Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

chmurkaxy
19. črc 2012

@tynamartina teraz mame 22:34, manzel uz relaxuje v posteli, ani sa mu necudujem, po takom dni.. ako kompenzaciu som mu urobila na zajtra rano smotanovy pohar (to je ako ta nepecena torta, len v pohari), tak ma bude strasne luuuubit 🙂)) tak vyloz nozicky, ak sa da a uz sa nechaj len rozmaznavat 🙂 ci pre detoch sa to asi neda, ze? 🙂

tynamartina
19. črc 2012

@lagunasa ďakujem, no náš to vyšlo na prvý pokus. No veru ak budeš mať takú krátku LF tak pekne bežkaj k dokimu, nech ti niečo dá, lebo aj keď sa podarí tak nebude mať dosť času na uhniezdenie. ☹

tynamartina
19. črc 2012

@chmurkaxy jojoj tak ty sa vlastne chystáš spať 😀

lauritka
19. črc 2012

@soni1 niekto nema przinaky vobec. ale skoc tak cca o tyzden na usg, aby sa potvdila akcia srdiecka a budes kludnejsia

soni1
19. črc 2012

@lauritka Ďakujem, som objednaná až 15.8. ☹

chmurkaxy
19. črc 2012

@tynamartina nooo, tak trosku 🙂 ja uz mam za ten rok a 3 mesiace, co sme na cestach, dost rozhadzany spankovy rezim, tak spim ako pri kojencovi - kazde dve hodky som hore 🙂 ma to aj vyhody, manzel strasne chrape (uz som si zvykla), ale ked je podozrivo ticho, mozem ho skontrolovat, ci este dycha :DD tak zelam den jeden z najkrajsich dni v zivote 🙂 uzi si to!

chmurkaxy
19. črc 2012

@soni1
@lauritka
a ten (ja viem ze odsudeniahodny) trik s pohotovostou, ze ti je zle a urobia ti aj krvy test aj usg? ale ak ma niekto obavy, ci je vsetko ok, nie je mu to odpustene? 🙂

riana12
19. črc 2012
lilli251
19. črc 2012

@lauritka
@tynamartina
@moni1007
@bordulka
@mistisa
baby, prosim Vas, pri ovulke vzdy vyskoci tak vysoko teplota? lebo ja som podla ovulacnych testov mala ovulku 17teho a vcera teplota 36,40, dnes 36,64...prepacte, mozno je to banalita pre Vas, len sa pytam, nech aj ja mam trosku casom vacsi prehlad :P diky, cmuk

tynamartina
19. črc 2012

@lilli251 pozri v mojom albume, nesnažilkovské- u mňa nie vždy tak vyskoči 🙂

lauritka
19. črc 2012

@soni1 no tak to uz bude jasne, ale podla priznakov fakt nemozes posudzovat ci je to v poriadku alebo nie.

ine je ak by si priznaky mala a potom nahle zmizli, to nemusi vestit nic dobre ale to je tiez individualne.

kazdopadne su zeny,ktore vobec nemaju priznaky , ani prsia ani nic. 😉

lauritka
19. črc 2012

@chmurkaxy ano, da sa ich oklamat , ale to ti aj tak nic nepovie,iba nejake cislo, len dva odbery po sebe napovedia,ci to rastie ... 😉

lauritka
19. črc 2012

@lilli251 zajtra vyskocis. ovulacia je DO 48 hodin po pozitivnomovu teste a az potom sa zvysi 😉

riana12
19. črc 2012

@lilli251 kedy si mala pozitívny test? grafik máš?
aj mne, raz po ovu stúpa teplota veľmi pomaly, inokedy mám velky skok... individualne 😉

magimary
19. črc 2012

@riana12 takže Ečko /z Cčka 😅/ pokračuje 😅 😎 😉
moje hypotézy sú zatiaľ potvrdené 😅 😉

počuj, riana, aký hlien si mám dnes zaznačiť, keď je naďalej mliečny (už tuším 5. deň), ako Creamy, ale dnes sa už naťahuje ako bielok (!) 😨 mám si dať E, alebo C?!?
nie je ho veľa, ale naťahuje sa dosť 😨 😕
ale, teraz som úplne v pomykove, že prečo dnes E (som 4DPO!) a ešte k tomu som sa ráno zobudila aj na bolesť brucha (podbruška) 😕 ...nejako mi to celé nesedí... 😅 😕
čo si o tom myslíš? 😕

lauritka
19. črc 2012

@riana12 takze ?? vidim,ze hlien je 😨 kolko ccka denne ?

lilli251
19. črc 2012

@riana12 mam graf, ale zaznacujem na stranke www.womenzone.cz ale budem musiet zriadit ten ako mate vy 🙂 pozitivny ovu test som mala 17teho, v utorok

lauritka
19. črc 2012

@lilli251 ovulacia nie je v den pozitivneho testu, ae az do dvoch dni potom 😉

magimary
19. črc 2012

@tynamartina jééééééééééééééééééééééééééj, čo to čííítam?!? 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
BLAHOŽELÁM 😵 😵 😵 😵 😵
krásna správa na ráno!!!

ešte som zvedavá, ako dnes dopadne s testovaním @pechlinka a @piiiipiii (ak teda testovali)
idem dočítať, možno už aj písali 😅

ale super správička! 😵

lilli251
19. črc 2012

@lauritka ale vcera som mala uz negativny ovu test...:( tak ja som z toho jelen...

lauritka
19. črc 2012

Za aký čas po pozitívnom výsledku ovulačného testu nastane ovulácia?

Ovulácia nastane za 12-48 hodín po pozitívnom výsledku ovulačného testu. Toto časové rozpätie je uvádzané preto, že každá žena môže mať hladinu LH hormónu potrebnú na spúšťanie ovulácie inú a tiež doba pôsobenia zvýšenej hladiny LH hormónu na zrelý folikul vedúci k jeho prasknutiu sa môže líšiť.

Kedy mám mať pohlavný styk, ak mi vyšiel pozitívny ovulačný test?

Maximálnu šancu na otehotnenie budete mať vtedy, ak budete mať pohlavný styk už v deň pozitívneho ovulačného testu a nasledujúce 2-3 dni (odporúča sa mať pohlavný styk každý druhý deň).

Zistím meraním bazálnej teploty to isté, ako pri použití ovulačného testu?

Nie. Meraním bazálnej teploty zistíte, že ovulácia „už“ prebehla (napr. predošlý deň). Meranie bazálnej teploty nemôže ovuláciu predpovedať vopred. Naproti tomu ovulačné testy Vám napovedia (s určitým stupňom spoľahlivosti), kedy k ovulácii dôjde, a kedy budú Vaše šance
na otehotnenie najvyššie.

magimary
19. črc 2012

@lagunasa škodaaaaa 😒 😔 😖

tynamartina
19. črc 2012

@magimary ďakujem 🙂 už len to dotiahnuť do úspešného konca 😉

chmurkaxy
19. črc 2012

@lauritka ale aspon by vedela, ci tam uz drobec je vidiet na usg 🙂 ale zase, asi sa to nema, ze? 🙂

lauritka
19. črc 2012

@lilli251 no ved jasne. kukni moj grafy kedy sai zvysovala teplota po pozit. teste 😉 album

magimary
19. črc 2012

@tynamartina nebooooooj!!! keď sa takto krásne a vzorovo zadarilo (a tak rýchlo uhniezdilo, že sa ani nevedelo dočkať nekoršieho ternínu 😅 😵), tak iný ako pozitívny koniec (začiatok) nemôže byť 😵

inak, @riana12 , mňa aj teraz normálne pichá v ľavom vaječníku ako pri OVU (!) 😕 , nechápem to, lebo tento mesiac som ešte "ovulačné pichanie" nemala... 😕 je možná ovu až teraz???? aj keď mám teplotu už 4. deň PO? 😕 ?
normálne ľavý vaječník, ktorý bol teraz "na rade"...

riana12
19. črc 2012

@magimary uvidíme, čo to povie este 🙂 pred poludním kontrolujem stav 😀 mám aj dnes pokles, mozno bude o nejaký ten deň skôr ovu, ako minulý cyklus, možno preto ten hlien... 😕
zadala by som sticky - ja tak znacim, ked sa neviem rozhodnut medzi creamy a eggom
mňa trebars od toho 3-4dpo tiež zvykne rozboliet podbrusko, to uz byva bud kvôli rastucemu teliesku alebo kvoli tekutine, ktora sa počas ovulky uvolni z folikulu, usadi sa v Douglasi (presne teraz odborný nazov neviem), je to medzi maternicou a hrubym crevom... aj toto zvykne takto bolieť...

lauritka
19. črc 2012

@chmurkaxy no tak skoor by bolo vidiet len dutinku v maternici, o proosperite napovie az neskorsi usg

riana12
19. črc 2012

@lauritka celkovo by som to zhodnotila až po ovulke, aby som videla, ako si bude držať kvalitu hlien aj v jej den, vtedy sa mi uz dosť kazí... beriem 1200mg (zinavit), inak neberiem teraz nic...

mistisa
19. črc 2012

@lilli251 ajooooj uz ti babenky vsetko napisali 😉 dosla som dnes neskor a aj to som len nakukla 😉 inak vo sa tohoto vsetkeho tyka je u mna @lauritka uplna jednicka 😉 ja sa len jej pytam 😉😉😉