Graf BT - proč mi v luteální fázi lítají teploty?

snazimese
22. říj 2018

Dobre rano. Nasel by se nekdo zkusenejsi, kdo by mi rekl, proc mi v lutealni fazy tak litaji teploty? Merim teprv druhy cyklus a jeste se v tom moc nevyznam. Ale merim pravidelne kazde rano ve stejnou dobu, jen kdyz mam nocni, merim az po vyspani a v grafu to mam oznacene v kolonce „notes“ krizkem. Budu rada za jakykoliv nazor. 🙂

bigbig
22. říj 2018

@snazimese A nemohl by to být nidační pokles?

snazimese
autor
22. říj 2018

@bigbig ahoj. Taky uz mi plno holek psalo, ze by to mohla byt nidace.. Je i pravda, ze tento cyklus po ovulaci je to u me jine, nez tomu bylo predtim, ale tomu moc velkou vahu nedavam..🤔

hermij
22. říj 2018

@snazimese A jak vypadal ten první? Tato křivka vypadá moc hezky, toho poklesu se neděste, je to běžné.

snazimese
autor
22. říj 2018

@hermij graf prikladam. Je hodne zmateny, mela jsem plno nocnich a mnohdy jsem spatne spala...

hermij
22. říj 2018

@snazimese To si FF troufl určit ovu :D páni :D No... ráda bych poradila, ale musela bych to mít na papíře se zápisem v kolik jste který den měřila a kdy bylo to nevyspání. Pokud jsou noční jen s tím křížkem, bude ovu dobře určená, ale to hádám jen tak od oka. Nicméně, bude zajímavé, jak bude tento cyklus dlouhý. Pokud totiž minulý cyklus byla ovu opravdu kolem toho 18. dne cyklu, pak máte krátkou luteálku. Doporučuji něco na podporu funkce progesteronu - vit. B, C, něco s mateří kašičkou (znám Sarapis Plus+, ale může být i jiný produkt, klidně od včelaře čerstvou).

snazimese
autor
22. říj 2018

@hermij jestli jsem dobre pocitala, minuly cyklus jsem mela lutealku 11-12 dni.. Ovulaci ff minuly cyklus potvrdil jen na zaklade toho, ze jsem tam oznacila pozitivni ovulacni test. To az tento cyklus to vyznacil sam.. A cykly mam vzdy na 99% dlouhe 28-29 dni...

hermij
22. říj 2018

@snazimese Kdyby byl tento nový cyklus o 29 dnech, tak máte luteální fázi 12 dní, což je pro "bezpečné" početí hraniční. Samozřejmě to jde, někdy i s kratší LF, slyšela jsem o početí s 10denní, ale je tam vyšší míra spontánních potratů. Ale nechci strašit 🙂 Určitě zobejte listovku, B komplex, dostatek vit. C a zkuste zvýšit příjem selenu a zinku, které podporují plodnost 🙂 U mužů je prokázaný vliv vit. C+E a selenu na podporu tvorby spermií. Hodně zdaru 🙂