Druhy vyšetření, když nemůžu otěhotnět

anetka9
27. srp 2018

Potřebovala bych prosím vědět, jaká všechna možná vyšetření jdou udělat, aby se přišlo na příčinu nedaření se otěhotnět. Prosím, co kdo víte, tak mi to sem napište, já si pak o to řeknu. Jen ve zkratce proč - snažíme se 15 měsíců (od 1.9. to bude 16tej), jednou po iui bylo biochemické, potvrzené krví a jednou afetální vejce (čili rostly pouze plodové obaly, ale embryo tam nebylo), hormonální profil (z listopadu 2017 ok), spermio ok, imunologie obou vzorová, štítná žláza ok, ovulaci sleduju teplotou, myslím si, že každej cyklus probíhá normálně, různý bylinný přípravky vyzkoušeny, pořád nic.
Vím, že jsou ještě genetické testy, o to si řeknu. Prosím, kdo víte, co všechno mají obsahovat, tak sem s tím.
Všem moc děkuji.

journals
27. srp 2018

@anetka9 Jojo, něco takového jsi možná probírala...
Klidně to jen blbá náhoda být může. Ono otěhotnění je takový zázrak, že se může stát opravdu cokoliv. A vím, co píšu. Jo, sice se všude píše, že rok neotěhotnění by bylo dobré řešit, ale ve tvém případě to tak není, takže bych tomu ještě dala ten půlrok čas. U tebe nejde o to, že nemůžeš otěhotnět - články jsou myšlené čistě pokud se nedaří vůbec. Ale jestli to řešit chceš (podle mě CAR jsou teď zbytečné), tak bych změnila gynekologa a uvidíš co ti řekne. Ale za sebe můžu doporučit jen trpělivost.

anetka9
autor
27. srp 2018

@journals Já už čekat nechci:( od začátku snažení je to rok a čtvrt a to že mezitím bylo jedno biochemické a jedno v podstatě zamlklé..někde problém musí být
Jako vím, co mi tím chceš říct, ale tohle já neumím a ani nechci čekat dalšího půlroku jen tak..ono už i jen na vyšetření se čeká, než nás objednali do caru na první schůzku tak to taky trvalo..takže když to začnu řešit až za půl roku, tak nejdřív za dalšího půl roku se vůbec dostaneme k nějakým testům..a já už bych si ráda život nějak zařídila (buď teda kašlu na děti a jdu dělat jinou práci než dělám a nebo zůstanu a budu mít děti, oboje fakt nepůjde):/

ruzicka06
27. srp 2018

@anetka9 Já nevím, ale snad by vám nelhaly. Určo se zeptej, co vše pro to můžete ještě udělat. Držím palce!!!

anetka9
autor
27. srp 2018

@ruzicka06 Děkuju!🙂

journals
27. srp 2018

@anetka9 Ale prosím tě 🙂 nic není tak horké jak se zdá. Moje zkušenost teda je, že do CAR jsme byli objednaní za 14 dní, tak nevím jaká je doba jinde, ale raději bych ještě vydržela, než do sebe pak cpala hormony a další šílenosti. Já vím, že to není lehké a těžko se s tím funguje, ale přijde mi, že u vás fakt není kam spěchat a je škoda se hnát do CARu zbytečně.
Ono to miminko stejně má svůj čas a bohužel to nefunguje tak, že si řekneš, že se ti už čekat nechce. Stejně to vlastně neovlivníš. Myslím, že by bylo fajn tomu ještě nějaký čas dát. Věk tě taky nikam netlačí, tak proč ještě chvíli nevydržet?

anetka9
autor
27. srp 2018

@journals Já chtěla být mladá maminka a mít dvě děti..ale rodit v 35 nechci..:/ a my v caru už stejně jsme..a čekali jsme měsíc a kousek než byla první schůzka, teď měsíc a půl na vyšetření imunologie..:/ ale tak chápu, ne každej tam rovnou chce a rád by to zkoušel co nejdéle sám..mně zase ty hormony a prášky,atd. nevadí, celkově je všechny dobře snáším, takže to mám trochu jinak🙂

ruzicka06
27. srp 2018

@anetka9 Jestli mohu ještě, tak se holt taky přikláním k názoru, že těhu oznámit pokud možno co nejdýl (nikdy ženská neví, jak to dopadne)...já jsem na začátku 4. měsíce už a doteď to nikdo neví. U nás niko neví, že jsme se přes 3 roky vůbec o mimi snažili, nikdo nevěděl, že jsem zažila 2x potrat, prostě nikdo nic netuší a já jsem ráda...prostě nemám důvod to komukoliv říkat. Zatím to budu tajit co nejdýl to ještě půjde. Ale to jen tak jak to vidím já. Vám přeju, ať to brzo vyřešíte, příjde se na příčinu a brzo ať je mimi 🍀

journals
27. srp 2018

@anetka9 Jak myslíš... pak to prostě nech na CARu a důvěřuj jim. Ale divím se, že ti nevadí brát hormony a různé preparáty. Myšlenka jak do sebe píchám všechny ty sr..ky mě docela děsila, není to pro tělo nic zdravého ☹

anetka9
autor
27. srp 2018

@ruzicka06 Já to předtím taky tajila, jenže revize je v narokoze a já si říkala, že jako máma bych taky chtěla vědět, co se děje s mojí dcerou..takže našim jsem pak řekla, že jsem byla na revizi a pak mamka samozřejmě spustila, že ji nedůvěřuju a že si myslela, že máme hezkej vztah, ale že jsem ji nic neřekla, že se snažíme a tak, že přeci kdo mi má být blíž, no bylo jí to hodně líto, skoro brečela..takže tak no..

anetka9
autor
27. srp 2018

@journals Já jim dvakrát týdně mekáč a piju colu, jím tatárák, smažený jídlo, všechno možný, takže ono to vyjde nastejno...:D:D

ruzicka06
27. srp 2018

@anetka9 Jo já Tě chápu. Je to o vztahu v rodině toto. Já naštěstí ani jednou z těch 2 SP na revizi nebyla. Ale i kdybych musela, nikdo krom manžela a nejlepší kamarádky by o tom nevěděl. Já jsem prostě taková, že ani vlastní mámě se s takovými věcmi nesvěřuju. A tchýni, to už vůbec ne 🙂

journals
27. srp 2018

@anetka9 Myslíš? Já bych to tak nezlehčovala

ruzicka06
27. srp 2018

@anetka9 Právě moje máma by tak možná taky reagovala, že jsem se nesvěřila, že se vůbec snažíme...ale mě je to vyloženě nepříjemné se s mámou o tomto bavit, nikdy jsem se s ní o ničem takovém nebavila. Ale chápu Tě, každý to máme jinak.

anetka9
autor
27. srp 2018

@ruzicka06 Já se s mamkou bavím o všem no..ale tohle jsem nechtěla říkat pro ty případy, kdy to nepůjde, což se děje, ale i tak ji to hrozně mrzelo:( a manžel má podobný vztah se svojí mamkou (vysvětlit jakto by bylo na dlouho), takže tam se to taky řeklo

anetka9
autor
27. srp 2018

@journals Spousta žen má z ivf děti a myslím, že za to to stojí🙂

journals
27. srp 2018

@anetka9 Ale ano, však to já vůbec netvrdím, jen si myslím, že by se nic nemělo uspěchat. A jestli dr. na nic nepřišli, tak jít do caru po vlastně půlroce snažení mi přijde předčasné. Ale je to vaše rozhodnutí, vaše peníze, tvoje tělo. Jen jsem prostě chtěla říct, že ono takové to: A já prostě chci! někdy fungovat nemusí a člověk s tím nic neudělá, protože není správný čas.

ruzicka06
27. srp 2018

@anetka9 Jj, každý to máme jinak. My jsme v tomto s manželem stejní, když to není nutný, nikomu v rodině nic neříkáme zbytečně, vše si necháváme pro sebe. Ty špatný věci (dlouhý snažení, potraty) to se nikdo nikdy nedozví a o těhu, na to je času dost.

veverka55
27. srp 2018

Jeste se da udelat fragmentace spermii.plati se to asi 3 Tisice a je je neco jako genetické vyšetření spermii ale nedelaji to v každém centru

anetka9
autor
27. srp 2018

@veverka55 Díky za info, a co se tím zjišťuje?🙂

veverka55
27. srp 2018

@anetka9 co jsem pochopila tak genetika a podrobná morfologie spermii.proste jestli spermie maji správně dna,u normálního spermiogramu zjišťuji jen počet,pohyb a základní morfologii.ale můžou byt geneticky narusene

anetka9
autor
27. srp 2018

@veverka55 Supr..tak to zkusím, jestli to nemůžou nějak přihodit ke genetice. Manželovi teď dělali imunoloigii taky nějakou, že mu vzali spermie a pak tu moji zkoušeli přímo na našich "produktech" a pak říkala, že ještě jemu zaškrtla nějaký vyšetření, jestli "nejsou odsouzený k záhubě už od počátku"..ale těžko říct, jak se to jmenuje odborně:D🙂 díky🙂

martaskaaa
27. srp 2018

@anetka9 Anetko, bohužel nekdy to nejde, kdyz zrovna člověk chce. Dulezity ale je, ze uz jsi otehotnela, i kdyz to nedopadlo. Všechna vyšetření mohou byt klidne ok a pritom se nemusí dlouho dařit, tomu proste neporučis a nijak extra to bohuzel neovlivnis. Vim, jake je to cekat rok a pul. Zazila jsem si v CARu taky pěkný kolotoč vysetreni, laparky, jenže ja neměla ani to biochemicke, 3x iui... zjistili mi pcos a doporučili ivf. Vykaslala jsem se na to. Vim, jak to je i na psychiku hrozny. Nechala jsem všeho... a ted najednou po 6ti letech si miminko našlo cestu samo, bez snažení. Rok 2018 je plodný... a jeste nekončí. Preji, at nečekate dlouho a brzy se zadaří.

anetka9
autor
27. srp 2018

@martaskaaa Tyjo 6 let.. já takovou dobu nevydržím..:( znám se..klidně půjdu na ivf, to mi nevadí...děkuji ti za tvoje zkušenosti🙂

chiara1990
30. srp 2018

My se treba snazime o mimi 4roky od doby kdy jsem potratila na konci 3mesice.zmenila jsem xdoktoru a nikdo poradne nic neresil az ted po zmene se to rozjelo ve velkym az se s toho pritel zalekl :( ale myslim si ze mate dost casu
resit ivf jelikoz ani to neni 100%

normalnimatka
30. srp 2018

tak neplodný evidentně nejste, když už 2x k oplodnění došlo.... neblbni a nepokoušej zdraví kvůli svý nedočkavosti. já chápu, že to je na palici, ale přecijen, je to dost krátká doba zatím. kromě všech možnejch vyšetření se ještě dál zajímej o to, co udělat pro otěhotnění, když teda nevydržíš sedět a čekat. dělat mojžíšovku. někde se zeptat, jestli je v pohodě celá pánevní oblast, není tam někde blok. gynex jsi taky zkoušela? nebo nějakej vědomej či nevědomej blok vůbec mít děti - může bejt i v partneroj - potlačený strachy, nesebejistota...

myslim, že bys to měla vzít trochu jako školu života. děti taky budeš učit, že nemůžou mít všecko hnedka, a tak, jak si to nalajnujou. ono to rodičovství taky není tak růžový a taková prča, jak se bezdětnýmu zdá. tak to ber jako takovej tréning k posílení, zmoudření při cestě za rodičovstvím. ten nadhled se fakt bude hodit. a trpělivost teda taky hodně.

anetka9
autor
30. srp 2018

@chiara1990
@normalnimatka kdyz na to chceme jit, tak nema smysl cekat na zazrak...samy vidite, ze se nedejou..a strachy nebo tak to nemame, jednou jsme se rozhodli, ze chceme a tak jsme ochotni se tomu prizpusobit. Neni to jen rozmar, ze bych nevedela, co vsechno me to bude stat, vcetne trpelivosti, apod. Jinak na mojzisku se objednam dneska, uz jsem hledala fyzioterapeuty a jediny, co jsem nezkousela je gynex, protoze dost lidem rozhazel komplet cyklus (jinak vsechny tyhle ostatni pripravky uz mam vyzkouseny). 🙂

obla
30. srp 2018

@anetka9 IP ;)

normalnimatka
30. srp 2018

@anetka9 proto jsem psala i "nevědomý"...o tom nemusíte vědět. no ale nic..jasně, je určitě moudřejší radši hned chodit do IVF. ty si to fakt představuješ, jak hurvínek válku. a kdyby vám to ivf vyšlo a ostatní vzniklý embrya by se vyhodily jako biologickej odpad, to je taky v pohodě, žejo? jojo, je to rozhodně lepší, než se třeba zamyslet nad životním stylem, když tady veřejně prohlašuješ, že jíš sračky z mekáče. to je takovej fakt dost zajímavej přístup. já vidim uječenou malou protivnou holku, co kope kolem sebe a řve "ALE JÁ CHCI!!!! A HNED!"...no nic, doufám, že tě rodičovství trochu vychová😉

normalnimatka
30. srp 2018

@anetka9 ale jakej jako zázrak? vždyť ti u já i další píšeme, že už jsi 2x otěhotněla...tak jakejpak zázrak? že to nevyšlo, je věc druhá, ale neplodný nejste, ani jeden, ani druhej.

vineta
30. srp 2018

@normalnimatka Tak čistě striktně je za neplodnost označovaný i stav, kdy sice žena relativně snadno otěhotní, ale těhotenství končí v různých vývojových etapách potratem. A nějak nevím, proč se do @anetka9 rovnou takhle opíráš... však ona má snahu to primárně řešit jinak než IVF, proto se tu ptá na možnosti, ne?