Holky po jak dlouhé době jste otěhotněly ?

meluzina
24. bře 2006

Ahoj holky,
zajímalo by mě jak dlouho jste se snažili s manželem (nebo přítele) o miminko ?
Doktoři říkají že rok snažení je normální doba... jak jste na tom vy ?

leniik1
24. bře 2006

Já po měsíci a ve druhém jsem potratila.A pak to půl roku nešlo.Teď to zkusíme po svatbě. ☹ Řekli jsme si, že do toho půjdem a vrátili jsme se z dovolené a byla jsem v tom.

matlova
24. bře 2006

Pokud žena neotěhotní do jednoho roku už se bohužel hovoří o neplodnosti neboli sterilizaci.
My se s manželem snažíme už skoro rok a pořád nic, já jsem obecně v pořádku i když momentálně chodím na různé testy, prohlídky a měření do jednoho soukromého institutu v Praze. Ještě čekáme na výsledky spermogramu mého muže no a pak se uvidí co s námi páni doktoři provedou... 😉

winnie
24. bře 2006

matlova: do 2 let 😉

meluzina
autor
24. bře 2006

winnie - to si mně docela uklidnila 😉 máme ještě rok a něco 😉 četla jsem spoustu rad apod. a všude píšou, že hodně záleží na psychice a je pravda, že to asi moc prožívám ☹ zkusím se podle rady zaměřit na něco jiného a třeba to přijde samo 😉 Manžel ten je naštěstí v pohodě 😉 věří tomu, že to přijde, až bude čas 😉

matlova
24. bře 2006

winnie:Tak to mě asi všude klamou, jelikož poslední dobou studuji různé materiály ohledně neplodnosti atd. a všude píší a i moje gynekoložka to tvrdí, že je to 1 rok. Tak nevim..... 😉

matlova
24. bře 2006

Kdy hovoříme o neplodnosti?
Pokud se muž a žena rozhodnou, že budou mít potomka, a jejich snaha několik měsíců nepřináší kýžený výsledek, nelze ještě hovořit o neplodnosti. Statistiky ukazují, že pravděpodobnost početí je v jednom cyklu asi 25 % a po 6 měsících jen něco přes 60 %. V 85 % se úspěch dostaví do roka. Pouze pokud žena neotěhotní po 12 měsících pravidelného nechráněného pohlavního styku, což potkává asi 15% párů, hovoříme o neplodnosti neboli sterilitě.

To jsem vytáhla z jedné odborné knihy.... 🙂 🙂 🙂

winnie
24. bře 2006

matlova: teď jsem dělala zkoušku z gynekologie a v učebnicích psali, že 2 a i nám to říkal Dr.Hradecký z Centra reprodukční medicíny 😉
víš meluzíno, je na to takové hezké přirovnání: představ si hladového pejska, který má za kusem pletiva kostičku. Hrabe, hrabe a ke kostičce se nedostane. Nasycený pejsek pletivo obejde a kostičku si vezme. Čili ta rada zaměřit se na něco jiného, je výborná🙂

matlova
24. bře 2006

winnie:Jo fajn já to respektuji, nejsem lékař. 🙂 🙂 😉

meluzina
autor
24. bře 2006

winnie : moc hezký přirovnání a asi fakt pravdivé 😒 zkusím to, ale podvědomí se moc nedá poručit ☹ ale budu se snažit.... 😉 nejhorší je, že to všude kolem mně... spousta kamarádek s tím má taky problém a tak to řešíme a řešíme a brzo z toho zblbneme 🙂 proč nám není 20 to by se to řešilo lépe 😉

leniik1
24. bře 2006

Neplodnost: Světovou zdravotnickou organizací je neplodnost definována jako neschopnost páru docílit početí, nebo završit těhotenství porodem po jednom roce pravidelných nechráněných pohlavních styků cca 2 až 3 za týden.

leniik1
24. bře 2006

Můžu i pokračovat- to nás zase učili na zdravce- tudíž bych se přikláněla k matlove.Můžu taky ještě pokračovat detailně na procenta.Ale pravda je stejně někde uvnitř skrytá a když to nejde, tak to nejde.A je třeba včas pomoci.

leniik1
24. bře 2006

meluzino: Mě bylo taky 20 a nedopadlo to- jen o věku to asi není.Ale od 20 let plodnost všeobecně klesá.

mobina
24. bře 2006

meluzina držím ti palce, aby se zadařilo...
Snacha mojí kolegyně se o mimi pokoušela 7 let. Jedno dítě už měli, tak se smířili s tím, že to bude jedináček. Začali plánovat dovolenou, myslela na něco jiného a bum byla v tom 😉
Psychika hraje hodně velkou roli...
Moje kamarádka to taky zkoučí už 3/4 roku a nic. Je to moc smutné. Momentálně je v etapě, kdy děti nechce ani vidět a vlastně žadné ani nikdy nechtěla ☹

bledulka
24. bře 2006

Matlova- i já se všude dočítám o tom,že po jednom roce snažení by měl navštívit pár lékaře -nehovoří se však o sterilizaci,ale o sterilitě ( sterilizace je výkon)

Také se mě toto téma týka-respektive téma umělého oplodnění a hledám co se dá..Zkuste www.neplodnost.cz
je tam spousta zajímavostí...a i jiná centra mají své internetové stránky...
Na začátku dubna jdeme navštívit pány doktory,tak snad bude výsledek brzo znatelný 😉
My však použijeme manželovo zmražené sperma a doufám že u mě překážka není a bude to ráz na ráz
🙂
Přeji všem co chtějí mimi brzké // na těhu testíku 🙂

leniik1
24. bře 2006

¨Nám se na dovolené taky zadařilo.Asi na tom něco bude.Psychika má obrovský vliv.Ale právě to může být i jakákoliv jiná porucha a čím dřív se to odhalí tím líp.Kdyby šli až po dvou letech a byl tam vážný problém- pak už by jim nemuseli pomoci.I to se může stát.

leniik1
24. bře 2006

winnie- jestli sis to nespletla s tím, že tam je uvedeno : 15 % párů v plodném věku hledá pomoc odborníků - lékařů při řešení neplodnosti , a to zpravidla po 2 letech marného úsilí o početí.

matlova
24. bře 2006

To já jsem si vždycky bláhově myslela, že na to s manželem skočíme a bude to, realita je jiná. Je pravda, že je to hodně o psychice, já jsem optimistka, já věřím, že se to co nejdříve a i třeba s pomocí lékařů podaří. Jenom se v tom neutápět, to je moje rada.. 🙂 🙂

meluzina
autor
24. bře 2006

Já samozřejmě chodím každých půl roku na gynekologii... MUDr. tvrdí že jsem zdravá... ještě chvilku počkám a pak kdyžtak navštívím jiného lékaře....

leniik1
24. bře 2006

Odhaduje se, že 10% normálně plodných párů neuspěje během prvního roku úsilí o početí a 5% zdravých lidí ani po dvou letech.

meluzina
autor
24. bře 2006

Matlova : uplně s Tebou souhlasím hlavně tím nezblbnout, ale nevzdát to 😉

matlova
24. bře 2006

bledulka: no nejsem dokonalá já vím, chybička.... 🙂 😉 🙂 😉

leniik1
24. bře 2006

Já doufám, že nám se už konečně zadaří a povede to završit porodem- pořád se bojím, že zase potratím bylo to hrozné.

leniik1
24. bře 2006

No psychika a teď navíc hormonální poruchy tomu nepřispějí. ☹

bledulka
24. bře 2006

matlova.ale v poho,to byl detailík 😉

meluzínka: a máš zjištěno,zda u tebe dochází k ovulaci? Můžeš si to zjistit ovulačními testy z moče a nebo u lékaře-z krve a event. i ultrazvukem.... A manžela bych poslala na spermiogram-mužský podíl neplodnosti je častější,než se zdá 😒

bustik
24. bře 2006

Mám kamarádku, která se již přes rok marně pokouší o miminko a doktorka a nyní i na rehabilitaci jí řekli, že testy a nějaké další věci jí začnou dělat až po 2 letech (tudíž má ještě zhruba půl roku čas). Tak nevím...
Jinak mojí bývalé spolužačce doktoři řekli, že je neplodná a nyní má 2letou holčičku (přirozenou cestou). Prostě si pořídili pejska, začala myslet na něco jiného a když se šla informovat na umělé oplodnění, tak jí řekli, že už je těhotná 🙂

leniik1
24. bře 2006

bledulka: Naprosto souhlasím - spermiogram je důležitý.

meluzina
autor
24. bře 2006

Bustik : taky znám jeden podobný příklad...´ta psychika je asi fakt důležitá...
Bledulka : jo jo dochází... to už MUDr. zjišťoval... manžela zatím nikam hnát nechci i podle slov MUDr. máme zatím počkat... tak uvidíme.. každopádně díky za zájem 😉

bledulka
24. bře 2006

lenik.přesně tak-muž může mít spermie pomalejší nebo méně a mimi ne a ne přijít a přitom by potom mohl pomoci maličký zákrok -je-li žena v pořádku,tak by ani nemusela stimulovat ovulaci a upraveným manželovým spermatem udělat inseminaci.... ta nás právě brzo čeká 😉

matlova
24. bře 2006

bledulka: a mohu se zeptat po jaké době přistupujete na umělé oplodnění? 😉

leniik1
24. bře 2006

bledulko moc vám přeju štěstí ať se zadaří a budeš mít to vytoužené miminko.Všem vám holky co to nejde a nejde.I já doufám, že už konečně po svatbě se zadaří a donosím miminko.Jinak jsme taky ochotni pro něj podstoupit jakékoliv vyšetření- i když ne vždy je to příjemné. ☹