
- Které konkrétní pracoviště CAR (Gest, Pronatal, Iscare nebo jiné) poskytne v konkrétním případě nejlepší načasování a individuální péči?
- Jak objektivně porovnat citlivost dostupných těhotenských testů pro velmi ranou detekci těhotenství?
Zmíněné značky a firmy
Gest, Pronatal, Iscare, levnetesty.cz, Mamatest, Combo II, Apolinari
Zmíněné produkty a metody
Clostil, Utrogestan, Pregnyl, Ovitrelle, Parlodel, IUI (intrauterinní inseminace), IVF, HSG / průchodnost vejcovodů (ambulantní zavedení kanyly a vpravení fyziologického roztoku), laparoskopie, ovutesty, mamatest, Combo II
Místa a osoby
MUDr. Černý, MUDr. Alexander, Gest, Pronatal, Iscare, Apolinari, Jesolo, Benátky, Praha
Dobré ránko 🙂
Klárko, co blázníš - proč chceš vysadit utroš, když nemáš jistotu, že nejsi těhu...? 😕 Teda vlastně naopak, je tu silné podezření, že bys mohla být - i kdyby sis vsugerovala všechny příznaky, tak teplotku si vsugerovat nemůžeš... 😉 Kolik jsi dpo?
Ahoj holky zdravím včera mně rozbolel zub,sakra ani si vzít něco od bolesti když krom paralenu nic nemůžu a paralen je slabý na zuby tak jsem fičela dneska k zubaři mam to rozvrane a za tyden jdu na vyčištění z toho jsem měla ztrach že když otěhotním zase mně to začne bolet a je to tu 😠 😠
Klari já bych nejdřív testla a pak bych teprve vysadila utroš
no, ja uz nan utros jenom na dva dny, respektive na dva a pul dne, tedy do stredy do rana, a to bude na testovani jeste brzy. Podle FF bych mela testovat nejdriv v sobotu a priznam se, ze se budu snazit udrzet a netestovat vubec, protoze kdyz to pak clovek vidi bily na bilym, tak je z toho v jeste vetsi beznadeji. Proste jen pockam na ms. Dnes jsem 10 dpo. A kdybych naaaaahodou,ale opravdu jen naaaahodou byla tehu, tak si tam corpus luteum zacne progesteron vyrabet davno samo a uz by nemelo byt treba, abych ho aplikovala zvenku.
Zde muj graf, ovsem s tim, ze v so a ne jsem merila o dve az dve a pul hodiny pozdeji... takze kdo vi, kolik bych namerila dnes, kdybych misto v pul seste merila opet v osm. 😉
Slunicko, drzim palce, aby zoubek prestal zlobit, to ti teda nezavidim... jeje, doufam, ze az to bude aktualni, ze se mi to vyhne.... mam ted sice skveleho zubare, ale jakekoli zakroky nesnaaaasiiiim....
No doufám že to brzo přestane bolet
Jinak ja jsem měla clostil a pak se mně dr při prvnim uzv ptal jestli chci utroš a nakonec jsem si ho nevzala a doufám že jsme to zvládli i bez utroše
urcite jo, ja se tesim na tu fotecku... kdy ze to jdes na ten utz?? Ja si myslim, ze je dobre tim utrosem pomoct v zacatku, zvlast po tom clostilu, ktery brzdi vyvoj sliznice, ale kdyz je vse v poradku, tak by se to pak melo o sebe postarat samo, si myslim. Toz tak. 😵
Na uzv jdu příští pondělí už se nemůžu dočkat jdu i s manželem 🙂
No mně se ptal dr jestli chci utroš ale že mi může na rovinu říct že pokud je silné to mimi a má se udržet tak se udrží a pokud ne tak odejde i kdybych brala spoustu léků
klári, já bych utroš ještě nevysazovala, mě dr. vždycky řikal, že mám vysadit až ve chvíli kdy se začne rozjíždět MS
a je pravda, že min. cyklus jsem brala utroš 3x1 a MS došla i přes utroš...
aha, teď jsem si to pořádně přečetla, že máš utroš už jen na 2,5 dne 😅 tak to ti asi nic jinýho nezbyde než vysadit ☹ to já mam doma zásobu, ale je mi to k ničemu, když dr. řekl, že ho nemám brát a mám počkat na mrchu 😒 holt zůstane na další cyklus...
normálně jsme byli v sobotu u babi a hned mi hlásila, že se jí min. týden zdál sen, že se mi narodily dvojčata, prý se ptala mamky jestli něco neví, jenže ani ona ani já nic nevíme 😀 a pak se mě ještě jedna známá ptala, jestli jsem těhu, že prej si myslí, že jo... haha, tak si řikám, abych třeba nebyla zítra na utz překvapená 😀 😀 😀 teda beru to jako dobrý vtip 😀
Micho, tak drzim palce na ten utz... 🙂 Jsem rada, ze mi dr. slunicka potvrdil to, co si taky myslim... kdyz bude mimi dobre, tak se o sebe uz ted postara samo... krom toho ja jsem naopak ten typ, ze dokud nevysadim utros, tak ms nedojde vubec... takze bych taky mohla brat utros az do vanoc, tehu bych nebyla a ms taky nikde... takze tak... a mam uz jen ctyri kulicky, tak je to stejne jedno. 😉
Jinak ta kamoska po ivf, jak jsem tu o ni minuly tyden psala, tehu neni, nechytilo se to... tak jsem se zase uklidnila... je to blby, ale je to tak... prestala jsem panikarit, ze bych na to mela jit taky a nechavam to na prirode a svem manzelovi. 😵 Doufejme, ze jejich spojene sily nakonec dospeji k uspesnemu cili. 😎
slunicko, tak to bude nadhera, utz i s manzelem, jee... moc a moc ti to preju... a doufam, ze se te vcas chytim za sos a budu to za chvili prozivat taky. 😉
Ahoj kočky.
Tak vás zdraví marod 😝 . Od pátku mě bolí hlava, k tomu rýma, bolest v krku, tak jsem šla raději k doktorce a mám nemocenskou a antibiotika. Dobrat bych je měla chvíli před ovu, tak snad není snažení tento měsíc v háji...Co myslíte?? 😅 A taky tento měsíc nic nehrotím, snažím se být v klidu, nemyslet na to, jestli budu těhu nebo nebudu a uvidíme, jestli psychika udělá své 😀.
Klárko držím pěstičky a Alence taky 😉.
sluni těším se na obrázek 😉 😉
Zuzi, to je mi líto, že tě sklátil bacil... no na druhou stranu si aspoň doma v pelíšku odpočineš 😉 každopádně ti ale přeju, ať jsi brzy jako rybička! 🙂 Jak je to s antibiotiky a otěhu, to nemám tušení - ale SNAD to nemá vliv, hlavně pohoda, klid - to je nejdůležitější 🙂
Děkuju ti za palečky, ale víš, jak to se mnou je... proč by zrovna 4. pokus IUI měl vyjít, když tři předtím nevyšly... 😅
Klárko - souhlasím taky s Dr. od Kačky - pokud je mimi silné, zvládne to i bez utroše, a pokud není, tak mu nepomůže ani svěcená voda 😉 tak ti přeju, ať je nejsilnější a držíííííí!!! 😵
Kačko, už se těším na fotečku moc 😵 😵
Micho - kdy jdeš na UZV? To by byla bomba, kdyby všechny ty předpovědi byly pravdivé!!! 🙂
Klárko - to je mi líto, že to té holčině na IVF nevyšlo 😔 je to prostě těžký... kdyby tak člověk věděl, jak se rozhodnout a co je správná cesta, viď...
Ahoj holky, včera jsem nebyla vůbec doma, tak nestíhám.
Holky potřebuji radu, jestli některá nevíte. Jsem od r. 2002 OSVČ. Tento rok jsem plátce DPH, a chci pozastavit živnost, a nahlásit se na úřad práce, prý bych měla dostat strop, když mám obrat přes milion za rok. Nevíte počítá se na pracáku výše dávek z daňového přiznání? Byla jsem i na rodičáku, který mi v říjnu skončil a bez peněz zůstat nemůžu a platit si sociální a zdravotní, tak kdyby mi dali aspon těch 13tis, tak bych tam šla dobrovolně. A snad pak budu moct zase jen na tří letý rodičák...nevítě některá prosím?
No jinak já už jen čekám kdy se rozjede mrcha jedna.
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
Ahoj kočky, tady nikdo není a já se doma nudím 😀 😎 . Ale není mi moc dobře, ach jooo. Bolest v krku se zhoršila, rýma se spustila, no děs 😝 .
nico já ti teda neporadím, v tomto se teda vůůbec neorientuji 😅 .
micha jsem zvědavá na ten ultrazvuk 😉
Ahoj zuzi to je škoda že ti není dobře snad se to brzo zlepší
ještě tady dneska nebyla Klárka jsem zvědavá co teeplotka a jak se cítí
Micha snad budou dobré zprávyy 🙂
Já tady mám dneska spoustu chlapů kteří pracují nahoře na bytečku a manža je doma vzal si dneska dovču 🙂
Ahoj Kačko, tak co mimísek, nezlobí?
😉 Už se asi nemůžeš dočkat prohlídky, co? U nás se to taky pomalu po prohlídce rozjede, tak se už taky těším 😉 .
No zlobil včera večer a dneska ráno ale jinak v pohodě je mi docela dobře akorat se mi chce pořád spát
Kontroly se už nemůžu dočkat hlavně aby bylo všechno v pořádku manža by měl jet semnou tak jsem zvědavá včera jsems e smali že mam v břiše jahodu s ušima 🙂
Držím palce ať se to rozjede mně vlastně ani na nic nepřišli akorát na ten vysoký prolaktin a ten s e upravil tabletkama a pak se to povedlo třeba nemáte žádný problém a na vánoce už budete třeba tři 🙂
Káťo no kéž by. největší problém je většinou ta psychika, ale uvidíme, na co přijde doktor 😉 .
Ahoj kocenky, tak dneska rano teplota stale 36.9, FF mi tam napsal, ze mam "mozna" trifazovy graf, typicky pro tehu, ale ze to neni jiste kvuli utrosi, co beru... tak jsem se namlsala a dneska si udelala test a hadejte co? NIc.... bilo.... takze nic... jeste dnes a zitra rano "cvicne" vezmu utros a pak v sobotu, nazdarek ms...
Klárko 10. nebo 11. dpo ještě nemusíš mít vůbec stíneček!!! Držím pěsti, testla bych až tak 13.-14.dpo 😉 😵 .
ahoj, tak jsem zpátky, puregon jsem zatím nedostala, dr. viděl na utz 1 folikul o velikosti 16mm, ale prý je takovej divnej (nesouměrnej), že to vypadá spíš na cystu, takže jdu za týden na další utz a uvidíme co z toho bude...
jinak jsem ještě dostala dostinex nebo jak se to jmenuje, mám brát 1/2 tbl 2x týdně, jenom pro jistotu kdybych náhodou zase měla zvýšený prolaktin, protože se mi zase prodlužujou cykly...
no musim říct, že jsem z toho docela zklamaná ☹

A jeste pondelni tabulicka:
Martinka (nicolka) 34 dc (4 dc) ???
Zuzka (consti) 6 dc
Veru (nikare) 7 dc
Lucka (arka) 9 dc
Ivča (aranel) 15 dc
Alenka (ally) 15 dc (4. den po IUI)
Micha 19 dc
Klárka (cabal) 26 dc
Vladka (blazenka) 34 dc ???
--------------------------------------
Kačka 10 tt a začínající 3 měsíc