Estrozin. Máte zkušenost?
Ahoj holky,
chci se zeptat, jestli některá nemáte nějakou zkušenost s přípravkem Estrozin.
Já na tyhle věci moc nevěřím, ale dvě známé po něm otěhotněly - jedna se snažila o mimčo víc než 4 roky, podstoupila různá vyšetření i zákroky, ale nic jí nepomohlo, až tohle; a druhá vůbec nemenstruovala (ani po hormnonální léčbě) a když přišla na další vyšetření, tak už byla těhotná (právě po Estrozinu).
Dám sem odkaz, tak na to ev. jukněte - zavání to trochu ezoterikou, což mi není moc sympatický, ale už se chytám lecčeho...
http://www.diochi.cz/main/reg_produkty_estrozin...
Budu ráda, když některá napíšete zkušenost nebo názor... 🙂
Stručné shrnutí
- Estrozin je bylinný přípravek firmy Diochi propagovaný jako podpora obnovení menstruace, vyvolání ovulace a zvýšení šancí na otěhotnění; prodejci a informace jsou uvedeni na stránce diochi.cz.
- V diskuzi se uváděla široká škála dávkování v praxi (příklady: 3x20 kapek, 3x18 kapek, 2x12 kapek, 2x15 kapek) a doporučení začínat postupně (např. 2x5 → 3x5 → 3x8 až na 15–20 kapek) s pauzou po zhruba 3 týdnech.
- Uživatelky hlásily jak rychlé pozitivní výsledky (spontánní otěhotnění po několika týdnech, zlepšení dozrávání vajíček a sliznice), tak nežádoucí reakce (vyrážka v obličeji, zhoršení akné) a doporučení konzultovat stav s lékařem nebo použít diagnostiku Oberon (nabízenou Diochi, cena diagnostiky zmíněna 500 Kč).
Nejčastější otázky
Q: Kde koupím Estrozin a kolik stojí?
A: Estrozin se objednává přes prodejce uvedené na diochi.cz nebo se někdy prodává v lokálních lékárnách; v diskuzi byly uváděné ceny 239 Kč, 349 Kč a 438 Kč a zmíněna nabídka za téměř 600 Kč včetně poštovného.
Q: Jaké dávkování Estrozinu používat a jak začít?
A: V praxi se užívají různé režimy, konkrétně příklady z diskuze: začít postupně (2x5 → 3x5 → 3x8) a podle potřeby dosáhnout 15–20 kapek 3× denně; několik diskutujících doporučovalo nezačínat hned na 3×20 kapek.
Q: Je potřeba dělat pauzy při užívání Estrozinu?
A: Ano, v diskuzi bylo doporučeno po 3 týdnech užívání udělat týdenní pauzu.
Q: Může Estrozin vyvolat ovulaci nebo menstruaci?
A: Uživatelky hlásily případy, kdy Estrozin–podle jejich zkušenosti–vyvolal menstruaci či ovulaci a také případy spontánního otěhotnění po několika týdnech; zároveň byly i případy, kdy nezabral a byla potřeba další léčba (injekce, IUI, IVF).
Q: Jaké nežádoucí účinky byly hlášeny?
A: V diskuzi byly hlášeny kožní reakce jako vyrážka v obličeji a zhoršení akné v dekoltu; jedna uživatelka popsala „bouřlivou reakci“ při vysoké dávce, kterou zmírnila snížením dávky.
Q: Co je Oberon diagnostika a kolik stojí?
A: Oberon je diagnostický přístroj uvedený na stránkách Diochi; v diskuzi byla zmíněna diagnostika Oberon s cenou 500 Kč a s tím, že výsledkem mohou být doporučení jiných preparátů (např. na ledviny).
Q: Lze kombinovat Estrozin s bylinkovými čaji nebo jinými metodami?
A: Kombinace se v diskuzi praktikovalo; konkrétně byla zmíněna bylinka/čaj Maytenus Ilicifolia na detox a doporučení porovnat složení čaje s Estrozinem, protože některé složky mohou být duplicitní.
Závěry z diskuze
Shoda
- Doporučuje se nezačínat na maximální dávce a raději dávkování postupně zvyšovat.
- Doporučuje se udělat po cca 3 týdnech užívání týden pauzu.
- Estrozin lze získat přes diochi.cz nebo u lokálních prodejců; diagnostika Oberon je nabízená firmou Diochi (v diskuzi uváděná cena 500 Kč).
Sporné názory
- Někteří účastníci považují Estrozin za „přírodní hormon“ vhodný k nápravě menstruačních problémů, zatímco jiné poznatky z Oberon diagnostiky ukázaly, že příčina potíží může být jinde (např. ledviny) a Estrozin by nemusel být vhodný.
- Některé uživatelky hlásily rychlé těhotenství po užívání Estrozinu, jiné uživatelky nezaznamenaly žádný efekt a musely pokračovat injekční nebo asistovanou léčbou (IUI, IVF).
Otevřené otázky
- Jaké jsou přesné složky Estrozinu a jaký je jejich biologický mechanismus ovlivňující ovulaci a sliznici?
- Jak bezpečné je dlouhodobé nebo vysokodávkové užívání Estrozinu bez lékařského dohledu?
- Které konkrétní pacientky (diagnózy, např. vysoké FSH, PCO) mohou z Estrozinu reálně profitovat?
Zmíněné značky a firmy
Diochi, Oberon (diagnostický přístroj), Energy
Zmíněné produkty a metody
Estrozin, Maytenus Ilicifolia (bylinkový čaj), Gynex, Oberon diagnostika, agolutin (injekce/agolutinu), ovulační test, IUI, IVF, KET, hormonální profil, dávkovací schémata (např. 3×20 kapek, 3×18 kapek, 2×12 kapek, začínat 2×5 → 3×5 → 3×8)
Místa a osoby
Plzeň, Karlovy Vary, pan Ďurina
Ta diag. 500,- Pak napiš, jestli ses objednala... Myslím, že to je docela dobrý - bez toho bych si kupovala něco, co vlastně pro mě nemá význam a zase bych si zatěžovala ty ledviny...
Tak jsem na to koukala, ale ono to po mě chce nějaké číslo karty, ale já žádnou nemám.
Myslím, že jo - jmenuje se to Oberon. A pak jsou tam kontakty, kde si najdeš svoje město...
No, docela dobrej - fakt to sedlo... Popisovala jsem to na tý předchozí stránce podrobně. Docela mě překvapilo, že mi řekla, že je dobře, že jsem si ten estrozin nekoupila, že by mi k ničemu vůbec nebyl, naopak...
Jé, já Tě nechtěla děsit... Jen mi prostě řekla, že ta příčina je jinde, než v gynekol. záležitostech, na kt. je estrozin.
Zkusím tam zavolat, jestli to nebudou zas někdy v dohlednu dělat, že bych to vyzkoušela taky...za to nic nedám. Abych ten problém neměla taky jinde, s cyklem jsem totiž problémy neměla nikdy, spíš problém s pletí a tak, chtěla jsem si jenm srovnat hormóóóny...
Fakt? Tak to mrknu, zjistila jsem totiž, že jsem si ani neuložila na tu paní číslo...
http://www.diochi.cz/main/info_oberon.php
nebo na hlavní stránce aktuality > Oberon
Ahoj holky, oživuji znovu tuto diskuzi na téma ESTROZIN... Jsem po vysazení HA a marně čekám na tu červenou potvoru, abych se mohla začít snažit o mimi, jsem asi 37 DC. Známá mi velmi doporučila právě Estrozin,beru ho už týden, tak jak se má 3xdenně 20 kapek. A tak bych se chtěla zeptat jeslti s tím nemáte někdo nějaké čerstvé informace? 🙂
Nelly, hlavně nezapomeň po 3 týdnech užití týden pauzu. Mimochodem bych nezačínala hned 20 kapkama 3x denně, tělu se musí dát šance na vzpamatování se. Začala bych 2x5, 3x5, 3x8 a podle hmostnosti/závažnosti problému bych skončila na 15-20 kapkách 3x denně.
Elitera,právě že to beru týden a mám tam už ani ne pul lahvičky.. a tak sem na to tedy zvědavá, měla bych to brát ještě dva týdny,ale pochybuju že mi to vydrží... Myslíš že to nějak může škodit to dávkování?, poradila mi to jedna známa co se zabývá různýma bylinkama... a nějak mi to vypočítala, že to klidně takle můžu 3x po 20 kapkách denně brát. .. No, problém je v tom že jsem brala 6 let HA a předtím jsem měla problémy s nepravidelností, viz vyvolávačky, provera atd.. nechci ted žádný hormony.. a tak mi poradila toto.. snad mi ta menstruace dorazí... ty s tím máš nějakou zkušenost?
Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala. Teď budu brát Estrozin podruhé. V prvním cyklu se nezadařilo ☹ . Poprvé, když mi jej doporučila léčitelka, tak jsem brala 3x18 kapek. Lahvička mi tehdy vydržela 5 týdnů (pauzu jsem samozřejmně dodržela). Teď jsem si ho objednala přes prodejce a stál mně 438,-...tak jsem zvědavá, jestli zabere.
zdenkask,přidej se k nám 🙂 a ty ho bereš taky na vyvolání menstruace? já nejdřív potřebuju abych dostala tu mršku... aby byla ovulka ... pevně věřím že mi pomůže!!!!!!!
nene, beru ho na podporu otěhotnění. MS dostávám celkem pravidelně - až mně to někde štve,a le mám hodně vysoké FSH - nedozrávají mi vajíčka a tak než bude nějaká radikální léčba pomocí hormonů, tak chci zkusit ještě tuto cestu. jinak mám za sebou jedno neúspěšné IUI.
a mysliš že je možné že bych mohla mít po něm ovulaci, začátkem víkendu mě popíchavalo na vaječníku a všimla jsem si i toho tažného hlenu který se má podobat bílku..... mám ho už tak 3 den ale ustává... kééž by to tak bylo a vaječníky začali pracovat......... 🙂
Ahoj holky,
já jsem taky brala Estrozin, doporučila mi ho kamarádka, snažili jsme se o miminko 4 měsíce a já ho začala brát ten pátý měsíc, brala jsem ho jen chvíli, asi 14 dnů a ono to vyšlo, teď jsem v 6tt. A taky bych určitě nezačínala na tak vysokém dávkování, já jsem brala 2x12kapek. Tak vám přeju, aby vám pomohl jako i mně a brzy jste byli těhulky! 😵
fronicka, co mi může ublížit když ho beru 3x denně tech 20 kapek, ale jak říkám, beru ho týden, a mám už ani ne pulku lahvičky prázdnou... takže se pěkně prodraží.. ale o peníze mi nejde, hlavně když mi pomůže. Moje známá co mi ho doporučila je magistra v lékarně... +navíc se ještě zajímá o různé přírodní preparáty.. Není to tak, že bych si to vyčetla v návodě jak užívat.. ikdyž tam to taky tak píší.. prostě mi to přímo takto doporučila, a myslím snad že by mě to nemělo ublížit. 🙂
Ahoj holky, ja jsem taky estrozin brala 2 mesice, dostala jsem ho od dr-akupunkturisty. Jen bych byt vami nezacinala tak drsne. Je to prirodni hormon, ale i tak bych zacala po mensich davkach. Ja jsem ho brala na zacatku cyklu 2x15 a pak 2x20 kapek. Ted mi to zvysil na maximum, tj. 3x20. Ja mam problem s vyssim testosteronem, anovulaci a chybejici ms. Tak drzim palce, aby se brzo zadarilo. 😉
Nelyy, já myslím, že ti to neublíží, ale pro tělo to může být šok. Mně to tak poradila ta kamarádka, je masérka, zabývá se přírodními preparáty hodně od firmy Diochi, takže tomu rozumí a vypočítala mi takové dávkování. Ale pokud ti to tak vyhovuje a tělo neprotestuje, tak pokračuj v takovém dávkování, já napsala jen to, co mi říkala kamarádka. 😉
Ahoj holky, já myslím, že když je to přírodní hormon, že je to prostě na úpravu tady těch našich ženských problémů ať už se týkají MS, ovulace nebo rozhozených hormonů a budem doufat, že nám brzo zabere 😵

Tak se na to podívám. A kolik to stojí?