Hormonální profil, test na plodnost

vladimira_b_l
20. bře 2018

Úvodem bych chtěla jen napsat, nějak snažení nehrotíme. Necháváme to být, avšak pokud by se nedařilo, jak se říká počkat rok či dva? A pak se začít pídit a zjišťovat? Nebo si třeba nechat udělat hormonální profil rovnou....je mi 32...díky za rady a zkušenosti, informace 🙂

lachtanice86
20. bře 2018

Všeobecně se říká po roce

janapetrvalska
20. bře 2018

cca rok, ale pokud mas pred sebou preventivni prohlidku tak bych Dr. rekla, vetsinou ty doktorky u preventivky delaji hormon.profil...

maagda
20. bře 2018

Do 30 let je to 1 rok a nad 30 let je to půl roku.

elvira
20. bře 2018

Toho půl roku bych počkala, pokud nemáš problémy s cyklem. Pak se většinou dělá hormonální profil a spermiogram.

gabrielamot
20. bře 2018

Na hormonální profil moc nedám, mám špatný výsledky a mám dítě, přirozeně, bez hormonů.

vladimira_b_l
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
apple_tree
20. bře 2018

@vladimira_b_l No ja mam cyklus taky ok, pravidelny skoro na hodinu presne 28 dnu, snazili jsme se rok a nic, tak jsem si nechala udelat hormonalni profil a vyslo z nej, ze nemam ovulaci. Pritom ovulacni testy jsem mela pozitivni, mela jsem i plodny hlen, ovu jsem citila. Takze to byl docela sok, ze nemam ovulaci.

lachtanice86
20. bře 2018

@apple_tree a měřila si bazální teplotu? Ta mi ukáže vždy ovulaci na 100%

apple_tree
20. bře 2018

@lachtanice86 Nemerila, az tak jsem to nechtela hrotit a stresovat. Nenapadlo me, ze kdyz mam vsechny ty priznaky a pozitivni test, ze nemam ovulaci. Nicmene nakonec se ukazalo, ze i u partnera je nejaky problem a v dubnu jdem na ivf. Je mi 33, tak uz neni moc casu to neresit a cekat na zazrak.

lachtanice86
20. bře 2018

@apple_tree chápu. Mně bude letos 32 a teď jsem objevila // na tt a podle doktoru nebyla přirozeně šance

apple_tree
20. bře 2018

@lachtanice86 Tak to je krasne, gratuluju 🙂

lachtanice86
20. bře 2018

@apple_tree díky. Jen doufám aby to bylo ok.

biedronca
20. bře 2018

@vladimira_b_l Zdravím ! Mě je 27 let, s přítelem se snažíme už ROK o 1 mimi, v lednu se podarilo ale byl z toho samovolny potrat bez revize.
Dělam ovu testy, piju bylinky, uzívám Drmek. Pristí měsíc to jdu ke gyn resit - budu chtít zadanku na spermiogram pro přítele (at se nejdříve vyloučí případny problém u chlapa) a chci zadanku na rehabilitaci na cvičení dle Mojžíšové. Rada bych také docházela na folikulometrii - na UZ at víme kdy je a jestli vubec ovulace (dle klasic. testu OVu je). To je vše jen moje přání, jak dopadu ve finále nevim. Ale po roce prec není normální ze zdraví mladí lidi (prášky neberu 2 roky) neotěhotní do roka?

gabrielamot
20. bře 2018

@vladimira_b_l je to o psychice, ale to je to nejtěžší. Momentálně se taky snažíme a nedaří se, je to těžký. Měřím BT a ty grafy to je děs :/

gabrielamot
20. bře 2018

@lachtanice86 Gratuluju 🙂

maagda
21. bře 2018

@vladimira_b_l Já jsem měla taky cyklus ok a pořád mám. Snažili jsme se pomalu 2 roky, pak jsme šli do caru a našli problém u manžela, takže to nemusí být vždy jen u ženy. Nakonec můžeme mít děti jen přes umělé a to mi je 26 a manželovi 29. A to jíme zdravě, cvičíme a i tak je problém.

vladimira_b_l
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz