Jaké máte příznaky ovulace?

kapunka
10. dub 2008

ahojky - snažilky, těhulky i maminky - jaké na sobě pozorujete příznaky, když má přijít ovulace???

bolí vás například bříško? a jestli jo tak, kde a jak?

myslím, že by tahle informace mohly hodně snažilkám pomoct!!! 😎

daji
22. dub 2008

znie to trocha cudne ale ja neviem kedy mam mat tu ovulkaciu. naposledy som mala menzes od 5 - 9 aprila ale z toho prve dva dni boli len po jednom flaiciku. a 18 a 19 aprila sme sa snazili o dietatko. teraz neviem na com som

daji
22. dub 2008

mozem byt v tom?

daji
22. dub 2008

odvtedy ubehlo len par dni a mna bolia prsia a vajecniky. myslim si ze tak skoro sa to zistit neda. menzes dostavam vzdy zaciatkom mesiaca okolo 6 - 7.

daji
22. dub 2008

teraz neviem ci bola sanca na otehotnenie alebo nie

pospichalka
22. dub 2008

Daji: těhotná už můžeš být, ale na příznaky je brzy. Bolest prsou a v podbříšku mohou taky značit blížící se ovulaci. 😉

misule82
22. dub 2008

ahoj holky, mám dotaz 😉
už asi dva roky mě vždycky píchne v pravé části podbřišku. když si ho promačkám, tak bolest necítím, tak usuzuju, že slepák to asi nebude, spíš vaječník. Máte s tím někdo zkušenosti? Ovu to být nemůže, měla jsem to i při braní HA. Stává se mi to párkrát do měsíce a někdy mám dlouhou dobu pokoj... Tak by mě zajímalo, co by to mohlo být.

petrzalkaa
11. říj 2008

pokračujem v tejto téme nakolko som začala brať Femigard a teraz mám krásny ovu hlien /predtým som ho skoro vobec nemala/

a chcem sa spýtať: som 8DC a tento zvýšený priesvitný ovu hlien mám druhý den, kedy asi podla tohto možem mať ovu? nie je to skoro?

elana
11. říj 2008

Někdo má plodný hlen i třeba 4 dny před ovu, asi bych považovala odteď tak týden za vrcholně plodné dny a obden se snažila 😉

petrzalkaa
12. říj 2008

dakujem elana 🙂
asi tak nejak som to aj ja myslela...a je lepšie sa snažiť obden?

lienka79
12. říj 2008

ked mas ovu a citis to,tak jednoducho vies,ze je to ono.,.
Napr. ja mavam niekedy taku bolest vajecniku..ze,az...
Picha ma v podbrusku,vlavo,alebo vpravoa mam husty sekretovity hlien 😀

petrzalkaa
12. říj 2008

lienka
no sem tam ma popichava v pravom vaječníku, asi to bude ovu, no za par dní, ešte to len slabo cítim....

petrzalkaa
13. říj 2008

mávate aj iné príznaky, kedy viete, že je to ovu? okrem tých bolestí vaječníkov?

mamartinka
13. říj 2008

baby poradite aj mne.ja tiez neviem ako si mam zistit ovulku.menzes mi skoncil 08.10. to sme sa snazili uz v piatok a vcera.predvcerom a vcera ma strasne pichalo v lavom boku.aj ked som si to stlacila.ale strasne to bolo.a ta bazalna teplota sa ako meria?mozem si to ka zdy den treba len rano merat?dakujem mockrat.

slnieckova
13. říj 2008
guiri
13. říj 2008

Ahojte babule,

ja som do tejto temy len tak nakukla a neda mi sa nespytat na vas nazor.
Stalo sa vam niektorej ze ste ku koncu menstruacie mali hlien velmi sa podobujuci na ten ovulacny? Myslim tym taky tahavy, soplovy,no proste ovulacny? Pytam sa, lebo viem ze vela bab tu otehotnelo ku koncu alebo pocas menstruacie.
Dik 😉

petrzalkaa
13. říj 2008

ahoj guiri, tak toto sa stalo aj mne, tesne pred ovu som mala taký hlien a nechapem ako je to možné, ja som ale zatial neotehu..... 😢
nerozumiem tomu, lebo pred ms by mal byť hlien bud hustý,alebo žiany....???

petrzalkaa
13. říj 2008

mamartinka to pichanie bude asi ovulácia...aj ja som asi tri dni po skončení ms začala mať ovu hlien, ale kedy presne nastúpi ovu, netuším..... ☹ mne sa bazalka nechce merať... 😎

andelka
13. říj 2008

Před ovu (ale nevím přesně kolik dní, stejně je to idndividuální) se může objevit hlen podobný ovulačnímu, říká se tomu druhá vlna estrogenů. Taky to mívám, ale tak v půlce LF.

petrzalkaa
13. říj 2008

andelka a čo znamená druhá vlna estrogenov?

petrzalkaa
14. říj 2008

som dnes 11 DC a včera večer 10DC som mala pichanie a neskôr dosť bolestivý pravý vaječník, že som ledva mohla sedieť a dnes už nič necítim, asi už ovu teda prebehla, ale myslím, že je to skoro, neviem, no cyklus mám 28 dnový
Máte niekto takto skoro ovu?

andelka
14. říj 2008

petrzalka: Odtud si to pamatuju a i na kurzu STM to říkala instruktorka:
"Hlavní vliv na změny v teplotě, hlenu a čípku mají dva hormony - estrogen a progesteron. Estrogen vyvolává snížení teploty a tvorbu hlenu, progesteron naopak zvýšení teploty. Zatímco progesteron je produkován žlutým tělískem a je tedy typický pro druhou polovinu cyklu, estrogen se tvoří ve dvou vlnách - první vrcholí jeden až dva dny před ovulací, druhá (slabší) vrcholí asi v polovině luteální fáze. Tento druhý vrchol může být provázen snížením teploty a krátkodobým výskytem hlenu. Nemusíte se tedy bát, že by se jednalo o obnovené plodné dny cyklu či špatnou funkci žlutého tělíska."

petrzalkaa
14. říj 2008

andelka dakujem,si zlatá
ešteže to vie niekto takto pekne vysvetliť 😉
hned som múdrejšia....tak dúfam, že to bude všetko správne fungovať...

nektarine
8. led 2009

Ahoj holky, nečetla jsem všech 10 stránek před mým příspěvkem, takže nevím, jestli jste si o tom už nepsali, ale...
Je možné, že mám ovu i když beru už šest let HA? Je to vždy zhruba v půlce cyklu, (teď asi po čtvrté za sebou) žádnou bolest ani píchání necítím ale mám mnohem větší chuť na sex a jinej výtok jakoby slabý špinění, ale čistý (neví, ja to popsat).
Znamenalo by to pak, že HA správně nefunguje?

renat2
8. led 2009

Ahoj holky, tak sjem zavítala na stránky🙂

nektarine: Možná mám odpověď na tvou otázku, já jsem měla to samé, po braní HA přes 6 let jsme na sobě začala objevovat právě příznaky, jako ty, poprvé asi v srpnu, protože jsem stejně chtěla vysazovat (listopad), tak sjem z toho nedělala vědu, ale doktorce jsme se svěřila a ona, že je to možné, že už prostě ta hladina hormonu nefunguje, že se to někdy stává. měla jsem 6 let stejnou HA, ještě tu třífázovou, takže jsem se tomu nedivila. A měla jsem to přesně jak popisuješ. V půlce cyklu pobolívání, a slaboulinké špinění spolu s hlenem..

ismail
24. dub 2009

Ahoj vsem, potrebovala bych od vas poradit. Dneska jsem 17. den cyklu a objevilo se u me slabe hnede spineni a nevim co to je. Podle ovulacnich testu, 14. den slabsi carka, 15 den carka silnejsi nez kontrolni a 16 den opet slabsi carka. Bazalni teplota, do 15 dne okolo 36,5 16 a 17 den 36.9. Myslela jsem tedy, ze ovulace byla 15 den, ale proc tedy 17 den spinim? Nevite nekdo? Diky
Jeste dodam, ze na srovnani cyklu beru utrogestan, takze je zhruba 28-30 dni.

buklinka
3. kvě 2009

Holky, já mám problém v tom, že mně při ovulaci nebo před to nevím děsně bolí podbřišek na pravé straně, jednou jsem z tím skončila v nemocnici. Nakonec mi našli prasklou cystu a krev v podbřišku, kterou my laparoskopicky odstranili. Zrovna dneska mi to opět na pravé straně bolí tak jako minule, mám strach, aby tam ta krev nebyla znova. Nevím co s tím mám dělat. Změnila jsem HA a právě v tuto dobu mám šílenou chuť na sex. Je to ale fakt strašný.

majki83
11. čer 2009

ahojky...
tak jsem to tu taky pročítala, ale vůbec z toho nejsem moudrá. Vysadila jsem HA a 17DC mě začalo bolet v podbřišku, dneska je to už 4 den a já už jsem z toho hotová. Nevím, jestli je to právě tím, že jsem vysadila nebo jestli je to něco jinýho. Občas mi to poleví, ale pak zase to začne, nejhorší je to když třeba dosedám na židli. Hlen nemám žádný. Je to normální?? Už přemýšlím, jestli si nemám skočit k dr.

rimmel
3. pro 2009

ahojte, chcem sa opytat....uz asi tretikrat od porodu mam take cudne bolesti v podbrusku..nie menstruacne ale take skor ako keby to tam horelo trosku alebo tak neviem to popisat..

rozmyslam ci to nebude ovulacia? neviem ale ako ovulacia boli nakolko si to uz nepamatam, hak berem od 18tich a ked som chcela otehotniet, podarilo sa hned po vysadeni hak pri prvej ovulacii a to uz si fakt nepamatam..iba ze ma bradavky boleli resp boli citlive a teraz to tazko zistim, nakolko stale kojim a vlastne aj ma bolia ale neviem ci si to len nenamyslam.

ps kramy som este nedostala.

a boli to na oboch stranach vsade..nie iba na jednej alebo taaak

bluemchen
14. led 2010

Ahoj holky poradite mi nekdo? kdyz se objevi ovulacni krvaceni, nastane ovulace pred nebo pri tom krvaceni?

elana
14. led 2010

Teoreticky při ovulaci - jak praskne folikul, tak s tou tekutinou se vyřine i nějaká krev...