Jak často se snažit o miminko?

pajaa51
4. zář 2020

Ahoj všichni, snažíme se s přítelem o miminko a podle ms kalendáře mi to vypočítalo ovulaci na Po 7.9. a plodné dny od 2.9. - 8.9. a ms jsem měla 24.8. - 28.8.
Dělám si ovu testy od soboty 29.8.
A chci se zeptat,kdy se máme snažit,jestli den před ovu nebo den ovu nebo přesně na ovu. Od neděle 30.8. jsme měli sex a ob den a teď nevím jak to shrnout skrz tu ovulaci, jestli to taky musí byt ob den,aby spermie dozrali... Jinak používám k tomu ještě gynex na otěhotnění 18.9. to budou tři týdny, takže vysadím. Gynex mi pomohl k ms,kterou jsem neměla dva měsíce ze stresu,tak doufám, že pomůže i k otěhotnění.Prosím o zkušenosti a rady moc dekuji.

sigyn
4. zář 2020

Zahodit kalendáře, tabulky a užívat si a užívat. Až to budete nejméně čekat, tak to přijde. 😉

pajaa51
autor
4. zář 2020

@sigyn to právě není tak lehký, každý den se právě nevidíme, protože je na stavbě. Zvládame to celkem obden zatím a proto me zajímá,jak to udělat kdy to je nejlepší, jestli den po ovu na ovu nebo před ovu, lámu si s tím hlavu právě jsem z toho zmatená...🥺 Právě,aby ty spermiky stihli dozrát nevím,hesrli je dobry mit každý den sex 🥺

fafetka
4. zář 2020

@pajaa51 jestli to zvádáte obden, tak je to podle mně ok a nemůžete minout. Jednou to přijde. U zdravého páru by to mělo do roka klapnout 😉hodně štěstí🍀

e7
4. zář 2020

Já jsem sice měla od doktora přesně dny kdy se máme snažit ale nebojte se klidně každý den 😊 my jsme zvládli tři dny za sebou ale pak už nás to ani jednoho nebavilo ale povedlo se 🙏 klidně začněte před ovulací, spermie si dyztak počká když bude chtít

pajaa51
autor
4. zář 2020

@fafetka tak zatím čekám na ovulaci, takže teď ob den to zvládame,ale pak až bude po ovu, tak se to zas vrátí do normálu hlaveň víkendy někdy ne celý a pak středy.
@e7 Dobře dekuji Vám za rady, aspoň trošku jsem klidnější 😅
Posílám fotku ovu testů, takže asi vypadá,ze ten ms kalendář má pravdu 😅

pajaa51
autor
4. zář 2020
sigyn
4. zář 2020

@pajaa51 Tak prostě kdykoliv to jde a je chuť. Jakmile z toho začnete dělat start raketoplánů - měřit data, pít čaje a každý den si říkat.. už? UŽ? Tak to budete jen oddalovat. Prostě si řekněte, že jste připraveni mít dítě a ono to přijde samo. On ten klid v hlavě se hodně podceňuje..

nattt
4. zář 2020

Ja si taky koupila ovu testy, nakonec jsme spolu spali neplanovane, kdyz mi ovu test nic neukazal (asi 5 dnu pred silnou ovu carkou), takze me ani nenapadlo, ze by to mohlo vyjit, ale vyslo to 🙂 jinak predtim jsme se snazili asi 10 mesicu, pocitala jsem ovulaci jak divá a nic. To clovek asi nevymysli 😀

pajaa51
autor
4. zář 2020

@sigyn to je fakt chce to klid a nestresovat se,ale u me je to těžký ja jsem takova dost stresujici ze všeho špatna minulost... Takže proto ted užívám ty kapky a cítím se klidnější asi nikdo nemáte zkušenosti s kapkami gynex?

pajaa51
autor
4. zář 2020

@nattt já právě mám nakoupeny plno ovu testů,abych zjistila ovulaci a nakoupila jsem ji ovu testy evelina ,jtery teda byli pěkne drahy jsou to testy přes apliakci,ze to nějak hlídá ten mobil... Noo zniva bych je už asi nekoupila radši bych šla do clearblue digitální. Tak doufám,ze to vyjde. Snažíme se nebo spíš ja nestresovat se. Takže si myslíte,ze klidně ty tři dny za sebou můžeme? V neděli v pondělí kdy je ovu a pak v úterý po ovu?

mamio
4. zář 2020

Skončila mi menzes, řekli jsme jo chceme mimino, tak jsem do toho šli každej den krom jednoho, a za 14 dni pozitivní test. Neřešit co má být bude, tady to šílený sledování je na palici hlavně pro tebe.

nattt
4. zář 2020

@pajaa51 myslim, ze muzete. Ono hlavne miminko prijde, az samo bude chtit 🙂 takze jak tady pisou ostatni: uzivejte si milovani kvuli milovani, hlavne procitit tu lasku a radost. My meli casto sex z povinnosti a nic z toho nebylo. Jak rikam, nezalezi na presne hodine nebo dni. Kazde telo je jine, aplikace muze byt uplne mimo a ovu testy spis orientacni. My jsme se milovali v nedeli a ovulai jsem mela az ve ctvrtek, coz je dost dni a vyslo to. Predtim jsme se milovali treba den dva pred ovu i v den ovu a nic. Nekomu to vyjde jen se na sebe podiva a nekomu to trva... pribehy jsou fakt strasne ruzny..kdy otehotnela i zena, ktere rekli, ze dite mit nemuze.. proste tohle vsechno je ve hvezdach, je to neco mezi nebem a zemi a je to zazrak (ano, otrele fraze, ale...). Takze proste se milujte, kdyz na sebe mate chut 🙂

pajaa51
autor
4. zář 2020

@nattt děkuju moc. Dobře tak,jak nám to vyjde to zkusíme 😁. Je něco na tom, když žena nemůže nikdy otěhotnět a otěhotněla, každá žena je jiná... Právě proto je to celkem stresující.

nagojka
4. zář 2020

Terminove to mame uplne stejne...Kalendarove ovu v pondeli 7.9.merim BT...vcera mi teplota z niceho nic vyskocila tak sem byla zklamana ze uz je po ovu pac pritel nebyl doma...1.9. v utery sem udelala ovu test a byl jasne negativni..vcera po te teplote me neskutecne pichalo v podbrisku na leve strane...tak sem udelala v 17:00 dalsi ovu test a byl jasne pozitivni(i dle nazoru holek. tady)...takze ovu misto v pondeli probiha bud dne a nebo zitra...tim chci rict ze kalendarni metody sem se drzela pres pul roku a bylo k nicemu...nazaklade toho sem chodila k dr ktery mi rikal porad ze ovu nemam...Diky mereni BT sem zjistila ze ovulaci mam a je to mnohem presnejsi metoda nez kalendsr🙂na ten se vyprdni a milujte se kdy chcete a ne kdy mas ovu...Ale jinak je pry nejlepsi snazeni v plodnem obdobi ob den.dva dny pred ovu,v den ovu a treba i den po..Jenze kazda sme jina🙂drzim palce at to brzo vyjde...

ruzova_pastelka
4. zář 2020

Z těch tří možností je to jedno. Spermie v těle přežijí až pět dní. Pokud nemá muž vyšetřené spermie, je lepší obden až ob dva dny. Ale opět, i když máte sex každý den, tak je v ejakulátu část spermií zralých, jen se trochu snižuje pravděpodobnost otěhotnění. Takže zopakuji, co už někdo psal výš. Kašli na to a užívejte si!

nikol125
4. zář 2020

My kolem ovu jsme měli sex každý den, protože jsem se bála že kdyby to bylo ob den nebo ještě dýl tak to ve mě “nevydrží” takže to radši pojistit takto.. 😂 snažili jsme se půl roku a nic a 7 měsíc jsem říkala že to prdíme že to budem zkoušet ob den pokud se to uchytit má tak uchytí.. no a ono to vyšlo, otázka jestli to byla náhoda nebo je to fakt lepší.. myslím si že ale je, aspoň fakt ty spermie stihnou pořádně dozrát 👍🏻😁

pajaa51
autor
4. zář 2020

@nikol125 tak to je super 😄 děkuju vám všem,uklidnili jste mě,tak snad nám to brzy vyjde 😄