Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

severankaa2
23. kvě 2012

@iinka no uvidím zajtra či klesne ale graf pred tým som mala vysoké teploty a aj tak mrcha prišla ☹

iinka
23. kvě 2012

@severankaa2 ved volakedy ked som mala closti a merala som si teplotu, tak bežne som mala 37 a ešte aj v den mrchy

lagunasa
23. kvě 2012

@severankaa2 pekne stupa tiez!!!!
@iinka
ono si to clovek moze hovorit ale ked o tom neni presvedceny tak darmo....

ja som prave priatelovi vysvetlovala zensky ms cyklus a ovulaciu a fazy a teploty a ze na pocatie je naozaj krat doba. lebo on predtym ze nebudeme tlacit na pilu ale teraz som mu vysvetlila ze pri nasej sexualnej aktivite ( raz za tyzden ) by bolo dost malo pravdepodobne sa trafit. a ked som mu to vysvetlila ze ako to je a ze ta plodna doba je fakt krat tak povedal ze jasne ze ked bude ten spravny cas tak proste mam prist za nim ze "teraz sa ide na to" a ze ochotne pojde 😀 😀 😀 a ze ostatne dni cyklu uz to nechame na to ako sa nam bude chciet. som rada ze pochopil ze netlacim na pilu ale informujem sa a preto to treba niekedy aj zorganizovat.
ako to funguje u vas? tiez partnerom zahlasite ze teraz je ta vhodna doba aby sme isli na to?

severankaa2
23. kvě 2012

@iinka no ja okrem kyseliny listovej neberiem nič

iinka
23. kvě 2012

@lagunasa no u nás je to už tak že môj tiež najprv suhlasi s tým ked som to mala vypočítané, potom videl že aj tak to nefunguje, tak teraz sme tak že on to nebude robit na povel....z jednej strany ho chápem, ale z druhej musí zas aj on mna pochopit...inak teraz sme skúúúúúúšali osošesť, tak som zvedavá 😉

lindana
23. kvě 2012

@lauritka Dakujeeem 😅 😵 fakt mam dobry pocit, dufam, ze nebudem zajtra smutna 😅

iinka
23. kvě 2012

@severankaa2 tento cyklsu ja vôbec nič neberiem, predtým som brala lieky,ale už dosť, lebo som tak pribrala, že až a aj tak mi nepomohli...

severankaa2
23. kvě 2012

@lagunasa no ja som tomu môjmu vysvetlila tak ako aj ty ale on si stále len svoje aj som skúšala povedať mu že teraz je ten vhodný čas a ako naschvál sa mu nechcelo alebo bol veľmi unavený tak teraz mu nič nehovorím aby sa nevyhováral

severankaa2
23. kvě 2012

@iinka treba vyskúšať asi všetko aj s liekmi aj bez liekov mne doktorka tiež povedala že ak sa nepodarí tak dáme lieky no zatial nechcem žiadne.

lagunasa
23. kvě 2012

@iinka to chapem aj ja. my sme este len v zaciatkoch tak to neni take zle. uvidime ako to bude dalej. kamarati co sa snazili 2 roky tak tiez hovorili ze uz to bolo otravne ze "zase" ale skusali podstivo aj ked sa im nechcelo.
a druhy kamarati sa este stale snazia, asi 8 mesiacov a on z toho paru je naozaj antisexualny typ ale priatelka mu proste naordinovala sex kazdy druhy den. zatial to zvladaju.

iinka
23. kvě 2012

@lagunasa my sme tento mesiac skušali každý druhý den, sem tam aj dva dni za sebou, aj ked som mala pozitiv. ovu test...ale tak že tentokrát som mojmu ani nehovorila že podme to skusiť, alebo som mu nijak nedala najavo že prečo chcem vyskušať každý druhý den...nejak som to uhrala aby to také nenápadné bolo a aby to vyzeralo že je to také spontánne....síce ono to aj také bolo🙂

iinka
23. kvě 2012

@severankaa2 tie treba brat ked už neni iná možnosť

enah
23. kvě 2012

jémine! ani FF sa v tom nevyzna. Asi som si to z principu pokazila, ale cestovali sme a vstavali sme pekne neskoro aj o tri hodky neskor ako bezne. tak som si tie teploty vysoke z dlheho spanku stiahla o stupienok /ano , pozorovala som sa predtym/ nizsie a zrazu mi FF vyznacil ovu na 18DC. 20DC ma sialene pichal vajecnik, tak som si myslela, ze bola. Ale pred par dnami som to videla na anovulak - odhodlala som sa poctivo si osahavat cipok - a zaznacila zmeny- zaroven, som si v kalhotkach chovala zubrienky a konecne nic! aj cipok stvrdol/aj ked furt je pootvoreny/ tak si vravim OVU prebehla 28/29DC uvidim podla teplot dalej... alebo ma FF teraz pravdu?! 😖 co myslite??? taky skaredy som nikdy nemala. http://www.fertilityfriend.com/home/3bf566

PS: preco je alchemilkovy caj zly v LF? /som pila aj tofu papala len aby anovulak nebol./

lagunasa
23. kvě 2012

@severankaa2 ides na neho inac strategicky 🙂 ale tak chapem to. aj u nas je proste ta unava alebo nechut ale tak niekedy sa da prekonat a niekedy nie. ale troska mi praje do kariet skutocnost, ze v tej PC hre co sa priatel hrava ( aj ja obcas ale nie tak ako on ) tak mali vzdy nedele, utorky a tusim stredy take spolocne hracie stretnutia na ktore sa nahlasovali dopredu a boli vzdy o 20hod tak tie sa teraz rusia lebo ludia isli hrat inu novovyjdenu hru. takze uz som neni obmedzovana tym ze " teraz nemoze lebo musim toto hrat ked som sa prihlasil" a tym padom mame na seba viac casu. tak snad je to znak zhora ze teraz to mame skusat 🙂

severankaa2
23. kvě 2012

@iinka aha tak to som nevedela

lagunasa
23. kvě 2012

@iinka sikovnica si ty!!!! len u nas je to take ze rano do prace vstavame cca o 5hod a pridme domov okolo 17hod. a velakrat je clovek naozaj unaveny a nic sa mu nechce a to este musim psov vyvencit, umyt riad, najest sa a tak... vycerpava to. takze tvarit sa ze je to spontanne je tazko obzvlast ked priatel akonahle ked prideme z roboty tak si sada za PC a ide sa hrat takze tam o spontannosti uz je tazko....

severankaa2
23. kvě 2012

@lagunasa tak to áno to je znak z hora máte na seba viac času a možno sa zadarí 😉 . U mňa to už bude ťažšie lebo priateľ začal chodiť na týždňovky tak uvidíme ak nevyšlo teraz tak neviem kedy ale snažiť sa budeme.

iinka
23. kvě 2012

@lagunasa tak ja som to využila ešte tak, že som bola teraz dva mesiace PN, tak som bola oddýchnutá, upratané, navarené bolo, starosti iné som nemala🙂ale teraz som začala do roboty chodiť,tak teraz som totál k.o. a neni som schopná ničoho

lagunasa
23. kvě 2012

@enah no veru vyzera to na anovulak.... ovu testy si neskusala? bola by si mudrejsia.

iinka
23. kvě 2012

@severankaa2 mne lieky nepomohli, ani laparoskopia, tak som sa rozhodla, že do augusta to chcem vyskušať bez liekov

lagunasa
23. kvě 2012

@severankaa2 aj my urcite.
niekedy som citala ze v case plodnych dni sa doporucuje v obdobi ovulacie sexikovat dvakrat za sebou v cca 45 minutovom intervale.... ze v prvom ejakulate este muz nemusi mat tolko spermii ako v druhom....

lagunasa
23. kvě 2012

@iinka mo hovor. mne skoncila dovolenka prave v piatok ( teda v nedelu ale vtedy sa do roboty nechodi ) len nafigu bolo ze do piatku som mala tak ze akurat koncili a troska dni bez kramov a prave na vikend mi zacali plodne dni ale to som zrovna cestovala bez priatela a tak to cele dovolenkovanie bolo nafigu.... skoda ze nemohlo byt o tyzden neskor, to by sa sexikovalo 🙂

lagunasa
23. kvě 2012

@iinka
@severankaa2
idem uz ja prec, nejak ma lame..... dobru noc vam zelam!

enah
23. kvě 2012

@lagunasa jéj! fakt chápavý muž este uvidis ako to bude v praxi., ked si uz uz mylsis , ze slecna ovu flirtuje ale teplotky zacnu skackat... kiezby to clovek vedel presne, aby tych chlapov nevystavoval. Svojmu som tiez vysvetlila co a ako, ale kedze neviem kedy presne, tak ziadna dohoda nepadla. (jedine co sa zlepsilo, ze sa v priebehu nerozhodne pre prerusovany ako mi to obcas robil.) Zaroven, videli sme nedavno MatchPoint/velmi fajn film- z ulozto/ kde bola manzelka zobrazena prave takto-teplota odmerana a ide sa na "to" mechanicky - a ten muz sa hned zveril milenke... Takze u nas, sa nechavam zvadzat ja /zial, muz vzdy vyckava na koniec ms-potom sa vrha akoby ma mesiac nemal, a potom sa vystavy sam, a tyzden nic - prave ked ja cakam ovu-takze sa nanho vrhnem maximalne vasnivo- potom zas nic a ked ide ms tak ma on chut co den... teda nic moc, ale nemam chut mu vraviet " dnes je den D".

iinka
23. kvě 2012

@lagunasa no škoda....ale všetko zlé je na niečo dobré, tak to využijete najbližšie ked sa bude dat🙂
volakedy sa rodili deti jak na páse...a teraz....boooože, jaká doba to na nás prišla??
je nás tu dosť takých...ale zas kolko materských platím v robote....tých je tiež strašne asi taký rok mega vela....

iinka
23. kvě 2012

@lagunasa dobruuuu noc🙂 aj ja idem o chvílku

alenitka
23. kvě 2012

@kacena85 huraaaaaaaaaa ... uz som sa zlakla ze musim cakat do oktobra 😀 😀 😀

enah
23. kvě 2012

@lagunasa no hej, zatial by som cakala na ovu - ale rychlo som na FF nasla velmi "skaredy tehotensky graf http://www.fertilityfriend.com/ChartGalleryCach...
skoda, ze sa clovek nedozvie, ako to mala predtym, ci su to pre nu bezne teploty.

alenitka
23. kvě 2012

@lagunasa no to sa vraj ma priblizne 12 hodin pred tym casom snazit, lebo ze tolko trva kym sa spermosky dostanu tam kde maju... podla mna to je blbost ale ked ti to vychadza tak tomu mozes verit 😀 😀

alenitka
23. kvě 2012

@piefunko no bolo to na nejakej stranke, kde si si mohla dat obdobie na ktore to chces vypocitat.. ale to som na druhom PC robila, a ten je vypnuty .. ale skusim to pozriet a dam link.