Folikulometrie a ovulační test. Jak byste řešily vy?

lucbednar
4. led 2021

Ahoj holky. Potřebuju radu 😉
Ve středu jsem byla u doktora a dělal mi folikulometrii. Na pravým vajecniku byl dominantní folikul 15mm a byla jsem 10DC. Spočítal mi ovulaci na sobotu/neděli. Plán byl jasnej, muž u toho byl taky, vzal to dost zodpovědně. Mně od pátku začalo pobolivat břicho jako na MS. Styk byl v pátek odpoledne, v sobotu dopoledne, v neděli po půlnoci a včera před půlnoci. Dneska ráno jsem vstávala a břicho bolelo víc a celkově jsem se cítila, jakoby na mne něco lezlo. Teď asi kolem 2 hodiny jsem si udělala ovulační test a vyšel pozitivní, což znamená, že ovulace bude až za 24-48 hodin.. Spermiogram byl v pořádku, 2x více spermií, ale malinko horší životnost, respektive normální hodnota je 50, muž má 47. Plodný hlen jsem nezpozorovala, až teď možná trochu. Myslím, že "naše" spermie si určitě nepockaji, vzhledem k životnosti a absenci hlenu. Jsem po dvou ZT minulý rok, doktor nám jako první metodu dal plánovaný styk bez léků. Jak byste to řešily vy? Zopakovat test zítra a mít styk ještě zítra? Díky moc za vaše rady...

amalka2981
4. led 2021

Ahoj, ano, takhle přesně vypadá pozitivní ovulační test. Já si myslím, že jsi to přesně trefila s tím testem. 🙂 Ovulace tedy prijde do 24-48 hodin od toho testu. Sex se doporučuje obden kvůli kvalitě spermií. Já bych ho dala zítra a pak ten další den, ale podle mě nic nezkazíte, když na to vlitnete i dneska. 🙂 Jinak jsem se chtela zeptat, taky jdu za týden na folikulometrii.. Jak dlouho to trvá? Je to normální ultrazvuk? Nebo jak to celé prosím probíhá? 😊

lucbednar
autor
4. led 2021

@amalka2981 díky moc, možná si dneska dáme oraz a zítra a další den pojistime. Jj, úplně klasický vaginální ultrazvuk 😉

lucbednar
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz