Jaké máte příznaky ovulace?
ahojky - snažilky, těhulky i maminky - jaké na sobě pozorujete příznaky, když má přijít ovulace???
bolí vás například bříško? a jestli jo tak, kde a jak?
myslím, že by tahle informace mohly hodně snažilkám pomoct!!! 😎
Stručné shrnutí
- Příznaky ovulace často zahrnují bodavé, píchavé bolesti v podbřišku obvykle na jedné straně, které ženy popisují jako trvající zhruba 1,5–3 dní (u některých i delší), a mohou být doprovázeny nevolností nebo zvýšenou chutí na sex.
- Spolehlivé domácí metody určování ovulace zmíněné v diskuzi jsou měření bazální teploty (BT), pozorování hlenu (průhledný „bílek“ nebo vodový hlen) a ovulační LH testy; jako pomocné nástroje byly jmenovány weby/programy FertilityFriend a Wunschkinder.
- Při silných bolestech nebo podezření na komplikace diskuze doporučuje lékařské vyšetření a zobrazovací metody (UTZ), přičemž v některých případech byla v diskuzi řeč o revizi a laparoskopii; v textu byly také zmíněny léky/doplňky ovlivňující cyklus: Utrogestan, Pregnyl, Femigard, kontryhel, mukolytika (Mucosolvan, Ambrobene, Robitussin) a olej z pupalky.
Q: Jaké jsou typické příznaky ovulace?
A: Typické příznaky uváděné v diskuzi jsou bodavá píchavá bolest v podbřišku často na jedné straně 1,5–3 dní před ovulací, průhledný tažný hlen („bílek“ nebo vodový), zvýšená chuť na sex a někdy nevolnost nebo pocity nafouknutí.
Q: Jak doma ověřím, kdy mám ovulaci?
A: Doporučuje se každé ráno měřit bazální teplotu (BT) ve stejnou dobu, sledovat hlenu (průhledný tažný hlen označuje plodné dny) a doplnit to ovulačními testy LH; pro vyhodnocení grafů byly zmíněny weby/programy FertilityFriend a Wunschkinder a ultrazvuk (UTZ) může potvrdit folikul kolem ~22 mm jako známku blížící se ovulace.
Q: Jsou ovulační testy spolehlivé?
A: V diskuzi ženy uváděly, že ovulační testy detekují LH v moči, ale mohou dávat falešně negativní i falešně pozitivní výsledky; někomu testy ukázaly jasné čárky, jiným pouze stíny nebo rozpor s BT.
Q: Může nachlazení nebo mukolytika změnit „plodný“ hlen?
A: Některé ženy v diskuzi navrhovaly vyzkoušet mukolytika jako Robitussin, Mucosolvan nebo Ambrobene ke „ředění“ hlenu a lékařka v diskuzi údajně doporučila sledovat hlen při užívání sirupů na zahlenění; jde o anecdotal tip, ne všeobecně prokázanou terapii.
Q: Jaké léky a doplňky v diskuzi ovlivňovaly cyklus nebo symptomy?
A: V diskuzi byly zmíněny Utrogestan (po jeho užití uživatelka hlásila dřívější ovulaci a zkrácení cyklu na 18 dní), Pregnyl, Femigard a kontryhel (pro podporu sliznice), mukolytika Mucosolvan a Ambrobene, Robitussin a olej z pupalky jako doplněk pro zmírnění PMS.
Q: Kdy vyhledat lékaře při ovulačních bolestech?
A: Vyhledat lékaře při silných, přetrvávajících nebo náhle zhoršujících se bolestech, při krvácení nebo při podezření na prasklou cystu; v diskuzi jedna žena měla prasklou cystu s krví v břiše a byla nutná laparoskopie.
Závěry z diskuze
Shoda
- Mnohé ženy v diskuzi pociťují ovulaci jako bodavou bolest v podbřišku, obvykle jednostranně, a pozorují změny hlenu (průhledný, tažný „bílek“) jako znak plodného okna.
- Měření bazální teploty (BT) a pozorování hlenu jsou v diskuzi považovány za užitečné a dostupné metody pro určení ovulace.
- Při silných bolestech nebo abnormálním krvácení je nutné lékařské vyšetření včetně UTZ, revize nebo laparoskopie.
Sporné názory
- Některé ženy doporučují užívat mukolytika (Robitussin, Mucosolvan, Ambrobene) k „ředění“ cervikálního hlenu, zatímco jiné varují, že jde o neověřenou metodu a nelze ji považovat za standardní léčbu.
- Některé účastnice považují ovulační kalkulačky a ovulační testy za užitečné, jiné poukazují na časté odchylky a falešné výsledky (rozdíly mezi BT, testy a grafy).
Otevřené otázky
- Proč některé ženy pociťují ovulační bolest i několik dní až týdnů před údajné ovulace a jak tento jev biologicky vysvětlit?
- Jak časté jsou falešné pozitivní či negativní výsledky ovulačních testů u individuálních žen a jak je nejlepší testování kombinovat s BT a UTZ?
- Jaké jsou bezpečné a účinné způsoby ovlivnění kvality hlenu pro snazší početí (role mukolytik versus lékařsky řízené intervence)?
Zmíněné značky a firmy
Helios, Mucosolvan, Ambrobene, Robitussin, Femigard, Utrogestan, Pregnyl, FertilityFriend, Wunschkinder, merenibt.xf.cz, rodina.cz, futurebaby.estranky.cz, zena.atlas.cz, elep.sk
Zmíněné produkty a metody
bazální teplota (BT), ovulační LH testy, sledování cervikálního hlenu („bílek“, vodový hlen), UTZ (ultrazvuk), revize, laparoskopie, IUI, IVF, Utrogestan, Pregnyl, Femigard, kontryhel, Mucosolvan, Ambrobene, Robitussin, olej z pupalky, FertilityFriend, Wunschkinder, ovulační kalkulačky
Místa a osoby
Mariánské Lázně, Cheb, Karlovy Vary, Helios
Ahoj,chci se zeptat,uz ste měla někdy některá,že při ovu ste měla bílý held ne průhledný a táhnoucí se?Děkuji.Oči jsem měla 27.10 a byl právě ne průhledný,ale bílí tekutý
Ahoj, meli jsme styk az cca 24 hod po probehle ovulaci...myslite zei presto mam nejakou sanci otehotnet?
Ahoj holky mam otazecku,mam Ovulace,cítí bolesti v podbrisku,ale to poslední den podle kalendáře,neni to divné na konci plošných dni?
@kakatko1982 ahojky me to tenhle měsíc taky boli dost zvláštne radši to ničemu neprisuzuju ale mám to na přeskacku.podle me od ovulace te to muze pobolivat az do menses😕😕😕
Ahojky ... jsem 3roky po vysazení HA a od te doby me trápí nepravidelna menstruace a s tím i spojená ,, neplodnost " . Snažíme se,ale necháváme tomu pořád volný průběh . Můj gynekolog s tím pořád nic nedělá,doporučuje mi znovu začít brát HA, ale to.já nechci .
Zjistila jsem, že mívám ovulaci tak týden pred menstruaci,jenže tento měsíc byla hodně bolestiva . Měla jsem v jeden den hrozný bolesti v pravem vaječníku, bylo mi na zvracení ,motala se mi hlava a polival me studenej pot,až jsem myslela,jestli to.není slepak... celý týden až do.menstruace jsem jen.spinila . Sex s přítelem jsme meli.během týdne dvakrát . Stalo se to nekdy některé? A třeba se zadařilo ? 🙂
Holky, stalo se vám někdy, že jste měly plodný hlen hned po MS? Jsem 6 týdnů po revizi kvůli zamlklého těhotenství a zdá se mi, že tělo funguje jinak, než jsem byla zvyklá. Po první porevizní MS (která přišla po 26 dnech a trvala 4 dny+1 den silnější špinění) jsem 6 a 7 DC měla ukázkový plodný hlen i na toaletním papíře po utření, nemusela jsem ho hledat. Od té doby se neobjevil a ovulace bývala dříve okolo 12-14 DC při cyklech 24-26 dnů. Od 13 DC je mi špatně od žaludku a nechápu proč (dnes 16 DC). Nemocná nejsem, nic zvláštního jsem nejedla a na PMS i těhu příznaky je to moc brzo, MS má dojít za 10 dnů. (v tom nepovedeném těhu mě natahovalo z vůně jídla, parfémů, atd. cca týden před MS)
Ahoj holky,mám zpoždění týden a tt negativní,může se stát že místo Ms měla ste ovulaci??Na prstech když jsem nahmatala na deloznim čípku tak my zůstalo bilej vadnaty bílý a trochu kus lepkaveho,stalo se to některé děkuji.
Ženy prosím o radu ... Když teda pociťujete bolest břicha to znamená že je už ovulace nebo bude teprve ?
Ahoj holky. brala jsem clostik a v téhle době bych měla mít ovulaci. V noci jsem se vzbudila a bylo mi divné od žaludku, odpoledne se mi zničehonic hrozně nafouklo břicho během chviličky a chodím každou hodinu na malou. Teď jsem myslela že po WC ani nezapnu gatě a budu sedět v práci v rozeplych. Mám chvilkama zimnici a hoodne mě bolí v podbřišku, chodím v predklonu. Může to vsechno být tou ovulaci?? Bojím se abych místo ní z toho clostiku neměla cystu třeba. Dá se to vůbec nějak rozeznat?
Ja som ovu nikdy necitila, ale vcera som bola u Dr. a podla UZV mi urcila, ze v priebehu niekolkych hodin pride ovulacia na lavom vajecniku. Tak som to mohla odsledovat a ozaj, o taku pol hodinu prislo jemne zretelne pichanie dolu vlavo v podbrusku a trvalo to par sekund 🙂
Ahoj holky,v červnu jsem měla mimodel.tehu,revize,pravý vejcovod pryč,vaječník mi zůstal.BT merim a ovulaci sleduji 4.mesic.Před operaci jsem o ovu nikdy ani nevěděla,teď jeden měsíc (když ovuluju z levé strany,teda asi)opět ani nevím.a ten "lichý" měsíc,kdy předpokládám ovu z pravé strany,mám bolesti i několik dní.tento měsíc tak silné,že jsem nemohla ani vstát a lehla na zem.trvalo to asi hodinu,pak už jen běžná,snesitelná bolest.mate někdo zkušenosti?Jestli jste po odebrání vejcovodů postrehly také něco podobného.
Holky, já si nevím rady...mám všechny příznaky OVU, bolest v podbříšku, bolest v zádech, naběhlá prsa a bodání na straně, které každý měsíc střídá stranu. Vzdy je to 14 DC nebo 15DC a vzdy mam 28 nebo 29denni cyklus, takze uplne na cas, ale vubec nemam zadne vytoky...mam vetsinou skoro sucho na kalhotkach skoro po cely cyklus nebo maximalne trosku vodnaty, ale zadny jako tady popisujete...jsem z toho fakt zmatena a uz vubec nevim, jestli teda tu OVU mam brat, jakoze probiha nebo ne??? Ovu testy jsem zatim nezkousela...prosim poradte
Já před 14 dny HA vysadila a v podbřišku mě píchá od té doby, hlava se mi točí, po večerech mám žravku - sladké, slané... Dokola... a dnes se ještě přidaly záda, super 😀
Holky prosim poradte! 11 DC jsem byla na folikulometrii (ovu mivam bezne cca az 16DC). Moje Dr.rekla, ze to nevypada, ze by folikuly nejak rostly, ze zadny dominant.nevidi... po chvilce mi rekla, ze na levo vidi uvilnenou tekutinu, ze tam nejspise uz folikul praskl! ... nicmene k ovulaci ze nedojde, nejspise probehla pred par dny. Leva strana odpovida, min mesic byla prava. JENZE: den po folikulometrii me zacalo pichat v levem podbr. -ovul.bolesti.
Zacala jsem testovat. Vlozim foto a reknete mi prosim, co si o tom vsem myslite, mohla se dr seknout, a nebo ov.test, ktery ma byt presny v 99% pripadu je vadny + bolest vajecniku?
Dnes rano slaboucke krvaceni..
(Na fotce je na jednom z testu 13.11. - ma tam byt 12.11. vecer, sekla jsem se v datumu 😏) dik za kazdy nazor!
Ahoj vsem, dnes jsem 11DC, ovu mam mit 13DC. Posledni dva dny me vzdy k veceru bolelo nejprve v miste leveho vajecniku, vcera praveho vajecniku. Do toho me po cele ty 3 jemne picha v podbrisku a mam ho citlivý. Nikdy jsem toto jeste nemela, vzdy me spis jen bolel podbrisek ale podobne jako kdyz se blizi ms, ale tohle je takova jemna pichlava bolest. Dnes me boli na obou vajecnikach. Jsem malinko nastydla, ale jen slaba ryma, nic vic. Merim BT a poslednich 5 dni roste, misto aby klesala pred ovu, ale to muze byt ovlivneno nastydnutim. Tehu je si myslim nepravdepodobna, to bych musela mit ovu den dva po skonceni ms.


holky ted po potratu sem začala měřit BT, asi týden "po" asi týden dobre, teplota okolo 36,2 + ted 2dny BT 37,0 a dnes 37,9 😲 někdo zkušenost??? nemocná si nepřijdu, jiné problémy nejsou