Folikul a ovulační testy. Je možné, že folikulů bylo víc?

marie8899
9. lis 2023

Dobrý den mám otázku prosím v sobotu mi vyšel ovulačni test pozitivní v úterý jsem byla u nového gynekologa a rovnou mi udělal utz ale podle něho folikul neprasknul mohlo tam být více těch folikolu ? ovulačni test pozitivní sobota cca dejme tomu že ovulace mohla proběhnout v neděli pondeli pojištěno máme pouze pátek sobota🙈

lencaa11
10. lis 2023

@marie8899 po pozitivním testu ovulace teprve přijde ale taky nemusí test není záruka že ovulace přijde je to jen značka hormonů v těle pokud lékař viděl folikul tak záleží jaký měl taky velikost v něm je vajíčko ...atd...

marie8899
autor
10. lis 2023

@lencaa11 to mi neřekl🙈

bejuna29
11. lis 2023

Hlavně pozitivní ovulacni test se automaticky nerovná ovulaci. Pozitivní ovulacni test = zvýšená hladina LH, díky které by měl prasknout folikul. MEL...ale nemusí. Na to je například ovitrelle, která to prasknutí zaručí...a píšou ji při IUI...nebo i při domácím snazeni, když docházíš na folikulometrii.

reeeza
12. lis 2023

To jsoh myslím projevy polycystického vaječníku. Produkuje víc folikulů, jteré ale třeba neorasknou, nebo tam není vajíčko.

Ale z toho co popisuješ, tak ta ovu mohla nastat až po UTZ.

Jinak myslím nejlepší je si dělat ovu testy a k tomu měřit bazální teplotu. Stoupne -li, potvrzuje to prasknutí folikulu.

Což mě napadá otázka...Potvrzuje zvýšená bt i přítomnost vajíčka nebo jen prasknutí folikulu? Myslím že jen prasknutí folikulu.
Ale jsem v tom nová, takže asi neporadím 🤷‍♀️

bejuna29
12. lis 2023

@reeeza teplota stoupne, když žluté tělísko začne produkovat progesteron... ale vlastně jsem nikde nehledala, jestli vznikne žluté tělísko, i když ve folikulu treba nebylo vajíčko :-O