Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

snilek1
5. lis 2010

ja jsem uz vcera zacala krvacet cili mam od vcerejska novy cyklus ale nevim jak si mam najit ten graf abych si to tam mohla zapisovat jako to mate vy ☹

riana12
5. lis 2010

@snilek1 mas to na tom fertilityfriend.com?

katarina104
5. lis 2010

@slivocka aj tebe slivôčka, tvoj cyklus sú akty x 😀

vrkocka
5. lis 2010

@zuzanaca ja vim,ze jsme to mely nejak tak stejno i ovu myslim

snilek1
5. lis 2010

o te strance vim ale je to v anglictine ja tomu moc nerozumim 😠

riana12
5. lis 2010

@snilek1 ak mas prihlasovacie udaje, prihlas sa; po prihlaseni sa na FF by sa ti mala nacitat stranka, kde uvidis Calendar, vedla tabulka Overview, pod tym nahlad/obrazk grafu... mas?

riana12
5. lis 2010

vyzera to zhruba takto (asi to nebude uplne jasne viditelne)

vrkocka
5. lis 2010

ja se dnes merila a i u koncici ms mam teplotu stale nahore

zuzanaca
5. lis 2010

@vrkocka tak teraz by mala klesať až do ovulky a potom pojde zas hore 😉

vrkocka
5. lis 2010

jasan,takto to mam kazdy mesic pozeraj na graf do alba

katarina104
5. lis 2010

@romea ako mi potom vysvetlíš toto ,
fyziologia cyklu je /v skratke/ nasledovna:
Hypofýza produkuje hormón FSH (folikulo-stimulačný hormón), ktorý stimuluje folikuly (vajíčka) k dozrievaniu. Hormón, ktorý vyvoláva ovuláciu a premenu folikulu na žlté teliesko, sa označuje ako LH – luteinizačný hormón.
Pod vplyvom FSH dozrieva v každom cykle niekoľko folikulov, z ktorých len jeden (občas možno i viac = dvojičky) dozreje k plnej zrelosti. V stene tohoto folikulu sa vytvára stále viac estrogénu, ktorého hladina vrcholí krátko pred ovuláciou, a spôsobuje (okrem ineho):
* že sa začne objavovať cervikálny hlien (hlien produkovaný maternicovým krčkom), ktorý sa so zvyšovaním hladiny estrogénu stáva viac vodnatým ;
* maternicový krčok mäkne, vyťahuje a otvára sa ;
Spätnou väzbou na vysokú hladinu estrogénu je vyplavovanie LH, ktorý spôsobí prasknutie folikulu – uvoľnenie vajíčka – ovuláciu.
Z prasknutého folikulu vzniká žlté teliesko, ktoré produkuje nielen estrogény, ale najmä progesterón. Zvýšená tvorba tohto hormónu spôsobuje:
* zvýšenie bazálnej telesnej teploty;
* prispôsobuje už vytvorenú maternicovú sliznicu na uhniezdenie vajíčka;
* zahusťuje hlien maternicového hrdla;
* útlm produkcie FSH a LH – to bráni akejkoľvek ďalšej ovulácii v tomto cykle.
Ak nie je vajíčko oplodnené, po niekoľkých hodinách zaniká. Asi za 12 – 16 dní dochádza k zníženiu produkcie estrogénu a progesterónu, a tak k menštruačnému krvácaniu.
Reakciou na nízku tvorbu týchto hormónov vysiela hypofýza zosilnene FSH a LH – začína nový cyklus.

Duphaston je synteticky progesteron, logicky z toho teda plynie, ze pokial ho aplikujeme skor, a teda umelo zvysime hladinu tohoto hormonu v tele, vysleme signaly, aby sa utlmila produkcia FSH a LH, a teda ovulacia sa zablokuje.

Lekari tento liek predpisuju s tym, ze sa snazia akoby nastavit cyklus, a ocakavaju, ze po dlhodobejsom uzivani v rovnakom case sa ovulacia presunie pred obdobie nasadenia Duphastonu, no vacsinou ani nekontroluju, ci to tak skutocne je. Chapem, ze niekedy nie je coho sa chytit, ked zena bez vyvolavacky nemenstruuje..., no myslim, ze najprv je nutne urobit podrobne vysetrenia a na zaklade nich nasadit liek, ako vzdy pri nepravidelnom cykle nasadit Duphaston (bez nejakej kontroly folikulomtriou...)

lauritka
5. lis 2010

no niekomu ale duphhaston ovulku nezablokuje, su aj tape pripady, akurat jet to fakt zbytocne ho nasadzovat pred ovulaciou, nic to v podstate neriesi. 😖

romea
5. lis 2010

babuľky je mi ľúto ale v poslednej dobe je táto diskusia v nejakom divnom tone ☹ každá sme predsa iná a nie na každého platia tabuľkové hodnoty a články. Príroda je proste niekedy nevyspytateľná. Príde mi to tu ako keby sme obhajovali diplomovú prácu, máme si tu radiť a nie viesť oponentskú diskusiu pri obhajobe 🙂

lauritka
5. lis 2010

suhlas 🙂 😉

zuzanka27
5. lis 2010

ahojte,tak vcera vecer som jednorazovo krvacala ,dnes som sla na gyndu,ze potrat, ale srdiecko stale bije,len som si dnes spravila mamatest a je tam trosku slabsia druha ciarka, cize hcg asi zacina klesat,asi sa nevyhnem potratu ☹

lauritka
5. lis 2010

@zuzanka27 ☹ , co povedal lekar ? ved ked srdiecko bilo, tak to je v poriadku nie ?

miyya
5. lis 2010

@zuzanka27 ani ja tomu nerozumiem. test môže byť v takom tt slabší,lebo z tolkého HCG zvykne blbnuť, nejedna kamoška preto hysterčila a bolo všetko v poriadku.proste tie testy sa nemajú robiť v takom tt,nato niesu stavané.
a hlavne vela žien krváca môže to byť hocičo.hlavne ti mal prikázať pokoj na lôžku a možno duphaston. a hlavne ked máš srdiečko tak aký potrat??nerozumiem tvojmu lekárovi fakt. lebo mojej známej dával lekár nádej aj ked krvacala a dokonca nebolo srdiečko a tak počkali a nakoniec srdiečko bije a ona už aj krvacať pomaly prestáva, proste mala len trochu problémy a pozitívnym myslením a odychom sa nič nestalo. hlavne nestrácaj nádej,to je základ a uver,že je všetko vporiadku,lebo iste je. 😉 😉 😉 😉 😉 😉

snilek1
5. lis 2010

riana12 dekuju uz mam svuj vlastni graf to mi to ale trvalo 😉 😉

zuzanka27
5. lis 2010

@lauritka no ale mam aj okolo plodu hematom,a ze je tam velke riziko potratenia ☹ ale ked je slabsia ciarka na teste, asi to nevesti nic dobre, ci mozem dufat?

snilek1
5. lis 2010

zuzanka27 to me mrzi ale to ti rekl primo doktor ze to bude potrat?

zuzanka27
5. lis 2010

@miyya dakujem za povzbudive slova, snad to bude ok,len pokoj na lozku pri malom dietatku sa asi neda, ale verim,ze to bude ok, o 2 tt mam ist na kontrolu,
gyndak ma len vystrasil,lebo ked som este nebola na utz,len sa ma pytal anamnezu,tak hned, to je jasny potrat, a zrazu na utz,akcia srdiacka tam je, a povedal,sam som prekvapeny ze je tam akcia, tak surovo to povedal,asi zmenim gyndaka

zuzanka27
5. lis 2010

@snilek1 a kvoli tomu hematomu co sa mi vytvoril okolo plodu povedal,ze asi potratim ☹

lauritka
5. lis 2010

@zuzanka27 najlepsie by bolo urobit odber na hcg, to mohlo lekara napadnut... ci klesa alebo stupa.

mne ked sa nieco nezdalo, isla som na hcg dva dni po sebe, ked to klesa, tak to odide. tak mas najvacsiu istotu. ☹
@snilek1 takze mrcha ti uz dorazila?? kde si urobila graf ?

lauritka
5. lis 2010

..okrem toho je kopec tehuliek s hematomom a v pohode donosili, trosku ma prekvapuje jeho pristup 😠

vrkocka
5. lis 2010

@zuzanka27 jejej,,tak hodne sil prejem 🙂

snilek1
5. lis 2010

zuzanka27 je to hematom nebo cysta?

snilek1
5. lis 2010

lauritka samozrejme ze se mi to vcera poradne rozjelo tak zacinam znova a ten graf jsem nasla jak mi napsala riana takze muzu od znova zapisovat je ja mam radost jako mala holka jen doufam ze tam ted budu mit poradny kopecky a ne tu rovinu

snilek1
5. lis 2010

zuzanka27 na ultrazvuku neni poznat zda je to hematom nebo cysta a pokud mas cystu tam je pouze riziko ze se ti bude zvetsovat ale to by taky nemel byt problem

lauritka
5. lis 2010

@snilek1 tak to som rada, zacni merat po mrche, aspon budeme vidiet tvoje predovulacne teploty. 🙂

snilek1
5. lis 2010

me totiz nasli taky hematom kdyz jsem zjistila ze jsem tehotna pak mi ale rekli ze je to cysta a ta se mi zvetsovala vic nez mela a taky vyhrozovali potratem a nakonec ve tretim mesici jsem mela jit na odstraneni laparoskopicky ale i to mi nakonec zrusili protoze to nijak neohrozovalo plod sice jsem mela rizikovku ale nakonec se narodil a bylo vse ok cili neves hlavu.