Duphaston a Gynex. Kdy už by měla dorazit MS?

lenickamimi
1. kvě 2020
lenickamimi
autor
1. kvě 2020

Dobré ráno děvčata v neděli večer jsem dobrala Duphaston na přivolání MS a v pondělí ráno jsem začala brát gynex 3x7 denně nevíte kdy by už měla MS dorazit už mi to přijde nějak dlouho 5 dní a nic se neděje měla jste to některá taky tak děkuji za informaci 🙏

amazonkajanik
1. kvě 2020

@lenickamimi pořád tě to zlobí?

lenickamimi
autor
1. kvě 2020

@amazonkajanik ahoj ja to nechapu

lalen1
1. kvě 2020

Gynex, kdyz uz by mel pomoct (na nekoho ma opačný účinek-total rozhazi cyklus ještě víc ), tak az po nekolika cyklech a přírodní léčiva by se neměly michat s chemickými léky...

lenickamimi
autor
1. kvě 2020

@amazonkajanik už druhý měsíc mi dal doktor Duphaston a MS se coura teď jsem začala brát gynex od pondělí

hermij
1. kvě 2020

@lenickamimi Do týdne by dorazit měla. Nebo aspoň špinění. Pokud nebyla narostlá sliznice, není co by krvácelo. Pokud do pondělí nedorazí, tak se radši ozvi na gynekologii 😵 Pokud Tě zlobí nějaké trable s cykly, tak mrkni na můj post na profilu, třeba tam najdeš vodítko 🙏

amazonkajanik
1. kvě 2020

@lenickamimi no,že jsme to řešili a ona ta ms se ti ještě nesrovnala

lenickamimi
autor
1. kvě 2020

@amazonkajanik no právě že už je to divný asi jsem už stará 😲

lenickamimi
autor
1. kvě 2020

@hermij no doufám že sama dorazí dřív jsem měla cyklus jakž takž v pořádku 27 28 dní akorát Teda si myslím že většina bylo anovulacni proto jsem v lednu začala pít kontryhel a beru femibion 1 a v únoru už MS nedorazila vůbec 1.3 jsem MS dostala po Duphastonu do 3 dnů a teď v dubnu nedorazila zase už jsem z toho jelen

hermij
1. kvě 2020

@lenickamimi A sleduješ si nějak cykly, zda probíhá ovulace? Na jednu návštěvu na gynekologii bych nespoléhala, tam an/ovulaci spolehlivě neurčí, musela bys chodit ob den klidně celý měsíc. Duphaston jsou syntetické hormony a není bohužel vzácné, že se po nich cykly neustálí. A kontryhel na anovulační cykly 😨, no zajímavá léčba, když kontryhel právě anovulační cykly může způsobovat 😲 Femibion super volba ♥👏

lenickamimi
autor
1. kvě 2020

@hermij ja si měřím bazální teploty a zkouším ovu testy v tom lednu ovulace byla úplně krásně cítit i hlen jsem měla dost a teplota se v půlce cyklu zvedla taky držela se asi 13 dní pak klesla ale MS nedorazila až po Duphastonu toho 1.3 MS přišla a teď Teda zase MS nikde už nevím jak bych to rozjela aby to bylo jako dřív

lenickamimi
autor
1. kvě 2020

@hermij to je graf z minulého měsíce

lenickamimi
autor
1. kvě 2020

@hermij dnes Teda mám trochu bolesti hlavy a v podbřišku jako by se už hlásila tak doufám že se konečně rozjede doktor mi napsal Duphaston a až se MS dostaví tak 5 den cyklu mi napsal ještě clomiphen asi na ovulaci pak 12 den cyklu mám znovu přijít na ultrazvuk

amazonkajanik
1. kvě 2020

@lenickamimi prosim tě,jaká stará. S tím mají problémy i 18letý kozy 😂
Hele,zkus si nechat u obvodaka udělat testy. Napadla mě totiž možnost,může to být ale blbost. Známých holka před lety měla klíště. Když se z toho dostala,tak jí začaly blbnout hormony a vymizela jí ms,jako to maj anorekticky. Mohla za to ta potvora,co způsobuje encefalitidu

lenickamimi
autor
1. kvě 2020

@amazonkajanik tak klíště sem neměla ale doktor říkal že by to mohlo být i psychika

minieee
1. kvě 2020

S Duphastonem zkušenost nemam, ale Gynex jsem brala a totálně mi rozhazel me uz tak nepravidelne cykly...takze jsem ho po 2 mesicich radeji vysadila. Davkovala jsem taky 3x7 kapek, aby to melo jooo ucinek...a pak mi znama pres byliny rikala, ze by se melo zacinat nizkou davkou a postupne pridavat, aby si telo zvyklo. Takze mozna tam byla chyba, ale znovu uz jsem nemela odvahu ho zkouset.

amazonkajanik
1. kvě 2020

@lenickamimi taky udělá svoje. Tak i tak,nech si udělat kompletní krevní obraz,atd. Mě jednou naši hnali na krev,byla jsem hrozně hubená a nešlo mi nabrat. Tak jestli jsem něco nechytla od krav. Jinak jsem byla vitální,nic mě netrápilo. Dle doktora absolutně zdravá,že by mě mohli lidi závidět. Jenže tělo si najelo na režim těžkého zápřahu.A to dítě pořád nepřicházelo. Až když jsem změnila prostředí a práci a přišla na jiné myšlenky,tak ten duphaston pomohl . Když si vezmeš,že anorektičky o ms přijdou,ale ženský v africe,kde je hladomor,normálně otěhotní a porodí . Protože anorexie je civilizační choroba,holky se stresují kvůli postavě. Ale hlad neznamená stop rozmnožování se. Výjimkou jsou vlci,ti se nemnoží při nedostatku.

lenickamimi
autor
1. kvě 2020

@amazonkajanik tak hormonální obraz mi už doktor dělal a prý na to kolik mi je tak mám hormony jako tricitka 😋tak to bude tou psychikou moc si to beru no

amazonkajanik
2. kvě 2020

@lenickamimi hele,já podle fotky i myslela,že ti je 30 😉

lenickamimi
autor
2. kvě 2020

@amazonkajanik 😍noo tak moc děkuji oni i normálně lidi mi nevěři že už mi je 44

amazonkajanik
2. kvě 2020

@lenickamimi opravdu na to nevypadas. Mě teda taky ubírají,ale ne tolik. I když,občas ten OP ukázat musím 😂 ale my to máme tak nějak dědičné

lenickamimi
autor
2. kvě 2020

@amazonkajanik 😂😂 no tak je taky důležité na kolik se sami cítíme věk je jen číslo ♥️

lenickamimi
autor
2. kvě 2020

@amazonkajanik dřív jsem s otěhotněním neměla žádný problém s bývalým mám 4 syny ale už jsou všichni velcí jen teď s tím novým partnerem jsme spolu 6 let a nějak se nedaří no

amazonkajanik
2. kvě 2020

@lenickamimi tak do 50 máš ještě čas 😉podívej na Jaksonovou,ta má teprve první
A mamka byla v 42 poprvé babičkou a dělali z ní maminku 😂

hermij
2. kvě 2020

@lenickamimi Clomifen vůbec neužívej!!! Vždyť ovuluješ!!! Na co??? Vyměnila bych doktora s takovýma radama. Hned. To je poškozování zdraví pacientky!!! Bože, sem se zase rozčílila... 😈 Kdybys podstupovala IVF, ok, ať si radí co chtěj, podle protokolů, ale ne když jsi zdravá a krásně ovuluješ... Přečti si příbalák ☹
Ze záznamu jde vidět, že krásně ovuluješ kolem 20. dne cyklu, tak nebudeš přece chodit na ultrazvuk 12.DC, kde neuvidí ještě dominantní folikul, ten uvidí až tak po 15.Dc. To je na palici. Jak je ten doktor starý? Já jsem fakt vytočená 😂 Ženy, prosím, nenechte si poškozovat zdraví a neřiďte se radama nevzdělaných lékařů. Kdybys neovulovala, to je jiná, ale Ty máš ovulaci, jen později v cyklu. A to není patologie, ale Tvoje přirozenost. Spíš než Duphaston doporučuju poovulačně Gynprodyl nebo Utrogestan, to jsou přírodní hormony. Ať už budeš mít cokoliv, tak užívat až po ovulaci, tj. od 3. dne vyšší bazální teploty, když už se snižuje produkce děložního hlenu. Na gynekologii určí ovulaci jedině z pravidelných ultrazvuků, ne z jedné návštěvy 👎
Ten minulý cyklus byl opravdu zvláštní. Tipla bych to na cystu nebo na špatně rpasknutý folikul, protože to vypadalo na těhotenství, ale asi nebylo, to bys napsala, že byl TT pozitivní nebo duch.

lenickamimi
autor
2. kvě 2020

@hermij no to doufám ale co mám dělat když MS sama nepřichází ani teď po Duphastonu ne už 6 den čekám a pořád nic 🙏🙏

lenickamimi
autor
2. kvě 2020

@hermij ještě k tomu mě už pár dní není dobře pořád polehavam celý den si na jídlo ani nevzpomenu a návaly horka pak zase zimnice to už je na palici 🤷‍♀️

lenickamimi
autor
3. kvě 2020

Ahoj holky už 7 den po dobrani Duphastonu čekám na MS a ta nikde stalo se to vám taky že Duphaston vůbec nezabral minulý měsíc zabral do 3 dnů MS dorazila a tento měsíc ještě nic😲

hermij
3. kvě 2020

@lenickamimi Očividně neproběhla v cyklu ovulace. Bez ovulace MS nedorazí a ani Duphaston ji spustit nemusí. Budeš-li moct, zajdi na kontrolu, zda tomu nebrání cysta. Víc neřeš (respektive nabídnutou léčbu). Vypadá to na velkou hormonální nerovnováhu a to bohužel naši lékaři neléčí, nabízí rychlé zkratky, ale léčba spočívá v režimových opatřeních - stres coping, výživa, pohyb, spánek, psychika, atd. Plácám to tu hrozně obecně 😒 Snažíms e Tě jen uchránit dalších problémů. Jakoukoli vyvolávačku, co Dr. napíše, tak jen vyvolá krvácení. Kdyby tam byla cysta, myom, fibroid atd., tak tam může zasáhnout, jedině lékaři toto mohou diagnostikovat a v případě těchto problémů jsou nedocenitelní. Nehaním tu jejich řemeslo, sama jsem zdravotnice a věnujis e ženskému zdraví.
Tělo nepotřebuje krvácet, hlavně ne z vyvolávaček, ale potřebuje ovulovat. Teď má hromada žen hodně rozhozené cykly kvůli pandemii. Na cyklu se stres projeví i dodatečně. Nemusela jsi přímo stresovat, že se bojíš nemoci a smrti, ale už jen ta změna režimu je stres, nevídáme se s rodinou, nemohli jsme ven, bylo zavřeno u doktorů, méně pohybu, do obchodu si člověk ani pořádně nezašel... no prostě všechno jinak, pro tělo stres. Držím pěsti, ať se to brzy rozuzlí ♥

hermij
3. kvě 2020

@lenickamimi Koukala jsem k Tobě na profil... jestli tam píšeš pravdu, tak teda wow, smekám nad Tvou krásnou ♥ Hned mě k tomu čísílku napadla perimenopauza. Jak popisuješ i ty návaly... Pokud jsi byla dlouhodobě na hormonálce, tak bych ji tipla na 99%, protože HA urychluje nástup menopauzy. Pokud ne, tak hormonální nerovnováha sama o sobě trápí ženy všeho věku.
Cyklus z března byl hezký, ovulační, tak kdoví, kde se nyní stala chyba ☹🙏

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru