Ideální čas pro snažení po samovolném potratu

katerinaf27
3. led 2017

Milé dámy,
v listopadu na konci měsíce jsem samovolně potratila. Pod dohledem doktora, měla jsem být v 8tt, ale plod odpovídal 6tt - bez srdíčka. No, všechno odešlo samo a nemusela jsem do nemocnice 🙂 Zajímá mě proto, za jak dlouho se snažit? Doktor řekl po druhé menstruaci. První jsem dostala právě na Silvestra.. Ovšem já nevím, někdo říká, že po samovolném potratu se může hned - že je pohnojeno, někdo doporučuje počkat. Tak já nevím 🙂 Všeobecně prý platí, že po potratu to jde velmi rychle a je v pořádku, takže mám strach, že kdybych snažení odložila na březen (což by pro mě bylo asi ideální ze všech možných okolností), tak už to jakoby bude "v zajetých" kolejích, nebo jak to říct..... Prostě už by prošli 3 menstruace. Co myslíte Vy? Nebo jakou máte zkušenost? 🙂

lajla
3. led 2017

Po samovolnem klidne ihned

katerinaf27
autor
4. led 2017

Já se spíš ptám na to, jestli to má nějaký smysl do těch tří měsíců - třeba v tom březnu 🙂 Jestli i tak platí, že je "pohnojeno", když proběhnou 3 MS.

mrskato
4. led 2017

@katerinaf27 my začali hned, jak jsem se vyčistila a podařilo se za 4,5 měsíce znovu a teď mi tu visí na prsu téměř 4měsíční chlapeček. Měla jsem ale dost rozházený cyklus po tom potratu, pomohl mi kontryhelový čaj, zkus 🙂 Držim palce!!!

lajla
4. led 2017

@katerinaf27 no tak to vam nikdo nepovi...nekdo nema priblem nekdo ho ma...kdyz poprve otehu hned neznamena ze priste nebudete cekat rok...kazdopadne muzete hned

gabidesign
4. led 2017

Já jsem potratila na konci listopadu. 13 dní po potratu, 5 dní od konce krvácení jsem byla na kontrole a UTZ., doktorka říkala, že děloha je prázdná, nic tam nezůstalo, dokonce už tam rostla sliznice v dalším cyklu. Na nic jsme nečekali a dneska jsem objevila dálnici na testu. Otěhotněla jsem ihned, nestačila proběhnout ani první MS po potratu. Přiznám se, že mě to lehce překvapilo, čekala bych, že bude chvilku trvat, než se hormony dají dohromady. Na nic bych nečekala, u toho samovolného potratu nevidím důvod.

katerinaf27
autor
4. led 2017

@mrskato Kontryhel nepozřu a navíc já mám MS a cykly všeobecně jako hodinky 🙂

@lajla No, tak pochybuju, že to bude trvat rok. Počítám zase měsíc-dva.

@gabidesign No, tak to je paráda, gratuluji. Mě by se teď momentálně hodilo počkat no. Ale tak nic, začneme se raději snažit v únoru po té druhé MS, mě by se to hodilo spíš až v březnu, ale tak raději ať se miminko udrží 🙂

lajla
4. led 2017

@katerinaf27 no ja vam to preju...jen jsem odpovidala na otazku...jestli je pohnojeno u Vas...to nikdo nevi...tak hodne stesti

katerinaf27
autor
4. led 2017

@lajla I kdyby to mělo trvat rok - tak bude. Ale dost o tom pochybuju 😉 Když teď to bylo za měsíc. A po potratu to bývá hned - prý. Nevím proč by u mě být nemělo, potratila jsem samovolně, takže asi jo. Říkám, já spíš chtěla zjistit, jestli i do 3 měsíců od potratu platí, že je ta děloha taková "jiná" a pojme hned. Než že by byla v normálu a třeba zase potratila. No to je jedno 🙂

lajla
4. led 2017

@katerinaf27 ja to pochopila...nejsem blba😂ale kdyz si do googlo zadate co pozadujete...zjistite ze u kazde je to fakt jinak...kazdopadne...rika se to a prenasi se to dal...ale jestli to tak je...to zjistite sama
Hlavne musi byt ovulace...bez te to nepujde...otehu hned jde i po revizi znam takove...ale je tam vetsi risk...po samovolnem je to jak silnejsi MS a neni potreba cekat...jen na tu ovulaci🤗delohu mate stejnou

mrskato
4. led 2017

@katerinaf27 já měla dřív taky MS jak hodinky, ale po potratu se mi to rozházelo,měla jsem cykly i po 20 dnech, bylo to děsný, proto jsem pila kontryhel.

katerinaf27
autor
4. led 2017

@lajla No - zas tak jinak ne, rapidně žen otěhotní do těch 3 měsíců 😉 A je vše ok hlavně. Tak jestli bude ovulace, to nezjistím, testy si kupovat nehodlám. Spoléhám na svůj 110% pravidelný cyklus.

@mrskato No tak jelikož já začala po potratu menstruovat vlastně v době kdy jsem to měla dostat, tak rozdíl nevidím 🙂

katerinaf27
autor
4. led 2017

Ale jinak děkuju moc za odpovědi. Mě by se hodilo snažit se až v březnu, ale na druhou stranu kdyby se zadařilo pomalu hned tak miminko bude zimní, ne-li vánoční, což nechci 😀 A hlavně už by to bylo po 3 menstruacích, no. Tak se zkrátka uvidí. Snažit se začneme po druhé MS v únoru a buď ovulace bude, nebo nebude a bude to trvat dýl.

finie
4. led 2017

Myslím, že po samovolném se může v podstatě hned, pokud je vše v pořádku a cítíte se dobře. Držím palce. 🙂

werunka21
4. led 2017

Taky nám těhotenství 2xnedopadlo. V obou případech jsem byla na revizi. Stačilo počkat na první ms a mohli jsme se snažit dál. V obou případech se zadařilo hned po první MS. Není nutné čekat na nic 😉

katerinaf27
autor
4. led 2017

@finie Cítím se normálně, ale prostě na ten potrat často myslím a mám takové obavy z toho dalšího těhotenství. Proto bych možná volila chvíli pauzu. Stejně si myslím, že i do toho půl roku jakoby ta děloha "ví", že se tam něco odehrálo...

@werunka21 To se dost divím, že po revizi stačí počkat na jednu MS, slyšela jsem 3-6 měsíců.

werunka21
4. led 2017

@katerinaf27 můj gyn mi řekl, že netřeba čekat. Ale myslím, že tělo se stejně zařídí samo. Protože se mi to stalo v září 2013 pak jsem otěhotněla v listopadu napoprvé. To bylo po druhé ms, ale to proto, že jsme se po té první nesnažili. Ale v lednu z toho byla anembryomola tak znovu revize. A v únoru, hned po první ms jsem otěhotněla znovu a to už bylo v pořádku. Takže od první revize to bylo stejně 5měsíců. Tělo asi tu dobu potřebovalo čas se dát dohromady.
Není nutné čekat, ale pokud se sama necítíš, tak na to nespěchej 😉 .

katerinaf27
autor
4. led 2017

@werunka21 No, takže zas tak úplně skvělé to snažení hned PO není... Já jsem asi taky zastáncem toho, nechat tělo chvíli odpočinout, 2-3 menstruace, podle stavu ženy atd... Nevím, s tím potratem toho ze mě hodně odešlo a fakt mám strach. Já vím, ten budu mít i za 2 měsíce, ale přece jenom to pomůže trochu strávit, vždyť se to stalo teprve před měsícem 😕 On to byl fakt silný zážitek - všechno vidět, no..

werunka21
4. led 2017

@katerinaf27 tak jasně, ono celkově to není nic příjemného. Co si budeme povídat že. Psychická stránka apod. dělá taky svoje. Ale je spousta žen, kterým to vyšlo hned po. Je to individuální.

katerinaf27
autor
5. led 2017

Ale fakt je, že jsme se s manželem dohodli, že to zkusíme hned v únoru po druhé menstruaci, jak řekl doktor 🙂 Prostě za to aby se to povedlo (hned po potratu - pohnojeno), to prostě stojí 🙂

sedlackovak
5. led 2017

Ahoj holky,přidám se k vám 6.11 jsem samovolně potratila v 7tt,vše odešlo samo a na další kontrole mi doktor řekl,že je vše o.k a že mám počkat 3 Ms a můžeme začít znovu. Jelikož touha po miminko je silná počítala jsem si na první Ms která trvala 9 dní. Známá mi poslala kalendář kde se zapisuje Ms a vypočítá Ovu a plodné dny.Celý ten měsíc jsme se s manželem snažili.Ms se mi opozdila,říkám hurá tak test a nic.Ms dorazila s třídením spožděním.Zklamání veliké takže jak se říkám 100 žen a každá jiná. Takže smutním a říkám si proč 😢

katerinaf27
autor
5. led 2017

@sedlackovak Tak super kalendář je na vypočítání i na Womenzone 😉 A navíc - můžou být anovulační cykly, záleží jak jsi na tom s hormonama a chemií všeobecně - jestli jsi brala nějaké léky, prášky atd. A hlavně, na to nemysli. To je myslím na brzké otěhotnění či potrat to nejlepší, prostě to neřešit.

victoriaj
5. led 2017

Ja jsem samovolne potratila v 7tt a taky nemusela na revizi. Bylo nam receno, ze se muzem znovu snazit po prvni menstruaci. My jsme pockali 3 mesice (tak nejak jsem to citila) a hned ten nasledujici jsem otehotnela. Jestli bylo jeste "pohnojeno", to netusim, ale vyslo to 😉

sedlackovak
5. led 2017

@katerinaf27 no ono se řekne nemyslet,ale když kolem sebe máš spoustu kamarádek co jsou těhotné,ktomu sem pořád v pracovní neschopnosti,do práce se mi nechcevjelikož mě tam nečeká nic dobrého je to těžký 😒z

sedlackovak
5. led 2017

@victoriaj šťastná to žena 😉

katerinaf27
autor
8. led 2017

@victoriaj My taky počkáme na tu druhou menstruaci 🙂 A už teď prostě vím, že zas do dvou měsíců budu těhotná 🙂 A gratuluji!

@sedlackovak Tak mysli na to, že ony to třeba prožívali taky - jen se to prostě neví 🙂 Každá 2-3 žena potratí, nemají to napsané na čele. Pořád lepší takhle brzo, než třeba v 20tt kdy už je to prostě porod mrtvého dítěte. Ber to z lepších stránek 🙂 To pude! 🙂

lucinka58
8. led 2017

@katerinaf27 Za mě snažit se hned. Po samovolném můžeš a nemusíš čekat. Já po samovolném otěhotněla hned 🙂

katerinaf27
autor
8. led 2017

@lucinka58 Ale zase mi je divné, proč doktor říkal ty 2 měsíce ☹ Jako asi pro "jistotu", no... Ale taky mě to láká 😀

nevesta2708
8. led 2017

potratila jsem ve 12tt, pockali jsme sestinedeli+2 menstruace na ,,srovnani" (i psychicky si musis odpocinout) a treti menstruace neprisla..ted jsem v 17.tt:slight_smile: Hodně štěstí!!

sedlackovak
8. led 2017

@nevesta2708 paráda kéž by se to povedlo i nám ostatním

katerinaf27
autor
8. led 2017

@nevesta2708 Tak to jsi ale byla na revizi ne? To je zase něco jiného 🙂 A moc blahopřeji!