Jak na ovulačním testu poznám, kdy mám ovulaci?

gabriella84
24. pro 2012

mám jednorázové ovulační testy a už dva dny mám pozitivní první byl slaby dnes je silnější jak poznám kdy mám ovulaci? Je to muj první cyklus po samovolném potratu ☹ Měla jsem to po 7týdnech a ted je to 11 až 12 den po menzes. Můžete mi prosím poradit? Děkuji

andulka86
25. pro 2012

ahoj
@gabriella84 já měla 14 DC tu testovací čárku stejně silnou jako kontrolní, ale ta barvička byla přeci jen o něco malinko slabší, ale ani né o odstínek, ale byla trošilinku světlejší. To bylo zhruba ve 14h, druhý den ráno jsme se snažili, tedy 15 DC a podařilo se. Vím, že všichni dbají na to, aby byly oba dva pruhy stejně silné a stejně barevné, ale každému stačí na spuštění vajíčka jiné množství LH hormonu a každému trvá následné prasknutí folikulu jinou dobu, takže když už budou čárky skoro stejné tak jděte klidně na věc, aby druhý den už nebyla čárka zase slabší. Držím palce 🙂

arwen2010
25. pro 2012

Souhlasím s Andulkou. Když druhá čárka je hodně viditelná tak je to potřeba pojistit sexíkem. Někdo říká, že ta testovací by měla být i silnější ale já nevím jsou to jen dva dny v měsíci tak raději jednou sexovat víc než se čekat, čekat a pak je pozdě. 🙂

gabriella84
autor
25. pro 2012

Tak já mám dnes třetí den čárky dvě ale dnes je to víceméně stejné ty čárky jsou obě stejné včera i předevčírem byla jedna slabší je to dnes 12ty den po menzes, no tak snad bude stačit když jsme sexovali předevčírem večer včera ráno i večer a dnes večer zítra jedu s dětmi k babičce pro dárečky 😀 děkuji moc všem. Předtím stačilo málo a čekali jsme malého a to byl nečekaný 🙂 pak přímo podle výpočtu kdy jsem měla menzes pravidelně co 18 dní jsem zapadla anmiž bych to plánovala protože jsme byli zrovna pohádaní a sex byl jednou za měsíc a já zrovna zapadla 😀 ale chtěli jsme miminko tak jsme se začli těšit a ouvej asi bylo moc nemocné. Tak snad ted to vyjde a bude vše v pořádku.Měla bych krásný dárek v lednu mám narozeniny tak kdybych to pak zjistila byli by to nejkrásnější narozeniny 😀 Děkuji

andulka86
25. pro 2012

to je fakt super, že je manžel ochotný k takové frekvenci snažení 🙂. radši to dneska ještě pojistěte, však zítra si odpočine. Moc držím palce 🙂))

arwen2010
25. pro 2012

já měla včera pozitivní test takže taky hezký dárek. Ale dnes mě moc bolí bříško :(

gabriella84
autor
25. pro 2012

@arwen2010 GRATULUJI!!! A lehni si a odpočívej opravdu po tom co mám zasebou jsem řekla že kašlu na uklid a lítáni okolo všeho miminko je duležitější a tak si lehnu a kašlu na vše do ted jsem si uklidila přemýstila skřín a vygruntovala ted už budu jen odpočívat i když ještě nejsem... nestojí to zato uklidit mohou i muži nebo můžou pomoct děti mám skoro 10letou dceru a skoro 4letého syna takže musí pomáhat 😀
andulka86 on není tak ochotnej spíš se mi snaží vynahradit to co mi ted vyváděl 🙂 ale co i kdyby pak odešel byla jsem na dvě děti uplně sama tak to zvládnu i ted přítel s náma je teprve rok a půl.Ale to je na dlouhé povídání prostě to nemám jednoduché. Ale miminko chce taky tak se snad umoudří 🙂

eiram2010
25. pro 2012

Ahoj já vyzkoušela ovu testy poprvé, včera jsem zkusila 2 a nic tam nebylo a dnes 13 DC a byla tam plná stejně silná čárka jako je ta testovací. Těsně před tím jsme měli sexík tak uvidíme 😀 Asi bych se snažila i kdyby tam byla slabá, nikdy nevíš kdy se zadaří 🙂

gabriella84
autor
25. pro 2012

přesně já taky jsem zkoušela i dřív nikdy nevíš kdy se zadaří. 😀 zítra přidám fotku ovu testu dnes a včera ty dřívější asi nenajdu ☹

gabriella84
autor
25. pro 2012

@eiram2010 to jsou moje ovu testy od 23.12 do dnes navrchu je dnešní

eiram2010
26. pro 2012

@gabriella84 já jich měla 5,měla jsem měřit podle 28 cyklu od 11 dne, měřila jsem od 10 a 13 DC tam byla plná stejně silná čárka. Dnes už jsem se na to vykašlala, naštěstí byl čas se tulit. Tak na to hupsnem každý den a uvidíme. Až přístí měsíc podle toho jak se nám zadaří, budu řešit jestli budu testovat dál,přijdou mi to trochu vyhozené peníze.Jjinak jsme na tom úplně stejně 🙂

gabriella84
autor
3. led 2013

Ahojte holky tak jak na tom jste? Cítíte nějáké příznaky? že by se něco povedlo? Já až na asi chřipku a bolesti v podbřišku a výtok nic i když to samé jsem měla u předchozího těhu. Tak uvidíme cca 1ého bych to měla dostat. Dnes mám narozeniny tak snad se mohu za týden těšit na // Uvidíme 🙂 Jak je to s bazalní teplotou jaká by asi měla být? nikdy jsem to nezkoušela.

gabriella84
autor
4. led 2013

@eiram2010, arwen2010, andulka86 ahoj prosím tě nemáš zkušenosti já mám asi ducha na těh.testu 😅 jsem z toho taková divná mám zase brutální chřipku nebo co to je ale neodolala jsem a udělala si test i když je to teprve asi 10den od plodných dní myslíš že je to možné? nebo spíš mám vydiny 😨 ??

eiram2010
4. led 2013

@gabriella84 Ahoj, zkušenost nemám,ale teď jsem tu řešila od kdy je to vidět aprý je to od 10 dpo možné, jak u koho. Budu ti přát ať sílí 🙂 Já jsem dnes taky 10 den, včera jsem tam nic neměla tak ještě 1-2 počkám.

eiram2010
4. led 2013

@gabriella84 jinak já na sobě vůbec nic necítím, ikdyž jsme se trefili ty správné dny tak uvidíme. Dnes jsem mluvila s kamarádkou a je 2 dny po operaci mimiděložního těhotenství, byla prý ve 4 týdnu a vůbec nic necítila. Snažili se rok.Pravda je, že je hrozně hubená.
A myslím si, že jestli na těhu testu je duch tak to bude mimi 😀

eiram2010
4. led 2013

@gabriella84 Já měla jiný ovu test, takový umělý a tam se moč nakapala kapátkem, 2 dny nic a pak 13 DC dvě stejně silné čárky. Takže tomu moc nerozumím, ale holky na diskuzích psaly, že ovu test ti ukáže i těhotenství, takže když ho teď zkusíš a budeš tam mít 2 stejně silné čárky, tak by to mělo být těhu.Tak držím palce ať to tak je 😀

gabriella84
autor
4. led 2013

@eiram2010 Tak to mě nenapadlo s tím ovu testem vyzkouším 😀 no já minulý těhu to co jsem potratila cítila hned od začátku boleli mě prsa,bylo mi zle,pálela mě žáha a já nevím snad všechny možné příznaky a ted jen asi nějáká chřipka trochu citlivost prsou a bolení břicha tak uvidím skusím ten ovu test a uvidím jinak další vyzkouším příští týden já zkoušela den před silvestrem nic pak 2.1 taky nic a dnes uplně slabej duch ale taky mám test který je citlivý až od 25mol Tak uvidím 😀 hned pak napíši 😀 A od ted jen ležím a nic nedělám 😀

baru7
4. led 2013

myslím, že podstatou ovu testů je detekce zvýšení hladiny LH hormonu, k níž dochází 24-48 hodin před ovulací...takže v případě pozitivního testu je třeba se následující dva dny pořádně snažit 🙂

eiram2010
4. led 2013

@gabriella84 nebyl by tam žádný duch kdyby to nebylo těhotenství 😀 a holky mi psaly, že 10 DPO na testu neměli nic a 11 den už tam měly ducha 😀

gabriella84
autor
4. led 2013

@eiram2010 na ovulačním nemám nic ale v pondělí skusím znova. tak uvidím 🙂

eiram2010
4. led 2013

@gabriella84 hlavně, že je doušek na těhu testu 😀

poirot
5. led 2013

Ahoj, chtěla bych se zeptat. Pokoušíme se s manželem o první mimi, tak nemám ještě moc zkušeností. Dělala jsem si ovulační testy a vychází mi jeden den slabá čarka, druhý den silná (stejná jako kontrolní) a třetí den opět slabší. Tak bych se chtěla zeptat, kdy je nejvhodnější doba na to skočit 😉 . S manželem jsme _na to poctivě skákali" hned ode dne, kdy se objevila ta slabá čárka. Raději, člověk nikdy neví. Ale chtěla bych vědět, jaké maté zkušenosti vy? A ještě jeden dotaz mám - je to teprve šest dní od první slabé čárky a tedy našich snah. Příští týden ve středu mám mít své dny (které už začínám nesnášet ), a už dva dny cítím takové divné bolesti v podbříšku, uplně jiné, než když mi má přijít menses. Ale nevím. Dnes jsem navíc nějaká chcíplá, tak jsem celá taková mimo. Doufám, že nevadí, že jsem se k vám takhle vetřela a hned otravuju, ale budu ráda za jakékoli zkušenosti z praxe 🙂

eiram2010
5. led 2013

@poirot určitě zkoušej všechny dny, prý se má i 2 dny před ovu a 2 dny po. My se těď trefili před, při ovu i po, mám to dostat za 4 dny,ale zatím test negativní, dotoho jsem taky nějaká divná,ale vůbec to nevypadá, že by se povedlo. každá to máme jinak tak už z toho začínám bláznit 🙂

poirot
5. led 2013

To já mám zase většinou stavy, že si přijdu, že jsem. Motá se mi hlava, je mi nevolno (ani jedno se mi normálně nestává), ale je to nejspíš psychické. A měla jsem takovéhle stavy už dvakrát před menstruací a pak stejně přišla 😖 Takže tomu moc nevěřím (ale stále doufám 🙂 ) a uvidím příští týden. Každý mi radí, abych na to nemyslela, že to pak přijde samo, ale ono se to lehce řekne. Alespoň mě to nějak nejde. Ještě navíc, když sleduju ovu a plánuju, kdy na to skočit a kdy radši šetřit 😉 Snad nám to brzy všem vyjde.

gabriella84
autor
6. led 2013

@poirot Ahoj já to měla podobné jako ty před ovu jeden slabší pak dvě stejné a pak zase slabé skočily jsme na to vlasně od 23.12 do 25.12 i několikrát denně a pravděpodobně se to povedlo 😀 mám ducha na těhu testu ale mě to ted vycházelo ta ovu trochujinak mám to dostat až 10.1 Já už sice dvě děti mám ale nikdy jsem neměla problém zapadnout spíše po samovolných potratech se to prostě něják nedařilo a mám velký problém donosit ☹
Takže schrnuto někdy je lepší víc než mín a pokud chceš mít jistotu že jsou spermie dosti rychle a silné je dobré to zkoušet ob den jak píše eiram2010 To se potom ani nemusíš bát že se netrefíte na ten správný den 😀

gabriella84
autor
6. led 2013

@eiram2010 hele fotky testu včera a dnes spodní je včera
já mám ale taky bolesti břicha už třetí den nevím čím to je? Ale dnes mi je jakž takž až na tu příšernou chřipku ☹

eiram2010
6. led 2013

@gabriella84 Tak hlavně ať sílí 🙂
mě ukázal ovu test 25 večer 2 plné silné čárky, tak jsem to počítala od toho dne, dnes by to mělo být jako 12 dpo.Včera test negativní a ještě k tomu jsem začala malinko špinit, což nikdy nemám. Někdo mi psal,že by se mohl teprve usazovat oplodněné vajíčko.Mám to dostat za 3 dny, 9.1 ráno, tak počkám.Celou dobu mě píchalo na levé straně a pobolívá mě břicho.Jinak kromě bolení hlavy,žádný příznaky. Mám v tom všem hrozný guláš,asi jak to pořád řeším 🙂

gabriella84
autor
6. led 2013

no to může být mě břicho bolí celkem dost.a taky jsem trochu špinila.Ale každý to může mít jinak opravdu mužeš být těhu pálení žáhy tomu odpovídá 😀 Tak držím palečky moc moc moc at se to vyvede.No já už taky zítra si prostě zajdu na gyndu a k obvodákovi protože mi je fakt děcně a uvidím co mi kde řeknou jen doufám že to děcka nechytí už tak mám malého 3měsíce doma tak jsem se těšila že pujde zítra do školky.Tak doufám že pujde.

poirot
6. led 2013

Ahoj holky, díky za vaše názory. Už si přijdu jako blázen, pořád někde něco pročítám a hledám o snažení, těhotenství atd. Kdybych neměla internet, bylo by to možná lepší. No ale to bych nebyla zase tady na koníkovi 🙂 Jinak tedy gabrielle84, závidím ti toho "ducha" 🙂 . Říká se, že sice na ovulačním by měla být čárka stejně silná jako kontrolní, ale na těhu testu stačí právě jen ten dušík 😀 Já se sice zařekla, že si tento měsíc těhu test dělat nebudu (zase bych měla nějaké naděje a pak nic) a nechám tomu volný průběh, ale dnes jsem byla v lékarně pro jitrocelový sirup a neodolala jsem a jedno balení jsem si koupila. Zatím ho mám schovaný v kabelce, aby ho manžel neviděl, protože jsem se dušovala, že si ho dělat prostě nebudu. Když ale já jsem tak zvědavá, co kdyby náhodou.
Jinak jsem někde v začátcích diskuse četla, že si některá snažilka postěžovala na cenu ovu testů. V dr. Maxovi mají těhu testíky za 28,- (v balení jsou dva) a ovulační za 30,-. Tak to není zase taková zátěž do rozpočtu. Nejdráž vyjde ten první měsíc, kdy si musíme zjistit, kdy ta ovulace vůbec je. Pak už snad bude stačit jen v těchto dnech testovat, kdy naběhnou čárky. Alespoň myslím.

apfele
9. led 2013

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, ze zvědavosti jsem si koupila ovulační test, poslední MS jsem měla 27.12. , nyní jsem 14DC, na testu je čárka, ale je spíše světlejší a slabší - znamená to, že ovu bude nebo jsem jí měla? děkuji za odpoveď.

poirot
9. led 2013

@apfele Ahoj, na příb. letáku sice píšou, že slabá čárka je test negativní a neukazuje přicházející ovulaci. Někde jsem zase četla, že každý má jinou hladinu hormonu a proto i jinak slabou/silnou čárku. Nicméně mi bylo porazeno, abychom na to skočili hned, jak se mi na testu něco objeví. Za to nic nedáš 😀