Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

toja
27. únor 2010

soldi luteinizacny hormon sposobi prasknutie folikulu,tak preco je v potom v moci?

toja
27. únor 2010

soldi v poovulacnej faze som zabudla dopisat:

pavka.exit
27. únor 2010

dobry vecer 🙂

nejaka nova tehulka? 😉

elllla
27. únor 2010

soldi, super, mne sa aj toto paci:
# Již brzy po uhnízdění vajíčka se mohou (ale nemusejí!) objevit i jiné těhotenské příznaky

Zvětšená a bolestivá prsa, citlivé bradavky, nevolnosti, zvracení, žaludek "na vodě," zvýšená únava nebo naopak nespavost, nervozita, změny nálad, kovová chuť v ústech, nadýmání, říhání, častější močení... Můžete pociťovat některé z těchto příznaků, ale takto z počátku nemusíte vůbec žádné. Taky je třeba zdůraznit, že mnoho z takzvaných těhotenských příznaků je velice podobných s příznaky blížící se menstruace, což si ovšem ženy, které zoufale chtějí otěhotnět, často neuvědomí a například citlivá prsa automaticky připisují těhotenství, i když se ve skutečnosti jedná jen o premenstruační příznak. Ženy, které se k otěhotnění velice upínají, si také dokážou spoustu takovýchto příznaků vsugerovat a potom jsou nemile zaskočeny menstruací. Nejmoudřejší tedy je příliš se k tomuto cíli neupínat - měřte BT, sledujte se, ale neobelhávejte se, můžete žít naprosto běžným životem a zároveň se snažit otěhotnět 🙂

Záměrně jsem se vůbec nezmínila o výši teplot během těhotenství.
Několikrát jsem již zdůrazňovala, že každá jsme jiná a co je pro jednu normální, pro druhou může být velice neobvyklé. Takže zatímco jedna je ráda, když se jí po uvulaci teploty vyšplhají až téměř k zázračným 36,6, pro druhou jsou to teploty předovulační a po ovulaci běžně překračují 37. Svoji roli hrají i teploměry - kdo měří rtuťovým v pochvě, pravděpodobně bude mít teploty mnohem vyšší, než kdo měří digitálním v ústech.
To vše tu zmiňuji proto, že jsem se již několikrát setkala se zjednodušeným názorem, že těhotenství automamaticky znamenají teploty přes 37. Jsou ženy, které bez problémů otěhotní i s hodnotami 36,5, a potom i takové, pro které je 37,2 naprosto běžná poovulační teplota. Takže určitě nezoufejte, pokud Vám teploty neukáží vysněnou 37 (a naopak předem nejásejte, až 37 na teploměru objevíte), porovnávejte vždy pouze své křivky se svými. Samozřejmě, že pokud Vaší doposavad nejvyšší naměřenou hodnotou bylo 36,8 a nyní už máte pátým dnem teploty přes 37, pokud nejste nemocná nebo neberete nějaké léky zvyšující teplotu, těhotenství je velice pravděpodobné 🙂

elllla
27. únor 2010

A ještě jedna krásná věc, kterou jsem nedávno četla na fertilityfriend (přibližný překlad) - existují cykly těhotných žen, které mají určité znaky (výrazně zvýšená teplota, trojfázová křivka, implantační pokles...). Některé cykly těhotných žen neobsahují žádné z těchto znaků, naopak výjimečně se tyto znaky můžou vyskytovat i u žen, které těhotné nejsou. A teď to nejdůležitější - neklesejte předem na mysli, KAŽDÝ cyklus, ať je křivka jakákoli, nežli přijde dlouhý výrazný pokles či MS, se může vyvinout v těhotenství, jsou-li splněny dvě podmínky - žena měla ovulaci a došlo ke styku v plodném období.

soldi
27. únor 2010

toji, mne sa ta statistika tiez velmi paci 🙂 ja ked pozeram tie grafy na ff a kazda druha tam ma pozitivny test uz 9DPO tak mam z toho depresie 😀

ella: ja som Tvoje kukala ale teda, vobec to neviem porovnat 🙂 ovu testy su naprd tym, ze su strasne citlive na to pitie 🙂

soldi
27. únor 2010

toji: LH je v tele stale, ale jeho hladina stupa s bliziaciou sa ovu, a potom postupne klesa. rano je jeho hladina najnizsia, preto sa aj doporucuje, ze ked ho chces pouzit ako tehu test, mal by sa ocikat rano a nie poobede, alebo vecer.

pavka: no, dnes tu bolo pomerne pusto, takze ani nie 🙂

ella: pekne a pravdive 🙂

toja
27. únor 2010

soldi = vlastne mas pravdu.ovulacny test prd ukaze, pretoze ten je asi v moci stale:
Po ovulácií sa jeho účinkom mení folikul na žlté teliesko. chapes. JEHO UCINKOM
pochopila som to dobre?

soldi
27. únor 2010

toji, skus rano urobit ovu testik. 10 DPO by mal ukazat maximalne dusika 😉

toja
27. únor 2010

soldi takze ak,tak jedine rano,ze?
nespravim,lebo zajtra mi klesne teplota 🙂
😠 ☹ 🙂

pavka.exit
27. únor 2010

soldi: jdu na IP ,-)

holky, zazily jste u nekoho, ze by mel po ovu nizsi teploty, nez pred ni? 😅

jdu vyvencit hafana a provetrat si hlavu, dala jsem si dvoudecku bileho a je mi veselo 😀

toja
27. únor 2010

soldi = na FF su asi baby z inych krajin a tie maju testy extra special asi, citlive od 5 🙂

elllla
27. únor 2010

toji, soldi, to je pravda, tam tie FRER (first respponse) su extra extra citlive testy... my tu s mamatestom a rapipregom mozeme zatial len snivat...

soldi
27. únor 2010

toji, tak ak klesne o viac ako dve desatiny, nemusis. ale ak neklesne, pripadne stupne, urobis? 😵

pavka, tak nam sem hod link 🙂 pavka, pozri na graf aknomis v tabulke na strane 1999. a je to tehu grafik upozornujem 🙂

soldi
27. únor 2010

ellla: to jedine nam dava nadej 🙂 Ty kedy planujes testovat? 🙂

toja
27. únor 2010

elllla = myslis,ze sa da dostat k tym first respond testom??

soldi = no ak neklesne, tak možno ano 😉 , a ty co ak stupnes?

toja
27. únor 2010

ellla= ty by si mohla s nami....

elllla
27. únor 2010

soldi, toja, my so smouli sme chceli 5.marca... co vy na to?

soldi
27. únor 2010

toji, keby sa dalo, tak verim, ze napr. taka smouli by testovala uz 7DPO 😀

ak budem testovat, tak najskor v pondelok, to budem 13 DPO. ale mozno zajtra pride ms 🙂

toja
27. únor 2010

ellla 5.marca? to ja budem mat 2 DC 🙂
ale vam budem veeelmi drzat palce 😎

pavka.exit
27. únor 2010

hezky grafik 😵 akno gratulace 🙂
jak jsi na tom ty, soldi???

to jen ja mam ultra divny, no, porad doufam, ze ovu mohla byt 43.den, ale asi jsem naivni 😅

elllla
27. únor 2010

toji, myslim, ze sa daju kupit v UK... neviem, ako inde.. na SK asi nie... ale treba urobit vyskum, tam zalezi aj od balenia, v diskusiach na FF spominaju, ze nejake boli kazove (je tam opis krabice) - ukazovali tri ciarky alebo duchov, ale tie v inej krabili su vraj OK (spominali sa tam ruzove a biele krabice)... potom celkom dobre vyzeraju aj tie digitalne testy, tie vacsinou robia baby na FF az ked im vyjde pozitivny FRER... tam im napise potom "Pregnant"a cca tyzden od ovulky...

pavka.exit
27. únor 2010
toja
27. únor 2010

soldi = no my sme optimistky vidim 🙂

soldi
27. únor 2010

ellla: 5.marca? vsak dovtedy osediviem 😀

toja
27. únor 2010

pavka = tvoj graf, tam vidm vsetko: vrabce, vrany,oblaky...hory 😀

elllla
27. únor 2010

no. 5.marec je v piatok a je to hlaven preto, ze to budeme dva tyzdne po pregnyle... ak dovtedy nepride MS.... inak by som testovala uz od dneska... haha...

elllla
27. únor 2010

pavka, no tvoj grafik je total divny a ja by som isla radsej k lekarovi po radu, ze v com moze byt problem a ako to co najskor riesit... podla mna to nie je OK...

pavka.exit
27. únor 2010

toji, ze? 😀
no, ja tam vidim, sice nejednoznacnou, ale s nadeji, ovu 43.den 😀 kdyz byly i krece v podbrisku 😝

toja
27. únor 2010

ellla fiha, skusim sa k nim nejako dostat
hned som tu,idem kuknut kolac. tusim som dala prilis vela muky, malo mrkvy a cely je naprd 😠 😠 😠 😠 😠