Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

huncut
8. lis 2012

@vavrenka tak už som doma, sliznicu mám vysoko, v matenici ešte nevidel gestačný vačok, vraj je skoro, ani špinenie nevidel, tak zajtra na krv a potom bud.týždeň ešte ultrazvuk na vylúčenie mimomaternic.tehu, juj tak sa bojím

annavi
8. lis 2012

@lauritka no oki moja...tak budeme snazilkovat..ale som z toho zmatena..lebo ja ovu maavam vzdy skor..a dnes som uz 24 DC ... zeby takto neskoro???? 😒 😨

huncut
8. lis 2012

@zelovocka tak už som doma, sliznicu mám vysoko, v matenici ešte nevidel gestačný vačok, vraj je skoro, ani špinenie nevidel, tak zajtra na krv a potom bud.týždeň ešte ultrazvuk na vylúčenie mimomaternic.tehu, juj tak sa bojím

vavrenka
8. lis 2012

@huncut vobec sa neboj, zial, je to bezny postup, aby lekari vylucili mimomaternicove.. ono to velmi zavisi od kvlaity uzv pristroja, ci nieco doki v tomto stadiu tehu nieco vidi,a elbo nie. moja doki mala super citivx pristroj, uz 2 dni pred ms som mala na uzv v maternici ciernu bodku. ale to púovedala, ze to moze byt aj koagulat aj tehu, ze musim na krv. nebojkaj, velmi vela kociek, co isli zavcasu k dokimu si preslo vylucovanim mimomaternicoveho 😉

christie12
8. lis 2012

ahojte babule @mata_ba , @zelovocka aj ostatne 🙂 mam otazku.. ako rychlo po ovu stupne teplota? moze stupat napr. 2dni postupne,alebo je to zo dna na den?
meriam prvy mesiac, tak sa v tom snazim zorientovat...precitala som kopec clankov na tuto temu,avsak rada by som vedela,ake su realne skusenosti..dakujem
@zelovocka zas mi nefunguje posta hmm...

vavrenka
8. lis 2012

@jane_s jasne, pytaj sa, hlavne @lauritka, ona toho vie najviac 😉

zelovocka
8. lis 2012

@christie12 čau 😉 no stúpa presne tými dvomi spôsobmi, čo si vymenovala: buď prudko, alebo postupne. mne ako kedy - minule prudko, teraz postupne, veď kuk môj album grafov 🙂

lauritka
8. lis 2012

@annavi no vzdy sa to moze posunut 😵 😅

zelovocka
8. lis 2012

@jane_s jasné, pýtaj sa, hocikedy, hocičo 😀

jane_s
8. lis 2012

@vavrenka @lauritka @zelovocka
TAk já se zeptám vás holky😉 jsem v měření BT fakt nováček, dneska mě překvapila jedna věc, mám budík každý den na 6:30, zkoušela jsem měřit, zdálo se mi že teploměr nepípal tak jsem to po chvíli vyndala a bylo tam 36,35, tak jsem si říkalal zkusím to znovu, jestli bude pípat, opět nepípal a bylo tam 36,26, tak jsem si říkala, že asi pípá potichu tak jsem odkryla peřinu, dvakrát jsem to zkusila, tak už pípal jednou 36,15 a 4. pokus 36,07😀 teď nevím kterou hodnotu zapsat do grafu, tu první? Já jsem možná byla tak ohleduplná že jsem se kvůli manželovi teploměr zahrabala do peřin a třeba jsem to jen neslyšela, nebo nevím, ale fakt to nechápu. Děkuji za jakoukoli radu ohledně měření!🙂

huncut
8. lis 2012

@vavrenka juj ďakujem, už na to nebudem myslieť, lebo uškodím nielen sebe ale aj bábu 🙂

zelovocka
8. lis 2012

@huncut jéj, no veď supeeer, všetko v poriadkuuu 🙂 zajtra na krv, verím, že ani nezaspíš 😉 ale bude to OK.

zelovocka
8. lis 2012

@jane_s daj tú prvú 🙂 inak ani mne niekedy nepípa, a pritom je teplomer OK a sluch mám dobrý 😝
koľký DC si dnes?

PS: teplomery s 2 desatinnými miestami majú odchýlku merania, plus-mínus nejaké stotinky, takže ak si namerala najprv 36,35 a potom 36,26 - v priemere si mala teplotu cca 36,30. to je taká typická predovulkovská.

huncut
8. lis 2012

@zelovocka no nieje zatiaľ všetko, nevidel tam ešte uhniezdené vajíčko 😒

zelovocka
8. lis 2012

@huncut ale veď je skoro! test máš pekný, aj graf, tak troška klííídek 😉

agaven
8. lis 2012

@mata_ba tu si skusim este zohnat a chcela by som ju zacat dalsi cyklus..

huncut
8. lis 2012

@zelovocka ja viem, len ma vyplašil doktor, ked spomenul to mimomatenicové 😒 ale uvidíme podľa krvi a budúci týždeň ešte ultrazvuk

figurka1985
8. lis 2012

@kukku jeeejda- dalsia tehula podla mna 🙂))) Zvysena telesna teplota moze byt aj preto, ze sa vajko usalasuje v maternici. Tvoje telo ho ale zatial berie ako cudzie "teleso", a brani sa zvysenou telesnou a zaroven bazalnou teplotou 🙂
Takto predsa telo reaguje na takmer kazdu zmenu, ktora sa v tele udeje... 🙂
odporucala by som testovat 🙂

lauritka
8. lis 2012

@jane_s tiez by som dala prvu, potom su to uz take pokusy 😉

trish22
8. lis 2012

@huncut no na gest.vačok môže byť ešte skoro. Dúfam, že to dobre dopadne. Držím palce

christie12
8. lis 2012

@zelovocka no kuknem,kuknem...furt kukam 😀
ja sa len snazim utesovat,koli premeskanej ovule 😀 ze posledny baby dance bol 12DC a ovula asi 16DC kurnajs 😀
no nic, buduci mesiac musime tancovat vaacej 😀 stale sa mam co ucit okolo tychto grafikov ..

jane_s
8. lis 2012

@zelovocka Jééé tak moc moc děkuju🙂 jsi hodná. Já už si chtěla dojít na ušní, že jsem na tom tak špatně a neslyším pípání, pro mě je totiž měření teď druhý den premiérou😀 tak jsem taková ze všeho vylekaná.. a jinak jsem 7DC, takže od 12DC ještě testíky ovu zkusím a uvidíme, jak to dopadne😉 hlavně ať už se nám zadaří že? Jak dlouho se snažíte?😉

zelovocka
8. lis 2012

@huncut moja, ale mimomaternicové predsa treba vylúčiť každej tehule, to je automatické. to neznamená, že je u teba podozrenie! tvoj lekár to asi tak blbo naformuloval, že ťa vyplašil 😠 takže fakt... nestresuj. bodečka je tam, kde má byť, a potrebuje kludnú maminku 😉

zelovocka
8. lis 2012

@jane_s no vidíš, nestresuj 😉 7DC teplotka ešte nie je taká zásadná (teda pokiaľ nemávaš ovu nejako skoro a krátke cykly), čiže ľudovo povedané, je jedno, či máš 36,36 alebo 36,26 🙂 hlavne že je dolu. potom po ovu bude výraznejší rozdiel. veď uvidíš 🙂 my? pár mesiacov 😅

jane_s
8. lis 2012

@lauritka Děkuji moc😉Je fakt, že jsem se z toho prvního měření probrala a vystresovala😀DD tak to pak už šlo ke dnu🙂) tak děkuji, musím se do toho měření dostat, jsem fakt nováček😉

zelovocka
8. lis 2012

@christie12 šak som ti písala, netráp sa ty kvôli 4 dni pred ovu dansovaniu 😀 šancu máme rovnakú, ak nie ty vyššiu. ktovie či u nás plavci stihli vajko presne v deň ovu 😝

jane_s
8. lis 2012

@zelovocka Jj tak super, děkuju moc😉)) já mám cykly cca těch 28-31 dní, tak snad OVU dorazí a bude to v pohodě, já už mám nasazeny hormony protože u mě nedocházelo k OVU, jen samé cysty a tak:-/ tak snad to teď s léčbou bude lepšíííí a konečně se dočkáme..i vám hodně štěstíčka.. ukazujete si tady někdy i grafy? Že bych třeba pak svůj zaslala ke konzultaci s profi ženama😀

zelovocka
8. lis 2012

@jane_s jasné, že ukazujeme - väčšinou sem hodíme len linky. ale niektoré baby dajú aj obrázok. veď ako budeš chcieť 😉 určite sem hoď neskôr aj ty. kam si zapisuješ?
berieš Clostil na ovu? držím palce, nech sa tie cyty už neukazujú. a ďakujem, budem ti držať palce 😉 🙂

jane_s
8. lis 2012

@zelovocka No doktor mi dal duphaston a estrofem, tak jsem na to zvědavá🙂)) ale teď poprvé jsem neměla cystu, tak jsem byla fakt šťastná jako blecha😉 aspoň něco🙂))) 10. prosince si řekneme další postup léčby. A jinak graf sem chodím ke konci příštího týdne, to už by měla dorazit ta slavná OVulka😀 Přeju mnoho štěstíčka a budu vás tady sledovat😉))

mata_ba
8. lis 2012

@christie12 ahojky.mne stupa postupne 🙂
@agaven tak verim,ze pomoze 🙂